خبر های ویژه

حجت الاسلام و المسلمین احمد مطهری اصل ، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شد

21 تیر 1403

شوراي نگهبان در برابر دو تفسير

19 تیر 1403

کار دشوار رئيس‌ جمهور جديد

17 تیر 1403

«مسعود پزشکیان» نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران شد

16 تیر 1403

رهبر انقلاب رأی خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداختند

15 تیر 1403

تجديد نظر در مصداق «رجل سياسي»

8 تیر 1403

مردم برای حضور در انتخابات هیچ تردیدی به خود راه ندهند

8 تیر 1403

انتخابات ریاست جمهوری برای چهاردهمین دوره آغاز شد

8 تیر 1403

آن روز مجلس شورای ملی بعد از انقلاب مشروطیت توسط ولادیمیر لیاخوف به توپ بسته شد

2 تیر 1403

چین ماهواره نجومی جدیدی را که با همکاری فرانسه ساخته شده است به فضا پرتاب کرد

2 تیر 1403

دیدار جمعی از مدال‌آوران المپیادهای علمی با رهبر انقلاب

26 خرداد 1403

در نام گذاری اماکن و مراکز عمومی نام و اعتبار واقفان وسازندگان را خدشه دار نکنیم.

23 خرداد 1403

سوابق و وعده‌های نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری

20 خرداد 1403

دستورالعمل رسانه‌ای هیأت نظارت بر مطبوعات درخصوص انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ اعلام شد

16 خرداد 1403

حماسه انتخابات پیش‌رو تکمیل‌کننده حماسه بدرقه شهیدان خدمت

15 خرداد 1403

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد مطهری اصل امام جمعه تبریز شد

1 خرداد 1403

13 فروردین 1403

هم استغفار هم استعفا

مسیح مهاجری

ماجراي باغ گُل اُزگُل که در اواخر اسفند گذشته دامن‌گير آقاي صديقي امام جمعه موقت تهران و رئيس ستاد امر بمعروف و نهي از منکر شد در تمام ايام تعطيلات نوروز از موضوعات مطرح در محافل و در فضاي مجازي و رسانه‌اي بود. افراد مختلف با انتشار اسناد، اظهارنظرهاي متنوع و پيشنهادهاي گوناگون به اين موضوع مي‌پردازند. خود آقاي کاظم صديقي هم در يک حالت انفعالي به استغفار و عذرخواهي متوسل شد تا بلکه ماجرا پايان يابد. قطعاً استغفار و عذرخواهي آقاي صديقي اقدامي مثبت است ولي کافي نيست. در اين زمينه حداقل دو اقدام ديگر هم لازم است صورت بگيرند که يکي مربوط به خود آقاي صديقي است و ديگري وظيفه قوه قضائيه است. اقدامي که آقاي صديقي بايد انجام بدهد اينست که از مسئوليت‌هائي که برعهده دارد استعفا بدهد و با اين کار به افکار عمومي عملاً اعلام کند فردي که به تعبير خود ايشان اهل «غفلت» آنهم در اين اندازه بزرگ است نبايد در چنين جايگاه‌هائي حضور داشته باشد. علاوه بر اين، آقاي صديقي در منبرها و مصاحبه‌هايش نيز مطالبي را به امام زمان عليه‌السلام نسبت داده که قطعاً فاقد پايه و اساس هستند و همين هم عامل مهم ديگري است که اقتضا مي‌کند ايشان در چنين جايگاه‌هائي حضور نداشته باشد. آنچه از قوه قضائيه انتظار مي‌رود در اين زمينه انجام بدهد، بررسي دقيق پرونده باغ گُل اُزگُل و حوزه علميه تحت نظر آقاي صديقي است بطوري که تمام ابعاد ماجرا به صورت شفاف به افکار عمومي گزارش شود و هيچ ابهامي باقي نماند. چنين اقدامي بايد در مورد ساير پرونده‌ها هم انجام شود ازجمله پرونده فساد واردات چاي که افکار عمومي آن را فراموش نخواهد کرد و از مطالبات مهم مردم است. قوه قضائيه مي‌تواند با بررسي اين قبيل پرونده‌ها و اولويت دادن به آنها، اعتبار خود را افزايش دهد و مانع مخدوش شدن بيشتر اعتبار نظام شود.

تبریز امروز:

⬅️ ماجراي باغ گُل اُزگُل که در اواخر اسفند گذشته دامن‌گير آقاي صديقي امام جمعه موقت تهران و رئيس ستاد امر بمعروف و نهي از منکر شد در تمام ايام تعطيلات نوروز از موضوعات مطرح در محافل و در فضاي مجازي و رسانه‌اي بود. افراد مختلف با انتشار اسناد، اظهارنظرهاي متنوع و پيشنهادهاي گوناگون به اين موضوع مي‌پردازند. خود آقاي کاظم صديقي هم در يک حالت انفعالي به استغفار و عذرخواهي متوسل شد تا بلکه ماجرا پايان يابد.
قطعاً استغفار و عذرخواهي آقاي صديقي اقدامي مثبت است ولي کافي نيست. در اين زمينه حداقل دو اقدام ديگر هم لازم است صورت بگيرند که يکي مربوط به خود آقاي صديقي است و ديگري وظيفه قوه قضائيه است.
اقدامي که آقاي صديقي بايد انجام بدهد اينست که از مسئوليت‌هائي که برعهده دارد استعفا بدهد و با اين کار به افکار عمومي عملاً اعلام کند فردي که به تعبير خود ايشان اهل «غفلت» آنهم در اين اندازه بزرگ است نبايد در چنين جايگاه‌هائي حضور داشته باشد. علاوه بر اين، آقاي صديقي در منبرها و مصاحبه‌هايش نيز مطالبي را به امام زمان عليه‌السلام نسبت داده که قطعاً فاقد پايه و اساس هستند و همين هم عامل مهم ديگري است که اقتضا مي‌کند ايشان در چنين جايگاه‌هائي حضور نداشته باشد.
آنچه از قوه قضائيه انتظار مي‌رود در اين زمينه انجام بدهد، بررسي دقيق پرونده باغ گُل اُزگُل و حوزه علميه تحت نظر آقاي صديقي است بطوري که تمام ابعاد ماجرا به صورت شفاف به افکار عمومي گزارش شود و هيچ ابهامي باقي نماند. چنين اقدامي بايد در مورد ساير پرونده‌ها هم انجام شود ازجمله پرونده فساد واردات چاي که افکار عمومي آن را فراموش نخواهد کرد و از مطالبات مهم مردم است. قوه قضائيه مي‌تواند با بررسي اين قبيل پرونده‌ها و اولويت دادن به آنها، اعتبار خود را افزايش دهد و مانع مخدوش شدن بيشتر اعتبار نظام شود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت