خبر های ویژه

مرد جوانی که امید ، شور و نشاط کار می آفرید!

4 خرداد 1403

انسان والای دوست طبیعت با سختی های زمانه درگیر است - برای دوست محیط زیست عبدالله رسولی

5 دی 1402

روزی که جبار چشم از جهان فرو بست !

4 آذر 1402

سالروز تولد بانوی فیزیک دان تبریزی آلنوش تریان

18 آبان 1402

داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر حیات خود را ازدست دادند

22 مهر 1402

هیجرین ایدیبدی کونلوم ایوین غارت آغلارام

26 مرداد 1402

فیروز نادری دانشمند ایرانی ناسا درگذشت

19 خرداد 1402

سالروز تولد معلم بزرگ شهر ما، یادمان شادی عرصه علم و فرهتگ

7 اردیبهشت 1402

خلیل عقاب در رکورد های گینس

31 فروردین 1402

خلیل عقاب به آسمان پرکشید

31 فروردین 1402

گرجستان و اتحاد جماهیر شوروی سابق با "میمینو" خداحافظی کردند

28 دی 1401

دوران سلطنت ملکه الیزابت دوم به پایان رسید

18 شهریور 1401

دکتر یوسف معماری چهره ماندگار پزشکی و شاعر اردبیلی درگذشت

15 شهریور 1401

«حسین دوزگون » شاعر و ادیب برجسته آذربایجان درگذشت

1 شهریور 1401

سال ها از فراق آنا گذشت

26 مرداد 1401

سایه ای که همواره خواهد ماند

19 مرداد 1401

4 خرداد 1403

مرد جوانی که امید ، شور و نشاط کار می آفرید!

ظفر حسن زاده تبریزی

او همان " مالک رحمتی" ! با سرعت تدبیر و توانمندی خود را نشان داد ! لانه ی عنکبوتی مدیران داروسازی های شستا از نگاه تیزبین او دور نماند، آن را بهم زده بود ! در مرحله اول آنها عقب نشستند ، اما در تلاش برای حفظ حریم خصوصی کنترل ثروت ملی تلاش می کردند. مدیران تنبلی که در تعطیلات عید بودند به کار فراخوانده شدند. او عاشق کارش بود و آن را مقدس می دانست و برای انجام کارش توانایی مطلق داشت ! او پیرمردی نبود که در میان مصلحت های این و آن گیر کند ! مردی بود که جور مدیران ناتوان زیر دست را هم می کشید ، اما قرار نبود این گونه که هست اینگونه بماند ! باید همه چیز تغییر می کرد ! او دقیقاکارآفرینی را آغاز کرده بود ، ارتباط با مردم در خیل کارمندان و مدیرانی که احاطه اش کرده بودند و از ارتباط او با مردم هراس داشتند ؛ کار دشوار و آزمونی سخت را برایش نهاده بود! تسلط او به جامعه و فرهنگ مردم و فرهنگ کارش، آینده درخشان حرفه ای را برای او و جامعه پر تلاطم ایران نوید می داد ! او از معدود تربیت یافتگانی بود که در محل صحیحش بکار گمارده شده بود ! ما نمی دانیم چه کسی او را شناسایی و برای استانداری استان آذربایجان شرقی ا نتخاب کرده بود ! اما هرکس که باشد کاری بزرگ انجام داده بود و خوب او را شناخته بود! او گزینه ای متفاوت برای مدیریت بخشی از سرزمین بزرگ بود ! و انتخاب کننده و معرفی کننده اش گزینه ای بس توانمند را معرفی کرده بود که می توانست در آینده برای مدیریت جامعه بزرگ تر بکار آید ! ما در حمایت از توانمندی هایش مکاتبات بسیار با ایشان انجام دادیم ، اما تقدیر این چنین شد ؛ و شکوفه بی آنکه به گل نشیند پژمرد ! حیف و صد حیف ! اما او توقعی بسیار بزرگ برای مردما ن آذربایجان آفرید، که دیگر هرکسی را بر مسند والی گری نپسندند و مردان بزرگی را بطلبند ! روحش شاد و خانواده ی جوانش در تسکین باشد!

تبریز امروز:

چه کسی سفارش او را کرده بود؟
می توانید تیتر را با عنوان "چه کسی سفارش استاندار را کرده بود ؟"
وقتی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی انتصاب گردید، باور عمومی بر آقازاده بودن و سفارشی بودن او بود ، مگر می شود در استانی که اغلب مدیرانش به وقت گذرانی مشغول هستند ، یک مدیر واقعی بر سر کار بیاید؟ حتما باید در ستاد یک نفر کار کرده باشد ، برادر خانمش کاره ای باشد یا از برکت پدر شغلی بیابد ! مدرک دکترایش هم می تواند یک هدیه برای او باشد از سوی وزارت آموزش عالی !
مگر ممکن است یک جوان کم تجربه والی استان مهم و هم مرز با سه کشور گردد! اما خطا از این سمت بود !
***
اما او همان " مالک رحمتی" ! با سرعت تدبیر و توانمندی خود را نشان داد ! لانه ی عنکبوتی مدیران داروسازی های شستا از نگاه تیزبین او دور نماند، آن را بهم زده بود ! در مرحله اول آنها عقب نشستند ، اما در تلاش برای حفظ حریم خصوصی کنترل ثروت ملی تلاش می کردند. مدیران تنبلی که در تعطیلات عید بودند به کار فراخوانده شدند.
او عاشق کارش بود و آن را مقدس می دانست و برای انجام کارش توانایی مطلق داشت !
او پیرمردی نبود که در میان مصلحت های این و آن گیر کند ! مردی بود که جور مدیران ناتوان زیر دست را هم می کشید ، اما قرار نبود این گونه که هست اینگونه بماند ! باید همه چیز تغییر می کرد !
او دقیقاکارآفرینی را آغاز کرده بود ، ارتباط با مردم در خیل کارمندان و مدیرانی که احاطه اش کرده بودند و از ارتباط او با مردم هراس داشتند ؛ کار دشوار و آزمونی سخت را برایش نهاده بود!
تسلط او به جامعه و فرهنگ مردم و فرهنگ کارش، آینده درخشان حرفه ای را برای او و جامعه پر تلاطم ایران نوید می داد !
او از معدود تربیت یافتگانی بود که در محل صحیحش بکار گمارده شده بود !
ما نمی دانیم چه کسی او را شناسایی و برای استانداری استان آذربایجان شرقی ا نتخاب کرده بود ! اما هرکس که باشد کاری بزرگ انجام داده بود و خوب او را شناخته بود!
او گزینه ای متفاوت برای مدیریت بخشی از سرزمین بزرگ بود ! و انتخاب کننده و معرفی کننده اش گزینه ای بس توانمند را معرفی کرده بود که می توانست در آینده برای مدیریت جامعه بزرگ تر بکار آید !
ما در حمایت از توانمندی هایش مکاتبات بسیار با ایشان انجام دادیم ، اما تقدیر این چنین شد ؛ و شکوفه بی آنکه به گل نشیند پژمرد ! حیف و صد حیف ! اما او توقعی بسیار بزرگ برای مردما ن آذربایجان آفرید، که دیگر هرکسی را بر مسند والی گری نپسندند و مردان بزرگی را بطلبند !
روحش شاد و خانواده ی جوانش در تسکین باشد!

ظفر حسن زاده تبریزی

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت