خبر های ویژه

چگونه اوکراینی ها – بدون نیروی دریایی – ناوگان دریای سیاه روسیه را شکست دادند

29 تیر 1403

اقدامات حزب رویای گرجستان امیدهای تفلیس برای همگرایی یورو-آتلانتیک را به خطر می اندازد

28 تیر 1403

آذربایجان هفته گذشته نزدیک به 150 مین را در مناطق آزاد شده خنثی کرد

26 تیر 1403

شست سران ناتو: گرجستان و ارمنستان مورد توجه قرار خواهند گرفت

24 تیر 1403

مفهوم "لطافت و احساسات" چند وجهی است.

24 تیر 1403

مسجد اصلان حانه در آنکارا

24 تیر 1403

سایت باستانی گوردیون

24 تیر 1403

گوردیون و مسجد اصلانحانه در ترکیه به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلان شدند

24 تیر 1403

ایالات متحده تلاش می کند تا ارمنستان و آذربایجان مزایای تجاری صلح را درک کنند

24 تیر 1403

نتایج نامشخص مانور انتخاباتی امانوئل ماکرون

21 تیر 1403

دادگاهی در روسیه دستور بازداشت بیوه ناوالنی، رهبر مخالفان را که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر کرد

19 تیر 1403

نخست وزیرمارک روته بعد از چهارده سال دفتر را با دوچرخه ترک کرد

18 تیر 1403

حزب کارگر بریتانیا به اندازه کافی کرسی ها را به دست آورده است تا اکثریت پارلمان بریتانیا را داشته باشد

15 تیر 1403

احزاب فرانسوی برای ایجاد جبهه ضد راست افراطی عجله دارند

11 تیر 1403

جولیان آسانژ آزاد است

5 تیر 1403

کریدور شمال-جنوب ارقام خوبی را برای روسیه به صدا در می آورد

4 تیر 1403

15 تیر 1403

حزب کارگر بریتانیا به اندازه کافی کرسی ها را به دست آورده است تا اکثریت پارلمان بریتانیا را داشته باشد

کارگر برنده انتخابات بریتانیا

حزب کارگر بریتانیا روز جمعه در انتخابات پارلمانی به پیروزی قاطعانه ای رسید، در حالی که رای دهندگان محافظه کاران حاکم را پس از 14 سال آشفتگی اقتصادی و سیاسی مجازات کردند. با طلوع خورشید، نتایج رسمی نشان داد که حزب کارگر 326 کرسی از 650 کرسی را در اختیار داشت، زیرا شمارش آرا ادامه داشت. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا پیش از این شکست را پذیرفت و گفت که با کایر استارمر، رهبر چپ میانه حزب کارگر تماس گرفت تا به او برای تبدیل شدن به نخست وزیر آینده کشور تبریک بگوید. استارمر در مقابل پس‌زمینه‌ای تیره‌کننده از ضعف اقتصادی، افزایش بی‌اعتمادی به نهادها و بافت اجتماعی متلاشی‌شده، با رای‌دهندگانی خسته و بی‌صبر برای تغییر مواجه خواهد شد.

تبریز امروز:

لندن (AP) - حزب کارگر بریتانیا روز جمعه در انتخابات پارلمانی به پیروزی قاطعانه ای رسید، در حالی که رای دهندگان محافظه کاران حاکم را پس از 14 سال آشفتگی اقتصادی و سیاسی مجازات کردند.

با طلوع خورشید، نتایج رسمی نشان داد که حزب کارگر 326 کرسی از 650 کرسی را در اختیار داشت، زیرا شمارش آرا ادامه داشت. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا پیش از این شکست را پذیرفت و گفت که با کایر استارمر، رهبر چپ میانه حزب کارگر تماس گرفت تا به او برای تبدیل شدن به نخست وزیر آینده کشور تبریک بگوید.

استارمر در مقابل پس‌زمینه‌ای تیره‌کننده از ضعف اقتصادی، افزایش بی‌اعتمادی به نهادها و بافت اجتماعی متلاشی‌شده، با رای‌دهندگانی خسته و بی‌صبر برای تغییر مواجه خواهد شد.

نخست وزیر بریتانیا، ریشی سوناک، هنگام بازدید از مرکز توزیع گروه DCS در بنبری، بریتانیا، 2 ژوئیه 2024، با کارکنان صحبت می کند. (عکس فیل نوبل/پول از طریق AP)
تصویر
رهبر حزب کارگر، سر کیر استارمر، در 29 ژوئن 2024، در تالار باغبانی سلطنتی لندن، در جمع حضار اعضا و حامیان حزب کارگر سخنرانی می کند. (استفان روسو/PA از طریق AP)
استارمر به حامیانش در حوزه انتخابیه خود در شمال لندن گفت: «امشب مردم اینجا و سراسر کشور صحبت کرده‌اند و آماده تغییر هستند.» "شما رای داده اید. اکنون زمان آن است که ما تحویل دهیم.»

در حالی که هزاران کارمند انتخاباتی میلیون‌ها برگه رای را در مراکز شمارش آرا در سراسر کشور جمع‌آوری کردند، محافظه‌کاران شوک یک شکست تاریخی را جذب کردند که باعث آشفتگی حزب مستهلک شده و احتمالاً جرقه رقابت برای جایگزینی سوناک به عنوان رهبر خواهد شد.

نگاهی به انتخابات تاریخی بریتانیا بیندازید که صفحه سیاسی را تغییر داد

به نظر می رسد انتخابات امسال یکی از پیامدترین انتخابات از زمان جنگ جهانی دوم باشد. 

1945: زمانی که قهرمان جنگ وینستون چرچیل با پیروزی بزرگ حزب کارگر شکست خورد
1964: زمانی که حزب کارگر به 13 سال حکومت محافظه کار پایان داد
1979: زمانی که مارگارت تاچر اولین نخست وزیر زن شد
1997: زمانی که تونی بلر در اولین انتخابات از 3 انتخابات خود پیروز شد
جیمز ارسکین، یکی از رای دهندگان لندنی که ساعاتی قبل از بسته شدن رای گیری خوش بین بود، گفت: "هیچ چیز در 14 سال گذشته خوب پیش نرفت." من فقط این را به عنوان پتانسیل یک تغییر لرزه ای می بینم و این همان چیزی است که به آن امیدوار هستم.

در حالی که نتایج به دست آمده نشان می دهد که بریتانیا تغییرات اخیر انتخاباتی به راست در اروپا، از جمله در فرانسه و ایتالیا را جبران خواهد کرد، بسیاری از همان جریان های پنهان پوپولیستی در این کشور جریان دارند. نایجل فاراژ، رهبر اصلاحات بریتانیا، رقابت را با احساسات ضدمهاجرتی حزبش «کشور ما را پس بگیرید» و حمایت از محافظه‌کاران را که قبلاً با چشم‌اندازهای ناگواری روبرو بودند، کمرنگ کرده است.

نظرسنجی خروجی نشان داد که در مسیر کسب حدود 410 کرسی از مجلس 650 کرسی و محافظه کاران 131 کرسی است.

با بیش از نیمی از نتایج رسمی، تصویر کلی از یک لغزش کارگری به اثبات رسید، اگرچه برآوردها از آمار نهایی متفاوت بود. بی بی سی پیش بینی کرد که حزب کارگر با 410 کرسی و محافظه کاران با 144 کرسی به پایان برسد.

گرانت شاپس، وزیر دفاع پیشین به زودی پس از از دست دادن کرسی خود - یکی از وزرای محافظه کار کابینه که شکست خورد، گفت: «امشب واضح است که بریتانیا صبح دولت جدیدی خواهد داشت».

در نشانه‌ای از خلق و خوی عمومی ناپایدار و خشم نسبت به این سیستم، به نظر می‌رسد که برخی از احزاب کوچک‌تر، از جمله لیبرال دموکرات‌های میانه‌رو و اصلاحات بریتانیا، خوب عمل کرده‌اند. فاراژ در مسابقه خود در شهر ساحلی Clacton-on-Sea پیروز شد و در هشتمین تلاش خود کرسی پارلمان را به دست آورد.

بریتانیایی ها روی برگه های کاغذی رأی می دهند و انتخاب خود را با مداد علامت گذاری می کنند و سپس با دست شمارش می شوند. نتایج نهایی در اواخر صبح جمعه انتظار می رود.

بریتانیا سال‌های پرتلاطمی را تجربه کرده است - برخی از آن‌ها

ساخت خود محافظه کاران و برخی از آن نه - که بسیاری از رای دهندگان را نسبت به آینده کشورشان بدبین کرده است. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به دنبال همه‌گیری کووید-19 و حمله روسیه به اوکراین، اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد، در حالی که احزاب نقض قرنطینه که توسط نخست‌وزیر وقت بوریس جانسون و کارکنانش برگزار شد، خشم گسترده‌ای را برانگیخت.

جانشین جانسون، لیز تراس، با بسته ای از کاهش شدید مالیات، اقتصاد را بیشتر تکان داد و تنها 49 روز در قدرت ماند. افزایش فقر و کاهش خدمات دولتی منجر به نگرانی درباره «بریتانیا شکسته» شده است.

صدها جامعه در رقابت‌های تنگاتنگی محبوس شده‌اند که در آن وفاداری به احزاب سنتی پس از نگرانی‌های فوری‌تر در مورد اقتصاد، زیرساخت‌های در حال فروپاشی و خدمات بهداشت ملی در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

در هنلی-آن-تیمز، در حدود 40 مایلی (65 کیلومتری) غرب لندن، رأی دهندگانی مانند پاتریشیا مولکاهی، که بازنشسته است، احساس کردند که کشور به دنبال چیزی متفاوت است. جامعه ای که معمولاً به محافظه کاران رأی می دهد، ممکن است این بار راه راه خود را تغییر دهد.

مولکاهی گفت: «نسل جوان خیلی بیشتر به تغییر علاقه مند هستند. بنابراین، من فکر می کنم هر اتفاقی که در هنلی، در کشور رخ دهد، یک تغییر بزرگ رخ خواهد داد. اما هر کسی که وارد شود، کار هولناکی در پیش دارد. این آسان نخواهد بود.»

آناند منون، استاد سیاست اروپا و روابط خارجی در کینگز کالج لندن، گفت که رای دهندگان بریتانیایی در آستانه تغییر چشمگیر فضای سیاسی نسبت به "سیاست به مثابه پانتومیم" پرآشوب چند سال اخیر هستند.

او گفت: «من فکر می‌کنم ما باید دوباره به یک دولت نسبتاً باثبات عادت کنیم، با وزرا که برای مدت طولانی در قدرت بمانند، و دولت بتواند فراتر از اهداف کوتاه‌مدت تا میان‌مدت فکر کند.» .

حزب کارگر با تعهدات خود برای رشد اقتصاد کند، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و تبدیل بریتانیا به یک «ابرقدرت انرژی پاک» تپش‌های زیادی نداشته است.

اما در مبارزات انتخاباتی آن نیز هیچ چیز اشتباهی رخ نداد. این حزب حمایت بخش‌های بزرگی از جامعه تجاری و تأیید روزنامه‌های محافظه‌کار سنتی، از جمله روزنامه سان متعلق به روپرت مرداک را به دست آورده است، که استارمر را به دلیل «کشاندن حزبش به مرکز سیاست بریتانیا» تحسین می‌کند.

در این میان محافظه کاران گرفتار گاف هایی شده اند. زمانی که سوناک در بیرون خیابان داونینگ 10 این خبر را اعلام کرد، کمپین شروع بدی داشت. سپس، سوناک زودتر از مراسم بزرگداشت در فرانسه به مناسبت هشتادمین سالگرد تهاجم به روز D-Day به خانه رفت.

چندین محافظه کار نزدیک به سوناک به دلیل سوء ظن که از اطلاعات داخلی برای شرط بندی در تاریخ انتخابات قبل از اعلام آن استفاده کرده اند، مورد تحقیق قرار می گیرند.

سوناک تلاش کرده است تا لکه هرج و مرج سیاسی و سوء مدیریتی که در اطراف محافظه کاران جمع شده است را از بین ببرد.

اما برای بسیاری از رای دهندگان، فقدان اعتماد نه فقط به حزب حاکم، بلکه به طور کلی در مورد سیاستمداران نیز صدق می کند.

میشل برد، کارگر بندری در ساوتهمپتون در سواحل جنوبی انگلیس که در روزهای قبل از انتخابات تصمیمی در مورد رأی دادن به حزب کارگر یا محافظه‌کار نداشت، گفت: «نمی‌دانم چه کسی به‌عنوان یک کارگر برای من مناسب است. "نمی دانم شیطانی است که شما می شناسید یا شیطانی که شما نمی شناسید."

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت