خبر های ویژه

چگونه اوکراینی ها – بدون نیروی دریایی – ناوگان دریای سیاه روسیه را شکست دادند

29 تیر 1403

اقدامات حزب رویای گرجستان امیدهای تفلیس برای همگرایی یورو-آتلانتیک را به خطر می اندازد

28 تیر 1403

آذربایجان هفته گذشته نزدیک به 150 مین را در مناطق آزاد شده خنثی کرد

26 تیر 1403

شست سران ناتو: گرجستان و ارمنستان مورد توجه قرار خواهند گرفت

24 تیر 1403

مفهوم "لطافت و احساسات" چند وجهی است.

24 تیر 1403

مسجد اصلان حانه در آنکارا

24 تیر 1403

سایت باستانی گوردیون

24 تیر 1403

گوردیون و مسجد اصلانحانه در ترکیه به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلان شدند

24 تیر 1403

ایالات متحده تلاش می کند تا ارمنستان و آذربایجان مزایای تجاری صلح را درک کنند

24 تیر 1403

نتایج نامشخص مانور انتخاباتی امانوئل ماکرون

21 تیر 1403

دادگاهی در روسیه دستور بازداشت بیوه ناوالنی، رهبر مخالفان را که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر کرد

19 تیر 1403

نخست وزیرمارک روته بعد از چهارده سال دفتر را با دوچرخه ترک کرد

18 تیر 1403

حزب کارگر بریتانیا به اندازه کافی کرسی ها را به دست آورده است تا اکثریت پارلمان بریتانیا را داشته باشد

15 تیر 1403

احزاب فرانسوی برای ایجاد جبهه ضد راست افراطی عجله دارند

11 تیر 1403

جولیان آسانژ آزاد است

5 تیر 1403

کریدور شمال-جنوب ارقام خوبی را برای روسیه به صدا در می آورد

4 تیر 1403

5 تیر 1403

جولیان آسانژ آزاد است

آسانژ براساس یک معامله آزاد شد

جولیان آسانژ در هواپیمایی است که از بانکوک، تایلند به سمت جزیره سایپان، در جزایر ماریانای شمالی حرکت می کند. بنیانگذار ویکی لیکس پیشتر روز دوشنبه از زندان بلمارش لندن آزاد شد. آسانژ 52 ساله قرار است در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه (23 به وقت گرینویچ) در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سایپان محکوم شود. انتظار می‌رود که او اتهامات مربوط به قانون جاسوسی ایالات متحده را در مقابل یک قاضی فدرال ایالات متحده بپذیرد. طبق این قرارداد، که باید توسط یک قاضی تایید شود، آسانژ احتمالاً برای پنج سالی که قبلاً سپری کرده است، اعتبار خواهد داشت و محکومیت جدیدی به زندان نخواهد داشت. کارشناسان هشدار داده‌اند که توافق بین مؤسس ویکی‌لیکس و مقامات آمریکایی می‌تواند سابقه خطرناکی ایجاد کند. بسیاری از حامیان آزادی مطبوعات استدلال کرده اند که اتهام جنایی آسانژ تهدیدی برای آزادی بیان است.

تبریز امروز:

 

جولیان آسانژ در هواپیمایی است که از بانکوک، تایلند به سمت جزیره سایپان، در جزایر ماریانای شمالی حرکت می کند. بنیانگذار ویکی لیکس پیشتر روز دوشنبه از زندان بلمارش لندن آزاد شد.

آسانژ 52 ساله قرار است در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه (23 به وقت گرینویچ) در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سایپان محکوم شود.
انتظار می‌رود که او اتهامات مربوط به قانون جاسوسی ایالات متحده را در مقابل یک قاضی فدرال ایالات متحده بپذیرد. طبق این قرارداد، که باید توسط یک قاضی تایید شود، آسانژ احتمالاً برای پنج سالی که قبلاً سپری کرده است، اعتبار خواهد داشت و محکومیت جدیدی به زندان نخواهد داشت.
کارشناسان هشدار داده‌اند که توافق بین مؤسس ویکی‌لیکس و مقامات آمریکایی می‌تواند سابقه خطرناکی ایجاد کند. بسیاری از حامیان آزادی مطبوعات استدلال کرده اند که اتهام جنایی آسانژ تهدیدی برای آزادی بیان است.


در سراسر طیف سیاسی ایالات متحده واکنش های متفاوتی نسبت به خبر توافق نامه دادخواست وجود داشت. جیمز کلاپر، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده در سال 2010 زمانی که آسانژ و سازمان ویکی لیکس اسناد محرمانه اطلاعاتی ایالات متحده را با کنسرسیومی از روزنامه منتشر کردند، گفت آسانژ "حقوق خود را پرداخت کرده است". با این حال، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، توافق آسانژ را به‌عنوان «نقض عدالت و بی‌حرمتی به خدمات و فداکاری مردان و زنان نیروهای مسلح ما و خانواده‌هایشان» توصیف کرد.
ویکی لیکس اعلام کرد آسانژ صبح دوشنبه زندان بلمارش را پس از 1901 روز اسارت در آنجا ترک کرد. به گفته سازمان، او این زمان را «در یک سلول 2×3 متری، 23 ساعت در روز ایزوله کرده بود».
آسانژ قرار بود دوباره با همسرش استلا و دو فرزندشان ملاقات کند. استلا آسانژ، وکیل حقوق بشر، از اینکه آزاد شده و به زودی یک "مرد آزاد" خواهد شد، ابراز خوشحالی کرد. او گفت که به دلیل ترس از درز اطلاعات، هنوز به دو پسر پنج و هفت ساله آنها از برنامه ها اطلاع نداده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت