7 خرداد 1403

باونیی در خز

گوستاو کلیمت

موضوع زن در کار کلیمت نقش اساسی داشت. او پرتره هایی از زنان معاصر را با بیانی مرموز و رویایی و همچنین با انرژی و اشتیاق به زندگی ترسیم کرد. نقاشی بانوی موف متعلق به سال‌های 1916-1917 یکی از این پرتره‌ها است. روش جذاب و پر رمز وراز که در آن زن بخشی از صورت خود را با خز پوشانده است

تبریز امروز:

 Lady with Muff

"بانوی با ماف"، 1916


در 27 ژوئن 2014، گالری ملی پراگ، مجموعه هنرهای مدرن و معاصر، یک نقاشی از هنرمند اتریشی گوستاو کلیمت (1862-1918) را به نمایشگاه دائمی هنر بین المللی قرن بیستم و بیست و یکم اضافه کرد. 

موضوع زن در کار کلیمت نقش اساسی داشت. او پرتره هایی از زنان معاصر را با بیانی مرموز و رویایی و همچنین با انرژی و اشتیاق به زندگی ترسیم کرد. نقاشی بانوی موف متعلق به سال‌های 1916-1917 یکی از این پرتره‌ها است. روش جذاب و پر رمز وراز که در آن زن بخشی از صورت خود را با خز پوشانده است، اثر قبلی کلیمت در سال 1909، زن با کلاه و پر بوآ (Österreichische Galerie Belvedere، وین) را تداعی می کند. با این حال، پس‌زمینه رنگ‌آمیزی بانوی موف متفاوت است و بر رنگ و الهام‌گیری تازه‌ای که در هنر آسیایی یافت می‌شود، تأکید می‌کند. این چهره‌های تحت تأثیر نقاشی آسیایی که نشان‌دهنده علاقه کلیمت به عنوان یک مجموعه‌دار هنر ژاپنی و چینی است،

می‌تواند در نقاشی‌های دیگر او مانند خز پولکات (مجموعه خصوصی Der Iltispelz) یافت شود، که چهره زن دیگری را در کتی خز به تصویر می‌کشد. 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت