خبر های ویژه

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

4 اسفند 1402

اسکی شهیر، اولین سکونت گاه ملا نصرالدین

2 اسفند 1402

ناوالنی در زندان می میرد - اما طرح او برای فعالیت های ضد پوتین زنده خواهد ماند

29 بهمن 1402

سنگ قبر برای مهاجران گمنام

26 بهمن 1402

سیل در آنتالیا

25 بهمن 1402

رییس جمهور گفت " من اشتباه کردم" و استعفا داد!

22 بهمن 1402

تغییر فرمانده محبوب ارتش توسط رییس جمهور

22 بهمن 1402

یک سال بعد از زلزله ، بازمانده زلزله ترکیه تلفات جانی و اعضای بدن خود را شمارش می کند

16 بهمن 1402

دادگاه جنایات جنگی با اکثریت قاطع تصمیم گرفت

6 بهمن 1402

خانکندی پایتخت متروک قره باغ تحت حاکمیت آذربایجان دگرگون می شود+ ویدئویی از آرته

1 بهمن 1402

طراحی پایگاه روسیه در آبخازیا می تواند رویاهای کریدور میانی گرجستان را تهدید کند

1 بهمن 1402

آذربایجان تقاضا برای کریدور از طریق ارمنستان را احیا می کند

1 بهمن 1402

هدر دادن شرم آور پول؟ پرتره جدید پادشاه انگلیس چارلز جنجال برانگیخت

28 دی 1402

زیبایی تالار موسیقی کاتالان در بارسلون کاتالونیا

24 دی 1402

قطع برق در منطقه نصر

23 دی 1402

پوستری از دوران شوروی

22 دی 1402

16 بهمن 1402

یک سال بعد از زلزله ، بازمانده زلزله ترکیه تلفات جانی و اعضای بدن خود را شمارش می کند

یک سال بعد از فروپاشی یک مرد

عبدالعلیم معینی در رختخواب دراز کشیده و به تصاویر فرزندان و همسرش که در زمین لرزه یک سال پیش در کنار او جان باختند، می اندیشد که چگونه زندگی جدیدی را که آنها در جنوب ترکیه پس از زلزله ساخته بودند در هم شکست.او از جنگ در سوریه فرار کرد. مرگبارترین فاجعه در تاریخ مدرن ترکیه، زمین لرزه 7.8 ریشتری شهرها و مناطقی در جنوب شرقی این کشور و همسایه سوریه را با خاک یکسان کرد. بیش از 50000 نفر در ترکیه، حدود 5900 نفر در سوریه کشته شدند و میلیون ها نفر بی خانمان شدند. معینی که اکنون 34 سال دارد و قادر به راه رفتن نیست، تقریباً سه روز پس از وقوع زمین لرزه در نیمه شب از زیر آوار آپارتمان فروریخته خود در هاتای نجات یافت. برای همسرش اسرا که در کنار او در آنجا گیر افتاده بود و برای پسر 10 ساله اش محسن و دختر بصیرا 7 ساله دیر شده بود. آنها توانستند 12 ساعت قبل از مرگ بچه ها و سپس مادر با یکدیگر صحبت کنند. عکسی از معینی در حالی که از زیر آوار بیرون می آید و با ژست ضعیف به امدادگرانش اشاره می کند و جسد همسرش در کنارش است، در سراسر جهان منتشر شد. معینی با بازتاب اولین سالگرد زلزله 6 فوریه گفت: «من خیلی دلم برای گذراندن وقت با خانواده ام تنگ شده است. یکی از پاهای او به دلیل له شدن بتن و آجر در خانه‌اش در هاتای - که سخت‌ترین استان در منطقه‌ای به اندازه هلند و بلژیک بود، از ناحیه زیر زانو فلج شد. او از جنوب به بورسا در شمال غربی نقل مکان کرد، جایی که با مادر، خواهر و سه فرزندش زندگی می‌کند، فیزیوتراپی می‌کند و رویای یک پای مصنوعی را می‌بیند تا بتواند سر کار بازگردد، قبوض را پرداخت کند و شاید بعداً به سرکار خود در وطن سوریه بازگردد.

تبریز امروز:

یک سال بعد از زلزله ، بازمانده زلزله ترکیه تلفات جانی و اعضای بدن خود را شمارش می کند
 

بورسا، ترکیه، 1 فوریه (رویترز) - عبدالعلیم معینی در رختخواب دراز کشیده و به تصاویر فرزندان و همسرش که در زمین لرزه یک سال پیش در کنار او جان باختند، می اندیشد که چگونه زندگی جدیدی را که آنها در جنوب ترکیه پس از زلزله ساخته بودند در هم شکست.او از جنگ در سوریه فرار کرد.
مرگبارترین فاجعه در تاریخ مدرن ترکیه، زمین لرزه 7.8 ریشتری شهرها و مناطقی در جنوب شرقی این کشور و همسایه سوریه را با خاک یکسان کرد. بیش از 50000 نفر در ترکیه، حدود 5900 نفر در سوریه کشته شدند و میلیون ها نفر بی خانمان شدند.
معینی که اکنون 34 سال دارد و قادر به راه رفتن نیست، تقریباً سه روز پس از وقوع زمین لرزه در نیمه شب از زیر آوار آپارتمان فروریخته خود در هاتای نجات یافت.
برای همسرش اسرا که در کنار او در آنجا گیر افتاده بود و برای پسر 10 ساله اش محسن و دختر بصیرا 7 ساله دیر شده بود. آنها توانستند 12 ساعت قبل از مرگ بچه ها و سپس مادر با یکدیگر صحبت کنند. 
عکسی از معینی در حالی که از زیر آوار بیرون می آید و با ژست ضعیف به امدادگرانش اشاره می کند و جسد همسرش در کنارش است، در سراسر جهان منتشر شد.
معینی با بازتاب اولین سالگرد زلزله 6 فوریه گفت: «من خیلی دلم برای گذراندن وقت با خانواده ام تنگ شده است.
یکی از پاهای او به دلیل له شدن بتن و آجر در خانه‌اش در هاتای - که سخت‌ترین استان در منطقه‌ای به اندازه هلند و بلژیک بود، از ناحیه زیر زانو فلج شد.
او از جنوب به بورسا در شمال غربی نقل مکان کرد، جایی که با مادر، خواهر و سه فرزندش زندگی می‌کند، فیزیوتراپی می‌کند و رویای یک پای مصنوعی را می‌بیند تا بتواند سر کار بازگردد، قبوض را پرداخت کند و شاید بعداً به سرکار خود در وطن سوریه بازگردد. 

[1/7] عبدالعلیم معینی در رختخواب دراز کشیده و به تصاویر فرزندان و همسرش که در زلزله یک سال پیش در کنارش جان باختند، می اندیشد که چگونه زندگی جدیدی را که در جنوب ترکیه پس از فرار از جنگ در سوریه ساخته بودند، در هم شکست. در بورسا، ترکیه، 4 ژانویه 2024. REUTERS/Umit Bektash/File... کسب حقوق مجوز، برگه جدیدی را باز می کند. ادامه مطلب


معینی گفت: "دو برادرم به هاتای بازگشتند زیرا نتوانستند در اینجا شغلی پیدا کنند. آنها اکنون در پروژه های ساختمانی کار می کنند (و) احتمالاً من نیز همین کار را انجام خواهم داد."
او در آپارتمان سه اتاقه خواهرش در یک محله بورسا با تعداد زیادی مغازه سوری و تابلوهای عربی به رویترز گفت: "ابتدا باید یک پروتز داشته باشم. سپس می توانم به هاتای برگردم و دنبال کار بگردم."
او به همراه همسر و پسرش در سال 2016 از شمال غرب سوریه که در آن رایانه فروخته بود، فرار کرد و به ترکیه رفت و در آنجا از فروش میوه و سبزیجات امرار معاش می کرد. ترکیه میلیون ها پناهنده سوری را از جنگ 13 ساله پذیرفته است.
در بورسا، اجاره بها پنج برابر بیشتر از هاتای است و معینی می‌گوید که برای پرداخت هزینه و غذا به برادرش متکی است. صورت‌حساب‌های پزشکی در حال انباشته شدن هستند و شامل پوشش جراحی مثانه مربوط به آسیب‌های ناشی از زلزله می‌شوند.
مروه آکیوز، پزشک طب فیزیکی و توانبخشی در بیمارستان شهر بورسا، می‌گوید که در حالی که فیزیوتراپی تازه شروع شده برای پای فلج نور امیدی را برای معینی به ارمغان می‌آورد، اما راه رفتن دوباره زمان می‌برد.
او می گوید: «پس از فیزیوتراپی و پروتز می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد... اما روند درمانی طولانی در انتظار ما است.
معینی که برای بلند شدن از رختخواب و بسیاری از کارهای دیگر به کمک نیاز دارد، گفت که تنها کاری که او می تواند در حال حاضر انجام دهد خواندن قرآن، دعا و گفتگو با دوستان و اقوام است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از آمدن به ترکیه پشیمان است یا خیر، گفت:
"نه، این سرنوشت است... من نمی دانم چه بر سر خانه ام در حلب آمده است. اما شاید بتوانم روزی که جنگ به طور کامل تمام شود، به عقب برگردم."

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت