خبر های ویژه

حافظه سنگی لاچین ، موزه در فضای باز لاچین افتتاح می شود

8 آذر 1402

روستای احیا شده در زابوخ لاچین

8 آذر 1402

موج جدیدی از نخبگان چینی در حال هجوم به ژاپن هستند

7 آذر 1402

افغانستان در میان گذشته و آینده

3 آذر 1402

رییس جمهور عراق در ایچری شهر باکو

2 آذر 1402

کاهش نگران‌کننده سطح دریای خزر تهدیدی جدی برای اکوسیستم و اقتصاد دریایی

1 آذر 1402

دیوالی: جشن الهه لاکشمی و وعده سعادت و خوشبختی

23 آبان 1402

افشاگر استرالیایی جنایات جنگی افغانستان محاکمه می‌شود

21 آبان 1402

جنگ اسرائیل و حماس، استراتژی چین برای "دیپلماسی متوازن" در خاورمیانه را در معرض خطر قرار می دهد

13 آبان 1402

آسمان ها مراقب کارهای مردم هستند

11 آبان 1402

رونق گردشگری در ترکیه؛ متوسط هزینه‌کرد هر توریست و سهم خارج‌نشینان ترک چقدر است؟

10 آبان 1402

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آب فوکوشیما بدون نگرانی فنی رها می‌شود

7 آبان 1402

کمپین رسانه ای وابسته به القاعده/طالبان، دولت اسلامی خراسان را به عنوان یک گروه خارجی و تاجیک معرفی می کند.

1 آبان 1402

کره شمالی ، کار از راه دور و فرصتی برای کسب درامد و اطلاعات

28 مهر 1402

طالبان در تقویت نرخ ارز بهترین عملکرد جهانی را داشت

27 مهر 1402

زلزله هرات و سراب طالبان

18 مهر 1402

15 آبان 1401

زخمی های گروه آموزشی کاج کابل در ردیف رتبه های برتر کنکور افغانستان

افغانستان

نتایج آزمون سراسری کانکور امسال، روز شنبه -۱۴ عقرب-، از سوی وزارت تحصیلات عالی طالبان اعلام شد. سلیمان، فرزند غلام جیلانی، از لیسه‌ی سلطان غیاث‌الدین غوری با گرفتن ۳۵۵٫۴۲ رتبه ، اول‌ نمره‌ی عمومی کانکور شد. با این حال، در میان بهترین‌های کانکور امسال، شماری از دانش‌آموزان مرکز آموزشی کاج نیز، استند؛ کسانی که پس از سپری‌کردن یک رویداد تروریستی در آزمون کانکور شرکت کردند. محمد ضیا، فرزند نوروز از دانش‌آموزان برتر مرکز آموزشی کاج بود که با گرفتن ۳۵۳٫۹۳ رتبه ، چهارم نمره‌ی عمومی کانکور امسال شد. ضیا توانست به رشته دلخواه‌اش که دانشکده پزشکی دانشگاه کابل بود، راه یابد. همین‌گونه حمید، یکی دیگر از دانش‌آموزان مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید از ناحیه‌ی کمر در آزمون کانکور امسال شرکت کرد و با گرفتن ۳۴۲ رتبه به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه طبی کابل راه یافت. از دانش‌آموزان دختر مرکز آموزشی کاج نیز، فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن ۳۱۳ رتبه، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

تبریز امروز:

اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور؛ فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن 313 امتیاز ، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

 
اعلام نتایج آزمون سراسری کانکور؛ چندین دانش‌آموز مرکز آموزشی کاج در میان بهترین‌های کانکور امسال استند

نتایج آزمون سراسری کانکور امسال، روز شنبه -۱۴ عقرب-، از سوی وزارت تحصیلات عالی طالبان اعلام شد. سلیمان، فرزند غلام جیلانی، از لیسه‌ی سلطان غیاث‌الدین غوری با گرفتن ۳۵۵٫۴۲ رتبه ، اول‌ نمره‌ی عمومی کانکور شد.

با این حال، در میان بهترین‌های کانکور امسال، شماری از دانش‌آموزان مرکز آموزشی کاج نیز، استند؛ کسانی که پس از سپری‌کردن یک رویداد تروریستی در آزمون کانکور شرکت کردند.

محمد ضیا، فرزند نوروز از دانش‌آموزان برتر مرکز آموزشی کاج بود که با گرفتن ۳۵۳٫۹۳ رتبه ، چهارم نمره‌ی عمومی کانکور امسال شد. ضیا توانست به رشته دلخواه‌اش که دانشکده پزشکی دانشگاه کابل بود، راه یابد.

همین‌گونه حمید، یکی دیگر از دانش‌آموزان مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید از ناحیه‌ی کمر در آزمون کانکور امسال شرکت کرد و با گرفتن ۳۴۲ رتبه به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه طبی کابل راه یافت.

از دانش‌آموزان دختر مرکز آموزشی کاج نیز، فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن ۳۱۳ رتبه، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

هم‌چنان نازدانه، یکی دیگر از دانش‌آموزان دختر مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید در آزمون کانکور شرکت کرد و توانست ۲۹۷ نمبر بگیرد و در دانشکده‌ی صحت‌عامه‌‌ی دانشگاه طبی کابل راه یابد.

طاهره نیز، از زخمیان مرکز آموزشی کاج است که تا هنوز زخم‌هایش کامل بهبود پیدا نکرده است. او با گرفتن ۲۹۳ نمبر، در دانشکده طب دانشگاه البیرونی ولایت کاپیسا، قبول شده است.

با این حال، نزدیک به ۶۰ دانش‌آموز دیگری که در حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کاج جان باختند، با همه‌ی آرزوهای شان که شرکت در آزمون کانکور و به دست‌آوردن بلندترین نمرات بودند، برای همیشه دفن خاک شدند.

گفتنی است که در آزمون سراسری کانکور امسال، طالبان حضور دختران دانش‌آموز را محدود کرده بودند و به همین دلیل، ۱۰ برتر کانکور امسال، همه دانش‌آموزان پسر استند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت