خبر های ویژه

از سینما تا کار شاقه؛ کارگردان سابقه‌دار افغان در ایران کارگری می‌کند

14 بهمن 1402

وفادار ماندن به قربانیان دیکتاتوری آرژانتین

5 آبان 1402

آخرین عکس از چارلی چاپلین مردی که همه مان را خنداند

31 شهریور 1402

تراژدی جنگ ! سوختن زمین ، خونین شدن خاک!

29 شهریور 1402

روز ملی سینما و نحوه شکل گیری اولین سینمای تاریخ ایران در تبریز

22 شهریور 1402

همه چیز همه جا به یکباره برنده اسکار شد

22 اسفند 1401

فانوس های بامبو به یاد کشته شدگان سونامی

10 اسفند 1401

بازیگر نقش اسمرالدا ی گوژپشت نتردام درگذشت

26 دی 1401

دختر کوچولوی کبریت فروش

15 دی 1401

خوب ، بد و زشت- اثر سرجو لئونه

16 شهریور 1401

فیلم سینمایی گمشده

7 خرداد 1401

سیزدهمین جنگاور + ویدئو

25 آذر 1400

نگاه کن چه کسی برگشته است، فیلمی از بازگشت هیتلر!

7 آذر 1400

استدلال تاریخی، حافظه غیرارادی و براندازی گفتمان بالکانیستی +,ویدئو

13 آبان 1400

رونمایی از پوستر رسمی جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱

31 تیر 1400

حرص و طمع به مانند سیاهچاله + ویدئو

21 تیر 1400

28 اسفند 1398

خیابان آرام ، فیلمی از چارلی چاپلین

بدون کلمه ای سینمای صامت صدای خود را بلند می کند.

یک منتقد فیلم نوشت: هرج و مرج حاصل و چندین مشکل جدید منجر به خنده خواهد شد و نمایش ستاره چابک و آکروباتیک به شوخی های کمدی می انجامد.چاپلین همیشه در فیلم های خود چیزهایی را پرتاب می کند. او یک اجاق گاز را از پنجره روی سر دشمن خود در خیابان رها می کند ، با آن ، از دسته گل های دلپذیر ، یک عمل جدید را به کارنامه خود اضافه می کند. خیابان آرام مطمئناً کارهای خشن و سختی در آن دارد - شاید کمی خشن تر از دیگران - اما این نوع چیزهایی است که طرفداران چاپلین عاشق آن هستند. در حقیقت ، کمتر کسی که خیابان آرام را می بیند ، با خنده از ته دل مواجه نخواهد شد.

تبریز امروز:

چارلز چاپلین ، ادنا پوریوینس ، اریک کمپبل ، آلبرت آستین ، هنری برگمن ، وفادار آندروود ، جنت میلر سولی ، شارلوت ماینئو ، تام وود ، لوید بیکن ، فرانک جی کلمن ، جان رند ، ویلیام گیلسپی ، اریش فون استروهایم جونیور ، جیمز تی. کلی  در سال 1917 فیلم Easy Street  را بازی کردند.

 

چهار فیلم صامت آخر چارلی چاپلین از کارهای بهترین وی محسوب می گردد. در حالی که برای هر یک از کارهای کمدی اش تقریباً یک ماه وقت می گذارد ، اما چاپلین برای چهار مورد آخر (در کل ده ماه) زمان بیشتری را صرف کرد ، که دوره دوازده ماهه وی را تقریباً به هجده ماه افزایش داد. برای خیابان آسان یا همان خیابان آرام  که نهمین فیلم صامت چاپلین  و از مشهورترین آنها محسوب می گردد، چاپلین دستور داد اولین مجموعه خیابان های T شکل ساخته شود که او به طور مداوم از آن در فیلم هایش استفاده کند تا زمینه ای کامل برای کمدی خود فراهم کند. نگاه و احساس خیابان آسان ، لندن جنوبی "خیابان شرقی" ، خیابان زادگاه چاپلین در دوران کودکی چارلی را به نمایش گذارده است؛ منطقه فقیر ، گرسنگی ، اعتیاد به مواد مخدر ، و خشونت شهری - موضوعاتی که نگرانی های اجتماعی را در فیلم های بعدی او نشان می دهند - در کمدی های او با هم گره خورده است.  در سال 1930 چاپلین به کارگردان فیلم روسی سرگئی آیزنشتاین گفت که صحنه در خیابان آسان که چارلی در آن غذا را از یک جعبه به گروهی از کودکان فقیر می دهد، گویی که آنها مرغ هستند نشانگر عدم تمایل او به کودکان است. "می بینید ، من این کار را کردم زیرا آنها را تحقیر می کنم. من بچه ها را دوست ندارم.  وی درباره کودکان نوشت: «.... و شخص باید به بهترین رفتار خود با کودکان بپردازد زیرا آنها اخلاص ما را تشخیص می دهند. " در تمام بازی های فیلم های چاپلین بازی با دقت انجام شد. در نتیجه ، به جز یک تصادف جزئی که مربوط به چاپلین در شانزدهم دسامبر سال 1916 ، هنگام فیلمبرداری در خیابان آسان بود ، هیچ آسیبی به بازیگران نرسید. وی یادآور شد: "ما در یک سریال یک تصادف داشتیم. در خیابان آسان اتفاق افتاد. در حالی که من یک چراغ خیابانی را بر روی قلدر بزرگ می کشیدم تا او را گاز بگیرم ، سر لامپ فرو ریخت و لبه فلزی تیز آن بر روی پل بینی من سقوط کرد ، و نیاز به دو بخیه جراحی داشت. " این آسیب دیدگی نیز ادامه داشت ، زیرا بخیه ها از پوشیدن آرایش برای چند روز جلوگیری می کرد. آسیب دیدگی ، زمان تولید و یک فصل بارانی به خصوص در هالیوود باعث تأخیر در اکران این فیلم شد. پس از انتشار ، خیابان آسان یا همان خیابان آرام به عنوان یک نقطه عطف در حوضه کارهای چاپلین مورد استقبال قرار گرفت.

ماجرای فیلم از این قرار است که  در منطقه زاغه ای به نام خیابان آرام، پلیس از حفظ نظم و نظم ناکام است.

چارلی بدون امید در نزدیکی خیابان آرام بی قانون خوابی خشن دارد. او از حضور در محل موعظه و آواز دختری زیبا الهام می گیرد "بیدار شدن" مذهبی وی با الهام از یک زن جوان زیبا او را به کارهای خوب رهسپار می کند.

چارلی کوچک با مشاهده یك آگهی استخدام برای شغل در كلانتری ،آن کار را قبول می كند و پلیس خیابان آرام را برای کمک به آرامش به وی محول می كند.

این فیلم می تواند الهام گرفته از همان بازار واقع در خیابان خیابان والوورث در لندن (جایی که گمان می رود چاپلین متولد شده است) باشد .  در حالی که شلوارهای معروف و چکمه لباس های  برند چاپلین را می توان از اینجا ترسیم کرد.

 

یک منتقد فیلم نوشت: هرج و مرج حاصل و چندین مشکل جدید منجر به خنده خواهد شد و نمایش ستاره چابک و آکروباتیک به  شوخی های کمدی می انجامد.چاپلین همیشه در فیلم های خود چیزهایی را پرتاب می کند. او یک اجاق گاز را از پنجره روی سر دشمن خود در خیابان رها  می کند ، با آن ، از دسته گل های دلپذیر ، یک عمل جدید را به کارنامه خود اضافه می کند. خیابان آرام مطمئناً کارهای خشن و سختی در آن دارد - شاید کمی خشن تر از دیگران - اما این نوع چیزهایی است که طرفداران چاپلین عاشق آن هستند. در حقیقت ، کمتر کسی که خیابان آرام را می بیند ، با خنده از ته دل مواجه نخواهد شد.

 

 

کاوه وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت