خبر های ویژه

حمله رفح: اسرائیل چگونه قصد دارد به حماس ضربه بزند و جنگ را کمتر کند

1 اسفند 1402

حمله به رفح در غزه

22 بهمن 1402

مجوز فعالیت بانک ملی ایران در عراق ابطال شد

16 بهمن 1402

مشاور نخست وزیر عراق: در شرایط مالی ایده آل قرار داریم

16 بهمن 1402

خطرات حمله به حوثی ها در یمن

11 بهمن 1402

«کتائب حزب‌الله» عملیات خود علیه امریکا را متوقف کرد

10 بهمن 1402

عربستان سعودی می‌گوید که بر همه انواع انرژی تمرکز کرده است، نه فقط نفت

30 دی 1402

حمله اسرائیل به دمشق و شهادت پنج ایرانی

30 دی 1402

هیئت حماس در سفر مسکو

29 دی 1402

این مسئله شرافتمندان است

29 دی 1402

درخواست برای ارائه گزارش ، عکس و فیلم از جنایات اسراییل در فلسطین

24 دی 1402

به نظر می رسد قدرت های غربی تقریبا مشتاق تکرار اشتباهات مخرب خود در خاورمیانه هستند.

22 دی 1402

ترس از جنگ گسترده تر وقتی که ایالات متحده و بریتانیا یمن را بمباران کردند

22 دی 1402

درسي براي دولت‌هاي عرب و مسلمان

22 دی 1402

روشن کردن چوب و کاغذ برای گرم شدن بهانه برای کشته شدن !مرگ در فلسطین چه آسان !

20 دی 1402

کودکان قطع عضو غزه بدون مراقبت متخصص با خطرات بیشتری روبرو هستند

14 دی 1402

16 آبان 1402

واکنش پزشکان غزه به پزشکان اسرائیلی که بمباران بیمارستان ها را تایید کردند

گروهی از پزشکان غزه گفتند: «پزشکان اسرائیلی که نامه‌ای مبنی بر بمباران بیمارستان‌ها با بیمارانی که در داخل بودند امضا کردند، به حرفه اصیل خود خیانت کرده‌اند و مسئولیت دارند.»

پزشکانی که چهار هفته است برای نجات جان هر چه بیشتر از "محاصره کامل" غزه توسط اسرائیل، حتی با فروپاشی سیستم بهداشت و درمان در اطراف آنها کار کرده اند، روز دوشنبه به بیانیه گروهی از پزشکان اسرائیلی که در آخر هفته برای بمباران بیمارستانی در منطقه محاصره شده صادر کردند ، پاسخ دادند. . این پزشکان به سرپرستی دکتر مروان شفیق الحم، مدیر بیمارستان محمد یوسف النجار در بیانیه ای گفتند: "ما به عنوان پزشک سفیران صلح هستیم. ما جان ها را نجات می دهیم." پزشکان اسرائیلی که نامه‌ای مبنی بر بمباران بیمارستان‌ها با بیمارانی که در داخل بودند امضا کردند، به حرفه اصیل خود خیانت کردند و مسئولیت دارند.» ارائه دهندگان خدمات پزشکی از سازمان بهداشت جهانی و گروه های حقوق بشری که در زمینه مراقبت های بهداشتی کار می کنند، خواستند تا به پاسخگویی امضاکنندگان نامه کمک کنند.

تبریز امروز:

Doctors in Gaza Respond to Israeli Doctors Who Endorsed Bombing of Hospitals

پزشکان در غزه علیه نامه پزشکان اسرائیلی که بمباران بیمارستان ها توسط نیروهای دفاعی اسرائیل را تایید کرده بود، صحبت می کنند. (عکس: @ytirawi/Twitter)

جولیا کانلی
06 نوامبر 2023

پزشکانی که چهار هفته است برای نجات جان هر چه بیشتر از "محاصره کامل" غزه توسط اسرائیل، حتی با فروپاشی سیستم بهداشت و درمان در اطراف آنها کار کرده اند، روز دوشنبه به بیانیه گروهی از پزشکان اسرائیلی که در آخر هفته برای بمباران بیمارستانی در منطقه محاصره شده صادر کردند ، پاسخ دادند. .

این پزشکان به سرپرستی دکتر مروان شفیق الحم، مدیر بیمارستان محمد یوسف النجار در بیانیه ای گفتند: "ما به عنوان پزشک سفیران صلح هستیم. ما جان ها را نجات می دهیم." پزشکان اسرائیلی که نامه‌ای مبنی بر بمباران بیمارستان‌ها با بیمارانی که در داخل بودند امضا کردند، به حرفه اصیل خود خیانت کردند و مسئولیت دارند.»

ارائه دهندگان خدمات پزشکی از سازمان بهداشت جهانی و گروه های حقوق بشری که در زمینه مراقبت های بهداشتی کار می کنند، خواستند تا به پاسخگویی امضاکنندگان نامه کمک کنند.

نامه آخر هفته توسط حدود 100 نفر از اعضای گروهی به نام پزشکان برای حقوق سربازان اسرائیلی امضا شد و اولین بار روز یکشنبه توسط روزنامه اسرائیلی HaMedash گزارش شد.

پزشکان ادعا کردند که بمباران بیمارستان الشفاء، بزرگترین مرکز پزشکی در غزه، "حق مشروع" اسرائیل است زیرا به عنوان پایگاهی برای "گروه های مسلح فلسطینی" عمل می کند.

در این نامه آمده است: «ساکنان غزه مناسب دیدند که بیمارستان‌ها را به لانه‌های تروریستی تبدیل کنند تا از اخلاق غربی بهره ببرند، آن‌ها هستند که بر سر خود ویرانی آورده‌اند؛ تروریسم باید در همه جا از بین برود.» حمله به مقرهای تروریستی حق و وظیفه ارتش اسرائیل است.

یک کاروان آمبولانس در خارج از بیمارستان جمعه گذشته بمباران شد و اسرائیل مدعی شد یک آمبولانس حامل جنگجویان حماس بود. مقامات الشفاء گفتند که کاروان غیرنظامیان مجروح را برای مداوا از طریق گذرگاه رفح به مصر می برد، زیرا تجهیزات پزشکی در غزه بسیار کم شده است.

در این بمباران دست کم 15 فلسطینی کشته و 60 نفر زخمی شدند.

امضاکنندگان نامه اسرائیل، به گفته پزشکان غزه، "اگر خدای ناکرده اتفاقی برای بیمارستان ها بیفتد، کاملا مسئول هستند."

صدای یهودی برای صلح (JVP) که منجر به اعتراضات علیه بمباران غزه توسط اسرائیل شده و مدتهاست خواستار پایان دادن به سیاست های آپارتایدی این کشور در سرزمین های اشغالی فلسطین شده است، گفت: پزشکانی که نامه را امضا کرده اند "در انجام وظایف خود و حفاظت از جان انسان ها کوتاهی کرده اند". 

JVP گفت: "ما می خواهیم جهانی بسازیم که از قداست زندگی - به طور یکسان برای همه - حمایت کند - نه جهانی که نابودی فلسطینیان را ترویج کند." و ما تا زمانی که عدالت را برای فلسطینیان و برای همه مردم به دست نیاوریم، از مبارزه دست نخواهیم کشید.»
سنا سعید، روزنامه نگار الجزیره، گفت که بمباران بیمارستان ها توسط اسرائیل و ادعای اینکه آنها اهداف تروریستی هستند، با هدف "تضعیف انسانیت" کارکنان پزشکی بوده است، زیرا آنها جان خود را برای بیش از 2 میلیون نفر - حدود نیمی از آنها کودک - "به خطر انداخته اند". - که در غزه زندگی می کنند.

پزشکان غزه گفتند: «ما سوگند یاد کرده ایم که از جان انسان ها محافظت کنیم. پس خیانت در قسم و پیشه جایز نیست».

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت