خبر های ویژه

ابرهای طوفانی بدهکاری برای طبقه متوسط آفریقای جنوبی جمع می شوند

16 بهمن 1402

 سیرالئون رئیس جمهور سابق کوروما را به دلیل تدارک کودتا به خیانت متهم می کند

14 دی 1402

خودروهای الکتریکی در سال 2023 در آفریقای جنوبی بسیار ارزان تر شدند

9 دی 1402

پارک ملی ساحل اسکلت، نامیبیا

28 آذر 1402

آیا شکار غیرقانونی فیل در بوتسوانا در حال افزایش است؟

28 آذر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش نهم - نلسون‌ ماندلا و كنگره‌ ملي‌ آفريقا)

1 مهر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش هشتم - وقتي‌ كه‌ پدرم‌ تاريخ‌ را به‌ من‌ آموخت‌ شروع‌ به‌ درك‌ آن‌ نمودم‌)

25 شهریور 1402

شهر مراکش

18 شهریور 1402

زلزله مراکش بیش از 1000 کشته برجای گذاشت، امدادگران برای نجات بازماندگان حفاری می کنند

18 شهریور 1402

تاریخ اتیوپی توسط استعمار نوشته شد

17 شهریور 1402

بوی ابدیت ، بوی موم مومیایی های مصری بازسازی شد

10 شهریور 1402

خدای راستافاریانی ها هایلاسلاسی اتیوپیایی وقتی که مرد

31 تیر 1402

سرمای شدید، باران و برف در سراسر آفریقای جنوبی پیش بینی می شود

8 تیر 1402

تراژدی استعمار! خاندان سلطنتی بریتانیا می‌گوید بقایای شاهزاده اتیوپیایی قرن ۱۹ را پس نخواهند داد

3 خرداد 1402

هزاران امضا برای بازگرداندن جواهرات افریقا توسط شاه چارلز

17 اردیبهشت 1402

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که اشغال آزمایشگاه سودانی "خطر بیولوژیکی بزرگی" دارد

6 اردیبهشت 1402

18 شهریور 1402

شهر مراکش

شهر ثبت شده یونسکو در کشور مراکش

مراکش که در سال‌های 1070-1072 توسط آلموراویید (1056-1147)، پایتخت آل موحدها (1147-1269) تأسیس شد، برای مدت طولانی مرکز بزرگ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام غربی بود که در شمال آفریقا سلطنت می‌کرد. و اندلس بناهای تاریخی وسیعی که قدمت آن به آن دوره بازمی‌گردد: مسجد کوتوبیه، با مناره‌ای بی‌نظیر ۷۷ متری، بنای ضروری معماری مسلمانان، یکی از نشانه‌های مهم منظر شهری و نماد شهر، کصبه، باروها، دروازه‌های تاریخی است. و باغ ها بعدها، شهر از شگفتی های دیگری مانند کاخ بادیا، مردرسا بن یوسف، مقبره های لس سادیان، کاخ باهیا و اقامتگاه های بزرگ را دارا شد . میدان جاما الفنا، که در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شده است، یک تئاتر در فضای باز واقعی است که همیشه بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. با توجه به مفهومی که هنوز محافظت شده، اصیل و به خوبی حفظ شده است، مصالح ساختمانی و تزئینات در استفاده مداوم، و محیط طبیعی آن (به ویژه باغ های آگوئدال، منارا و نخل گرو "پالمرای" که مزرعه آن به آلمورایدها نسبت داده می شود) مدینه مراکش دارای تمام اجزای اولیه فرهنگی و طبیعی خود است که ارزش جهانی برجسته آن را نشان می دهد.

تبریز امروز:

مراکش که در سال‌های 1070-1072 توسط آلموراویید (1056-1147)، پایتخت آل موحدها (1147-1269) تأسیس شد، برای مدت طولانی مرکز بزرگ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام غربی بود که در شمال آفریقا سلطنت می‌کرد. و اندلس بناهای تاریخی وسیعی که قدمت آن به آن دوره بازمی‌گردد: مسجد کوتوبیه، با مناره‌ای بی‌نظیر ۷۷ متری، بنای ضروری معماری مسلمانان، یکی از نشانه‌های مهم منظر شهری و نماد شهر، کصبه، باروها، دروازه‌های تاریخی است. و باغ ها بعدها، شهر از شگفتی های دیگری مانند کاخ بادیا، مردرسا بن یوسف، مقبره های لس سادیان، کاخ باهیا و اقامتگاه های بزرگ را  دارا شد . میدان جاما الفنا، که در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شده است، یک تئاتر در فضای باز واقعی است که همیشه بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. با توجه به مفهومی که هنوز محافظت شده، اصیل و به خوبی حفظ شده است، مصالح ساختمانی و تزئینات در استفاده مداوم، و محیط طبیعی آن (به ویژه باغ های آگوئدال، منارا و نخل گرو "پالمرای" که مزرعه آن به آلمورایدها نسبت داده می شود) مدینه مراکش دارای تمام اجزای اولیه فرهنگی و طبیعی خود است که ارزش جهانی برجسته آن را نشان می دهد.

معیار اول:  مراکش شامل تعداد قابل توجهی از شاهکارهای معماری و هنر (باروها و دروازه‌های تاریخی، مسجد کوتوبیا، مقبره‌های سعدیان، ویرانه‌های کاخ بدیع، کاخ باهیا، آب‌نمای منارا و غرفه) است که هر یک می‌توانند  به تنهایی، به رسمیت شناختن ارزش جهانی برجسته آن را تایید کنند.

معیار دوم : پایتخت آلموراوی ها و الموحدین نقش تعیین کننده ای در توسعه شهری قرون وسطی داشته است. پایتخت مرینیدها، فس جدی (شهر جدید)، بخشی جدایی ناپذیر از مدینه فاس، که در سال 1981 در فهرست میراث جهانی ثبت شد، اقتباسی از مدل شهری قبلی مراکش است.

معیار سوم : مراکش، که نام خود را به امپراتوری مراکش داده است، یک نمونه کامل از یک پایتخت بزرگ اسلامی در غرب مدیترانه است.

معیار چهارم : در 700 هکتار از مدینه، زیستگاه باستانی، که به دلیل تغییرات جمعیتی آسیب پذیر شده است، نمونه برجسته ای از یک شهر تاریخی زنده را با کوچه ها، خانه ها، سوق ها، فوندوک ها، فعالیت های صنایع دستی و سنتی نشان می دهد. معامله می کند.

مرز اموال ثبت شده در فهرست میراث جهانی به درستی توسط باروهای اصلی که تمام ویژگی های معماری و شهری مورد نیاز برای شناخت ارزش جهانی برجسته آن را در بر می گیرد، تعریف شده است. تجدید نظر در این مرزها برای افزایش حفاظت از محیط اطراف ملک در نظر گرفته شده است.

با این وجود، یکپارچگی ملک به دلیل فشار ناشی از توسعه شهری، تغییرات کنترل نشده در طبقات فوقانی و مصالح ساختمانی خانه ها، متروکه شدن ختارها (گالری های زهکشی زیرزمینی) و بهره برداری از نخلستان ها آسیب پذیر است.

باروها، مسجد کوتوبیا، کسبه، مقبره های سعدیان، ویرانه های کاخ بدیع، آبنما و غرفه منارا، نمونه هایی از بسیاری از بناهای تاریخی هستند که به وضوح ارزش جهانی برجسته ملک را منعکس می کنند. اصالت ساختار درون شهری و بناهای تاریخی دست نخورده باقی مانده است. این کار توسط کار ماهر و انجام ترمیم مطابق با استانداردهای موجود تضمین می شود. کارهای بازسازی و بازسازی انجام شده در قلب مرکز تاریخی به طور کلی به حجم و سبک اصلی احترام می گذارد. استفاده از مواد سنتی در این عملیات مرمتی، علاوه بر تجارت مرتبط با مبلمان تزیین.

فهرست آثار و محوطه های تاریخی، به ویژه قانون 22-80 در مورد میراث. علاوه بر این قانون، هر یک از آثار مهم مدینه مراکش توسط متون نظارتی خاصی محافظت می شود. علاوه بر خدمات محلی که با حفاظت از مدینه درگیر هستند، بازرسی منطقه ای بناهای تاریخی و اماکن تاریخی (پیوست به وزارت فرهنگ) به طور خاص مسئول مدیریت، مرمت، نگهداری و حفاظت از بناهای تاریخی در منطقه است. از یک سو، و از سوی دیگر، بررسی درخواست‌ها برای مجوزهای ساخت و توسعه و کنترل اماکن ساختمانی در مدینه، در نتیجه تضمینی برای حفاظت پایدار از محوطه است.

 

منشور معماری مدینه مراکش که توسط آژانس شهری مراکش با همکاری بازرسی منطقه‌ای بناهای تاریخی و محوطه‌های تاریخی تهیه شده است، یک ابزار مدیریتی برای حفاظت از میراث معماری، شهری و منظر مدینه است. از طریق ایجاد یک ساختار مشورتی خاص اعمال خواهد شد. کنوانسیون اجرای این منشور در 11 نوامبر 2008 بین طرف های ذیربط امضا شد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت