خبر های ویژه

نظامی گنجوی ؛ روزهایی از زندگی شاعر

22 اسفند 1402

از سینما تا کار شاقه؛ کارگردان سابقه‌دار افغان در ایران کارگری می‌کند

14 بهمن 1402

وفادار ماندن به قربانیان دیکتاتوری آرژانتین

5 آبان 1402

آخرین عکس از چارلی چاپلین مردی که همه مان را خنداند

31 شهریور 1402

تراژدی جنگ ! سوختن زمین ، خونین شدن خاک!

29 شهریور 1402

روز ملی سینما و نحوه شکل گیری اولین سینمای تاریخ ایران در تبریز

22 شهریور 1402

همه چیز همه جا به یکباره برنده اسکار شد

22 اسفند 1401

فانوس های بامبو به یاد کشته شدگان سونامی

10 اسفند 1401

بازیگر نقش اسمرالدا ی گوژپشت نتردام درگذشت

26 دی 1401

دختر کوچولوی کبریت فروش

15 دی 1401

خوب ، بد و زشت- اثر سرجو لئونه

16 شهریور 1401

فیلم سینمایی گمشده

7 خرداد 1401

سیزدهمین جنگاور + ویدئو

25 آذر 1400

نگاه کن چه کسی برگشته است، فیلمی از بازگشت هیتلر!

7 آذر 1400

استدلال تاریخی، حافظه غیرارادی و براندازی گفتمان بالکانیستی +,ویدئو

13 آبان 1400

رونمایی از پوستر رسمی جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱

31 تیر 1400

15 دی 1401

دختر کوچولوی کبریت فروش

یک فیلم صامت براساس درامی از هانس کریستین آندرسن

این فیلم، «همدردی به مصیبت‌های ستم‌دیدگان را نشان می‌دهد»، در حالی که فیلم "اقتباسی بسیار وفادار از افسانه هانس کریستین اندرسن در 1846 است. که به قدر کافی مختصر است که نشان می‌دهد متن می‌توانست در طول نمایش‌ها با صدای بلند خوانده شود، و ویلیامسون در اینجا به جای ارائه دقیق واقع‌گرایانه فیلم‌، به جلوه‌های ویژه متعددی متوسل می‌شود، با این حال، اینها کاملاً با روح داستان اصلی مطابقت دارد، که محور دراماتیک و احساسی آن مجموعه‌ای از چشم‌اندازهایی است که فروشنده کوچک کبریت هنگام روشن کردن کبریت‌ها می‌بیند، و فیلم، «به همان اندازه جاه‌طلبانه و نوآورانه است. »

تبریز امروز:

 

دخترک کبریت فروش فیلم کوتاه درام صامت بریتانیایی محصول 1902 به کارگردانی جیمز ویلیامسون است که داستان کلاسیک هانس کریستین اندرسن از زندگی غم انگیز و مرگ غمناک یک فروشنده کوچک کبریت را بازگو می کند. به گفته مایکل بروک ، این فیلم داستانی دوره سینمای صامت ، «تلاش جدی برای به تصویر کشیدن زندگی عاطفی درونی یک فرد در فیلم از طریق ابزارهای صرفاً بصری (هیچ نوع متن روی صفحه نمایش وجود ندارد)، با استفاده از جلوه های ویژه بود."

 این فیلم، «همدردی به مصیبت‌های ستم‌دیدگان را نشان می‌دهد»،  در حالی که فیلم "اقتباسی بسیار وفادار از افسانه هانس کریستین اندرسن در 1846 است. که به قدر کافی مختصر است که نشان می‌دهد متن می‌توانست در طول نمایش‌ها با صدای بلند خوانده شود، و ویلیامسون در اینجا به جای ارائه دقیق واقع‌گرایانه فیلم‌، به جلوه‌های ویژه متعددی متوسل می‌شود،  با این حال، اینها کاملاً با روح داستان اصلی مطابقت دارد، که محور دراماتیک و احساسی آن مجموعه‌ای از چشم‌اندازهایی است که فروشنده کوچک کبریت هنگام روشن کردن کبریت‌ها می‌بیند، و فیلم، «به همان اندازه جاه‌طلبانه و نوآورانه است. »

این نمایش زیبا از "دختر کوچولوی کبریت فروش" اثر هانس کریستین اندرسن، ظرافت ساده داستان آن را بازتاب می دهد. دوربین جیمز ویلیامسون از پیشگامان اولیه سینمای بریتانیا در تمام مدت ثابت می ماند. نوآوری فنی فیلم در استفاده ماهرانه از تصاویر روی هم قرار گرفته برای ایجاد عمق بصری نهفته است. دختر پابرهنه و اشک آلود در ورای پوششی از برف در حال حرکت به دنیای خیالی از گرما و نور عقب نشینی می کند و در حالی که مشعل پلیس او را خیلی دیر می یابد، فیلم با تعبیر "نجات" اخروی از سختی ها و بی تفاوتی ما را آرام می کند.

 

با استفاده از :  زندگی ادواردی (سایمون مک کالوم)

درباره جیمز ویلیامسون در BFI Screenonline بیشتر بخوانید - http://www.screenonline.org.uk/people...

تمام عناوین کانال BFI Films در مجموعه های عظیم آرشیو ملی BFI حفظ می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آرشیو به http://www.bfi.org.uk/archive-collect مراجعه کنید..

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت