خبر های ویژه

استگوزاروس گرانقیمت ترین فسیل حراجی ساتبیز نیویورک

29 تیر 1403

صعود جی دی ونس به معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده چه معنایی برای جهان خواهد داشت

26 تیر 1403

ارزش خالص ثروت ترامپ پس از سوء قصد به یک میلیارد دلار افزایش یافت

26 تیر 1403

نابغه ریاضی سرخورده یا جمهوری‌خواه شیفته اسلحه !

24 تیر 1403

چرا کنگره پر از پیرمردان و پیر زنان است؟

21 تیر 1403

پلیس برزیل بولسونارو رئیس جمهور سابق را در پرونده الماس اعلام نشده متهم کرد

17 تیر 1403

اجاره بهای بیش از حد ، بار عمده ای برای مهاجران در شهرهای ایالات متحده است

12 تیر 1403

بیدار بمان یا دستگیر شو

12 تیر 1403

بایدن می لنگد زیرا ترامپ در جریان مناظره های ریاست جمهوری دروغ می گوید

9 تیر 1403

بایدن گاهی اوقات در مناظره با ترامپ باید بتواند با دروغ های ترامپ مقابله کند

8 تیر 1403

بایدن ضعیف تر در مقابل ترامپ ظاهر شد

8 تیر 1403

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

19 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

13 خرداد 1403

رییس جمهورآرژانتین هنوز با سگ مرده اش صحبت می کند

6 خرداد 1403

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

12 تیر 1403

اجاره بهای بیش از حد ، بار عمده ای برای مهاجران در شهرهای ایالات متحده است

اجاره بهای خانه رشد بسیار بالاتری را تجربه می کند

اجاره بها در سراسر ایالات متحده در سال های اخیر به سطوح خیره کننده ای رسیده است. میلیون‌ها مستاجر بیش از 30 درصد از درآمد خود را صرف اجاره بها و خدمات آب و برق می‌کنند، وضعیتی که کارشناسان مسکن آن را پر هزینه می‌خوانند. اجاره بها بالا تقریباً همه اقشار جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد، اما بار سنگینی برای مهاجران است، به ویژه آنهایی که هنوز شهروند ایالات متحده نشده اند. مهاجران، چه مستند و چه بدون سند، نقش مهمی در اقتصاد ایالات متحده دارند. آنها اغلب ارزان ترین نیروی کار را در پرخطرترین صنایع ارائه می دهند. با این حال، آنها هنوز به طور گسترده در بسیاری از شهرهای ایالات متحده پذیرفته یا حمایت نمی شوند. ................تحقیقات در نشویل، که به عنوان یک کلان شهر مهاجر در جنوب ایالات متحده ظهور کرده است، نشان می دهد که ساکنان خارجی متولد شده که هنوز شهروند نیستند، به مراتب بیشتر از سایر گروه ها تحت فشار اجاره بالا هستند. بسیاری از کارگران مهاجر در نشویل بیش از 50 درصد از درآمد خود را صرف اجاره می کنند. این امر، پرداخت هزینه تحصیل و آموزش شغلی، غذای سالم، مراقبت های بهداشتی و سایر ملزومات را که می تواند به آنها به عنوان ساکنان مولد کمک کند، دشوار می کند. بار سنگین اجاره بها توانایی آنها را برای داشتن استانداردهای بالاتر زندگی و قرار گرفتن در جریان اصلی جامعه تضعیف می کند. از آنجایی که مهاجران به طور فزاینده ای در سرتاسر ایالات متحده طرفداران زیادی پیدا می کنند، ما معتقدیم شهرهایی که ساکنان جدید متولد شده در خارج را دریافت می کنند باید نیاز روزافزون به مسکن مقرون به صرفه را پیش بینی کنند................15 سال گذشته برای مستاجران در سراسر کشور چالش برانگیز بوده است. در رکود 2008-2009، که با سقوط در بازار مسکن آغاز شد، میلیون‌ها نفر خانه‌های خود را از دست دادند و مستاجر شدند. تامین مالی سخت تر، خرید خانه را برای دیگران سخت تر کرد. تا سال 2015، تقریباً 43 میلیون خانوار مجبور به اجاره شدند. امروزه حدود 37 درصد از خانه های ایالات متحده توسط اجاره نشینان اشغال شده است. تا سال 2020، تقریباً 46 درصد از مستاجران ایالات متحده بیش از 30 درصد از درآمد خانوار خود را بابت اجاره پرداخت می کردند. تا ژوئن 2021، متوسط ​​اجاره ماهانه در 50 شهر بزرگ ایالات متحده، 1575 دلار بود - 8.1٪ افزایش نسبت به ژوئن 2020. سنگین ترین بار اجاره بها به طور نامتناسبی بر دوش اقلیت ها می افتد. تقریباً 46 درصد از خانوارهای مستاجر تحت رهبری آفریقایی‌آمریکایی‌ها در مقایسه با 34 درصد خانواده‌های سفیدپوست، بار اجاره‌ای دارند. همه گیری کووید-19 به دلیل سیاست های نژادپرستانه دیرینه و نابرابری های بهداشتی و اقتصادی گسترده، ناامنی مسکن را برای رنگین پوستان تشدید کرد. اجاره‌کنندگان رنگین پوست با هزینه‌های بالاتر و نرخ اخراج مواجه شدند.

تبریز امروز:

مادوری شارما
دانشیار جغرافیا، دانشگاه تنسی

میخائیل سامارین
مدرس جغرافیا و پایداری، دانشگاه تنسی

ایالات متحده


اجاره بها در سراسر ایالات متحده در سال های اخیر به سطوح خیره کننده ای رسیده است. میلیون‌ها مستاجر بیش از 30 درصد از درآمد خود را صرف اجاره بها و خدمات آب و برق می‌کنند، وضعیتی که کارشناسان مسکن آن را پر هزینه می‌خوانند.

اجاره بها بالا تقریباً همه اقشار جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد، اما بار سنگینی برای مهاجران است، به ویژه آنهایی که هنوز شهروند ایالات متحده نشده اند. مهاجران، چه مستند و چه بدون سند، نقش مهمی در اقتصاد ایالات متحده دارند. آنها اغلب ارزان ترین نیروی کار را در پرخطرترین صنایع ارائه می دهند. با این حال، آنها هنوز به طور گسترده در بسیاری از شهرهای ایالات متحده پذیرفته یا حمایت نمی شوند.

ما جغرافیدانانی هستیم که مسائل بازار مسکن، از جمله تنوع نژادی-قومی و مقرون به صرفه بودن مسکن را مطالعه می کنیم. تحقیقات ما در نشویل، که به عنوان یک کلان شهر مهاجر در جنوب ایالات متحده ظهور کرده است، نشان می دهد که ساکنان خارجی متولد شده که هنوز شهروند نیستند، به مراتب بیشتر از سایر گروه ها تحت فشار اجاره بالا هستند.

بسیاری از کارگران مهاجر در نشویل بیش از 50 درصد از درآمد خود را صرف اجاره می کنند. این امر، پرداخت هزینه تحصیل و آموزش شغلی، غذای سالم، مراقبت های بهداشتی و سایر ملزومات را که می تواند به آنها به عنوان ساکنان مولد کمک کند، دشوار می کند. بار سنگین اجاره بها توانایی آنها را برای داشتن استانداردهای بالاتر زندگی و قرار گرفتن در جریان اصلی جامعه تضعیف می کند.

از آنجایی که مهاجران به طور فزاینده ای در سرتاسر ایالات متحده طرفداران زیادی پیدا می کنند، ما معتقدیم شهرهایی که ساکنان جدید متولد شده در خارج را دریافت می کنند باید نیاز روزافزون به مسکن مقرون به صرفه را پیش بینی کنند.

یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که خانواده های مهاجر در سن دیگو با برخی از بالاترین بار اجاره در شهرستان اطراف روبرو هستند.
روزهای سخت برای مستاجران
15 سال گذشته برای مستاجران در سراسر کشور چالش برانگیز بوده است. در رکود 2008-2009، که با سقوط در بازار مسکن آغاز شد، میلیون‌ها نفر خانه‌های خود را از دست دادند و مستاجر شدند. تامین مالی سخت تر، خرید خانه را برای دیگران سخت تر کرد. تا سال 2015، تقریباً 43 میلیون خانوار مجبور به اجاره شدند.

امروزه حدود 37 درصد از خانه های ایالات متحده توسط اجاره نشینان اشغال شده است. تا سال 2020، تقریباً 46 درصد از مستاجران ایالات متحده بیش از 30 درصد از درآمد خانوار خود را بابت اجاره پرداخت می کردند. تا ژوئن 2021، متوسط ​​اجاره ماهانه در 50 شهر بزرگ ایالات متحده، 1575 دلار بود - 8.1٪ افزایش نسبت به ژوئن 2020.

سنگین ترین بار اجاره بها به طور نامتناسبی بر دوش اقلیت ها می افتد. تقریباً 46 درصد از خانوارهای مستاجر تحت رهبری آفریقایی‌آمریکایی‌ها در مقایسه با 34 درصد خانواده‌های سفیدپوست، بار اجاره‌ای دارند.

همه گیری کووید-19 به دلیل سیاست های نژادپرستانه دیرینه و نابرابری های بهداشتی و اقتصادی گسترده، ناامنی مسکن را برای رنگین پوستان تشدید کرد. اجاره‌کنندگان رنگین  پوست با هزینه‌های بالاتر و نرخ اخراج مواجه شدند. در نشویل، این امر به ویژه در جوامع لاتین و سومالیایی صادق بود.

چرا مسکن مهاجران مهم است
مهاجرت عامل اصلی رشد جمعیت در ایالات متحده است که برای پر کردن مشاغل و افزایش درآمدهای مالیاتی مهم است. پس از کاهش به دلیل محدودیت‌های دوران همه‌گیری در سال‌های 2020-22، مهاجرت به ایالات متحده دوباره شروع به رشد کرد و 1.1 میلیون نفر در سال 2023 به آن اضافه شد.

ساکنان خارج از کشور امروز 7.15 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. اکثر این مهاجران شهروند نیستند، اگرچه بیش از 878000 نفر در سال 2023 شهروند شدند. میانگین مدت زمانی که این شهروندان جدید قبل از اخذ تابعیت در ایالات متحده سپری کردند هفت سال بود.

نشویل بزرگترین کلان شهر در تنسی و یکی از سریع ترین دروازه های مهاجر در جنوب است. بیش از 37 درصد از جمعیت لاتین تنسی در آن زندگی می کنند و از اوایل دهه 2000 مقصد اصلی برای لاتین تبارها و سایر ساکنان خارجی متولد شده بوده است.

 

 برای تحقیق خود، از برآوردهای داده‌های سرشماری برای سال‌های 2015-2019 از سیستم اطلاعات جغرافیایی ملی تاریخی که 13 شهرستان مترو نشویل را پوشش می‌دهد، استفاده کردیم که شامل 372 بخش سرشماری است. ما متوجه شدیم که محله‌های نژادی و قومی متنوع‌ترین محله‌های نشویل بالاترین میزان اجاره را دارند.

این شامل بخش های سرشماری با سهم بالایی از ساکنان خارج از کشور است

هنوز شهروند نیستند، به خصوص اگر آن ساکنان سیاه پوست یا لاتین تبار باشند. تجزیه و تحلیل ما از 37 بخش سرشماری (10٪ از کل منطقه) با بیشترین سهم ساکنان خارج از کشور که هنوز شهروند نیستند، نشان می دهد که متوسط ​​اجاره ماهانه یک خانوار در این مناطق 1306.20 دلار در مقایسه با 1288.70 دلار مترویی است.

در 37 منطقه با بیشترین سهم ساکنان لاتین تبار و ساکنان سیاهپوست، متوجه شدیم که حدود 21٪ از خانواده ها بیش از 50٪ از درآمد خانوار خود را صرف اجاره خانه می کنند.

یافته‌های ما سایر تحلیل‌های علمی پناهندگان سومالیایی نشویل را تأیید می‌کند، که تمایل دارند در جوامعی که گروه‌های متنوع دیگری از جمله مصری‌ها و سایر مهاجران آفریقایی را نیز در خود جای داده‌اند، جمع شوند. در این مناطق، اعیانی‌سازی و نوسازی شهری، چندین جامعه سیاه‌پوست و سومالیایی را مجبور کرده است که مالکیتشان را اجاره کنند.

ما معتقدیم که گروه‌های خاصی از ساکنان خارج از کشور ممکن است واجد شرایط نبوده باشند یا نمی‌دانند چگونه برای برنامه‌های کمک‌های مسکن و اجاره با بودجه دولت درخواست دهند و در نتیجه مجبور شده‌اند از مالکان درنده اجاره کنند. برخی از مهاجران مسلمان نیز به دلیل مفهومی در بانکداری اسلامی به نام ریبا، که اخذ سود وام را ناعادلانه و استثمارگرانه می داند، از درخواست وام بانکی خودداری می کنند.

به طور دلگرم‌کننده‌تر، ما دریافتیم که بخش‌هایی با انبار مسکن جدیدتر، که از سال 2000 ساخته شده‌اند، بار اجاره‌ای نسبتاً پایین‌تری دارند، حتی اگر این بخش‌ها خانه بسیاری از ساکنان اقلیت سیاه‌پوست و غیرآسیایی باشد. این نشان می دهد که توسعه جدیدتر نقش مهمی در کاهش اجاره بها، به ویژه در مناطق حومه شهر و نسبتاً مقرون به صرفه دارد. در 37 منطقه سرشماری با بیشترین ساکنان خارجی متولد شده که هنوز شهروند نیستند، حدود 28٪ از کل موجودی مسکن در سال 2000 یا بعد از آن ساخته شد، در مقایسه با 23٪ در سراسر نشویل.

یک ردیف از مردان با کلاه های سخت، خاک را بیل می کنند.

مقامات فدرال، ایالتی و شهری در سال 2022 به توسعه مسکونی با درآمد مختلط در Cayce Place، بزرگترین املاک مسکونی یارانه ای نشویل دست یافتند. شهر در حال جایگزینی سازه‌های قدیمی در این مکان است که بین سال‌های 1941 و 1954 ساخته شده است. آژانس توسعه و مسکن متروپولیتن، CC BY-ND
کاهش بار اجاره بها
یکی از بهترین راه ها برای کاهش بار اجاره، ساخت مسکن بیشتر و ایجاد مسکن ارزان قیمت است. با این حال، جوامع گاهی اوقات به دلیل ترس از جرم، تراکم ترافیک یا جمعیتی که نامطلوب تلقی می شوند، با پروژه های مسکن ارزان قیمت و منطقه بندی حامی توسعه مخالف هستند. نشویل از این سندرم مصون نیست.

هزینه مسکن از اواسط دهه 2010 در منطقه نشویل موضوع داغ بوده است. یک گزارش مؤسسه شهری در سال 2023، ایجاد مسکن مقرون به صرفه تر در نشویل را با ترویج مشارکت بین مؤسسات آموزشی، مذهبی و مراقبت های بهداشتی که صاحب زمین هایی هستند که می تواند برای مسکن توسعه داده شود، توصیه کرد. و شورای متروپولیتن منطقه نشویل در نظر دارد تا قوانین ساختمان را به طور قابل توجهی اصلاح کند تا ساخت و ساز مسکن جدید را ارتقا دهد.

با این حال، منتقدان استدلال می کنند که شورا به استدلال های ضد توسعه اهمیت زیادی می دهد. و بحث کمی در مورد راه‌های خاص برای کمک به گروه‌هایی که واجد شرایط دریافت مزایا و کمک‌هایی هستند که در دسترس شهروندان ایالات متحده است وجود ندارد.

یک اتاق جلسه شلوغ با سخنرانانی که پشت یک تریبون جمع شده بودند.

اعضای ائتلاف حقوق پناهندگان و مهاجران تنسی در 26 مارس 2019 پس از شکست لایحه ایالتی که اکثر صاحبخانه ها را از اجاره غیرقانونی مسکن به مردم ایالات متحده منع می کرد، جشن می گیرند. AP Photo/ جاناتان ماتیس
اولویت برای شهرها
تحقیقات ما نشان می دهد که ایجاد فرصت های اجاره بیشتر می تواند به کاهش بار اجاره برای همه کمک کند. ما پتانسیل زیادی برای پیشبرد این تحقیق از طریق تحقیقات مبتنی بر جامعه در مورد تفاوت‌های محلی می‌بینیم که ممکن است به بار اجاره‌ای اضافه کند، به‌ویژه عوامل و فرآیندهایی که نمی‌توانند به اندازه کافی در تجزیه و تحلیل داده‌های کمی ثبت شوند. بسیاری از بازیگران محلی نقش های مهمی را ایفا می کنند، از جمله مقامات منتخب و سازمان های غیرانتفاعی محلی و سازمان های اجتماعی که برای ارتقای حقوق مهاجران و پناهندگان تلاش می کنند.

با توجه به نقش مهمی که مهاجران در پر کردن مشاغل و کمک به اقتصاد محلی ایفا می کنند، ما معتقدیم که کمک به آنها برای تامین مسکن یک استراتژی هوشمند است، به ویژه برای شهرهای رشد محور.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت