خبر های ویژه

گرتا تنتین الئونورا ارنمن تونبرگ فعال زیست محیط در تظاهرات به نفع فلسطینیها حاضر شد

19 خرداد 1403

"ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟"

17 خرداد 1403

حماس کوچک به حالت گروه شورشی در غزه شکل می گیرد

17 خرداد 1403

ما خیلی خسته ایم و نمی توانیم راه برویم و نمی دانیم با بچه هایمان کجا برویم.

12 خرداد 1403

روی این زمین چیزی ارزش زندگی کردن ندارد

12 خرداد 1403

شوک جهانی پس از حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه چادری رفح که ده ها کشته برجای گذاشت

8 خرداد 1403

اعلام ابتلای همسر بشار اسد به سرطان خون

1 خرداد 1403

دادستان جنایات جنگی خواستار دستگیری رهبران اسرائیل و حماس از جمله نتانیاهو شد

1 خرداد 1403

یک فلسطینی که به یهودیت گرویده بود توسط یک سرباز اسرائیلی مورد تیراندازی قرار گرفت

28 اردیبهشت 1403

با طولانی شدن جنگ غزه، حزب الله سلاح ها و تاکتیک های جدیدی را علیه اسرائیل معرفی می کند

28 اردیبهشت 1403

تصاویر ماهواره ای رفح نشان دهنده گریز فلسطینی ها از شهر است

26 اردیبهشت 1403

در حالی که اسرائیل به رفح حمله می کند، هشدار سازمان ملل در مورد کمک به صدا در می آید

21 اردیبهشت 1403

واردات 100 هزار نهال نخل از انگلستان

20 اردیبهشت 1403

تحصیل بیش از 600 دانشجوی عراقی در دانشگاه تهران

18 اردیبهشت 1403

عراق در رتبه 30 ذخایر طلای جهان

16 اردیبهشت 1403

اعلام فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر باستانی اور

16 اردیبهشت 1403

17 خرداد 1403

"ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟"

ده ها نفر در حمله اسرائیل به مدرسه سازمان ملل در غزه کشته شدند

اسرائیل روز پنجشنبه با حمله هوایی و ادعای حضور به بیش از 30 جنگجوی حماس و جهاد اسلامی در غزه، یک مدرسه غزه در سایت سازمان ملل را هدف قرار داد و یک مقام حماس گفت که 40 نفر از جمله زنان و کودکان در پناهگاه کشته شدند. فیلم‌های ویدئویی نشان می‌دهد که فلسطینی‌ها اجساد و ده‌ها مجروح را در یک بیمارستان محلی پس از این حمله که در لحظه‌ای حساس در مذاکرات میانجی‌گری شده درباره آتش‌بس که شامل آزادی گروگان‌های حماس و برخی از فلسطینی‌هایی است که در زندان‌های اسرائیل نگهداری می‌شوند، انجام شد، نشان می‌دهد. عماد المقدمه پسر فلسطینی در بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلاح روی زمین دراز کشیده بود و صورت متورمش به شدت کبود شده بود و خونریزی داشت. او گفت که پدرش را از دست داده است. او در ویدئویی که رویترز به دست آورده است، گفت. "ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟"

تبریز امروز:

 

نوشته نضال المغربی و جیمز مکنزی
6 ژوئن 202410:21 PM GMT+3:30 به روز شده 3 ساعت پیش

 

خلاصه
آخرین تحولات:
سازمان ملل حمله "وحشتناک" را محکوم کرد
واشنگتن از اسرائیل می‌خواهد که در این حمله کاملاً شفاف عمل کند
ارتش اسرائیل می گوید 9 جنگنده از 30 جنگنده مورد هدف را شناسایی کرده است
قاهره/ بیت المقدس، 6 ژوئن (رویترز) - اسرائیل روز پنجشنبه با حمله هوایی  و ادعای حضور به بیش از 30 جنگجوی حماس و جهاد اسلامی در غزه، یک مدرسه غزه در سایت سازمان ملل را هدف قرار داد و یک مقام حماس گفت که 40 نفر از جمله زنان و کودکان در پناهگاه کشته شدند. 
فیلم‌های ویدئویی نشان می‌دهد که فلسطینی‌ها اجساد و ده‌ها مجروح را در یک بیمارستان محلی پس از این حمله که در لحظه‌ای حساس در مذاکرات میانجی‌گری شده درباره آتش‌بس که شامل آزادی گروگان‌های حماس و برخی از فلسطینی‌هایی است که در زندان‌های اسرائیل نگهداری می‌شوند، انجام شد، نشان می‌دهد.
عماد المقدمه پسر فلسطینی در بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلاح روی زمین دراز کشیده بود و صورت متورمش به شدت کبود شده بود و خونریزی داشت. او گفت که پدرش را از دست داده است.
او در ویدئویی که رویترز به دست آورده است، گفت. "ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟" 
در تصاویری از کشته شدگانی که در بیمارستان گذاشته شده اند و اطراف آن را عزاداران احاطه کرده اند، اجساد عمدتاً در کفن یا فرش پیچیده شده است، که تشخیص اینکه آیا شامل افراد غیر رزمنده می شود یا خیر، از روی ویدئو غیرممکن است.
ایالات متحده با صدور بیانیه ای مشترک با سایر کشورها از اسرائیل و حماس خواست تا پس از هشت ماه جنگ در نوار غزه، هر گونه مصالحه لازم برای نهایی کردن توافق را انجام دهند.
اسماعیل الثوابطه، مدیر دفتر رسانه ای دولتی حماس، ادعای اسرائیل مبنی بر اینکه مدرسه سازمان ملل در نصیرات در مرکز غزه، یک پست فرماندهی حماس را مخفی کرده است، رد کرد.
ثوابتا به رویترز گفت: «اشغال از ... داستان های ساختگی دروغین برای توجیه جنایت وحشیانه ای که علیه ده ها آواره انجام داد استفاده می کند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم «حمله دقیق» را انجام داده‌اند و عکس‌های ماهواره‌ای را منتشر کرده است که دو قسمت از ساختمانی را که گفته است جنگنده‌ها در آن مستقر هستند، نشان می‌دهد.
سرهنگ پیتر لرنر، سخنگوی ارتش، جنگجویان حماس و جهاد اسلامی را به استفاده عمدی از تأسیسات سازمان ملل به عنوان پایگاه های عملیاتی متهم کرد.
او گفت که 20 تا 30 جنگجو در این مجتمع مستقر هستند و بسیاری از آنها کشته شده اند. او گفت: «من از تلفات غیرنظامیان اطلاعی ندارم و در پذیرش هر چیزی که حماس مطرح می کند بسیار بسیار محتاط خواهم بود.
بعداً دانیل هاگاری، سخنگوی ارشد ارتش اسرائیل گفت که ارتش تاکنون 9 نفر از 30 جنگجوی حماس و جهاد اسلامی را که در حمله قبل از سحرگاه هدف قرار گرفتند، شناسایی کرده است.
واشنگتن گفت که انتظار دارد اسرائیل در علنی کردن اطلاعات مربوط به حمله کاملاً شفاف باشد.
در حالی که مردم مدرسه مشغول پاکسازی آوار از کلاس های خونین شده بودند، هدی ابوظهر بازمانده از بیدار شدن با صدای موشک ها توضیح داد.
او به رویترز گفت: "جسد افراد در داخل حیاط و بیرون پراکنده شد. کپسول گاز منفجر شد."
برادرزاده ام شهید شد (کشته شد)، پا و دستش را از دست داد، او یک بچه 10 ساله بود.

مورد 1 از 5 فلسطینی محل حمله اسرائیل به مدرسه UNRWA را که به آوارگان پناه داده است، در بحبوحه درگیری اسرائیل و حماس، در اردوگاه پناهندگان نصیرات در نوار غزه مرکزی، 6 ژوئن 2024 بازرسی می کنند. رویترز/ دعا روقا.
[1/5] فلسطینی‌ها محل حمله اسرائیل به مدرسه آنروا را که به آوارگان پناه می‌دهد، در بحبوحه درگیری اسرائیل و حماس، در اردوگاه آوارگان نصیرات در نوار غزه مرکزی، 6 ژوئن 2024 بازرسی می‌کنند. رویترز/ حقوق صدور مجوز خرید دعای روقا ، برگه جدید را باز می کند


فیلیپ لازارینی، رئیس UNRWA گفت که این مدرسه که توسط آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل (UNRWA) اداره می شود، در آن زمان به 6000 آواره پناه داده بود.
او در X نوشت: «حداقل 35 نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. ادعاهایی مبنی بر اینکه گروه های مسلح ممکن است در داخل پناهگاه بوده اند، تکان دهنده است. با این حال، ما نمی توانیم این ادعاها را تأیید کنیم. حمله، هدف قرار دادن یا استفاده از ساختمان های سازمان ملل برای ارتش اهداف، نادیده گرفتن آشکار قوانین بین المللی بشردوستانه است."
ثوابتا و یک منبع پزشکی گفتند که 40 نفر از جمله 14 کودک و 9 زن کشته شده اند.
سازمان ملل این حمله "هولناک و غم انگیز" را محکوم کرد.
این فقط یک نمونه وحشتناک دیگر از بهایی است که غیرنظامیان می پردازند، مردان، زنان و کودکان فلسطینی که فقط در تلاش برای زنده ماندن هستند، که مجبور می شوند در یک حلقه مرگ در اطراف غزه حرکت کنند تا امنیت پیدا کنند. استفان دوجاریک، سخنگوی این سازمان گفت.
او افزود که این ساختمان زمانی به عنوان مدرسه مورد استفاده قرار می گرفت، اما در حال حاضر هیچ مدرسه ای در غزه فعال نیست، از آن به عنوان سرپناه استفاده می شد.
تلاش های آتش بس
این بمباران در بخش مرکزی غزه رخ داد، جایی که اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که یک کمپین نظامی جدید را در حالی که با جنگنده‌های متکی به شورشیان حمله می‌کند، می‌جنگد.

تاکتیک های سازمانی این سازمان می‌گوید که در جریان مذاکرات آتش‌بس، که از زمانی که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده پیشنهاد آتش‌بس را در روز جمعه مطرح کرد، تشدید شده است، درگیری‌ها متوقف نخواهد شد.
حماس به دنبال پایان دائمی جنگ است. اسرائیل می گوید ابتدا باید گروه شبه نظامی اسلام گرا را نابود کند.
در تحول حساس دیگری، ارتش اسرائیل از یک حمله نادر در نزدیکی مرز اسرائیل و غزه خبر داد و گفت که یک جوخه از مبارزان فلسطینی یک سرباز را کشتند و سه نفر از آنها در تیراندازی متقابل کشته شدند.
در بیانیه شاخه مسلح حماس، گردان‌های القسام، آمده است که جنگنده‌های این گروه عملیاتی را در پشت خطوط دشمن در منطقه رفح در جنوب غزه انجام داده‌اند که مطابق با مکان موجود در حساب ارتش اسرائیل است.
ویلیام برنز، مدیر سیا، روز چهارشنبه در دوحه با مقامات ارشد میانجی‌های قطر و مصر دیدار کرد تا درباره طرح آتش‌بس گفتگو کند. دو منبع امنیتی مصر گفتند که مذاکرات روز پنجشنبه ادامه یافت اما هیچ نشانه ای از پیشرفت نشان نداد.
تمام تلاش‌های آتش‌بس از زمان آتش‌بس یک هفته‌ای در نوامبر شکست خورده است.
بر اساس آمار اسرائیل، حماس با حمله به خاک اسرائیل در 7 اکتبر گذشته، جنگ را تسریع کرد و حدود 1200 نفر را کشت و بیش از 250 گروگان را اسیر کرد. حدود نیمی از گروگان ها در آتش بس نوامبر آزاد شدند.
به گفته مقامات بهداشتی در غزه، حمله نظامی اسرائیل به غزه بیش از 36000 کشته برجای گذاشته است و می‌گویند بیم آن می‌رود که هزاران کشته دیگر زیر آوار مدفون باشند.
مقامات آمریکایی و اسرائیلی به رویترز گفته اند که نیمی از نیروهای حماس در این درگیری کشته شده اند. حماس تلفات جنگجویان خود را فاش نمی کند و برخی از مقامات می گویند اسرائیل در این ارقام اغراق کرده است. تعداد کشته شدگان نظامی خود اسرائیل تقریباً 300 نفر است.
آخرین اخبار و تحلیل های تخصصی در مورد وضعیت اقتصاد جهانی را با رویترز Econ World دریافت کنید. اینجا ثبت نام کنید.
گزارش‌های اضافی توسط دن ویلیامز، کلودا تانیوس، هنریت چاکار، مرین‌می دی و دفاتر رویترز. نوشته مایکل پری، فیلیپا فلچر، الکساندرا هادسون. ویرایش توسط گری دویل، تیموتی هریتیج، پیتر گراف

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت