25 خرداد 1403

در میان درختان توس

احمد آ. کیتایف

در دو دهه پس از تأسیس موزه هنرهای معاصر روسیه مجموعه‌ای از آثار دائمی متنوع و قابل‌توجهی از نقاشی و مجسمه‌سازی گرفته تا اشیاء هنر فولکلور و مصنوعات فرهنگی در این موزه نگهداری می شود . با اهدای هفت نقاشی از بنیانگذاران موزه در سال 2002، این مجموعه با سرعت زیادی رشد کرد و در سال 2022 به سیزده هزار قطعه رسید.

تبریز امروز:

Akhmed A. Kitaev - در میان درختان توس

در میان درختان توس، 1962
رنگ روغن روی بوم
هدیه اریک لورنزن، 2016
مجموعه دائمی TMORA

در دو دهه پس از تأسیس  موزه هنرهای معاصر روسیه مجموعه‌ای از آثار دائمی متنوع و قابل‌توجهی از نقاشی و مجسمه‌سازی گرفته تا اشیاء هنر فولکلور و مصنوعات فرهنگی در این موزه نگهداری می شود . با اهدای هفت نقاشی از بنیانگذاران موزه در سال 2002، این مجموعه با سرعت زیادی رشد کرد و در سال 2022 به سیزده هزار قطعه رسید.

آثار اتحاد جماهیر شوروی مجموعه‌های منحصربه‌فرد و گسترده موزه روسیه شامل پوسترهای دوران شوروی، هنر ناسازگار از دوران شوروی پس از جنگ جهانی دوم، زیور آلات مراسم، عروسک‌های تودرتوی قرن بیستم، مجموعه‌ای از صنایع چوبی دهقانان اوایل قرن بیستم، پرتره‌های یک خانواده اشرافی روسی که از روسیه انقلابی گریخته‌اند، مجموعه‌ای از مجسمه‌های کارخانه‌های چینی بزرگ شوروی، تمبرهای پستی و ارز، جعبه‌های لاکی، سماور، اسباب‌بازی‌های سفالی عامیانه و اقلام دیگر مجموعه های موزه را شکل می دهند. 95 درصد از مجموعه ها از روسیه در مرزهای 1991 آن سرچشمه می گیرند.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت