اندونزی

قدیمی‌ترین قصه‌گویی مصور تاریخ بشر در غار

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۹ ۰۳-۱۰-۱۳۹۸

براساس مطالعه تیمی از محققان استرالیایی و اندونزیایی ، به نظر می رسد نقاشی غاری که در جزیره سولاوسی در اندونزی به نمایش گذاشته شده است و چهره هایی شبیه به انسان را در حین شکار حیوانات نشان می دهد ، اولین نسخه شناخته شده داستان پردازی است. این نقاشی که در سال 2017 در یک غار سنگ آهک یافت شد ، نزدیک به 44000 سال پیش با استفاده از تجزیه و تحلیل سری اورانیم انجام شد ، این تحقیق در روز چهارشنبه در مجله نیچر به چاپ رسیده است.

تبریز امروز:

محققان می گویند ، هنر غار اندونزی اولین اثر شناخته شده "داستان پردازی" است

 

جاکارتا (رویترز) -براساس مطالعه تیمی از محققان استرالیایی و اندونزیایی ، به نظر می رسد نقاشی غاری که در جزیره سولاوسی در اندونزی به نمایش گذاشته شده است و چهره هایی شبیه به انسان را در حین شکار حیوانات نشان می دهد ، اولین نسخه شناخته شده داستان پردازی است.  این نقاشی که در سال 2017 در یک غار سنگ آهک یافت شد ، نزدیک به 44000 سال پیش با استفاده از تجزیه و تحلیل سری اورانیم انجام شد ، این تحقیق  در روز چهارشنبه در مجله نیچر به چاپ رسیده است.

اولین نقاشی داستانی در غار


این تصاویر انسانهایی با شکل حیوانات را نشان می دهد که در حال تعقیب و شکار شش حیوان مانند خوک های بومی در جزیره ، با استفاده از نیزه و طناب هستند.

محققان گفتند: "نمایش شکارچیان متعدد که حداقل با دو گونه طعمه جداگانه روبرو هستند احتمالاً حاکی از یک بازی و مسابقه است ، یک شکار جمعی که حیوانات به طور غیرمنتظره و به سمت شکارچیان در انتظار منتقل می شوند."

غاری در اندونزی

تاکنون ، قدیمی ترین هنر سنگی که شخصیتی انسانی را با خصوصیات حیوانات نشان می داد ، مجسمه ای از عاج بود که در غاری در آلمان یافت شد. با ایده پردازی که به 40000 سال باز می گردد ،  در این عاج بدن انسان متصل به یک سر خم مانند نشان داده می شود.

 


نظرات کاربران


@