خبر های ویژه

چگونه اوکراینی ها – بدون نیروی دریایی – ناوگان دریای سیاه روسیه را شکست دادند

29 تیر 1403

اقدامات حزب رویای گرجستان امیدهای تفلیس برای همگرایی یورو-آتلانتیک را به خطر می اندازد

28 تیر 1403

آذربایجان هفته گذشته نزدیک به 150 مین را در مناطق آزاد شده خنثی کرد

26 تیر 1403

شست سران ناتو: گرجستان و ارمنستان مورد توجه قرار خواهند گرفت

24 تیر 1403

مفهوم "لطافت و احساسات" چند وجهی است.

24 تیر 1403

مسجد اصلان حانه در آنکارا

24 تیر 1403

سایت باستانی گوردیون

24 تیر 1403

گوردیون و مسجد اصلانحانه در ترکیه به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلان شدند

24 تیر 1403

ایالات متحده تلاش می کند تا ارمنستان و آذربایجان مزایای تجاری صلح را درک کنند

24 تیر 1403

نتایج نامشخص مانور انتخاباتی امانوئل ماکرون

21 تیر 1403

دادگاهی در روسیه دستور بازداشت بیوه ناوالنی، رهبر مخالفان را که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر کرد

19 تیر 1403

نخست وزیرمارک روته بعد از چهارده سال دفتر را با دوچرخه ترک کرد

18 تیر 1403

حزب کارگر بریتانیا به اندازه کافی کرسی ها را به دست آورده است تا اکثریت پارلمان بریتانیا را داشته باشد

15 تیر 1403

احزاب فرانسوی برای ایجاد جبهه ضد راست افراطی عجله دارند

11 تیر 1403

جولیان آسانژ آزاد است

5 تیر 1403

کریدور شمال-جنوب ارقام خوبی را برای روسیه به صدا در می آورد

4 تیر 1403

11 تیر 1403

احزاب فرانسوی برای ایجاد جبهه ضد راست افراطی عجله دارند

راست افراطی تهدیدی بر سکون جامعه اروپایی

احزاب سیاسی فرانسه به دنبال ایجاد یک جبهه واحد با هدف مسدود کردن راه دولت ملی راست افراطی مارین لوپن (RN) در روز دوشنبه، پس از آن بودند که این حزب برای پیروزی در دور اول یک انتخابات پارلمانی به دستاوردهای تاریخی دست یافت. نتایج رسمی نشان می‌دهد که RN و متحدانش در دور روز یکشنبه با 33 درصد آرا پیروز شدند و پس از آن یک بلوک چپ با 28 درصد و بسیار جلوتر از ائتلاف میانه‌روی رئیس‌جمهور امانوئل ماکرون، که تنها 22 درصد آرا به دست آوردند، قرار گرفتند. در حالی که بازارهای مالی با مشخص شدن نتایج RN بیشتر نشدند، اما هنوز هم یک شکست بزرگ برای ماکرون بود که پس از شکست خود توسط RN در انتخابات پارلمان اروپا در ماه گذشته، انتخابات زودهنگام را اعلام کرد. ژان کلود گایله، 64 ساله، از حامیان RN، در هنین بومونت، قلعه شمالی لوپن، گفت: "من راضی هستم، زیرا ما نیاز به تغییر داریم." "اشیا حرکت نکرده اند و باید حرکت کنند." اما برخی دیگر نگران بودند که ظهور RN و پلت فرم ملی گرای آن باعث افزایش تنش در جامعه فرانسه شود. یامینا آدو در خارج از یک سوپرمارکت در شهر مجاور اویگنیس در جنوب لیل گفت: "من فکر نمی کنم مردم متوجه شوند که چه اتفاقی دارد می افتد، آنها فقط به هزینه زندگی و چیزهای کوتاه مدت مانند آن فکر می کنند." "من آن را بسیار غم انگیز می دانم."

تبریز امروز:

نوشته تاسیلو هومل و سودیپ کار گوپتا
1 ژوئیه 20244:18 PM GMT+3:30 به روز شده 2 ساعت پیش

پاریس، 1 ژوئیه (رویترز) - احزاب سیاسی فرانسه به دنبال ایجاد یک جبهه واحد با هدف مسدود کردن راه دولت ملی راست افراطی مارین لوپن (RN) در روز دوشنبه، پس از آن بودند که این حزب برای پیروزی در دور اول یک انتخابات پارلمانی به دستاوردهای تاریخی دست یافت.
نتایج رسمی نشان می‌دهد که RN و متحدانش در دور روز یکشنبه با 33 درصد آرا پیروز شدند و پس از آن یک بلوک چپ با 28 درصد و بسیار جلوتر از ائتلاف میانه‌روی رئیس‌جمهور امانوئل ماکرون، که تنها 22 درصد آرا به دست آوردند، قرار گرفتند.
در حالی که بازارهای مالی با مشخص شدن نتایج RN بیشتر نشدند، اما هنوز هم یک شکست بزرگ برای ماکرون بود که پس از شکست خود توسط RN در انتخابات پارلمان اروپا در ماه گذشته، انتخابات زودهنگام را اعلام کرد.
ژان کلود گایله، 64 ساله، از حامیان RN، در هنین بومونت، قلعه شمالی لوپن، گفت: "من راضی هستم، زیرا ما نیاز به تغییر داریم." "اشیا حرکت نکرده اند و باید حرکت کنند."
اما برخی دیگر نگران بودند که ظهور RN و پلت فرم ملی گرای آن باعث افزایش تنش در جامعه فرانسه شود.
یامینا آدو در خارج از یک سوپرمارکت در شهر مجاور اویگنیس در جنوب لیل گفت: "من فکر نمی کنم مردم متوجه شوند که چه اتفاقی دارد می افتد، آنها فقط به هزینه زندگی و چیزهای کوتاه مدت مانند آن فکر می کنند." "من آن را بسیار غم انگیز می دانم."
این که آیا حزب مخالف مهاجر و اروپایی شکاک می‌تواند دولت تشکیل دهد، بستگی به این دارد که احزاب دیگر تا چه حد موفق می‌شوند با تجمع در اطراف بهترین نامزدهای رقیب در صدها حوزه انتخاباتی در سراسر فرانسه، لوپن را خنثی کنند.

مکرون قرار بود در نشستی در کاخ الیزه اواخر روز دوشنبه با دستیاران ارشد خود استراتژی انتخاباتی را طراحی کند.
گرافیک رویترز گرافیک رویترز
گرافیک رویترز گرافیک رویترز
رهبران جبهه مردمی جدید جناح چپ و ائتلاف میانه‌روی ماکرون یکشنبه شب اعلام کردند که نامزدهای خود را در مناطقی که نامزد دیگری برای شکست RN در دور دوم انتخابات یکشنبه آینده بهتر است، کنار می‌کشند.
با این حال، مشخص نیست که اگر نامزد جناح چپ از حزب چپ افراطی ژان لوک ملانشون، یکی از اعضای اصلی جبهه مردمی جدید باشد، چنین پیمانی همیشه اعمال خواهد شد یا خیر.
ملانشون یکی از تفرقه‌انگیزترین چهره‌های سیاست فرانسه است که با پیشنهادات افسارگسیخته‌اش برای مالیات و خرج کردن و لفاظی‌های جنگ طبقاتی، رای‌دهندگان را مشتاق و وحشتناک می‌کند.
برونو لومر، وزیر دارایی، یکی از متحدان حزب مکرون، درخواست از رای دهندگان برای انتخاب نامزد LFI را رد کرد. او به رادیو فرانس اینتر گفت: "LFI خطری برای ملت است."

مورد 1 از 9 مارین لوپن، نماینده پارلمان و رهبر حزب راست افراطی فرانسه رالی ملی (Rassemblement National - RN)، به مقر حزب RN در پاریس، فرانسه، 1 ژوئیه 2024 می رسد. رویترز/بنوآ تسیه
[1/9]مارین لوپن، عضو پارلمان و رهبر حزب راست افراطی رالی ملی فرانسه (Rassemblement National - RN)، در 1 ژوئیه 2024 به مقر حزب RN در پاریس، فرانسه می‌آید. رویترز/ مجوز خرید بنوا تسیه حقوق، برگه جدید را باز می کند


مارین توندلیه، یکی از اعضای ارشد بوم شناس سبزها در ائتلاف چپ، دقایقی بعد به همان ایستگاه رادیویی گفت که از موضع لومر «کاملاً تحت تأثیر قرار گرفت» و آن را «بزدلانه و ممتاز» خواند.
غیرقابل کنترل؟
دستاوردهای RN مورد استقبال ملی گراها و گروه های راست افراطی در سراسر اروپا، از جمله لیگ ایتالیا و Vox اسپانیا قرار گرفت. پدرو سانچز، نخست‌وزیر سوسیالیست اسپانیا، گفت که احزاب چپ‌گرا همچنان می‌توانند مانع از پیروزی آشکار RN شوند.
متیو گالار، تحلیلگر ایپسوس، محاسبه کرد که دور اول پتانسیل رقابت های سه جانبه را در 306 کرسی از 577 کرسی در مجلس ملی فرانسه ایجاد کرده است که بر مقیاس عدم قطعیت هنوز باقی مانده است.
در حالی که به اصطلاح "جبهه جمهوری خواه" علیه راست افراطی در گذشته به طور گسترده کار کرده است، تحلیلگران این سوال را مطرح کرده اند که آیا رای دهندگان فرانسوی هنوز آماده هستند تا رای های دور دوم خود را طبق دستور رهبران سیاسی به صندوق بیندازند.
RN که برای بسیاری در فرانسه یک منفرد طولانی مدت بود، اکنون بیش از همیشه به قدرت نزدیک شده است. لوپن به دنبال پاکسازی وجهه حزبی است که به نژادپرستی و یهودستیزی معروف است، تاکتیکی که در بحبوحه خشم رای دهندگان نسبت به مکرون، که از نظر بسیاری از رای دهندگان با نگرانی های روزمره آنها ارتباطی ندارد، کارساز بوده است.
یک دولت تحت رهبری RN سوالات عمده ای را در مورد اینکه اتحادیه اروپا به کجا می رود مطرح می کند. گروه‌های حقوق بشر نگرانی‌هایی را درباره نحوه اعمال سیاست‌های «اول فرانسه» در مورد اقلیت‌های قومی مطرح کرده‌اند، در حالی که اقتصاددانان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا برنامه‌های هزینه‌های سنگین آن به طور کامل تامین می‌شود یا خیر.
سهام بانکی منجر به افزایش سهام فرانسه شد و تقاضای سرمایه گذاران ممتاز برای نگهداری اوراق قرضه این کشور در روز دوشنبه کاهش یافت، در حالی که یورو در طول آسیا به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید.

معاملات ian در روز دوشنبه در بازار تسهیلات، RN بهتر عمل نکرده بود.
سناریوی اصلی جایگزین برای یک دولت تحت رهبری RN، پارلمان معلق است که به طور بالقوه باعث می شود فرانسه برای باقی مانده ریاست جمهوری مکرون که تا سال 2027 ادامه دارد، غیرقابل اداره شود.
در حوزه‌هایی که هیچ نامزدی در دور اول پیروز نشد، دو نامزد برتر به اضافه هر نامزدی که بیش از 12.5 درصد رای‌دهندگان ثبت‌نام کرده در آن حوزه انتخابیه داشته باشد، تا عصر روز سه‌شنبه فرصت دارند تا تأیید کنند که آیا به دور دوم می‌روند یا خیر.
در مانور پس از رای‌گیری، گابریل آتال، نخست‌وزیر، برنامه‌های اصلاح بیکاری را که می‌تواند مزایای جویندگان کار را کاهش دهد، به حالت تعلیق درآورد - اقدامی که ممکن است حمایت از متحدان ماکرون را برای رای‌دهندگان چپ آسان‌تر کند.
در همین حال، قانونگذاران RN از سیاستمداران راست میانه در حزب جمهوری خواهان (LR) که کمتر از 7 درصد از آرای دور اول را به دست آوردند، خواستند از مناطقی که چنین حرکتی به نفع RN کار می کند، کنار بکشند.
LR که پیش از رای گیری با پیوستن تعداد کمی از قانونگذارانش به RN تقسیم شد، هنوز موضع خود را روشن نکرده است.
شکست رأی دهندگان نشان داد که بلوک چپ در جذب رأی دهندگان جوان تر از RN بهتر عمل کرده است. جردن باردلا، منتخب RN برای نخست وزیری در صورت کسب اکثریت، حملات خود را بر احزاب چپ متمرکز کرد و با انتشار پیامی در رسانه های اجتماعی، چپ افراطی را "یک تهدید وجودی" برای فرانسه توصیف کرد.
نوشته مارک جان؛ ویرایش توسط سودیپ کار گوپتا، برنادت باوم و الکس ریچاردسون

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت