خبر های ویژه

پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است

30 فروردین 1403

سفره ی افطاری خیابان

16 فروردین 1403

ارمنستان باید تصمیم بگیرد که به کدام سمت برود. کنفرانس نیروهای دموکراتیک در مورد هم گرایی در اروپا برگزار شد

11 فروردین 1403

ارمنستان: دولت با معضل تعیین حدود مرزها دست و پنجه نرم می کند

8 فروردین 1403

کلیسای کوچک آیواسیل طرابزون

8 فروردین 1403

مسیر ریلی باکو-تفلیس اصلاح می شود

5 فروردین 1403

تغییر ژئوپلتیک در قفقاز ؛ ارمنستان غرب را وارد منطقه می کند

5 فروردین 1403

مردی که انباری ساختمانش تبدیل به مکان گردشگری شد

5 فروردین 1403

حمله به تالار موسیقی در کروکوس روسیه

3 فروردین 1403

نخست وزیر ارمنستان می گوید باید مناطق مورد مناقشه را به آذربایجان بازگرداند وگرنه با جنگ مواجه خواهد شد

29 اسفند 1402

رئیس جمهور آذربایجان می گوید صلح با ارمنستان از همیشه نزدیکتر است

29 اسفند 1402

آیا حمله پوتین به اوکراین موقعیت او را در روسیه بهبود بخشیده است؟

26 اسفند 1402

آلمان نازی در میان رهبران مذهبی آمریکا هوادارانی داشت - و برتری سفیدپوستان به حمایت آنها دامن زد

14 اسفند 1402

ک گروه سیاسی راست افراطی در آلمان محبوبیت پیدا می کند – اما اعتراضات علیه آن نیز همینطور است

14 اسفند 1402

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

4 اسفند 1402

اسکی شهیر، اولین سکونت گاه ملا نصرالدین

2 اسفند 1402

4 اسفند 1402

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

یولیا پس از مرگ آلکسی

یولیا ناوالنایا از دوربین‌ها دوری می‌کرد و در پس‌زمینه می‌ماند در حالی که همسرش به برجسته‌ترین چهره مخالف روسیه و بزرگترین دشمن ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تبدیل شد. اما پس از مرگ هفته گذشته الکسی ناوالنی در زندان، او وارد صحنه ای شد که معمولاً برای سیاستمداران ارشد در مونیخ در نظر گرفته شده بود و قول داد که پوتین و متحدانش به دلیل مرگ به دست عدالت سپرده شوند. بعداً او به طور جدی قول داد: "من به کار الکسی ناوالنی ادامه خواهم داد." این بیانیه بلندپروازانه زنی بود که زمانی در مصاحبه با نسخه روسی هارپرز بازار گفت که "وظیفه کلیدی" او مراقبت از فرزندان و خانه این زوج است.

تبریز امروز:

یولیا ناوالنی - همسر آلکسی ناوالنی

لندن (AP) - یولیا ناوالنایا از دوربین‌ها دوری می‌کرد و در پس‌زمینه می‌ماند در حالی که همسرش به برجسته‌ترین چهره مخالف روسیه و بزرگترین دشمن ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تبدیل شد.

اما پس از مرگ هفته گذشته الکسی ناوالنی در زندان، او وارد صحنه ای شد که معمولاً برای سیاستمداران ارشد در مونیخ در نظر گرفته شده بود و قول داد که پوتین و متحدانش به دلیل مرگ به دست عدالت سپرده شوند.

بعداً او به طور جدی قول داد: "من به کار الکسی ناوالنی ادامه خواهم داد."

این بیانیه بلندپروازانه زنی بود که زمانی در مصاحبه با نسخه روسی هارپرز بازار گفت که "وظیفه کلیدی" او مراقبت از فرزندان و خانه این زوج است.

یک گل و یک عکس به عنوان ادای احترام به الکسی ناوالنی، سیاستمدار روسی، در نزدیکی سفارت روسیه در لندن، یکشنبه، 18 فوریه 2024، باقی مانده است. ناوالنی، که علیه فساد روسیه جنگید و تظاهرات گسترده ضد کرملین را به عنوان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین برگزار کرد. سازمان زندان روسیه اعلام کرد که سرسخت ترین دشمن، روز جمعه در مستعمره کیفری قطب شمال که در آن دوران محکومیت 19 ساله خود را سپری می کرد، درگذشت. او 47 سال داشت.
اکثر مخالفان روسیه یا مرده اند، یا در تبعید در خارج از کشور یا در زندان در داخل. حالا چه اتفاقی می افتد؟
یک زن در حالی که مردم به الکسی ناوالنی در یادبود قربانیان سرکوب سیاسی در سن پترزبورگ، روسیه، یکشنبه، 18 فوریه 2024 ادای احترام می‌کنند، گل می‌گذارد. ادای احترام به الکسی ناوالنی، مشهورترین رهبر اپوزیسیون روسیه و سرسخت ترین منتقد کرملین. مقامات روسی گزارش دادند که ناوالنی 47 ساله روز جمعه در زندان درگذشت. (AP Photo/Dmitri Lovetsky)
بیش از 300 نفر در روسیه در سوگ مرگ الکسی ناوالنی، سرسخت ترین دشمن پوتین بازداشت شدند.
زنی عکس الکسی ناوالنی را پس از گذاشتن گل برای آخرین احترام به او در یادبود قربانیان سرکوب سیاسی در سن پترزبورگ روسیه در روز شنبه 17 فوریه 2024 لمس می کند. مقامات روسی می گویند که الکسی ناوالنی، سرسخت ترین دشمن رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین که علیه فساد رسمی جنگید و تظاهرات گسترده ضد کرملین برگزار کرد، در زندان درگذشت. او 47 سال داشت. (عکس آسوشیتدپرس/ دیمیتری لاوتسکی)
مرگ الکسی ناوالنی، دشمن کرملین، خشم غرب را برانگیخت، اما اقدامات مشخصی برای متوقف کردن پوتین کم است.
اکنون ناوالنایا رهبری مخالفان روسیه را در یکی از تاریک ترین و آشفته ترین دوران تاریخ خود خواهد داشت.

اپوزیسیون از هم پاشیده است و مرگ ناوالنی ضربه ای جدی به آن وارد کرد. اکنون سؤال این است که آیا ناوالنایا می‌تواند نیروهای شوهرش را جمع کند و با دیگر گروه‌های اپوزیسیون همکاری کند تا هر نوع چالش موفقیت‌آمیزی را برای پوتین ایجاد کند، کسی که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه مارس در مسیری قرار دارد تا شش سال دیگر در کرملین خدمت کند.

پوتین به طور فزاینده ای آزادی بیان را سرکوب کرده و مخالفان را در داخل روسیه خفه کرده و مخالفان و منتقدان را به زندان انداخته است.

ناوالنایا تجربه ایستادن در مقابل پوتین را دارد. او و ناوالنی بیش از 20 سال با هم ازدواج کردند، و او در کنار او بود،  او به رهبری بزرگترین اعتراضات در روسیه از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و پس از آن از طریق احکام زندان کمک کرد.

او پوتین را به قتل همسرش متهم کرده است – پیشنهادی که دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین آن را «بی اساس» و «وحشیانه» رد کرد.

به گفته ولادیمیر آشورکوف، یکی از بنیانگذاران بنیاد مبارزه با فساد ناوالنی، دوست قدیمی این زوج، خطر زندگی ناوالنی پیش از بازگشت او در سال 2021 از آلمان به روسیه، جایی که او تحت درمان مسمومیت با عامل اعصاب قرار گرفت، با همسر و تیم نزدیکش "به طور گسترده" مورد بحث قرار گرفته بود..

او گفت که با این وجود، "تصمیم بزرگی" برای ناوالنایا بود که به کار شوهرش ادامه دهد.

در ازدواج آنها، او سنگی بود که ناوالنی به آن تکیه کرد. آشورکوف گفت، آنها "درک داشتند" که ناوالنایا از نظر سیاسی فعال نخواهد بود و از کانون توجهات دور خواهد ماند.

به گفته تحلیلگران، ناوالنی از آلمان به روسیه بازگشت، زیرا می‌دانست که در خارج از کشور به عنوان یک رهبر قانونی مخالف تلقی شود.

بیوه او بعید است به دلیل نگرانی های امنیتی به روسیه سفر کند و اکنون با معمایی مشابه در یافتن چگونگی هدایت سازمان شوهرش از تبعید مواجه است.

روز جمعه، اندکی پس از انتشار خبر مرگ ناوالنی، او با زنی در وضعیت مشابه - سویتلانا تسیخانوسکایا، رهبر مخالفان بلاروس ملاقات کرد.

سیخانوسکایا در سال 2020 پس از زندانی شدن وی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، باتوم سیاسی را از همسرش، سیارهی تسیخانوسکی، رهبر مخالفان بلاروس گرفت.

او مبارزات انتخاباتی موفقی را اداره کرد، اما پس از اینکه الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور طولانی مدت خود را برنده انتخاباتی که در غرب به‌عنوان تقلبی شناخته می‌شود، اعلام کرد، از بلاروس گریخت.

تسیخانوسکایا در مورد ناوالنایا گفت: "ما بدون هیچ کلمه ای یکدیگر را درک کردیم."   

سیخانوسکایا گفت که از وضعیت شوهرش یا زنده یا مرده بودن او اطلاعی ندارد.

سیخانوسکایا در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت: «وقتی چنین درد عظیمی را احساس می کنید، خیلی سخت است، اما باید ... مصاحبه کنید تا جهان دموکراتیک را به انجام اقدامات قاطع تشویق کنید.

سیخانوسکایا که تقریباً چهار سال است از خارج از کشور فعالیت می کند، گفت که زندگی در تبعید سیاسی چالش برانگیز است. او گفت: «بسیار مهم است که ارتباط با مردم داخل کشور را از دست ندهیم.

این سخت خواهد بود، به ویژه در داخل روسیه، جایی که اکثر روس ها هنوز اخبار خود را از رسانه های دولتی تحت کنترل کرملین دریافت می کنند.

ناوالنی اگرچه مشهورترین رهبر اپوزیسیون روسیه بود - حتی در حین گذراندن دوران محکومیت 19 ساله اش - جوک های کاریزماتیک و شوخی - تقریباً هرگز در تلویزیون دولتی ظاهر نشد، تلویزیونی که تنها اشاره کوتاهی به مرگ او داشت.

کرملین احتمالاً همین رویکرد را در قبال ناوالنایا اتخاذ خواهد کرد و عملاً از طریق محاصره اطلاعاتی مورد حمایت دولت، ارتباط او را با مردم روسیه قطع خواهد کرد.

کارشناسان تلویزیون دولتی روسیه قبلاً سعی کرده‌اند او را بی‌اعتبار کنند و گفته‌اند که او بیش از حد آرایش داشته و طبق سنت ارتدوکس روسیه باید موهایش را برای سوگواری ناوالنی می‌پوشاند.

به گفته Reset، پست‌های رسانه‌های اجتماعی که ناوالنایا و رابطه او با همسرش را تحقیر می‌کرد، تقریباً همزمان در حساب‌های رسانه دولتی روسیه و همچنین سایر حساب‌های بدون ارتباط آشکار با کرملین منتشر شد که مدت‌هاست تبلیغات روسیه را تحت فشار قرار داده‌اند. غیرانتفاعی مستقر در لندن که به مطالعه اطلاعات غلط و تبلیغات آنلاین می پردازد.

از زمانی که نیروهای پوتین به اوکراین حمله کردند، دامنه مخالفت در روسیه حتی بیشتر محدود شده است. مقامات روسیه محدودیت های سخنرانی را تشدید کرده اند و منتقدان را که اغلب مردم عادی هستند، گاهی برای چندین دهه زندانی کرده اند. صدها نفر که به یاد ناوالنی گل گذاشتند بازداشت شدند و متقاعد کردن روس ها برای اتخاذ موضع عمومی جمعی علیه پوتین تقریبا غیرممکن خواهد بود.

گرام رابرتسون، استاد علوم سیاسی در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل و نویسنده کتابی در مورد پوتین و پوتین، گفت: در حالی که ناوالنایا از زمان مرگ همسرش بر سرفصل‌های تیتر خبرها تسلط داشته است، چالش او «مرتبط ماندن» خواهد بود، زمانی که علاقه به ناگزیر محو شود. سیاست معاصر روسیه

رابرتسون پیشنهاد کرد که او می‌تواند این کار را با حمایت از داوطلبان ناوالنی و شبکه‌های سیاسی در روسیه انجام دهد تا آنها را «زیر زمین اما زنده نگه دارد» و همچنین هدفی را برای تمرکز روی آن در کوتاه‌مدت انتخاب کند.

ناوالنایا که روز دوشنبه وارد جلسه شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا شد، وقت خود را برای نشان دادن این هدف - و رهبری او در سازمان ناوالنی - تلف نکرد.

او که در کنار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشسته بود، از رهبران غربی خواست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس را به رسمیت نشناسند، افراد بیشتری را در حلقه پوتین تحریم کنند و برای کمک به روس‌هایی که به خارج از کشور فرار کرده‌اند کمک بیشتری انجام دهند.

بنیاد مبارزه با فساد ناوالنی در سال‌های اخیر با مجموعه‌ای از ویدئوهای شیک، سرفصل‌هایی را در رسانه‌های غربی و مستقل روسیه ایجاد کرد که تحقیقات کسل‌کننده فساد را به فیلم‌های پرفروش اینترنتی تبدیل کرد.

اما این سازمان نتوانست حمایت گسترده‌تری را از سوی جمعیت روسیه جلب کند یا تغییرات سیاسی ایجاد کند، و همچنین راهبردی برای نحوه حکومت خود تعیین نکرد.

تسیخانوسکایا که از سوی چندین کشور به عنوان رهبر دموکراتیک بلاروس تلقی می شود، گفت که ایجاد نهادهای دموکراتیک و نمایندگی بلاروس ها در داخل بلاروس را در اولویت قرار داده است.

او گفت که این شامل کابینه انتقالی و پلتفرم هایی می شود که در آن "همه احزاب و همه نیروها در آن حضور دارند" و ظاهرا ناوالنایا را به انجام همین کار تشویق می کند.

آشورکوف پیشنهاد کرد ناوالنایا می تواند فردی باشد که اپوزیسیون روسیه را که "به خاطر اختلافات و نزاع هایش" معروف است، متحد کند.

او گفت: «او شهرت بسیار بالایی دارد.

وظایف پیش روی او دلهره آور است، و او در حالی که برای شوهرش سوگواری می کند و برای بازگشت جسد او مبارزه می کند، کارها را انجام می دهد.

او گفت: پوتین با کشتن الکسی نیمی از من، نیمی از قلب و نیمی از روحم را کشت. "اما من هنوز نیمی دیگر را دارم و این به من می گوید که حق ندارم تسلیم شوم."

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت