10 اردیبهشت 1403

موسیقی چوپان تنها

چوپان های لیقوان در عینالی

چوپانی، کاری پر مشقت برای مردانی است که عمری را در زیر باران و خورشید و گرما و سرما می گذرانند، ..................... مراتع نابود می شوند ، هزینه ها بسیار است و مسئولیت بسیار دشوار ! بارها گوسفند یا بره ای را در بغل و آغوش چوپان دیده ام که پایش زخم برداشته است ، سگ های ولگرد آنان را آزرده اند و گاه در مسیر یافتن مرتع با مشکلات بسیار مواجه شده اند ............................. قطعه چوپان تنها اثر جیمز لاست است که بارها اجرا و نواخته شده است....

تبریز امروز:

 

چوپان تنها"، همچنین با عنوان Einsamer Hirte یا Der einsame Hirte در آلمانی یا به عنوان El pastor solitario در اسپانیایی شناخته می شود، قطعه ای ساز از جیمز لاست است که برای اولین بار در یک ضبط شده با پانفلوتیست رومانیایی، Gheorghe Zamfir منتشر شد.

زمینه
در ابتدا، عنوان برای آلبوم Filmmusik ohne Filmeبرنامه ریزی شده بود، که فقط شامل آهنگ های اصلی " جیمز لاست " بود. این آلبوم هرگز منتشر نشد، بنابراین "چوپان تنها" در سال 1977 آلبوم Last's Memories of Russia (Russland Erinnerungen) منتشر شد. در همان سال به صورت تک آهنگ نیز منتشر شد که در جدول موسیقی آلمان به رتبه ۲۲ رسید. با این ضبط، اجرای زمفیر که پیش از این چندین رکورد منتشر کرده بود، موفق به موفقیتی بین المللی شد. از جمله، او " جیمز لاست " را در تور سال 1978 همراهی کرد.

«چوپان تنها» بارها به عنوان موسیقی متن استفاده شده است. در سال 1979، از آن به عنوان موضوع عنوان برای مجموعه تلویزیونی شش قسمتی Golden Soak (Das Gold der Wüste) استفاده شد در سال 1983 از آن به عنوان مضمون عشقی یک سریال ونزوئلایی به نام Chao, Cristina که توسط شبکه تلویزیونی ونزوئلا RCTV تهیه شده بود و دوباره در سال 1984 در فیلم کوتاه انیمیشن بهشت نامزد اسکار استفاده شد. در سال 2003، کوئنتین تارانتینو از ضبط به عنوان موسیقی متن در یک صحنه و در تیتراژ پایانی فیلمش Bill Bill: Volume 1 استفاده کرد. 

این عنوان تا به امروز از محبوبیت بی نظیری برخوردار بوده و به تازگی توسط هنرمندان متعددی ثبت شده است. یک نسخه رپ توسط لامار در سال 1999 بسیار موفق بود، و همچنین نسخه ای از لئو روخاس، که او را قادر به برنده شدن در برنامه استعدادیابی تلویزیونی Das Supertalent در دسامبر 2011 کرد. تا سال 2024، اجرای این قطعه توسط ارکستر یوهان اشتراوس از زامفیر و آندره ریو در یوتیوب بیش از 171 میلیون بازدید داشته است.[

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت