خبر های ویژه

حجت الاسلام و المسلمین احمد مطهری اصل ، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شد

21 تیر 1403

شوراي نگهبان در برابر دو تفسير

19 تیر 1403

کار دشوار رئيس‌ جمهور جديد

17 تیر 1403

«مسعود پزشکیان» نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران شد

16 تیر 1403

رهبر انقلاب رأی خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداختند

15 تیر 1403

تجديد نظر در مصداق «رجل سياسي»

8 تیر 1403

مردم برای حضور در انتخابات هیچ تردیدی به خود راه ندهند

8 تیر 1403

انتخابات ریاست جمهوری برای چهاردهمین دوره آغاز شد

8 تیر 1403

آن روز مجلس شورای ملی بعد از انقلاب مشروطیت توسط ولادیمیر لیاخوف به توپ بسته شد

2 تیر 1403

چین ماهواره نجومی جدیدی را که با همکاری فرانسه ساخته شده است به فضا پرتاب کرد

2 تیر 1403

دیدار جمعی از مدال‌آوران المپیادهای علمی با رهبر انقلاب

26 خرداد 1403

در نام گذاری اماکن و مراکز عمومی نام و اعتبار واقفان وسازندگان را خدشه دار نکنیم.

23 خرداد 1403

سوابق و وعده‌های نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری

20 خرداد 1403

دستورالعمل رسانه‌ای هیأت نظارت بر مطبوعات درخصوص انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ اعلام شد

16 خرداد 1403

حماسه انتخابات پیش‌رو تکمیل‌کننده حماسه بدرقه شهیدان خدمت

15 خرداد 1403

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد مطهری اصل امام جمعه تبریز شد

1 خرداد 1403

15 اردیبهشت 1403

خط پايان زمامداري بي‌کفايت‌ها

يک سرباز آمريکائي که به اجبار در جنگ ويتنام (1334 تا 1354) حضور داشت، روي فندک خود نوشته بود: «ما بي‌رغبت‌ها، با زمامداري بي‌کفايت‌ها، با کشتار تيره‌بختان، براي ناسپاس‌ها، جان مي‌دهيم».

تبریز امروز:

جنگ و برندگان جنگ

⬅️ يک سرباز آمريکائي که به اجبار در جنگ ويتنام (1334 تا 1354) حضور داشت، روي فندک خود نوشته بود: «ما بي‌رغبت‌ها، با زمامداري بي‌کفايت‌ها، با کشتار تيره‌بختان، براي ناسپاس‌ها، جان مي‌دهيم».
اين جملات که بايد آنها را دل‌نوشته تمام ارتشياني که در نقاط مختلف جهان در چارچوب جنگ‌هاي ترتيب داده شده توسط استعمارگران وادار به جنگيدن و خون‌ريزي مي‌شوند دانست، بخشي از واقعيت‌ کارنامه کثيف سلطه‌گران در طول تاريخ است. اين کارنامه ضدانساني متأسفانه در دوران استعمار جديد پرحجم‌تر شد و هر روز بر صفحات آن افزوده مي‌شود. نه فقط آمريکا، بلکه تعدادي از کشورهاي اروپائي مانند انگليس، فرانسه، ايتاليا، اسپانيا و... نيز در قرن‌هاي گذشته در 5 قاره جهان، باني جنگ‌هاي زيادي شدند که در جريان آنها افراد زيادي به قتل رسيدند، انسان‌هاي بيشتري مجروح و معلول شدند، خانه‌هاي زيادي ويران شدند و تمدن‌ها و فرهنگ‌ها دچار لطمات شديد شدند و اصول و معيارهاي انسانيت به محاق رفتند. تصور اوليه اين بود که با بسته شدن پرونده استعمار کهنه که بر ابزارهائي مانند سلاح، کشتار و غارت تکيه داشت، انسان‌ها از کشته و مجروح و آواره شدن نجات پيدا مي‌کنند و فقط بايد در ميدان‌هاي فکري و فرهنگي عليه استعمارگران مدرن کارزار کنند. آنچه در قرن اخير رخ داده، بطلان اين تصور را به اثبات رساند. متوليان استعمار نو، علاوه بر نفوذ فرهنگي و فکري در جوامع تحت استعمار، از سلاح کشتار، غارت، ويران کردن خانه‌ها و حتي از بين بردن مساجد، کليساها، دانشگاه‌ها و بيمارستان‌ها نيز استفاده مي‌کنند و کارنامه استعماري آنها مالامال است از مجموع ابزارهاي سخت و نرم که به صورت ترکيبي روزگار ملت‌هاي تحت استعمار و تحت ستم را سياه مي‌کنند.
در تاريخ جنگ‌ها و خون‌ريزي‌هاي قرن اخير، تاکنون از حمله اتمي آمريکا به هيروشيما و ناکازاکي ژاپن و جنايات ارتش آمريکا در ويتنام، به عنوان شرم‌آورترين‌ نمونه‌هاي جنايات بشري ياد مي‌شد. اکنون رژيم صهيونيستي با نسل‌کشي بزرگي که در غزه مرتکب شده، روي جنايتکاران آمريکائي را سفيد کرده است. البته در اين جنايت نيز دولت آمريکا سهم بزرگي دارد. خيزش دانشجويان و اساتيد دانشگاه‌هاي آمريکا عليه حمايت دولت بايدن از جنايات رژيم صهيونيستي در غزه، همان حرفي را دربردارد که آن سرباز آمريکائي در جنگ ويتنام بر روي فندک خود نوشت. نزديک 60 درصد از مردم آمريکا نيز همين اعتراض را دارند و مي‌گويند زمامداران بي‌کفايت با پولي که از ما به عنوان ماليات مي‌گيرند در حال کشتار کودکان، زنان و مردم غيرنظامي در غزه هستند. سربازان و افسران آمريکائي اعزامي به سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين هم مي‌گويند با کشتار تيره‌بختان به فرمان زمامداران بي‌کفايت جان مي‌دهيم. اين، حرف مشترک نظاميان آمريکائي اعزامي به اسرائيل و نظاميان اسرائيلي است که از اينهمه جنايت خسته شده‌اند و مي‌گويند: ما بي‌رغبت‌ها، با زمامداري بي‌کفايت‌ها، با کشتار تيره‌بختان، براي ناسپاس‌ها جان مي‌دهيم. تحرکاتي که در ماه‌هاي اخير در سرتاسر جهان عليه جنايات مشترک آمريکا و اسرائيل مشاهده مي‌شود، مي‌تواند زمينه‌ساز پايان يافتن زمامداري بي‌کفايت‌ها باشد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت