خبر های ویژه

در حالی که رسانه ها شیفته رقابت های ریاست جمهوری آمریکا شده اند، قتل عام اسرائیل در غزه حتی مرگبارتر می شود

27 تیر 1403

شرکت نفت کویت از کشف "غول" نفت خبر داد

26 تیر 1403

کلید خانه وزن نمادینی برای خانواده های غزه ای دارد که بارها در اثر جنگ آواره شده اند

19 تیر 1403

زندان های اسراییل بیش از ظرفیت خود پر شده اند

12 تیر 1403

سرباز اسراییلی عکس به آتش کشیدن خانه ی یک فلسطینی را در غزه به نمایش گذاشت

12 تیر 1403

مدیر اجرایی ائتلاف جهانی برای محافظت از آموزش در برابر حمله گفت: در مکان هایی مانند غزه، علاوه بر تلفات هولناک جانی، خود آموزش نیز مورد حمله قرار گرفته است.

1 تیر 1403

بیش از 1000 نفر در حج در میان گرمای شدید جان خود را از دست می دهند

1 تیر 1403

«هیچ چیز تغییر نکرده است. ارتش اسرائیل همچنان با استفاده از گرسنگی در شمال و جنوب همان قتل عام را انجام می دهد.

1 تیر 1403

گرتا تنتین الئونورا ارنمن تونبرگ فعال زیست محیط در تظاهرات به نفع فلسطینیها حاضر شد

19 خرداد 1403

"ما چیکار کردیم؟ هیچ آدم مسلحی تو مدرسه نیست. اونایی که اونجا، بچه هان که دارن بازی می کنن. ما با هم بازی می کنیم... چرا ما رو بمباران کردند؟"

17 خرداد 1403

حماس کوچک به حالت گروه شورشی در غزه شکل می گیرد

17 خرداد 1403

ما خیلی خسته ایم و نمی توانیم راه برویم و نمی دانیم با بچه هایمان کجا برویم.

12 خرداد 1403

روی این زمین چیزی ارزش زندگی کردن ندارد

12 خرداد 1403

شوک جهانی پس از حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه چادری رفح که ده ها کشته برجای گذاشت

8 خرداد 1403

اعلام ابتلای همسر بشار اسد به سرطان خون

1 خرداد 1403

دادستان جنایات جنگی خواستار دستگیری رهبران اسرائیل و حماس از جمله نتانیاهو شد

1 خرداد 1403

26 اردیبهشت 1403

تصاویر ماهواره ای رفح نشان دهنده گریز فلسطینی ها از شهر است

جنگ نابرابربا مردم

در چند ماه گذشته، نیروهای دفاعی اسرائیل بخش‌های عمده‌ای از مناطقی را که غیرنظامیان فلسطینی در آن زندگی می‌کنند، در پاسخ به حمله تروریستی 7 اکتبر در اسرائیل، حمله‌ای که توسط گروه شبه‌نظامی رادیکال حماس طراحی شده بود، ویران کرده‌اند. همانطور که رویترز در 14 مه گزارش داد، اسرائیل می گوید حماس بیش از 1200 نفر را که عمدتا غیرنظامی بودند، کشت و 253 نفر را در غزه به اسارت برد. مقامات بهداشتی فلسطین می گویند که کارزار نظامی ارتش اسرائیل از آن زمان تاکنون بیش از 35000 نفر را که اکثراً غیرنظامی بودند، کشته و 2.3 میلیون نفر را از خانه های خود بیرون رانده است.

تبریز امروز:

به گزارش اسپیس

تجزیه و تحلیل تصاویر همچنین ساختمان های آسیب دیده در منطقه و تانک های مستقر اسرائیلی را نشان می دهد.

یک هواپیمای منظره بیابانی قبل و بعد از مونتاژ چادرها در پهنه وسیعی از زمین را نشان می دهد.

تصاویر ماهواره ای از چادرها در رفح، غزه در 5 مه، سپس در 8 مه. 
تصاویر ماهواره‌ای که در اوایل این ماه گرفته شده است، چشم‌انداز فضایی از جنگ جاری اسرائیل و حماس را ارائه می‌دهد. آن‌ها شامل صحنه‌هایی مانند سکانس قبل و بعد است که غیرنظامیان فلسطینی را در حال فرار از رفح، نمایی از ساختمان‌های آسیب‌دیده در منطقه و مجموعه‌ای از جنگ افزارهای اسرائیلی نشان می‌دهد.

در چند ماه گذشته، نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) بخش‌های عمده‌ای از مناطقی را که غیرنظامیان فلسطینی در آن زندگی می‌کنند، در پاسخ به حمله تروریستی 7 اکتبر در اسرائیل، حمله‌ای که توسط گروه شبه‌نظامی رادیکال حماس طراحی شده بود، ویران کرده‌اند. همانطور که رویترز در 14 مه گزارش داد، اسرائیل می گوید حماس بیش از 1200 نفر را که عمدتا غیرنظامی بودند، کشت و 253 نفر را در غزه به اسارت برد. مقامات بهداشتی فلسطین می گویند که کارزار نظامی ارتش اسرائیل از آن زمان تاکنون بیش از 35000 نفر را که اکثراً غیرنظامی بودند، کشته و 2.3 میلیون نفر را از خانه های خود بیرون رانده است.

بیش از یک میلیون آواره فلسطینی در شهر رفح پناه گرفته اند که اکثر آنها پس از تخریب بخش اعظم شمال غزه به دلیل حملات هوایی و زمینی اسرائیل آواره شدند. ارتش اسرائیل اخیراً شروع به درخواست برای تخلیه آوارگان از رفح نیز کرده است و به رغم هشدارهای متحدان از جمله ایالات متحده مبنی بر اینکه یک عملیات نظامی بزرگ در آنجا برای جمعیت غیرنظامی فلسطین ویرانگر خواهد بود، اقدام نظامی قریب الوقوع در این منطقه را پیشنهاد می کند. برخی از تصاویر ماهواره‌ای اخیر پس از تسلط نیروهای دفاعی اسرائیل بر گذرگاه مرزی رفح غزه قبل از تهاجم احتمالی زمینی گرفته شد.

موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، ماهواره تصویربرداری زمین اسرائیلی EROS C-3 را از پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ در کالیفرنیا در 29 دسامبر 2022 پرتاب کرد. اولین مرحله موشک در سکوی اسپیس ایکس در نزدیکی حدود 8 دقیقه پس از پرواز فرود آمد

 ایلان ماسک و اسرائیل بر سر استفاده از اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس استارلینک در غزه توافق کردند

بر اساس گزارش NPR، که در شمال و شمال غربی شهر قرار دارند، به فلسطینی ها گفته شد که به یک "منطقه بشردوستانه وسیع" در المواسی و خان یونس نقل مکان کنند. تصاویر ماهواره ای به دست آمده توسط Planet Labs گستردگی چادرها در رفح را در 5 و 8 می نشان می دهد.

یک هواپیمای منظره بیابانی صحنه‌های قبل و بعد از چادرها را در پهنه وسیعی از زمین نشان می‌دهد.

یک هواپیمای منظره بیابانی صحنه‌های قبل و بعد از چادرها را در پهنه وسیعی از زمین نشان می‌دهد. تصاویر ماهواره ای از چادرها در رفح، غزه در 5 می (بالا); تصاویر ماهواره ای از چادرها در رفح، غزه در 8 مه (پایین).
تحلیل سی‌ان‌ان از تصاویر ماهواره‌ای «چندین اردوگاه را که به جمعیت عظیم پناهندگان غزه پناه می‌دهند - از جمله کمپ اصلی در مرکز رفح که هزاران چادر را در خود جای داده بود» شناسایی کرد و نشان داد که اندازه کمپ‌ها بین 7 تا 8 می به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در 6 مه، زمانی که دستور تخلیه به پناهندگان در رفح از طریق پیام های تلفنی و اعلامیه هایی که از بالای سر پرتاب می شد، ارسال گردید. از منظر غیر فضایی، خبرنگاران NPR گفتند که مردم را دیدند که "دیوانه وار وسایل خود را بسته و پیاده از منطقه فرار می کردند."

نیویورک تایمز تصاویر ماهواره‌ای را نیز تجزیه و تحلیل کرد و جنبه‌هایی مانند ساختمان‌های آسیب‌دیده «رسیدن به بیش از دو مایلی به قلمرو نزدیک گذرگاه مرزی رفح با مصر» و همچنین بلند شدن دود در اطراف و تانک‌های مستقر اسرائیل را برجسته کرد. نیویورک تایمز گزارش می دهد: «در حالی که نمی توان دقیقاً دانست که چه چیزی باعث آسیب نشان داده شده در تصاویر ماهواره ای شده است، بسیاری از آنچه که می توان مشاهده کرد با عواقب عملیات پاکسازی و سایر عملیات زمینی اسرائیل در نقاط دیگر نوار غزه مطابقت دارد. .

 یک هواپیمای منظره بیابانی پراکندگی نوری از ساختمان‌ها را در نزدیکی یک خط مستقیم، احتمالاً یک جاده، نشان می‌دهد. دود از پایین سمت راست بلند می شود.

بخش بریده شده از یک تصویر ماهواره ای از گذرگاه مرزی رفح در 7 مه

بخش بریده شده از یک تصویر ماهواره ای از گذرگاه مرزی رفح در 7 مه.
یک هواپیمای منظره بیابانی پراکندگی نوری از ساختمان‌ها را در نزدیکی یک خط مستقیم، احتمالاً یک جاده، نشان می‌دهد. دود از پایین سمت راست بلند می شود.

نماهایی از گذرگاه رفح  6 مه

نمایی از گذرگاه رفح در 6 مه (سمت چپ). نمایی از گذرگاه رفح در 7 مه (راست).
آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد تا 14 مه اعلام کرد که حدود 360000 فلسطینی توانسته اند طی هفته گذشته رفح را ترک کنند، از حدود 1.3 میلیون نفری که در آنجا پناه گرفته بودند. بسیاری از کشورها خواستار آتش بس در جنگ شده اند، از جمله کسانی که می گویند اقدامات اسرائیل یک نسل کشی است. افراد در سراسر جهان از جمله دانشجویان و کارشناسان دانشگاهی به نفع هر دو احساسات نیز صحبت کرده اند. یکشنبه گذشته، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار "آتش بس فوری بشردوستانه، آزادی بی قید و شرط همه گروگان ها و افزایش فوری کمک های بشردوستانه" شد.

او گفت: «آتش بس تنها شروع کارخواهد بود. این یک راه طولانی برای بازگشت از ویرانی ها و آسیب های این جنگ خواهد بود.»

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت