خبر های ویژه

ابرهای طوفانی بدهکاری برای طبقه متوسط آفریقای جنوبی جمع می شوند

16 بهمن 1402

 سیرالئون رئیس جمهور سابق کوروما را به دلیل تدارک کودتا به خیانت متهم می کند

14 دی 1402

خودروهای الکتریکی در سال 2023 در آفریقای جنوبی بسیار ارزان تر شدند

9 دی 1402

پارک ملی ساحل اسکلت، نامیبیا

28 آذر 1402

آیا شکار غیرقانونی فیل در بوتسوانا در حال افزایش است؟

28 آذر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش نهم - نلسون‌ ماندلا و كنگره‌ ملي‌ آفريقا)

1 مهر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش هشتم - وقتي‌ كه‌ پدرم‌ تاريخ‌ را به‌ من‌ آموخت‌ شروع‌ به‌ درك‌ آن‌ نمودم‌)

25 شهریور 1402

شهر مراکش

18 شهریور 1402

زلزله مراکش بیش از 1000 کشته برجای گذاشت، امدادگران برای نجات بازماندگان حفاری می کنند

18 شهریور 1402

تاریخ اتیوپی توسط استعمار نوشته شد

17 شهریور 1402

بوی ابدیت ، بوی موم مومیایی های مصری بازسازی شد

10 شهریور 1402

خدای راستافاریانی ها هایلاسلاسی اتیوپیایی وقتی که مرد

31 تیر 1402

سرمای شدید، باران و برف در سراسر آفریقای جنوبی پیش بینی می شود

8 تیر 1402

تراژدی استعمار! خاندان سلطنتی بریتانیا می‌گوید بقایای شاهزاده اتیوپیایی قرن ۱۹ را پس نخواهند داد

3 خرداد 1402

هزاران امضا برای بازگرداندن جواهرات افریقا توسط شاه چارلز

17 اردیبهشت 1402

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که اشغال آزمایشگاه سودانی "خطر بیولوژیکی بزرگی" دارد

6 اردیبهشت 1402

4 آبان 1401

ورود نماینده پارلمان روسیه به ارمنستان ممنوع شد

ارمنستان

زاتولین که به عنوان معاون کمیته دوما در امور پس از اتحاد جماهیر شوروی و ادغام اوراسیا فعالیت می کند، مدت ها به عنوان یک چهره طرفدار ارمنستان شناخته می شود. او قطعنامه دوما را مبنی بر به رسمیت شناختن رسمی نسل کشی ارامنه آغاز کرد و در ماه سپتامبر روز ملی جمهوری قره باغ کوهستانی را تبریک گفت. وی در پیام خود گفت: «مردمی که در سال‌های گذشته برای حفظ آبرو و حیثیت خود دست به سلاح بردند، از حق کامل تعیین سرنوشت برخوردارند». اما او همچنین به طور مداوم از دولت نیکول پاشینیان، نخست وزیر، از زمانی که پس از انقلاب مخملی در سال 2018 به قدرت رسید، انتقاد کرده است. در ماه فوریه، زاتولین استدلال کرد که ارمنستان جنگ 2020 را به آذربایجان باخت «تا حد زیادی به دلیل خودنمایی و بی کفایتی دسته حاکم نیکول پاشینیان، که به لطف خیابان به قدرت رسیدند». اخیراً او پاشینیان را متهم کرد که مایل است به خواسته‌های آذربایجان برای ایجاد «کریدور» در سراسر ارمنستان بپیوندد. او به یک خبرگزاری ارمنی وابسته به مخالفان، یرکر مدیا، گفت: «سوالات در مورد کریدور باید از کسانی که آن را امضا می کنند پرسیده شود، کریدور توسط پاشینیان امضا شده است.

تبریز امروز:

او مرتباً از دولت نیکول پاشینیان انتقاد می کرد. پس از انتشار اخباری مبنی بر وضعیت نامطلوب وی ، منتقد روسی دیگر، مارگاریتا سیمونیان، گفت که او نیز ممنوع الورود به ارمنستان شده است.

زاتولین

یکی از اعضای پارلمان روسیه ظاهراً به دلیل سابقه طولانی اظهارات در انتقاد از رهبری این کشور از حضور در ارمنستان محروم شده است. معاون، کنستانتین زاتولین، این خبر را در کانال تلگرامی خود در 25 اکتبر گزارش کرد. او ایمیلی را که از یکی از کارکنان پارلمان ارمنستان دریافت کرده بود، اضافه کرد.

این کارمند نوشت: به دستور مجلس ملی ارمنستان به اطلاع شما می رسانیم که متأسفانه اظهارات علنی اخیر شما در رابطه با جمهوری ارمنستان به توسعه روابط دوستانه و متحدانه بین دو کشور لطمه وارد می کند. در نتیجه در آینده ورود شما به جمهوری ارمنستان نامطلوب تلقی خواهد شد.

زاتولین نوشت: "من این را توهین می دانم." "این برای ما غیرمنتظره بود."

زاتولین که به عنوان معاون کمیته دوما در امور پس از اتحاد جماهیر شوروی و ادغام اوراسیا فعالیت می کند، مدت ها به عنوان یک چهره طرفدار ارمنستان شناخته می شود. او قطعنامه دوما را مبنی بر به رسمیت شناختن رسمی نسل کشی ارامنه آغاز کرد و در ماه سپتامبر روز ملی جمهوری قره باغ کوهستانی را تبریک گفت. وی در پیام خود گفت: «مردمی که در سال‌های گذشته برای حفظ آبرو و حیثیت خود دست به سلاح بردند، از حق کامل تعیین سرنوشت برخوردارند».

اما او همچنین به طور مداوم از دولت نیکول پاشینیان، نخست وزیر، از زمانی که پس از انقلاب مخملی در سال 2018 به قدرت رسید، انتقاد کرده است.

در ماه فوریه، زاتولین استدلال کرد که ارمنستان جنگ 2020 را به آذربایجان باخت  «تا حد زیادی به دلیل خودنمایی و بی کفایتی دسته حاکم نیکول پاشینیان، که به لطف خیابان به قدرت رسیدند».

اخیراً او پاشینیان را متهم کرد که مایل است به خواسته‌های آذربایجان برای ایجاد «کریدور» در سراسر ارمنستان بپیوندد. او به یک خبرگزاری ارمنی وابسته به مخالفان، یرکر مدیا، گفت: «سوالات در مورد کریدور باید از کسانی که آن را امضا می کنند پرسیده شود، کریدور توسط پاشینیان امضا شده است. (خود پاشینیان گفته است که هر «راهروی» تحت کنترل آذربایجان نشان دهنده «خط قرمزی» است که او از آن عبور نخواهد کرد.)

ارمنی تایمز، روزنامه‌ای که ارتباط نزدیکی با خانواده پاشینیان دارد و توسط همسرش آنا هاکوبیان سردبیر می‌شود، این ممنوعیت را با انتقادات مکرر زاتولین از دولت توجیه کرد. در ادامه این داستان آمده است: «به یاد بیاوریم: زاتولین در مصاحبه های مطبوعاتی خود بارها دولت ارمنستان را مسئول شکست جنگ 44 روزه دانسته است. علاوه بر این، زاتولین با مداخله در امور سیاسی داخلی ارمنستان، بیش از یک بار نظر خود را مبنی بر استعفای نیکول پاشینیان اعلام کرده است. این داستان با عکسی از زاتولین در کنار رابرت کوچاریان، رئیس جمهور سابق ارمنستان که دشمن پاشینیان و اکنون یک رهبر سیاسی اپوزیسیون است، نشان داده شده است.

این ممنوعیت درست پس از آن صورت گرفت که کرملین تأیید کرد که آماده میزبانی نشست بین پاشینیان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان است. در همین حال، وزارت امور خارجه روسیه در 24 اکتبر گزارشی طولانی علیه نفوذ غرب در ارمنستان صادر کرد.

روابط ایروان با مسکو به دنبال حمله سنگین سپتامبر توسط آذربایجان علیه اهدافی در داخل ارمنستان و شکست سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه (CSTO) در انجام تعهدات دفاعی متقابل خود و کمک به ارمنستان به نقطه‌ای دشوار تبدیل شده است.

در همین حال، ایالات متحده و اروپا نقش قاطع تری در ارمنستان دارند. نانسی پلوسی عضو بلندپایه کنگره آمریکا مدت کوتاهی پس از حمله آذربایجان به این کشور سفر کرد و اتحادیه اروپا نقش بیشتری در مذاکرات دیپلماتیک ایفا کرده و یک هیئت ناظر کوچک به ارمنستان فرستاده است.

در 25 اکتبر، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، از تلاش روسیه برای برگزاری نشست ارمنستان و آذربایجان انتقاد کرد و استدلال کرد که «مسکو احترام کمی برای حاکمیت همسایگان خود قائل است و به سختی یک شریک قابل اعتماد و درازمدت است» و «وجود دارد. در نهایت هیچ حامی بزرگتر از ایالات متحده برای حاکمیت و استقلال کشورهای قفقاز جنوبی نیست.»

زاتولین ممنوعیت خود را به آنچه که او به عنوان چرخش طرفدار غرب در ایروان توصیف کرد، نسبت داد.

وی در پیامی دیگر در تلگرام گفت: این تصمیم نمادین است و نشان دهنده مسیر جدید سیاست ارمنستان است. «البته من دوستان زیادی در ارمنستان دارم، اما قطعاً ماسک‌ها کنار گذاشته شده‌اند. با این حال، نگرش شخصی من نسبت به ارامنه و ارمنستان تغییر نکرده است.

پس از انتشار اخبار مربوط به زاتولین، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر روزنامه دولتی روسیه امروز اعلام کرد که او نیز در فهرست سیاه ارمنستان قرار گرفته است. کنستانتین زاتولین که سال‌ها حامی سرسخت ارمنستان بوده، از ورود به ارمنستان منع شد.

 او در توییتر نوشت "  رهبر فعلی ارمنستان. به هر حال، من هم همینطور" ». وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد و مقامات ارمنستان نیز به این ادعا پاسخی نداده اند.

در اوایل سال جاری، چندین ارمنی دیاسپورایی از اروپا که با حزب انقلابی ارمنستان که رهبری تظاهرات ضد پاشینیان در ارمنستان را بر عهده داشت، از سفر به ارمنستان نیز منع شدند .

 

لیلیت شاهوردیان- مقیم استپانکرت

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت