24 خرداد 1403

بازار پرنده

الکساندرلئونیدوویچ پطروف

الکساندر پتروف که در سال 1951 در لنینگراد به دنیا آمد،او پسر گرافیست مشهور روس پتروف بود. کودکی اش با آلبوم های هنری، آثار هنری والدین و دوستانشان احاطه شده بود. پس جای تعجب نیست که الکساندر به مدرسه هنر در آکادمی هنر رفت و بعداً وارد آکادمی گردید و در آنجا در کارگاه آندری میلنیکوف تحصیل کرد. در سال 1975 این هنرمند از آکادمی فارغ التحصیل شد و به عضویت اتحادیه هنرمندان درآمد. پس از فارغ التحصیلی، او بر اساس سفارشات ارائه شده توسط سازمان هنری جمعی شروع به کار کرد، اما کمیسیون شوروی در نمایشگاه های هنری اغلب آثار او را رد می کرد. از اواسط دهه هفتاد، پتروف اغلب بر روی زبان هنری خود کار می کرد و به گفته خودش، پانزده سال طول کشید تا شیوه نقاشی را که آکادمی در او پرورش داده بود فراموش کرد و کنار گذاشت. در آن دوره پتروف نه آثار هنری خود را به طور رسمی به نمایش گذاشت و نه در نمایشگاه های هنرمندان زیرزمینی لنینگراد شرکت کرد. در بخش اول دهه 1980، پتروف سرانجام به آنچه که برای آن تلاش می کرد دست یافت - او سبکی واضح و قابل تشخیص را توسعه داد. نقاشی‌های پتروف مملو از فانتزی است اما گاهی اوقات شخصیت‌های تهاجمی نیز دارد. اینها موضوعات عجیب و غریبی هستند که به شیوه ای پاسوز با رنگ های روشن غنی رنگ آمیزی شده اند که چشم ها را جلب می کند

تبریز امروز:

Petrov Alexander Leonidovich-بازار پرنده - پطروف الکساندرلئونیدوویچ

الکساندر پتروف که در سال 1951 در لنینگراد به دنیا آمد،او پسر گرافیست مشهور روس پتروف بود. کودکی اش با آلبوم های هنری، آثار هنری والدین و دوستانشان احاطه شده بود. پس جای تعجب نیست که الکساندر به مدرسه هنر در آکادمی هنر رفت و بعداً وارد آکادمی گردید و در آنجا در کارگاه آندری میلنیکوف تحصیل کرد. در سال 1975 این هنرمند از آکادمی فارغ التحصیل شد و به عضویت اتحادیه هنرمندان درآمد. پس از فارغ التحصیلی، او بر اساس سفارشات ارائه شده توسط سازمان هنری جمعی شروع به کار کرد، اما کمیسیون شوروی در نمایشگاه های هنری اغلب آثار او را رد می کرد. از اواسط دهه هفتاد، پتروف اغلب بر روی زبان هنری خود کار می کرد و به گفته خودش، پانزده سال طول کشید تا شیوه نقاشی را که آکادمی در او پرورش داده بود فراموش کرد و کنار گذاشت. در آن دوره پتروف نه آثار هنری خود را به طور رسمی به نمایش گذاشت و نه در نمایشگاه های هنرمندان زیرزمینی لنینگراد شرکت کرد. در بخش اول دهه 1980، پتروف سرانجام به آنچه که برای آن تلاش می کرد دست یافت - او سبکی واضح و قابل تشخیص را توسعه داد. نقاشی‌های پتروف مملو از فانتزی است اما گاهی اوقات شخصیت‌های تهاجمی نیز دارد. اینها موضوعات عجیب و غریبی هستند که به شیوه ای پاسوز با رنگ های روشن غنی رنگ آمیزی شده اند که چشم ها را جلب می کند.

الکساندر پتروف در آغاز دوره پرسترویکا مشهور شد: او هم در روسیه و هم در خارج از کشور به نمایش گذاشت و آثارش برای موزه ها و مجموعه های خصوصی خریداری شد. دوره فعال ترین کار هنری پتروف بین اواسط دهه هشتاد و آغاز دهه 2000 بود. پس از سال 2000، پتروف در کارگاه خود در خانه هنرمندان در Pesochnaya Embankment زندگی کرد و برای مدت طولانی بیمار بود. این هنرمند در سال 2009 درگذشت. او میراث قانع‌کننده‌ای از خود به جای گذاشت - مطالبی که ما در حال بررسی آن هستیم - میراثی که بدون شک برای تاریخ هنر پترزبورگ ارزش زیادی دارد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت