خبر های ویژه

استگوزاروس گرانقیمت ترین فسیل حراجی ساتبیز نیویورک

29 تیر 1403

صعود جی دی ونس به معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده چه معنایی برای جهان خواهد داشت

26 تیر 1403

ارزش خالص ثروت ترامپ پس از سوء قصد به یک میلیارد دلار افزایش یافت

26 تیر 1403

نابغه ریاضی سرخورده یا جمهوری‌خواه شیفته اسلحه !

24 تیر 1403

چرا کنگره پر از پیرمردان و پیر زنان است؟

21 تیر 1403

پلیس برزیل بولسونارو رئیس جمهور سابق را در پرونده الماس اعلام نشده متهم کرد

17 تیر 1403

اجاره بهای بیش از حد ، بار عمده ای برای مهاجران در شهرهای ایالات متحده است

12 تیر 1403

بیدار بمان یا دستگیر شو

12 تیر 1403

بایدن می لنگد زیرا ترامپ در جریان مناظره های ریاست جمهوری دروغ می گوید

9 تیر 1403

بایدن گاهی اوقات در مناظره با ترامپ باید بتواند با دروغ های ترامپ مقابله کند

8 تیر 1403

بایدن ضعیف تر در مقابل ترامپ ظاهر شد

8 تیر 1403

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

19 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

13 خرداد 1403

رییس جمهورآرژانتین هنوز با سگ مرده اش صحبت می کند

6 خرداد 1403

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

17 تیر 1403

پلیس برزیل بولسونارو رئیس جمهور سابق را در پرونده الماس اعلام نشده متهم کرد

برزیل

به گفته یک منبع آگاه، پلیس فدرال برزیل ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور سابق این کشور را به اتهام پولشویی و انجمن جنایی در ارتباط با الماس‌های اعلام نشده که رهبر راست افراطی در زمان ریاست جمهوری خود از عربستان سعودی دریافت کرده است، متهم کرده است. . منبع دوم کیفرخواست را تایید کرد، البته نه برای کدام جنایات خاص. هر دو مقام به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند زیرا مجاز به صحبت علنی نبودند. دادگاه عالی برزیل هنوز گزارش پلیس همراه با کیفرخواست را دریافت نکرده است. پس از انجام این کار، پائولو گونت، دادستان کل کشور، سند را تجزیه و تحلیل می کند و تصمیم می گیرد که آیا اتهامات وارده را مطرح کند و بولسونارو را مجبور به محاکمه کند. این دومین کیفرخواست بولسونارو پس از اتهام دیگری در ماه مارس به اتهام جعل گواهی واکسیناسیون کووید-19 از زمان ترک قدرت است، اما این کیفرخواست به طور چشمگیری تهدیدهای قانونی را که با رهبر سابق تفرقه‌انگیز مواجه است افزایش می‌دهد که توسط مخالفان وی مورد تشویق قرار می‌گیرد، اما حامیان وی آن را آزار و اذیت سیاسی می‌دانند. بولسونارو فوراً اظهار نظر نکرد، اما او و وکلایش قبلا هر گونه تخلف در هر دو مورد و همچنین تحقیقات دیگر درباره رئیس جمهور سابق را رد کرده اند. یکی در حال بررسی دخالت احتمالی او در برانگیختن قیام در پایتخت برازیلیا در 8 ژانویه 2023 است که به دنبال برکناری جانشین او از قدرت بود.

تبریز امروز:


سائو پائولو (AP) - به گفته یک منبع آگاه، پلیس فدرال برزیل ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور سابق این کشور را به اتهام پولشویی و انجمن جنایی در ارتباط با الماس‌های اعلام نشده که رهبر راست افراطی در زمان ریاست جمهوری خود از عربستان سعودی دریافت کرده است، متهم کرده است. .

منبع دوم کیفرخواست را تایید کرد، البته نه برای کدام جنایات خاص. هر دو مقام به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند زیرا مجاز به صحبت علنی نبودند.

دادگاه عالی برزیل هنوز گزارش پلیس همراه با کیفرخواست را دریافت نکرده است. پس از انجام این کار، پائولو گونت، دادستان کل کشور، سند را تجزیه و تحلیل می کند و تصمیم می گیرد که آیا اتهامات وارده را مطرح کند و بولسونارو را مجبور به محاکمه کند.

این دومین کیفرخواست بولسونارو پس از اتهام دیگری در ماه مارس به اتهام جعل گواهی واکسیناسیون کووید-19 از زمان ترک قدرت است،  اما این کیفرخواست به طور چشمگیری تهدیدهای قانونی را که با رهبر سابق تفرقه‌انگیز مواجه است افزایش می‌دهد که توسط مخالفان وی مورد تشویق قرار می‌گیرد، اما حامیان وی آن را آزار و اذیت سیاسی می‌دانند.

بولسونارو فوراً اظهار نظر نکرد، اما او و وکلایش قبلا هر گونه تخلف در هر دو مورد و همچنین تحقیقات دیگر درباره رئیس جمهور سابق را رد کرده اند. یکی در حال بررسی دخالت احتمالی او در برانگیختن قیام در پایتخت برازیلیا در 8 ژانویه 2023 است که به دنبال برکناری جانشین او از قدرت بود.


دو نفر دیگر که متهم به توطئه برای رشوه دادن به هیئت منصفه مینه سوتا با یک کیسه پول نقد شدند، بی گناه هستند.
سال گذشته، پلیس فدرال، بولسونارو را متهم کرد که قصد داشت جواهرات الماسی به ارزش 3 میلیون دلار را به سرقت ببرد و دو ساعت لوکس را بفروشد.

پلیس در ماه اوت اعلام کرد که بولسونارو از فروش نزدیک به 70 هزار دلاری دو ساعت لوکسی که به عنوان هدیه از عربستان سعودی دریافت کرده بود، پول نقد دریافت کرد. برزیل از اتباع خود که با هواپیما از خارج وارد می‌شوند می‌خواهد کالاهایی به ارزش بیش از 1000 دلار را اعلام کنند و برای هر مبلغی که بالاتر از این معافیت است، مالیاتی معادل 50 درصد ارزش آنها را بپردازند.

اگر هدایایی از سوی عربستان سعودی به برزیل بود، این جواهرات از مالیات معاف می شد، اما نه بولسونارو که برای خود نگه دارد. بلکه به مجموعه ریاست جمهوری اضافه می شد.

تحقیقات نشان داد که مائورو سید، دستیار سابق بولسونارو که گفته می‌شود سوابق کووید-19 او را جعل کرده است، در ژوئن 2022 یک ساعت رولکس و یک ساعت پتک فیلیپ را به مبلغ 68000 دلار به فروشگاهی در ایالات متحده فروخت. آنها در سال 2019 توسط دولت عربستان سعودی هدیه شدند. سید بعداً یک توافق نامه با مقامات امضا کرد و همه آن را تأیید کرد.

فلاویو بولسونارو، پسر ارشد رئیس‌جمهور سابق و یک سناتور در حال کار، پس از کیفرخواست روز پنج‌شنبه در روز X گفت که آزار و شکنجه علیه پدرش "واضح و بی شرمانه" است.

به گفته یکی از منابع، پلیس علاوه بر بولسونارو، 10 نفر دیگر از جمله سید و دو تن از وکلای او، فردریک واسف و فابیو واجنگارتن را متهم کرد. واصف در بیانیه‌ای گفت که به گزارش نهایی تحقیقات دسترسی ندارد و نشت انتخابی به مطبوعات تحقیقاتی را که قرار است با مهر و موم انجام شود، محکوم کرد.

او نوشت: «من تمام اینها را صرفاً به خاطر وکالت در دفاع از ژایر بولسونارو می گذرانم.

در X، واجنگارتن گفت که پلیس هیچ مدرکی دال بر دخالت او پیدا نکرده است. او گفت: «پلیس فدرال می‌داند که من هیچ کاری در رابطه با آنچه که آنها در حال تحقیق هستند انجام نداده‌ام، اما همچنان می‌خواهند من را مجازات کنند، زیرا من از رئیس جمهور سابق بولسونارو دفاع تزلزل‌ناپذیر و دائمی می‌کنم.»

بولسونارو همچنان در میان پایگاه سیاسی خود وفاداری قاطع خود را حفظ می کند، همانطور که با سرازیر شدن حمایت ها در فوریه نشان داد، زمانی که تخمین زده می شود 185000 نفر بلوار اصلی سائوپائولو را در اعتراض به آنچه رئیس جمهور سابق آن را آزار و اذیت سیاسی می نامد مسدود کردند.

منتقدان او، به‌ویژه اعضای حزب سیاسی رقیبش، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور رقیب او، هر پیشرفت تحقیقات را تشویق کرده‌اند و بارها خواستار دستگیری او شده‌اند.

روانشناس دبورا سانتوس اخبار مربوط به کیفرخواست بولسونارو را در یک نانوایی در محله گران قیمت ویلا مادالنا سائوپائولو تماشا کرد.

این عالی است، زیرا یک الگو را می شکند. طرفداران بولسونارو دوست دارند بگویند که او چقدر صادق است. سانتوس، 52 ساله، گفت: «این را دارید: پلیس فکر می کند او الماس می دزدد. این باید به کار هر سیاستمداری پایان دهد.»

کاپیتان سابق ارتش 69 ساله کار سیاسی خود را به عنوان یک مدافع سرسخت دیکتاتوری نظامی برزیل آغاز کرد و برای نزدیک به سه دهه قانونگذار بود. هنگامی که او برای اولین بار در سال 2018 برای ریاست جمهوری نامزد شد، به طور گسترده به عنوان یک فرد خارجی و بیش از حد محافظه کار کنار گذاشته شد. اما او تعجب کرد

تحلیلگران با یک پیروزی قاطع، تا حدودی به دلیل خودنمایی او به عنوان یک شهروند برجسته در سال‌های پس از تحقیقات گسترده فساد که صدها سیاستمدار و مدیر اجرایی را به دام انداخت.

بولسونارو از اولین روزهای ریاست‌جمهوری خود به دشمنان توهین می‌کرد، در حالی که با سیاست‌های تفرقه‌انگیز، حملات به دادگاه عالی و تلاش‌ها برای تضعیف محدودیت‌های بهداشتی در طول همه‌گیری، منتقدان را به خود جلب کرد. او رقابت مجدد خود را در نزدیکترین پایان از زمان بازگشت برزیل به دموکراسی در سال 1985 از دست داد.

کارلوس ملو، استاد علوم سیاسی در دانشگاه اینسپر در سائوپائولو، معتقد است دادگاه عالی برزیل و قاضی ناظر بر تحقیقات متعددی که بولسونارو، الکساندر دو موراس را هدف قرار می‌دهند، خطر فرستادن رئیس‌جمهور سابق به زندان یا اعمال سایر اقدامات سخت‌گیرانه را با هیچ عجله‌ای نخواهند داشت. او گفت که هدف این است که از تحریک حامیان رهبر راست افراطی جلوگیری شود و از این رو پرونده های علیه او از نظر سیاسی برای پیگرد قانونی حساس تر شود.

امسال سال انتخابات شهردار است. مورائس و قضات همکارش می‌دانند که تعقیب یک رئیس‌جمهور سابق که همچنان یک مرد محبوب باقی می‌ماند، در چنین سالی سخت‌تر خواهد بود.» «این کیفرخواست قطعه دیگری از پازل است. این یک مشکل دیگر برای بولسونارو ایجاد می کند. بیشتر خواهد شد.»

سال گذشته، دادگاه عالی انتخابات برزیل حکم داد که بولسونارو از اختیارات ریاست جمهوری خود در طول رقابت انتخاباتی خود در سال 2022 سوء استفاده کرده است که باعث شد وی تا سال 2030 برای هیچ گونه انتخاباتی واجد شرایط نباشد. کاخ در برازیلیا به سفرای خارجی اعلام کرد که سیستم رأی گیری الکترونیکی این کشور تقلب شده است.

انتظار می‌رود بولسونارو آخر این هفته با خاویر مایلی، رئیس‌جمهور آرژانتین در یک کنفرانس محافظه‌کاران در Balneario Camboriu، در جنوب برزیل، دیدار کند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت