خبر های ویژه

در حالی که رسانه ها شیفته رقابت های ریاست جمهوری آمریکا شده اند، قتل عام اسرائیل در غزه حتی مرگبارتر می شود

27 تیر 1403

شرکت نفت کویت از کشف "غول" نفت خبر داد

26 تیر 1403

کلید خانه وزن نمادینی برای خانواده های غزه ای دارد که بارها در اثر جنگ آواره شده اند

19 تیر 1403

زندان های اسراییل بیش از ظرفیت خود پر شده اند

12 تیر 1403

سرباز اسراییلی عکس به آتش کشیدن خانه ی یک فلسطینی را در غزه به نمایش گذاشت

12 تیر 1403

مدیر اجرایی ائتلاف جهانی برای محافظت از آموزش در برابر حمله گفت: در مکان هایی مانند غزه، علاوه بر تلفات هولناک جانی، خود آموزش نیز مورد حمله قرار گرفته است.

1 تیر 1403

بیش از 1000 نفر در حج در میان گرمای شدید جان خود را از دست می دهند

1 تیر 1403

«هیچ چیز تغییر نکرده است. ارتش اسرائیل همچنان با استفاده از گرسنگی در شمال و جنوب همان قتل عام را انجام می دهد.

1 تیر 1403

گرتا تنتین الئونورا ارنمن تونبرگ فعال زیست محیط در تظاهرات به نفع فلسطینیها حاضر شد

19 خرداد 1403

"ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟"

17 خرداد 1403

حماس کوچک به حالت گروه شورشی در غزه شکل می گیرد

17 خرداد 1403

ما خیلی خسته ایم و نمی توانیم راه برویم و نمی دانیم با بچه هایمان کجا برویم.

12 خرداد 1403

روی این زمین چیزی ارزش زندگی کردن ندارد

12 خرداد 1403

شوک جهانی پس از حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه چادری رفح که ده ها کشته برجای گذاشت

8 خرداد 1403

اعلام ابتلای همسر بشار اسد به سرطان خون

1 خرداد 1403

دادستان جنایات جنگی خواستار دستگیری رهبران اسرائیل و حماس از جمله نتانیاهو شد

1 خرداد 1403

28 اردیبهشت 1403

با طولانی شدن جنگ غزه، حزب الله سلاح ها و تاکتیک های جدیدی را علیه اسرائیل معرفی می کند

حزب الله همچنان اسراییل را تحت فشار قرار می دهد

گروه شبه نظامی حزب الله لبنان این هفته با استفاده از یک پهپاد که دو موشک شلیک کرد، یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را هدف قرار داد. به گفته ارتش اسرائیل در این حمله سه سرباز زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است. حزب‌الله در هفت ماه گذشته مرتباً از مرز با اسرائیل موشک شلیک کرده است، اما به نظر می‌رسد حمله روز پنجشنبه اولین حمله موشکی موفقیت‌آمیز آن از داخل حریم هوایی اسرائیل بوده است. این گروه در هفته های اخیر حملات خود را به اسرائیل به ویژه پس از تهاجم اسرائیل به شهر جنوبی رفح در نوار غزه افزایش داده است. به عمق اسرائیل حمله کرده و تسلیحات جدید و پیشرفته تری را معرفی کرده است. فیصل عبدالساطر، تحلیلگر سیاسی لبنانی که از نزدیک حزب الله را دنبال می کند، گفت: «این روشی برای ارسال پیام در زمین به دشمن اسرائیلی است، به این معنی که این بخشی از آنچه ما داریم است و در صورت نیاز می توانیم بیشتر ضربه بزنیم». در حالی که تبادل آتش برون مرزی از اوایل اکتبر ادامه دارد، "حملات پیچیده" حزب الله چند روز پس از حمله بی سابقه هواپیماهای بدون سرنشین و رگبار موشکی ایران به اسرائیل در اواسط آوریل آغاز شد.

تبریز امروز:

حزب الله اسلحه ای جدید استفاده می کند
بیروت (AP) - گروه شبه نظامی حزب الله لبنان این هفته با استفاده از یک پهپاد که دو موشک شلیک کرد، یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را هدف قرار داد. به گفته ارتش اسرائیل در این حمله سه سرباز زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

حزب‌الله در هفت ماه گذشته مرتباً از مرز با اسرائیل موشک شلیک کرده است، اما به نظر می‌رسد حمله روز پنجشنبه اولین حمله موشکی موفقیت‌آمیز آن از داخل حریم هوایی اسرائیل بوده است.

این گروه در هفته های اخیر حملات خود را به اسرائیل به ویژه پس از تهاجم اسرائیل به شهر جنوبی رفح در نوار غزه افزایش داده است. به عمق اسرائیل حمله کرده و تسلیحات جدید و پیشرفته تری را معرفی کرده است.

فیصل عبدالساطر، تحلیلگر سیاسی لبنانی که از نزدیک حزب الله را دنبال می کند، گفت: «این روشی برای ارسال پیام در زمین به دشمن اسرائیلی است، به این معنی که این بخشی از آنچه ما داریم است و در صورت نیاز می توانیم بیشتر ضربه بزنیم».

در حالی که تبادل آتش برون مرزی از اوایل اکتبر ادامه دارد، "حملات پیچیده" حزب الله چند روز پس از حمله بی سابقه هواپیماهای بدون سرنشین و رگبار موشکی ایران به اسرائیل در اواسط آوریل آغاز شد.

سربازان ارتش ایالات متحده منصوب به تیپ هفتم حمل و نقل (اکسپدیشن) از طناب برای تثبیت کمک های بشردوستانه استفاده می کنند در حالی که توسط جرثقیل روی MV روی پی بناویدز برای پشتیبانی از عملیات لجستیک مشترک بر فراز ساحل (JLOTS) بلند می شود. بندر اشدود، اسرائیل، 13 مه 2024. (گروهبان مالکوم کوهنز-اشلی/ارتش ایالات متحده از طریق AP)
جدیدترین | اسکله ساخته شده توسط ایالات متحده شروع به حمل کمک به غزه می کند
یک مقام لبنانی آشنا با عملیات این گروه گفت: در دو هفته گذشته، حزب الله در واکنش به تهاجم اسرائیل به شهر رفح جنوبی در نوار غزه تشدید بیشتری کرده است. این مقام به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد، زیرا او مجاز به ارائه جزئیات اطلاعات نظامی به رسانه ها نبود.

حمله بعد از ظهر پنجشنبه توسط یک پهپاد حامل موشک تنها چند روز پس از آن انجام شد که حزب الله سه موشک هدایت شونده ضد تانک را به سمت یک پست نظامی اسرائیل که کنترل یک بالون نظارتی بر فراز مرز را کنترل می کرد، پرتاب کرد. آنها پس از آن فیلم دوربین را منتشر کردند تا نشان دهند که به علامت خود ضربه زده اند. ساعاتی بعد ارتش اسرائیل تایید کرد که بالون جاسوسی بر فراز لبنان سرنگون شده است.

شب قبل، حزب الله عمیق ترین حمله خود را تا به امروز در اسرائیل با استفاده از پهپادهای انفجاری برای حمله به پایگاهی در ایلانیه در نزدیکی شهر طبریه در حدود 35 کیلومتری (22 مایلی) از مرز لبنان انجام داده بود. ارتش اسرائیل گفته است که این حمله به کسی آسیب نرسانده است.

عبدالساتر، تحلیلگر، گفت: ائتلاف تحت رهبری ایران موسوم به محور مقاومت که شامل گروه شبه نظامی فلسطینی حماس است، هشدار داده است که اگر نظامیان اسرائیل در تلاش برای تعقیب حماس، تهاجم گسترده ای به رفح انجام دهند. جبهه های دیگر نیز تشدید خواهند شد.

شورشیان حوثی یمن روز چهارشنبه مدعی شدند که به یک ناوشکن آمریکایی حمله کرده‌اند در حالی که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق گفته‌اند که در هفته‌های اخیر پس از سکوت نسبتاً آرام از فوریه، یک سری پهپاد به سمت اسرائیل شلیک کرده‌اند.

استفاده حزب الله از تسلیحات پیشرفته تر، از جمله پهپادهایی با قابلیت شلیک موشک، پهپادهای انفجاری و نوع کوچک موشک هدایت شونده معروف به الماس یا دیاموند که برای حمله به پایگاه کنترل بالون مورد استفاده قرار گرفت، زنگ خطر را در ارتش اسرائیل به صدا درآورده است.

سرهنگ دوم نداو شوشانی، سخنگوی ارتش، گفت: "حزب الله اوضاع را در شمال تشدید کرده است." "آنها بیشتر و بیشتر شلیک می کنند."

حزب‌الله در تطبیق حملات خود همچنین توانسته است تعداد جنگجویان از دست رفته را در مقایسه با هفته‌های ابتدایی درگیری کاهش دهد.

این گروه تاکنون بیش از 250 جنگجوی خود را از دست داده است، در مقایسه با 15 سرباز اسرائیلی از زمان آغاز جنگ در امتداد مرز لبنان و اسرائیل یک روز پس از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در 7 اکتبر.

بر اساس آمار آسوشیتدپرس، حزب‌الله در ماه اکتبر 47 جنگجو و در ماه نوامبر 35 جنگجو را از دست داد، در حالی که در ماه آوریل 20 جنگجو و 12 جنگجو تا کنون در این ماه از دست داده است.

این مقام آگاه از عملیات این گروه گفت که حزب الله تعداد جنگجویان در امتداد مناطق مرزی را کاهش داده است تا تعداد تلفات را کاهش دهد. در حالی که حزب‌الله همچنان به شلیک موشک‌های ضدتانک کورنت ساخت روسیه از مناطق نزدیک به مرز ادامه می‌دهد، همچنین به شلیک پهپادها و انواع دیگر راکت‌ها با سرهای جنگی سنگین - از جمله

با استفاده از موشک های الماس و فلق و بورکان - از مناطقی که چندین کیلومتر دورتر از مرز قرار دارند.

در آخر هفته، حزب‌الله اعلام کرد که یک موشک جدید با کلاهک سنگین به نام جهاد مغنیه پس از کشته شدن یک عامل ارشد که در حمله هوایی اسرائیل به جنوب سوریه در سال 2015 کشته شد، پرتاب کرده است.

ایوا جی کولوریوتیس، تحلیلگر سیاسی متخصص در خاورمیانه و گروه های جهادی در پلتفرم رسانه اجتماعی X نوشت که تشدید تنش اخیر حزب الله احتمالا چندین هدف دارد، از جمله افزایش سقف خواسته های این گروه در هر گونه مذاکرات آتی برای توافق مرزی. همچنین افزایش فشار نظامی بر ارتش اسرائیل با توجه به آمادگی برای نبرد در رفح.

وزیر دفاع اسرائیل، یوآو گالانت، هفته گذشته در سخنرانی خود متعهد شد که «ما می ایستیم، به اهداف خود خواهیم رسید، حماس را خواهیم زد، حزب الله را نابود خواهیم کرد و امنیت را به ارمغان خواهیم آورد».

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله روز دوشنبه در یک سخنرانی تکرار کرد که تا زمانی که عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه به پایان نرسد، درگیری‌ها در امتداد مرز لبنان و اسرائیل پایان نخواهد یافت.

نصرالله گفت: هدف اصلی جبهه لبنان کمک به فشار بر دشمن برای پایان دادن به جنگ غزه است.

اظهارات او ضربه‌ای بود به تلاش‌های مقامات خارجی، از جمله مقامات آمریکایی و فرانسوی، که از بیروت بازدید کرده‌اند تا به خشونت‌هایی که ده‌ها هزار نفر را در دو سوی مرز آواره کرده‌اند، پایان دهند.

یک روز پس از سخنان نصرالله، ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا از بیروت بازدید کرد و به شبکه تلویزیونی خصوصی ال‌بی‌سی لبنان گفت که برای آتش‌بس تلاش می‌کند.

او گفت: "ما به مردمی که در جنوب لبنان زندگی می کنند نیاز داریم تا بتوانند به خانه های خود بازگردند." ما باید مطمئن شویم که اسرائیلی‌هایی که در بخش شمالی اسرائیل زندگی می‌کنند نیز می‌توانند به خانه‌های خود بازگردند.»

نعیم قاسم، معاون رهبر حزب الله لبنان در یک سخنرانی آخر هفته به اسرائیل نسبت به آغاز یک جنگ همه جانبه هشدار داد.

قاسم با اشاره به جنگ 34 روزه اسرائیل و حزب الله در سال 2006 که با تساوی به پایان رسید، گفت: شما در گذشته تلاش کرده اید و شکست خورده اید و اگر دوباره تلاش کنید شکست خواهید خورد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت