خبر های ویژه

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

19 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

13 خرداد 1403

رییس جمهورآرژانتین هنوز با سگ مرده اش صحبت می کند

6 خرداد 1403

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری ؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد

12 فروردین 1403

روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش‌بس در غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کردند

5 فروردین 1403

گروه های بومی روی گنجینه ای از لیتیوم نشسته اند. اکنون معادن آب، فرهنگ و ثروت آنها را تهدید می کند

23 اسفند 1402

تنبیه دانش آموز به دلیل آرایش موی نامتعارف

4 اسفند 1402

«پسرم تو همیشه یک احمق بودی»

1 اسفند 1402

برزیل اظهارات لولا در غزه را در مناقشه دیپلماتیک با اسرائیل پس نخواهد گرفت

1 اسفند 1402

اتهامات کودتا برای رییس جمهور سابق

22 بهمن 1402

ترامپ پادشاه نبود و می توان به خاطر جنایاتی که در زمان ریاست جمهوری مرتکب شده ، او را محاکمه کرد، در برابر جرم ؛رئیس جمهور ترامپ به شهروند ترامپ تبدیل شده است

17 بهمن 1402

جنگ در یک سو ، تلاش برای صلح در سوی دیگر

14 بهمن 1402

رودخانه اتمسفریک وارد ایالات متحده شد

12 بهمن 1402

شاهکار جدید بایدن: من قاطی کردم!

29 دی 1402

13 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

یوجین وای چان دانشیار بازاریابی، دانشگاه متروپولیتن تورنتو علی گوهری مدرس (معادل استادیار) بازاریابی، دانشگاه La Trobe

هیأت منصفه در محاکمه «پرداخت‌های بی‌پول» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده را به جعل سوابق تجاری در رابطه با پرداخت‌هایی که به ستاره فیلم‌های بزرگسالان استورمی دانیلز انجام داده ، مجرم شناخته است. این اولین حکم مجرمیت و محکومیت یک رئیس جمهور آمریکا به جنایت است. ترامپ پس از صدور حکم در جمع خبرنگاران این دادگاه را "تصمیمی جعلی، درست از روز اول" خواند. او احتمالاً به این حکم اعتراض خواهد کرد. ترامپ با 34 اتهام جنایت ناشی از رفتارش در پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا مواجه شده بود. او با سه کیفرخواست جنایی دیگر روبرو است که احتمالاً قبل از انتخابات نوامبر محاکمه نخواهند شد. و در سال 2023، وی در یک دعوی مدنی شامل نویسنده ای جین کارول مسئول سوء استفاده جنسی شناخته شد. با وجود این مشکلات حقوقی، بسیاری از جمهوری‌خواهان همچنان از ترامپ حمایت می‌کنند و به او به عنوان رئیس‌جمهور رای می‌دهند، حتی در حالی که به اشتباهات ترامپ در خارج از دفتر دولتی یا دادگاه اعتراف می‌کنند. در واقع، 56 درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند که سوءرفتار جنسی ترامپ نباید او را از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری محروم کند.

تبریز امروز:

ترامپ در دادگاه
هیأت منصفه در محاکمه «پرداخت‌های بی‌پول» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده را به جعل سوابق تجاری در رابطه با پرداخت‌هایی که به ستاره فیلم‌های بزرگسالان استورمی دانیلز انجام داده ، مجرم شناخته است. این اولین حکم مجرمیت و محکومیت یک رئیس جمهور آمریکا به جنایت است.

ترامپ پس از صدور حکم در جمع خبرنگاران این دادگاه را "تصمیمی جعلی، درست از روز اول" خواند. او احتمالاً به این حکم اعتراض خواهد کرد.

ترامپ با 34 اتهام جنایت ناشی از رفتارش در پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا مواجه شده بود. او با سه کیفرخواست جنایی دیگر روبرو است که احتمالاً قبل از انتخابات نوامبر محاکمه نخواهند شد. و در سال 2023، وی در یک دعوی مدنی شامل نویسنده ای جین کارول مسئول سوء استفاده جنسی شناخته شد.

با وجود این مشکلات حقوقی، بسیاری از جمهوری‌خواهان همچنان از ترامپ حمایت می‌کنند و به او به عنوان رئیس‌جمهور رای می‌دهند، حتی در حالی که به اشتباهات ترامپ در خارج از دفتر دولتی یا دادگاه اعتراف می‌کنند. در واقع، 56 درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند که سوءرفتار جنسی ترامپ نباید او را از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری محروم کند.

جداسازی اخلاقی
جمهوری خواهان معمولاً دلایل مختلفی برای حمایت از ترامپ ارائه می دهند، حتی در حالی که اذیت و آزار جنسی او از زنان را به رسمیت می شناسند. به عنوان مثال، برخی معتقدند که ترامپ قربانی یک شکار جادوگران سیاسی شده است، در حالی که برخی دیگر ادعا می کنند که محاکمه ها و اتهامات فعلی ترامپ نوعی مداخله در انتخابات است.

چرا بسیاری از آمریکایی ها به حمایت از ترامپ ادامه می دهند؟ و آیا دلایل روانشناختی وجود دارد که توضیح دهد چرا مردم علیرغم ناکامی های اخلاقی یا سیاسی از سیاستمداران حمایت می کنند؟

دونالد ترامپ بازوی چپ خود را بالا می گیرد و مشت می کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، در حالی که انتظار می‌رود اعضای هیئت منصفه در نیویورک، چهارشنبه، 29 مه 2024، مذاکرات را در دادگاه جنایی او در نیویورک آغاز کنند، به دادگاه جنایی منهتن می‌رود.
«جداسازی اخلاقی» یک فرآیند شناختی است که می‌تواند توضیح دهد که چرا برخی از افراد همچنان به حمایت از رهبران در سیاست، رسانه و ورزش ادامه می‌دهند، حتی زمانی که معتقدند این رهبران خارج از کار حرفه‌ای خود دارای نقص‌های اخلاقی قابل توجهی هستند.

جداسازی اخلاقی توانایی جدا کردن قضاوت‌های شخص در مورد شخصیت اخلاقی یک فرد از قضاوت‌های او درباره عملکرد یا توانایی‌های آن شخص در مناصب دولتی است. به عبارت ساده تر، این فرآیند ذهنی است که می گوییم: "من با اعمال آنها موافق نیستم، اما هنوز فکر می کنم آنها در کار خود موثر هستند."

جداسازی اخلاقی می‌تواند توضیح دهد که چرا، برای مثال، وودی آلن با وجود اتهامات سوء رفتار جنسی، همچنان طرفداران اختصاصی دارد و در صنعت فیلم حمایت می‌شود. بسیاری از طرفداران و حرفه ای ها قدردانی خود را از فیلم های آلن، مانند آنی هال و نیمه شب در پاریس، از جنجال های شخصی او جدا می کنند، و به آنها اجازه می دهند در حالی که اتهامات علیه او را نادیده می گیرند، به حمایت و ارزش گذاری از کار او ادامه دهند.

دلایلی وجود دارد که معتقدیم محافظه کاران ممکن است بیشتر از لیبرال ها از نظر اخلاقی جدا شوند. افرادی که خود را محافظه‌کار می‌دانند، تمایل دارند با اصطلاحات محدودتری فکر کنند. به این معنا که محافظه کاران تمایل دارند بر روی موضوعات خاصی تمرکز کنند و آنها را جدا از دیگران می بینند، نه نماینده "چه کسی" شخص است. تفکیک مسائل نیاز روانشناختی برای دیدن جهان را به شیوه ای واضح تر و منظم تر برآورده می کند.

در همین حال، لیبرال ها تمایل دارند به "تصویر بزرگ" نگاه کنند. این توضیح می دهد که به عنوان مثال، محافظه کاران از سیاستمدارانی مانند رون دیسانتیس حمایت می کنند که بر سیاست های خاصی مانند آموزش و مدیریت کووید-19 تمرکز می کند، در حالی که افراد لیبرال تر از سیاستمدارانی مانند برنی سندرز که برای تغییر سیستماتیک تلاش می کنند حمایت می کنند.

دونالد ترامپ با کت و شلوار رو به دوربین

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در 30 مه 2024 هنگام بازگشت به دادگاه منهتن با رسانه ها صحبت می کند. (AP Photo/Seth Wenig، Pool)
مفاهیم برای آینده سیاست دموکراتیک
جداسازی اخلاقی چالش هایی را برای آینده سیاست دموکراتیک ایجاد می کند. از آنجایی که رأی دهندگان به طور فزاینده ای قضاوت های خود را در مورد اخلاق شخصی از اثربخشی رهبران سیاسی در مقام جدا می کنند، این روند می تواند رفتار نادرست مقامات دولتی را عادی کند.

انتخاب کنندگان ممکن است به طور فزاینده ای چنین رفتار نامناسبی را توسط مقامات منتخب توجیه کنند و حامیان بر موضع نامزد در مورد یک موضوع خاص تمرکز کنند تا ارزش های اخلاقی یا شایستگی آنها برای تصدی پست. همچنین نیاز به مسئول دانستن مقامات دولتی نه تنها در قبال دفتر خود، بلکه در برابر مردمی که به آنها خدمت می کنند را کاهش می دهد. در واقع، رهبران سیاسی مؤثر، رهبران اخلاقی هستند.

برای پرداختن به این چالش ها، برای اعضای همه جوامع بسیار مهم است که فرهنگ سیاسی را تقویت کنند که هم برای اثربخشی و هم برای رفتار اخلاقی ارزش قائل شود. تشویق شفافیت، پاسخگویی و گفتگوی باز در مورد پیامدهای اخلاقی اقدامات سیاسی می تواند به کاهش اثرات منفی جدایی اخلاقی کمک کند.

با توجه به مبانی شناختی برای جداسازی اخلاقی، یکی از راه‌ها ترویج رویکردی جامع‌تر برای ارزیابی رهبران سیاسی است تا رأی‌دهندگان بتوانند اطمینان حاصل کنند که ملاحظات اخلاقی بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند دموکراتیک باقی می‌مانند.

در حالی که جداسازی اخلاقی به توضیح اینکه چرا رای دهندگان به حمایت از رهبران علیرغم ناکامی های اخلاقی شان ادامه می دهند کمک می کند، همچنین نیاز به یک رویکرد متعادل برای قضاوت سیاسی را برجسته می کند. همانطور که دموکراسی ها تکامل می یابند، شناخت پیچیدگی های جداسازی اخلاقی و تلاش در جهت یک محیط سیاسی که در آن یکپارچگی اخلاقی و رهبری مؤثر به یک اندازه ارزش دارد، ضروری است.

منبع:The Conversation

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت