25 اسفند 1402

مهاجرت کرین ها

تصویر از جوزف چلمونسکی

نقاشی مهاجرت "کرین " تصویری از جوزف چلمونسکی است که در موزه محیط زیست کراکو نگهداری می شود این نقاشی در 1870 ترسیم شده است!

تبریز امروز:

نقاشی مهاجرت "کرین " تصویری از جوزف چلمونسکی است که در موزه محیط زیست کراکو نگهداری می شود این نقاشی در 1870 ترسیم شده است!

 جوزف چلمونسکی- کرین ها در حال مهاجرت

کرین ها نوعی پرنده بزرگ با پاها و گردن بلند از خانواده بیولوژیکی Gruidae از راسته Gruiformes است. این خانواده دارای 15 گونه است که در چهار جنس قرار گرفته اند که عبارتند از Antigone، Balearica، Leucogeranus و Grus. آنها پرندگانی بزرگ با گردن و پاهای بلند، شکلی باریک و پرهای ثانویه بلند روی بال هستند که روی دم بیرون می زند. بیشتر گونه ها دارای پرهای خاکستری یا سفید خاموش هستند که با لکه های برهنه سیاه و قرمز مشخص شده است، اما جرثقیل های تاج دار از جنس Balearica دارای بال هایی با رنگ پر جنب و جوش و "تاج" پرهای طلایی هستند. کرین ها به جای اینکه به شکل S خم شوند و پاهای بلندشان دراز باشند، با گردن به سمت بیرون پرواز می کنند.

جرثقیل ها در اکثر قاره ها به استثنای قطب جنوب و آمریکای جنوبی زندگی می کنند. برخی از گونه ها و جمعیت های کرین در فواصل طولانی مهاجرت می کنند. دیگران اصلاً مهاجرت نمی کنند.[2] کرین ها در طول فصل تولید مثل منفرد هستند و به صورت جفت به وجود می آیند، اما در طول فصل غیر زادآوری، بیشتر گونه ها گروهی هستند و گله های بزرگی را تشکیل می دهند که تعداد آنها کافی است.

آنها تغذیه کننده های فرصت طلبی هستند که رژیم غذایی خود را با توجه به فصل و نیازهای غذایی خود تغییر می دهند. کرین ها لانه های پلت فرمی را در آب کم عمق می سازند و معمولاً یک کلاچ از دو تخم در یک زمان می گذارند. هر دو والدین به پرورش بچه‌ها کمک می‌کنند که تا فصل تولید مثل بعدی با آنها می‌مانند. بیشتر گونه‌های کرین تحت تأثیر فعالیت‌های انسانی قرار گرفته‌اند و حداقل به عنوان در معرض خطر طبقه‌بندی می‌شوند. وضعیت اسفبار کرین های در حال انقراض آمریکای شمالی الهام بخش برخی از اولین قوانین ایالات متحده برای محافظت از گونه های در معرض خطر انقراض بود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت