خبر های ویژه

نظامی گنجوی ؛ روزهایی از زندگی شاعر

22 اسفند 1402

از سینما تا کار شاقه؛ کارگردان سابقه‌دار افغان در ایران کارگری می‌کند

14 بهمن 1402

وفادار ماندن به قربانیان دیکتاتوری آرژانتین

5 آبان 1402

آخرین عکس از چارلی چاپلین مردی که همه مان را خنداند

31 شهریور 1402

تراژدی جنگ ! سوختن زمین ، خونین شدن خاک!

29 شهریور 1402

روز ملی سینما و نحوه شکل گیری اولین سینمای تاریخ ایران در تبریز

22 شهریور 1402

همه چیز همه جا به یکباره برنده اسکار شد

22 اسفند 1401

فانوس های بامبو به یاد کشته شدگان سونامی

10 اسفند 1401

بازیگر نقش اسمرالدا ی گوژپشت نتردام درگذشت

26 دی 1401

دختر کوچولوی کبریت فروش

15 دی 1401

خوب ، بد و زشت- اثر سرجو لئونه

16 شهریور 1401

فیلم سینمایی گمشده

7 خرداد 1401

سیزدهمین جنگاور + ویدئو

25 آذر 1400

نگاه کن چه کسی برگشته است، فیلمی از بازگشت هیتلر!

7 آذر 1400

استدلال تاریخی، حافظه غیرارادی و براندازی گفتمان بالکانیستی +,ویدئو

13 آبان 1400

رونمایی از پوستر رسمی جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱

31 تیر 1400

22 اسفند 1401

همه چیز همه جا به یکباره برنده اسکار شد

جایزه اسکار به غربی ها رسید

کمدی متافیزیکی چندجهانی "همه چیز همه جا به یکباره" بر سر جایزه برتر هالیوود در روز یکشنبه درخشید و بهترین فیلم را در نود و پنجمین دوره جوایز اسکار به همراه جوایزی برای میشل یو، که هوی کوان و جیمی لی وکورتیس دریافت کرد. .....................پنجاه سال پس از برنده شدن «پدرخوانده» در اسکار، «همه چیز همه جا به یکباره» با تجربه مهاجرتی بسیار متفاوت پیروز شد. داستان عجیب و غریب آن در مورد یک خانواده مهاجر چینی - تنها دومین فیلم دانیلز، همانطور که دو فیلمساز شناخته می شوند - داستان علمی تخیلی و واقعیت های متناوب را در داستان یک زن معمولی و صاحب رختشویی در هم آمیخت.

تبریز امروز:


لس آنجلس (AP) - کمدی متافیزیکی چندجهانی "همه چیز همه جا به یکباره"  بر سر جایزه برتر هالیوود در روز یکشنبه فرود آمد و بهترین فیلم را در نود و پنجمین دوره جوایز اسکار به همراه جوایزی برای میشل یو، که هوی کوان و جیمی لی وکورتیس دریافت کرد. .

اگرچه دنیاهایی دور از طعمه اسکار، باله هرج و مرج دنیل کوان و دانیل شاینرت از همه چیز شیرینی، سنگ های با چشمان گوگول و یک حسابرسی مالیاتی کثیف به عنوان یکی از بازیگران سنگین وزن جوایز اسکار نامحتمل ظاهر شد. فیلم موفق مستقل، دومین برنده بهترین عکس A24 پس از «مهتاب»، در مجموع هفت جایزه اسکار را از آن خود کرد.

پنجاه سال پس از برنده شدن «پدرخوانده» در اسکار، «همه چیز همه جا به یکباره» با تجربه مهاجرتی بسیار متفاوت پیروز شد. داستان عجیب و غریب آن در مورد یک خانواده مهاجر چینی - تنها دومین فیلم دانیلز، همانطور که دو فیلمساز شناخته می شوند - داستان علمی تخیلی و واقعیت های متناوب را در داستان یک زن معمولی و صاحب رختشویی در هم آمیخت.

«همه چیز در همه جا» که در مارس 2022 اکران شد، به احیای سینماهای هنری پس از دو سال شیوع کرونا کمک کرد و بیش از 100 میلیون دلار فروش بلیت داشت. و علیرغم انتظارات اندک در ابتدا از افتخارات اسکار، «همه چیز همه جا و به یکباره» هر دو فیلم پرفروش «Top Gun: Maverick»، «آواتار: راه آب») و هم فیلم محبوب منتقدین  («Tar»، «The Banshees of Inisherin») را شکست داد..

یئو اولین زن آسیایی شد که بازیگری بهترین نقش زن را دریافت کرد و این جایزه را برای بازی تحسین برانگیزش در «همه چیز همه جا در یک زمان» اهدا شد . یئو 60 ساله مالزیایی الاصل اولین اسکار خود را برای بازی ای که به همان اندازه که به مهارت های کونگ فوی او متکی بود به کارهای کمیک و دراماتیک او ارتباط یافت . او اولین برنده بهترین بازیگر زن برای یک بازیگر زن غیرسفیدپوست در 20 سال گذشته است.

یئو که مورد تشویق شدید قرار گرفت، گفت: «خانم‌ها، هرگز اجازه ندهید کسی به شما بگوید که دوران اوج خود را پشت سر گذاشته‌اید.

در برنده جایزه بهترین کارگردانی، دانیل ها - هر دو 35 ساله - برای دومین فیلم طعمه خود و به طور قطعی غیر از اسکار برنده شد. آنها پس از رابرت وایز و جروم رابینز («داستان وست ساید») و جوئل و اتان کوئن («کشوری برای پیرمردها نیست») سومین جفت کارگردانی هستند که برنده این جایزه شدند. شینرت این جایزه را "به مادران جهان" تقدیم کرد.

بهترین بازیگر مرد به برندان فریزر تعلق گرفت، که اوج بازگشت ستاره سابق اکشن به مرکز صحنه را برای دگرگونی فیزیکی‌اش استاد گوشه گیر در «نهنگ»به دست آورد.. مسابقه بهترین بازیگر یکی از نزدیک ترین رقابت های شب بود، اما فریزر در پایان آستین باتلر را شکست داد.

فریزر به وضوح متحرک و با اشاره به خدمه «همه چیز همه جا همه به یکبار» گفت: «بنابراین این چیزی است که چندجهان به نظر می رسد.

کوان، ستاره سابق کودک، بازگشت خارق‌العاده‌اش را با اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم مستقل «همه چیز همه جا همه در یک زمان» به پایان رساند. کوان که به خاطر نقش‌هایش در نقش‌های کوتاه در «ایندیانا جونز و معبد عذاب» و دیتا در «Goonies» محبوب بود، قبل از انتخاب در «همه‌چیز همه‌جا و به یکباره» بازیگری را کنار گذاشته بود.

پیروزی او، در میان مورد انتظارترین‌های شب، با این وجود یکی از تکان‌دهنده‌ترین لحظات مراسم بود. تماشاگران - از جمله کارگردان «معبد عذاب» او، استیون اسپیلبرگ - کوان را در حالی که اشک‌هایش را پاک می‌کرد تشویق کردند.

"مامان، من تازه اسکار گرفتم!" کوان، 51 ساله، گفت که خانواده اش در دوران کودکی از ویتنام در جنگ فرار کردند.

آنها می گویند داستان هایی از این دست فقط در فیلم ها اتفاق می افتد. من نمی توانم باور کنم که این اتفاق می افتد، "کوان گفت. این رویای آمریکایی است.

دقایقی بعد، جیمی لی کورتیس، همبازی کوان، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. برد او در یکی از رقابتی ترین دسته های امسال، پیروزی را برای طرفداران کمیک بوک رد کرد. آنجلا باست («پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه») اولین بازیگری بود که برای یک فیلم مارول برنده اسکار شد.

همچنین برای کورتیس، برنده‌ای که برای اولین بار در جریان برنده شدنش در جوایز انجمن بازیگران سینما، از خود به عنوان «بچه نپو» یاد کرد، تاریخ ساز شد. او یک برنده نادر اسکار است که والدینش هر دو نامزد اسکار بودند، چیزی که او در سخنرانی خود به لحاظ احساسی به آن اشاره کرد. تونی کورتیس در سال 1959 برای فیلم The Defiant Ones و جانت لی در سال 1961 برای فیلم Psycho نامزد شدند. کورتیس از "صدها" نفری که او را در این موقعیت قرار دادند تشکر کرد.

فیلم حماسی آلمانی زبان جنگ جهانی اول "همه آرام در جبهه غربی" - رقیب اصلی نتفلیکس در سال جاری - چهار جایزه گرفت زیرا آکادمی افتخارات زیادی در ساخت فیلم ترسناک ضد جنگ کسب کرد. برای فیلمبرداری، طراحی تولید، موسیقی و بهترین فیلم بین المللی برنده شد.

اگرچه باست بازیگر نقش مکمل زن را از دست داد،

روث ای. کارتر برای طراحی لباس "واکاندا برای همیشه"، چهار سال پس از تبدیل شدن به اولین طراح سیاهپوست برنده اسکار، برای "پلنگ سیاه" برنده شد. این جایزه کارتر را به اولین زن سیاه پوستی تبدیل می کند که برنده دو جایزه اسکار شده است.

روث ای. کارتر جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس را برای «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» در مراسم اسکار روز یکشنبه 12 مارس 2023 در دالبی تئاتر لس آنجلس دریافت کرد. 


کارتر گفت: "از آکادمی بخاطر شناخت ابرقهرمان که یک زن سیاهپوست است متشکرم." او تحمل می کند، او دوست دارد، او غلبه می کند، او هر زن این فیلم است.

کارتر این جایزه را به مادرش تقدیم کرد که به گفته او هفته گذشته در 101 سالگی درگذشت.

پخش تلویزیونی که به صورت زنده از ABC پخش می شد، به طور سنتی آغاز شد: با مونتاژی از فیلم های سال (با ویرایش کیمل در کابین خلبان در «تاپ گان: ماوریک») و یک مونولوگ طولانی. کیمل که برای سومین بار میزبانی را بر عهده داشت، در مراسم سال گذشته سیلی ویل اسمیت به کریس راک را دوباره بررسی نکرد.

این کمدین اواخر شب تلاش کرد تا درس هایی از حادثه سال گذشته بیابد که به دنبال آن اسمیت برنده بهترین بازیگر مرد شد. کیمل گفت: اگر امسال کسی خشونتی را امتحان کرد، "اسکار بهترین بازیگر مرد به شما تعلق می گیرد و اجازه دارید یک سخنرانی 19 دقیقه ای داشته باشید."

اما کیمل که برای سومین بار میزبانی را برعهده داشت، گفت: هرکسی که می‌خواهد امسال «با آن بازی کند» باید از طریق یک گردان مخوف محافظان از جمله مایکل بی جردن، میشل یو، استیون اسپیلبرگ وگیرمو رودریگز و «گارد امنیتی» برنامه‌اش وارد شود. .


پس از بردهای برجسته برای کلوئه ژائو («سرزمین عشایر») و جین کمپیون («قدرت سگ»)، هیچ زنی نامزد بهترین کارگردانی نشد. سارا پولی، با این حال، برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی برای درام غنی از استعاره منونیتی «زنان صحبت می‌کنند».

پولی گفت: «از آکادمی تشکر می‌کنم که از واژه‌های «زنان» و «حرف زدن» آزرده خاطر نشدید.

«ناوالنی» ساخته دانیل روهر درباره الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون زندانی روسیه، بهترین مستند را دریافت کرد. برد فیلم با مضامین روشنی به حبس مداوم ناوالنی و ادامه جنگ ولادیمیر پوتین در اوکراین همراه بود. یولیا ناوالنایا به جمع فیلمسازان روی صحنه پیوست.

ناوالنایا گفت: «شوهرم فقط به خاطر گفتن حقیقت در زندان است. "قوی بمان عشق من."

برخی از نام‌های بزرگ به دلایل دیگری در این مراسم حضور نداشتند. نه تام کروز که «تاپ گان: ماوریک» او برای بهترین فیلم نامزد شده است و نه جیمز کامرون، کارگردان نامزد بهترین فیلم «آواتار: راه آب» در این مراسم حضور نداشتند. هر دو در تلاش‌های هالیوود برای بازگرداندن تماشاگران سینما پس از سال‌ها بیماری همه‌گیر، پیشتاز بوده‌اند.

کیمل گفت: «دو نفری که از ما خواستند به تئاتر برگردیم، در تئاتر نیستند. ران هوبا هوبا.»

پس از اسکار سال گذشته، که برخی از بخش‌ها را از پخش زنده تلویزیونی محروم کرده بود، آکادمی تمام جوایز را به نمایش بازگرداند و بر آهنگ‌ها و رقص‌های سنتی تکیه کرد. این به معنای اعداد شگفت‌انگیز بود، از جمله رقص الاستیک «ناتو نااتو» از فیلم اکشن تلوگو «RRR»، اجرای صمیمی و پرشور لیدی گاگا در «دستم را بگیر» از «تاپ گان: ماوریک، و یک بازی Super Bowl توسط ریحانا. بهترین آهنگ به «ناتو ناتو» تعلق گرفت.

کیمل در اواسط نمایش گفت این به معنای نمایش طولانی نیز بود. "این نوع باعث می شود کمی دلت برای سیلی خوردن تنگ شود، درست است؟" .

اولین جایزه شب به «پینوکیو گیلرمو دل تورو» برای بهترین فیلم انیمیشن رسید. این باعث شد نتفلیکس اولین اسکار خود را در این رده به دست آورد.

پس از سیلی سال گذشته، آکادمی یک تیم مدیریت بحران ایجاد کرد تا بهتر به شگفتی ها پاسخ دهد. نه راک، که اخیراً قوی ترین بیانیه خود را در مورد این واقعه در یک ویژه زنده بیان کرد، و نه اسمیت، که توسط آکادمی به مدت 10 سال محروم بود، در آن شرکت نکردند.

جوایز اسکار در تلاش است تا بخشی از درخشش قدیمی خود را به دست آورد. یک چیز به نفع آن است: بهترین زمینه تصویری امسال مملو از فیلم های پرفروش بود. رتبه‌بندی معمولاً زمانی بالا می‌رود که نامزدها محبوب‌تر باشند، که مطمئناً برای «Top Gun: Maverick» و «Avatar: The Way of Water» صدق می‌کند.

با این حال، هیچ کدام برنده زیادی نشدند. «راه آب» با بیش از 2.28 میلیارد دلار گیشه، برنده بهترین جلوه های بصری شد. دنباله «تاپ گان» (1.49 میلیارد دلار) بهترین صدا را از آن خود کرد.

سال گذشته، «CODA» اپل تی‌وی اولین فیلم استریم شد که برنده بهترین فیلم شد. 

در این سال، 9 نفر از 10 نامزد بهترین فیلم، اکران های سینمایی بودند. پس از اینکه تجارت سینما در طول کرونا  شیوع پیدا کرد، سینما رفتن به حدود 67 درصد از سطوح قبل از شیوع کرونا  بهبود یافت. اما سالی پر از فراز و نشیب بود، مملو از موفقیت‌های سرسام‌آور و آرامش‌های اضطراب‌آور در سینماها.

امسال، فروش بلیت‌ها به لطف نسخه‌هایی مانند «کرید III» و «خرس کوکائین» - که نه یک، بلکه دو فیلم کوتاه در نمایش یکشنبه داشتند، قوی بوده است. اما ابرهای طوفانی در افق باقی می مانند. انجمن نویسندگان و استودیوهای بزرگ قرار است مذاکرات قرارداد را در 20 مارس آغاز کنند، نبردی که بخش بزرگی از صنعت را برای احتمال توقف کار در سراسر فیلم و تلویزیون بسته است.

اسکار نیز به دنبال ثبات است. پخش تلویزیونی سال گذشته 16.6 میلیون بیننده جذب کرد که 58 درصد افزایش نسبت به نسخه کاهش یافته سال 2021 داشت که با 10.5 میلیون تماشاگر کم سابقه بود.

آسوشیتدپرس 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت