خبر های ویژه

چگونه اوکراینی ها – بدون نیروی دریایی – ناوگان دریای سیاه روسیه را شکست دادند

29 تیر 1403

اقدامات حزب رویای گرجستان امیدهای تفلیس برای همگرایی یورو-آتلانتیک را به خطر می اندازد

28 تیر 1403

آذربایجان هفته گذشته نزدیک به 150 مین را در مناطق آزاد شده خنثی کرد

26 تیر 1403

شست سران ناتو: گرجستان و ارمنستان مورد توجه قرار خواهند گرفت

24 تیر 1403

مفهوم "لطافت و احساسات" چند وجهی است.

24 تیر 1403

مسجد اصلان حانه در آنکارا

24 تیر 1403

سایت باستانی گوردیون

24 تیر 1403

گوردیون و مسجد اصلانحانه در ترکیه به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلان شدند

24 تیر 1403

ایالات متحده تلاش می کند تا ارمنستان و آذربایجان مزایای تجاری صلح را درک کنند

24 تیر 1403

نتایج نامشخص مانور انتخاباتی امانوئل ماکرون

21 تیر 1403

دادگاهی در روسیه دستور بازداشت بیوه ناوالنی، رهبر مخالفان را که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر کرد

19 تیر 1403

نخست وزیرمارک روته بعد از چهارده سال دفتر را با دوچرخه ترک کرد

18 تیر 1403

حزب کارگر بریتانیا به اندازه کافی کرسی ها را به دست آورده است تا اکثریت پارلمان بریتانیا را داشته باشد

15 تیر 1403

احزاب فرانسوی برای ایجاد جبهه ضد راست افراطی عجله دارند

11 تیر 1403

جولیان آسانژ آزاد است

5 تیر 1403

کریدور شمال-جنوب ارقام خوبی را برای روسیه به صدا در می آورد

4 تیر 1403

19 تیر 1403

دادگاهی در روسیه دستور بازداشت بیوه ناوالنی، رهبر مخالفان را که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر کرد

روسیه درگیر با میراث دار ناوالنی

دادگاهی در روسیه حکم بازداشت بیوه الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه را در جلسه سه شنبه که به صورت غیابی به عنوان بخشی از سرکوب گسترده کرملین علیه مخالفان برگزار شد، صادر کرد. یولیا ناوالنایا، که در خارج از کشور زندگی می کند، در صورت بازگشت به روسیه و زمانی که به روسیه بازگردد، با بازداشت مواجه خواهد شد. دادگاه منطقه باسمانی مسکو حکم به بازداشت ناوالنایا به اتهام دست داشتن در یک گروه افراطی داد. ناوالنی، سرسخت ترین دشمن سیاسی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ماه فوریه در یک زندان جنایی قطب شمال در حالی که در حال گذراندن محکومیت 19 ساله خود به اتهام افراط گرایی بود، درگذشت که او آن را به عنوان انگیزه سیاسی محکوم کرده بود. مقامات گفتند که او پس از پیاده روی بیمار شد، اما در غیر این صورت جزئیاتی در مورد مرگ ناوالنی ارائه نکرده اند. ناوالنی پس از بازگشت به مسکو در ژانویه 2021 از آلمان، جایی که در حال بهبودی پس از مسمومیت با عامل اعصاب 2020 بود که کرملین را مسئول آن می‌دانست، زندانی شد. ناوالنایا پوتین را به مرگ همسرش متهم کرده و قول داده به فعالیت های او ادامه دهد. مقامات روسیه به شدت دخالت در مسمومیت و مرگ ناوالنی را رد کرده اند. ناوالنایا در پلتفرم شبکه اجتماعی X دستور دادگاه را به سخره گرفت و گفت که این پوتین است که باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. سخنگوی او، کیرا یارمیش، حکم دادگاه را به عنوان به رسمیت شناختن "شایستگی" او توصیف کرد.

تبریز امروز:

ناوالنی و یولیا همسرش

دادگاهی در روسیه حکم بازداشت بیوه الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه را در جلسه سه شنبه که به صورت غیابی به عنوان بخشی از سرکوب گسترده کرملین علیه مخالفان برگزار شد، صادر کرد.

یولیا ناوالنایا، که در خارج از کشور زندگی می کند، در صورت بازگشت به روسیه و زمانی که به روسیه بازگردد، با بازداشت مواجه خواهد شد.

دادگاه منطقه باسمانی مسکو حکم به بازداشت ناوالنایا به اتهام دست داشتن در یک گروه افراطی داد.

ناوالنی، سرسخت ترین دشمن سیاسی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ماه فوریه در یک زندان جنایی قطب شمال در حالی که در حال گذراندن محکومیت 19 ساله خود به اتهام افراط گرایی بود، درگذشت که او آن را به عنوان انگیزه سیاسی محکوم کرده بود. مقامات گفتند که او پس از پیاده روی بیمار شد، اما در غیر این صورت جزئیاتی در مورد مرگ ناوالنی ارائه نکرده اند.

ناوالنی پس از بازگشت به مسکو در ژانویه 2021 از آلمان، جایی که در حال بهبودی پس از مسمومیت با عامل اعصاب 2020 بود که کرملین را مسئول آن می‌دانست، زندانی شد.

ناوالنایا پوتین را به مرگ همسرش متهم کرده و قول داده به فعالیت های او ادامه دهد. مقامات روسیه به شدت دخالت در مسمومیت و مرگ ناوالنی را رد کرده اند.

ناوالنایا در پلتفرم شبکه اجتماعی X دستور دادگاه را به سخره گرفت و گفت که این پوتین است که باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. سخنگوی او، کیرا یارمیش، حکم دادگاه را به عنوان به رسمیت شناختن "شایستگی" او توصیف کرد.


اولاف شولز، صدراعظم آلمان در X اشاره کرد که ناوالنایا میراث شوهرش را حفظ می کند و حکم دادگاه مسکو را به عنوان "حکم بازداشت علیه میل به آزادی و دموکراسی" محکوم کرد.

مقامات روسیه اتهامات ناوالنایا را مشخص نکرده اند. به نظر می رسد آنها با مقاماتی مرتبط هستند که بنیاد مبارزه با فساد ناوالنی را به عنوان یک سازمان افراطی معرفی کرده اند. حکم دادگاه در سال 2021 که گروه ناوالنی را غیرقانونی اعلام کرد، همکاران نزدیک و اعضای تیم او را مجبور به ترک روسیه کرد.

تعدادی از روزنامه نگاران در ماه های اخیر در رابطه با پوشش ناوالنی به اتهامات مشابهی زندانی شده اند.

سرکوب فعالان اپوزیسیون، روزنامه نگاران مستقل و روس های عادی منتقد آن توسط کرملین پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 تشدید شده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت