17 خرداد 1403

دون کیشوت در چرخه سال های نقاشی گلی کورژف

گلی کورژف نقاش شوروی به دون کیشوت نگاه می کند

گلی کورژف در سال 1925 در مسکو به دنیا آمد. در سال 1944 دانشجوی مؤسسه هنری مسکو به نام ولادیمیر.ای. سوریکوف شد. پس از فارغ التحصیلی از موسسه، گلی کورژف در مدرسه استروگانوف تدریس کرد. گلی کورژف سبک نقاشی خود را رئالیسم سوسیالیستی نامید. فقط نه از بابت "سوسیالیست"، بلکه از کلمه "اجتماعی". او معتقد بود که به مردم خدمت می کند. نقاشی های او عمدتاً مردم معمولی را در موقعیت های عادی زندگی نشان می داد. برای گلی کورژف، قهرمان رمان میگل د سروانتس " دون کیشوت قهرمان لامانچا" تصویر مورد علاقه یک انسان گرا و مبارز برای عدالت است که این هنرمند ویژگی های پدرش را به او بخشیده است. کورژف در مصاحبه ای بر عشق دن کیشوت به مردم عادی تأکید کرد که همیشه از آنها دفاع می کرد. و بالاخره یک زن دهقانی را به عنوان بانوی دلش انتخاب کرد... چرخه ای از نقاشی دون کیشوت که از دهه 70 شروع شد در سال 1992 به پایان رسید. همنوازی موسیقی ویدئو اثر موریس راول (1875-1937) با عنوان"بولرو"، ​​است که آندره ریو با ارکستر یوهان اشتراوس اجرا کرده است

تبریز امروز:

 

گری کورژف (1925-2012) چرخه "دن کیشوت"

 

بازیگران دن کیشوت، 1986-1990
گلی کورژف


مجموعه «دون کیشوت» کورژف که به دن کیشوت و دیگر قهرمانان رمان بسیار دوست‌داشتنی میگل دو سروانتس تقدیم می‌شود، شامل 15 یا بیشتر اثر است که در طی دو دهه خلق شده‌اند. این هنرمند یادآور شد: به عنوان یک دانش آموز قبلاً مجذوب تصویر این قهرمان بی باک عدالت بودم. "نباید سروانتس را برای آن "سرزنش" کرد - این به خانواده ما نیز مربوط می شد. نگرش پدرم به زندگی، پیگیری ها و شکست های او مرا به یاد این حقیقت جوی خستگی ناپذیر می انداخت. در مورد مادرم، خوب، او دقیقاً شبیه بود حتی شکل ظاهری آنها - پدرم، قدبلند و لاغر، و مادرم - کاملاً با آن شخصیت‌های ادبی همخوانی داشت من باید از این برای خلق پرتره خانواده ام استفاده کنم. این برای من مهم بود که نجابت و سخاوت روح انسانی را درک کنم و سپس با آن ارتباط برقرار کنم. یک هدف نجیب."

همانطور که کورژف اشاره کرد، "روس ها همیشه دن کیشوت را حتی به عنوان یک قهرمان نمادین به طور جدی می دیدند." کورژف با توسعه بیشتر رشته فکری که توسط ایوان تورگنیف در مقاله خود "هملت و دن کیشوت" بیان شده است، مفهوم سروانتس را توضیح می دهد: "چه اتفاقی می افتد اگر فردی با اعتقادات و رشد اخلاقی مشابه مسیحیان در زندگی واقعی ظاهر شود. ؟"

بنابراین، شاید تصادفی نباشد که در گذشته نگر، مجموعه «دن کیشوت» کورژف به چرخه کتاب مقدس او منتهی می شود. این هنرمند پس از مرگ والدینش در سال 1986 به موضوعاتی از عهد عتیق و جدید روی آورد

.***

گلی کورژف در سال 1925 در مسکو به دنیا آمد. در سال 1944 دانشجوی مؤسسه هنری مسکو به نام ولادیمیر.ای. سوریکوف شد. پس از فارغ التحصیلی از موسسه، گلی کورژف در مدرسه استروگانوف تدریس کرد. گلی کورژف سبک نقاشی خود را رئالیسم سوسیالیستی نامید. فقط نه از بابت "سوسیالیست"، بلکه از کلمه "اجتماعی". او معتقد بود که به مردم خدمت می کند. نقاشی های او عمدتاً مردم معمولی را در موقعیت های عادی زندگی نشان می داد.
برای گلی کورژف، قهرمان رمان میگل د سروانتس " دون کیشوت قهرمان لامانچا" تصویر مورد علاقه یک انسان گرا و مبارز برای عدالت است که این هنرمند ویژگی های پدرش را به او بخشیده است. کورژف در مصاحبه ای بر عشق دن کیشوت به مردم عادی تأکید کرد که همیشه از آنها دفاع می کرد. و بالاخره یک زن دهقانی را به عنوان بانوی دلش انتخاب کرد... چرخه ای از نقاشی دون کیشوت که از دهه 70 شروع شد در سال 1992 به پایان رسید.
همنوازی موسیقی ویدئو اثر موریس راول (1875-1937) با عنوان"بولرو"، ​​است که آندره ریو با ارکستر یوهان اشتراوس اجرا کرده است .

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت