خبر های ویژه

نظامی گنجوی ؛ روزهایی از زندگی شاعر

22 اسفند 1402

از سینما تا کار شاقه؛ کارگردان سابقه‌دار افغان در ایران کارگری می‌کند

14 بهمن 1402

وفادار ماندن به قربانیان دیکتاتوری آرژانتین

5 آبان 1402

آخرین عکس از چارلی چاپلین مردی که همه مان را خنداند

31 شهریور 1402

تراژدی جنگ ! سوختن زمین ، خونین شدن خاک!

29 شهریور 1402

روز ملی سینما و نحوه شکل گیری اولین سینمای تاریخ ایران در تبریز

22 شهریور 1402

همه چیز همه جا به یکباره برنده اسکار شد

22 اسفند 1401

فانوس های بامبو به یاد کشته شدگان سونامی

10 اسفند 1401

بازیگر نقش اسمرالدا ی گوژپشت نتردام درگذشت

26 دی 1401

دختر کوچولوی کبریت فروش

15 دی 1401

خوب ، بد و زشت- اثر سرجو لئونه

16 شهریور 1401

فیلم سینمایی گمشده

7 خرداد 1401

سیزدهمین جنگاور + ویدئو

25 آذر 1400

نگاه کن چه کسی برگشته است، فیلمی از بازگشت هیتلر!

7 آذر 1400

استدلال تاریخی، حافظه غیرارادی و براندازی گفتمان بالکانیستی +,ویدئو

13 آبان 1400

رونمایی از پوستر رسمی جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱

31 تیر 1400

4 آبان 1399

جهنم در اقیانوس آرام + ویدئو

فیلمی برای ایجاد ارتباط انسانی

جهنم در اقیانوس آرام فیلمی در جنگ جهانی دوم در سال 1968 به کارگردانی جان بورمن و با بازی لی ماروین و توشیرو میفونه ساخته شد ، که تنها بازیگران فیلم هستند داستان این فیلم بر اساس اهمیت ارتباط انسانی و پیوندهای آن است که در صورت عدم ارتباط می تواند بین افراد ایجاد دشمنی نماید .

تبریز امروز:

 

جهنم در اقیانوس آرام فیلمی در جنگ جهانی دوم در سال 1968 به کارگردانی جان بورمن و با بازی لی ماروین و توشیرو میفونه ساخته شد ، که تنها بازیگران فیلم هستند داستان این فیلم  بر اساس اهمیت ارتباط انسانی و پیوندهای آن است که در صورت عدم ارتباط می تواند بین افراد ایجاد دشمنی نماید .

دو سرباز ناشناس جنگ جهانی دوم ، یک آمریکایی (لی ماروین) و یک ژاپنی (توشیرو میفونه) ، در یک جزیره غیر مسکونی در اقیانوس آرام گرفتار شده اند. سرباز ژاپنی ناگهان یک کیت سقوط هواپیمای نظامی را در نزدیکی اردوگاه خود کشف می کند. آمریکایی که هواپیمایش سقوط کرده است ، او را در حال نجات کیت تماشا می کند و در ساحل با او روبرو می شود. پس از حرکات تهاجمی هر دو مرد ، آمریکایی متوجه می شود که ژاپنی مخزن کمی آب آشامیدنی دارند و برای نوشیدن آب خود را آماده می کند ، اما پس از درگیری به جنگل فرار می کند. ژاپنی با کشیدن سیگار آمریکایی ، جنگل را به آتش می کشد. او پس از مدتی دوباره ، به درون آب می رود تا دام ماهیگیری خود را بررسی کند. در حالی که امریکایی برگشته است ، آمریکایی یک بار دیگر آب آشامیدنی را می رباید و فرار می کند.

روز بعد ، آمریکایی سعی می کند آب بیشتری را بدزدد ، اما گرفتار می شود و روی مخزن می افتد و آن را از بین می برد. او پس از فرار ، تله ماهی را از بین می برد ، سر و صدا می کند و ژاپنی را اذیت می کند. او پس از خراب کاری  از صخره بالا ، توسط ژاپنی خشمگین به سوی جنگل تعقیب می شود ، اما از كمبود آب بدن فرو می ریزد. ژاپنی او را اسیر می کند ، بازوانش را به یک چوب می بندد و او را وادار می کند که در شن و ماسه به عقب و جلو برود. سرانجام ، آمریکایی فرار می کند ، ژاپنی را غافلگیر می کند و سپس او را به چوب می بندد و باعث می شود که در شن و ماسه به عقب و جلو برود. پس از ناامید شدن از تلاش برای پختن یک وعده غذایی ، آمریکایی ژاپنی را شل می کند تا بتواند آشپزی را انجام دهد. آنها از این به بعد خصومت ها را متوقف می کنند و در کارهای خانه و غذا مشترک هستند.

بعداً ، آمریکایی متوجه ژاپنی می شود که قصد دارد یک قایق درست کنن. او را به خاطر سرقت چوب "خود" برای ساخت قایق و دزدکی در مورد ساخت آن سرزنش می کند. او پس از مشاهده اینکه کار  او یک تلاش ضعیف است ، به این ایده می رسد که آنها باید با هم یک مدل بهتر بسازند. آنها بر سر طراحی بحث می کنند ، اما در نهایت با هم کار می کنند و یک قایق بزرگ می سازند.  قایق آنها پس ازشکستن بادبان و غلبه بر امواج شدید صخره ، در آب حرکت می کند .

روزها بعد ، آنها با مجموعه جدیدی از جزایر روبرو می شوند که به نظر می رسد در یکی از آنها پایگاه متروکه ای وجود دارد. ژاپنی پیش قدم می شوند ، زیرا او آن را به عنوان یک پایگاه ژاپنی تشخیص می دهد. سپس آمریکایی لوازم امریکایی را ردیابی می کند و به دنبال او می دود ، و از هر سربازی که ممکن است بشنود التماس می کند که شلیک نکند . زیرا ژاپنی "دوست" او است. در یک لحظه ، آمریکایی که از برخورد با دوستش مبهوت شد ، با خیال آسوده فریاد می زند ، "برای لحظه ای آنجا فکر کردم تو دوستم جپ هستی". آنها که می فهمند پایگاه واقعاً متروکه است ، به دنبال چیزهای مفید و لوکس می گردند و سرانجام وسایل اصلاح ، نوشیدنی  ، سیگار و یک شماره از مجله لایف را پیدا می کنند.

در آن شب ، هرکدام برای اولین بار که دیگری را اصلاح کرده می بیند ، با وجود تفاوت زبان ، با هم  آواز می خوانند و برای هم داستان می گویند. به طور معمول ، ژاپنی یک مجله لایف را برمی دارند و نگاه می کنند و از دیدن عکس های سربازان ژاپنی کشته و زندانی وحشت می کنند. آمریکایی ناراحت می شود که ژاپنی به سوالی پاسخ نمی دهد که آیا ژاپنی به خدا ایمان دارند و این دو نفر با عصبانیت به یکدیگر خیره می شوند و آنقدر ناراحت هستند که نمی توانند صداهای بمباران جزیره را بشنوند. ژاپنی بلند می شود و چند قدم راه می رود و آمریکایی بلند می شود و از روی آتش اردوگاه لگد می زند. همانطور که ژاپنی ها می چرخند و به عقب برمی گردند ، ترکشی به ساختمانی که آنها در آن هستند برخورد می کند و آن را خراب می کند.

 

لی ماروین به عنوان خلبان آمریکایی و توشیرو میفونه در نقش کاپیتان توروهیکو کورودا بازی می کند . این فیلم حاوی گفتگوی کمی است ،  بنابراین به طور واقعی سرخوردگی از ارتباط محدود بین ژاپنی ها و انگلیسی زبانان را به تصویر می کشد. فیلم به طور کامل در جزایر راک پالائو در شمال اقیانوس آرام ، نزدیک فیلیپین در دریای فیلیپین فیلمبرداری شده است.

هر دو بازیگر در طول جنگ جهانی در خدمت ارتش کشور خود بودند

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت