خبر های ویژه

انسان والای دوست طبیعت با سختی های زمانه درگیر است - برای دوست محیط زیست عبدالله رسولی

5 دی 1402

روزی که جبار چشم از جهان فرو بست !

4 آذر 1402

سالروز تولد بانوی فیزیک دان تبریزی آلنوش تریان

18 آبان 1402

داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر حیات خود را ازدست دادند

22 مهر 1402

هیجرین ایدیبدی کونلوم ایوین غارت آغلارام

26 مرداد 1402

فیروز نادری دانشمند ایرانی ناسا درگذشت

19 خرداد 1402

سالروز تولد معلم بزرگ شهر ما، یادمان شادی عرصه علم و فرهتگ

7 اردیبهشت 1402

خلیل عقاب در رکورد های گینس

31 فروردین 1402

خلیل عقاب به آسمان پرکشید

31 فروردین 1402

گرجستان و اتحاد جماهیر شوروی سابق با "میمینو" خداحافظی کردند

28 دی 1401

دوران سلطنت ملکه الیزابت دوم به پایان رسید

18 شهریور 1401

دکتر یوسف معماری چهره ماندگار پزشکی و شاعر اردبیلی درگذشت

15 شهریور 1401

«حسین دوزگون » شاعر و ادیب برجسته آذربایجان درگذشت

1 شهریور 1401

سال ها از فراق آنا گذشت

26 مرداد 1401

سایه ای که همواره خواهد ماند

19 مرداد 1401

تسلیت به اخلاق

16 خرداد 1401

24 خرداد 1401

غلامحسین غائب از مدیران فرهنگی توانمند و تاثیر گذار دانشگاه تبریز امروز دار فانی را وداع گفت

و سالها بعنوان کارشناس فرهنگی و هنری در اجرای برنامه های علمی ، مذهبی و مناسبتی این دانشگاه نقش برجسته ای داشت و در دهه ۷۰ با همکاری محمد فرج پور باسمنجی با انتشار ویژه نامه های نظامی گنجوی/علامه طباطبایی/علامه جعفری و... در نشریات موسسه وقت کیهان از جمله کیهان فرهنگی و کیهان اندیشه همکاری تنگاتنگی داشتند.وی مدتی نیز معاون مدیریت فرهنگی دانشگاه تبریز بود و در انتشار نشریات دانشجویی و سخنرانی ها و همایش های علمی/فرهنگی/هنری و سیاسی از گردانندگان اصلی بشمار می رفت و نظرات صایب وی در تجزیه تحلیل مسایل روز در دانشگاه تبریز با تشکل های دانشجویی و فرهنگی راهگشا بود.

تبریز امروز:

غلامحسین غائب

غلامحسین غائب از مدیران فرهنگی توانمند و تاثیر گذار دانشگاه تبریز امروز دار فانی را وداع گفت و پیکر آن مرد بزرگ امروز با حضور جمعی از اساتید دانشگاه ها و اقشار مختلف مردم باسمنج در گلزار این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.مرحوم غلامحسین غایب در سال ۱۳۳۵ ه/ش در درباسمنج بدنیا آمد و پس از اخذ دیپلم در رشته روانشناسی وارد دانشگاه تبریز شد و در مبارزات دانشجویی و شکل دهی قیام ۲۹ بهمن علیه رژیم طاغوت در بین دانشجویان این دانشگاه در صف اول بود وی پس از دانش آموختگی به استخدام رسمی دانشگاه تبریز در آمد و ۳۰ سال در گروه های آموزشی/تربیتی/و فرهنگی این دانشگاه خدمت کرد و سالها بعنوان کارشناس فرهنگی و هنری در اجرای برنامه های علمی ، مذهبی و مناسبتی این دانشگاه نقش برجسته ای داشت و در دهه ۷۰ با همکاری محمد فرج پور باسمنجی با انتشار ویژه نامه های نظامی گنجوی/علامه طباطبایی/علامه جعفری و... در نشریات موسسه وقت کیهان از جمله کیهان فرهنگی و کیهان اندیشه همکاری تنگاتنگی داشتند.وی مدتی نیز معاون مدیریت فرهنگی دانشگاه تبریز بود و در انتشار نشریات دانشجویی و سخنرانی ها و همایش های علمی/فرهنگی/هنری و سیاسی از گردانندگان اصلی بشمار می رفت و نظرات صایب وی در تجزیه تحلیل مسایل روز در دانشگاه تبریز با تشکل های دانشجویی و فرهنگی راهگشا بود.
شادروان حاج غلامحسین غائب همچنین با برپایی نشست های فرهنگی و شعر و ادب در رونق این محافل نقش مهمی داشت و بواسطه دامادی با استاد علی نظمی تبریزی چهره ماندگار شعر و ادب اذربایحان در انتشار اثار این استاد برجسته و برپایی محفل ادبی سعدی نیز میداندار بود.
درگذشت این مدیر توانمند دانشگاه تبریز را به جامعه‌ی فرهنگی و هنری آذربایجان تسلیت گفته و عاقبت به خیری و سربلندی در روز جزا را از ایزد منان طالبیم.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت