خبر های ویژه

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

19 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

13 خرداد 1403

رییس جمهورآرژانتین هنوز با سگ مرده اش صحبت می کند

6 خرداد 1403

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری ؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد

12 فروردین 1403

روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش‌بس در غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کردند

5 فروردین 1403

گروه های بومی روی گنجینه ای از لیتیوم نشسته اند. اکنون معادن آب، فرهنگ و ثروت آنها را تهدید می کند

23 اسفند 1402

تنبیه دانش آموز به دلیل آرایش موی نامتعارف

4 اسفند 1402

«پسرم تو همیشه یک احمق بودی»

1 اسفند 1402

برزیل اظهارات لولا در غزه را در مناقشه دیپلماتیک با اسرائیل پس نخواهد گرفت

1 اسفند 1402

اتهامات کودتا برای رییس جمهور سابق

22 بهمن 1402

ترامپ پادشاه نبود و می توان به خاطر جنایاتی که در زمان ریاست جمهوری مرتکب شده ، او را محاکمه کرد، در برابر جرم ؛رئیس جمهور ترامپ به شهروند ترامپ تبدیل شده است

17 بهمن 1402

جنگ در یک سو ، تلاش برای صلح در سوی دیگر

14 بهمن 1402

رودخانه اتمسفریک وارد ایالات متحده شد

12 بهمن 1402

شاهکار جدید بایدن: من قاطی کردم!

29 دی 1402

19 خرداد 1403

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

بنجامین کرایسینجر استادیار، سلامت جامعه، دانشگاه تافتس

اما شکاف های موجود در نمایندگی نژادی در پزشکی فراتر از یک بازی اعداد حرفه ای است. تحقیقات مدرن نشان می‌دهد که فقدان پزشکان سیاه‌پوست به توضیح اینکه چرا حدود ۷۰ درصد سیاه‌پوستان به پزشکان خود اعتماد ندارند و اینکه چرا سیاه‌پوستان نسبت به همسالان سفیدپوست خود جوان‌تر می‌میرند کمک می‌کند............بر اساس یک نظرسنجی در سال 2022 از 950000 پزشک توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا، 63.9٪ قومیت خود را سفیدپوست و فقط 5.7٪ سیاه پوست یا آفریقایی آمریکایی گزارش کردند. اما بر اساس برآوردهای سال 2023 توسط اداره سرشماری ایالات متحده، سیاهان 13.6٪ از جمعیت را تشکیل می دهند، در حالی که سفیدپوستان 58.9٪ از جمعیت را تشکیل می دهند.

تبریز امروز:
با حکم دادگاه عالی ژوئن ۲۰۲۳ مبنی بر ممنوعیت اقدامات مثبت در آموزش عالی، قانون‌گذاران محافظه‌کار در سراسر کشور ممنوعیت‌های ایالتی خود را در مورد طرح‌های تنوع، به‌ویژه آن‌هایی که ممکن است دانش‌آموزان را به خاطر آسیب‌های گذشته علیه رنگین‌پوستان احساس شرم یا گناه کنند، پیش بردند.

این تلاش شامل دانشکده های پزشکی می شود. علی‌رغم شکاف‌های واضح و مداوم بین پزشکان سفیدپوست و سیاه‌پوست - و تلاش‌های اخیر برای محاسبه تفاوت‌های نژادی در حرفه پزشکی - قانون‌گذاران سعی کرده‌اند سیاست‌هایی را برای منع طرح‌های تنوع در پزشکی پیش ببرند.

گرگ مورفی، نماینده کنگره کارولینای شمالی، یکی از این لایحه‌ها را برای محدود کردن طرح‌های تنوع ارائه کرد. مورفی، یک جمهوری‌خواه، در مارس 2024 گفت: «مدارس پزشکی آمریکا جایی برای تبعیض نیست.» «تنوع، پزشکی را تقویت می‌کند، اما نه اگر از طریق شیوه‌های طردکننده ... تعصب و ایدئولوژی تفرقه‌انگیز به دست آید.»

اما شکاف های موجود در نمایندگی نژادی در پزشکی فراتر از یک بازی اعداد حرفه ای است. تحقیقات مدرن نشان می‌دهد که فقدان پزشکان سیاه‌پوست به توضیح اینکه چرا حدود ۷۰ درصد سیاه‌پوستان به پزشکان خود اعتماد ندارند و اینکه چرا سیاه‌پوستان نسبت به همسالان سفیدپوست خود جوان‌تر می‌میرند کمک می‌کند.

شواهد واضح است: آمریکا به پزشکان سیاه پوست بیشتری نیاز دارد.

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2022 از 950000 پزشک توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا، 63.9٪ قومیت خود را سفیدپوست و فقط 5.7٪ سیاه پوست یا آفریقایی آمریکایی گزارش کردند. اما بر اساس برآوردهای سال 2023 توسط اداره سرشماری ایالات متحده، سیاهان 13.6٪ از جمعیت را تشکیل می دهند، در حالی که سفیدپوستان 58.9٪ از جمعیت را تشکیل می دهند.

این نابرابری های مدرن در پزشکی ریشه های عمیقی دارد. به عنوان یک استاد بهداشت جامعه، من همیشه کنجکاو هستم که چگونه نابرابری های سلامت نژادی امروز در وهله اول شکل گرفته است. یک پنجره به این تاریخچه از طریق فهرست راهنمای پزشکان رسمی منتشر شده توسط انجمن پزشکی آمریکا یا AMA است.

یک چشم انداز محدود
از سال 1906، AMA فهرست‌های همه پزشکان واجد شرایط را در ایالات متحده منتشر کرد. این فهرست‌ها به‌عنوان سوابق جامعی ایجاد شده‌اند که پزشکان «کوک» و فارغ‌التحصیلان بی‌صلاحیت دانشکده‌های پزشکی متقلب را حذف می‌کنند.

سوابق هر پزشک شامل جزئیات مختلفی از جمله محل تمرین و زمان و مکان تکمیل آموزش پزشکی بود.

بین سالهای 1906 و 1940، AMA نیز بر انتشار نژاد پزشکان سیاه پوست اصرار داشت. در کنار هر ورودی برچسب "col" ظاهر شد. برای "رنگی"

بر اساس این اطلاعات، من یک مجموعه داده دیجیتالی از فهرست 1906 و الگوهای جغرافیایی و جمعیتی دقیق مرتبط با محل آموزش و تمرین پزشکان سیاه پوست ایجاد کردم. از 41828 پزشک فهرست شده در فهرست راهنمای 1906، تنها 746 نفر سیاه پوست بودند - یا 1.8٪.

یک مرد سیاه پوست با پوشیدن کت و شلوار تجاری برای یک پرتره ژست می گیرد.
دکتر ر.ف. بوید در سال 1902 استاد کالج پزشکی مهری بود. هنر میراث/ گتی ایماژ
اکثر پزشکان سیاه پوست در جنوب توسط تعدادی از دانشکده های پزشکی جنوب که برای آموزش آمریکایی های آفریقایی تبار تأسیس شده بودند، آموزش دیدند. بیش از نیمی - 57٪ - از پزشکان سیاه پوست جنوبی در کالج پزشکی مهری در نشویل، تنسی، یا دانشکده پزشکی دانشگاه هاوارد در واشنگتن، دی سی شرکت کردند - مدارسی که هنوز وجود دارند.

اما تقریباً یک سوم - 29٪ - از پزشکان سیاهپوست جنوبی در مدارسی شرکت کردند که چند سال پس از انتشار فهرست راهنمای سال 1906 تعطیل خواهند شد. در سال 1910، به دستور AMA، مربی آبراهام فلکسنر پس از مطالعه استانداردهای دانشکده های پزشکی در ایالات متحده و کانادا گزارشی را منتشر کرد.

نتایج گزارش فلکسنر برای تعداد پزشکان سیاه پوست ویرانگر بود. فلکسنر با استناد به استانداردهای پایین پذیرش و کیفیت پایین آموزش، بستن پنج دانشکده از هفت دانشکده پزشکی سیاه پوست را که اکثریت قریب به اتفاق پزشکان سیاه پوست را آموزش می‌دادند، توصیه کرد.

در سال 1912، سه دانشکده پزشکی سیاهپوستان تعطیل شدند. تا سال 1924، تنها دو مورد باقی ماندند - مهری و هوارد.

پیامدهای این چشم انداز آموزشی بسیار محدود برای پزشکان مشتاق سیاه پوست در داده ها منعکس شده است. در اکثر ایالت های جنوبی، فاصله بین دانشکده پزشکی و محل های عمل، حتی قبل از بسته شدن، برای پزشکان سیاه پوست به طور قابل توجهی بیشتر بود.

همتایان سفیدپوست آنها.

ریشه های عمیق نابرابری ها
برای کمک به تفسیر محل استقرار پزشکان سیاه پوست در جنوب، داده‌های فهرست راهنما را به منابع تاریخی دیگر، از جمله سرشماری ایالات متحده، پیوند دادم.

چیزی که من دریافتم این بود که مکان‌هایی که جمعیت سیاه‌پوستان بزرگ‌تری دارند، بیشتر احتمال دارد که پزشک سیاه‌پوست داشته باشند، همانطور که مکان‌هایی که به دانشکده پزشکی سیاه‌پوستان نزدیک‌تر بودند.

مرد سفیدپوستی که ماسک به تن دارد، کت سفیدی را بر روی مرد سیاه پوستی می‌پوشد که دست‌هایش را دراز کرده است.
جان موتاما، دانشجوی پزشکی، طی مراسمی در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا در آگوست 2022، کت سفید خود را می‌پوشد. آنتونی سوفل/ استار تریبون از طریق گتی ایماژ
بسیاری از محققان و فعالان معاصر به منظور افزایش درک عمومی از اینکه چگونه نژاد نقش تاریخی در نتایج سلامت سیاه‌پوستان آمریکایی داشته است، به گذشته نگاه می‌کنند.

به عنوان مثال، دکتر اوچه بلک استاک، یک پزشک سیاه پوست، در جدیدترین کتاب خود با عنوان «میراث: یک پزشک سیاه پوست با نژادپرستی در پزشکی محاسبه می کند»، موارد بسیاری از نژادپرستی پزشکی را در طول تاریخ آمریکا نشان می دهد و تأثیرات ماندگار آنها را بر وضعیت بیماران سیاه پوست نشان می دهد. درمان شده و کیفیت مراقبت های بهداشتی که دریافت می کنند.

به عنوان مثال، او یکی از اولین کسانی بود که به مقامات بهداشتی در مورد تأثیر نامتناسب COVID-19 بر جوامع رنگین پوست هشدار داد. همانطور که او در سال 2020 نوشت: سیاه‌پوستان آمریکایی در طول همه‌گیری «به دلیل چندین تظاهرات نژادپرستی ساختاری، از جمله عدم دسترسی به آزمایش، بار بیماری مزمن بیشتر و تعصب نژادی در مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی» آسیب‌پذیرتر بودند.

بدون محاسبه چگونگی شکل‌گیری تفاوت‌های نژادی در پزشکی، تعیین اینکه کدام نوع اقدامات پیش‌رونده برای ارائه جبران نیاز است، بسیار دشوارتر است.

تجزیه و تحلیل های آینده به بازگشایی این تفاوت های نژادی با جزئیات بیشتر کمک می کند. اما در حال حاضر، هم محققان دانشگاهی و هم مردم می توانند از داده های ما برای کشف اهمیت دانشکده های پزشکی سیاه پوستان و زندگی پزشکان سیاه پوست در دوران جیم کرو استفاده کنند.

باور من این است که میراث آنها سزاوار است که بخشی شناخته شده از تاریخ پزشکی آمریکا باشد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت