خبر های ویژه

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

4 اسفند 1402

اسکی شهیر، اولین سکونت گاه ملا نصرالدین

2 اسفند 1402

ناوالنی در زندان می میرد - اما طرح او برای فعالیت های ضد پوتین زنده خواهد ماند

29 بهمن 1402

سنگ قبر برای مهاجران گمنام

26 بهمن 1402

سیل در آنتالیا

25 بهمن 1402

رییس جمهور گفت " من اشتباه کردم" و استعفا داد!

22 بهمن 1402

تغییر فرمانده محبوب ارتش توسط رییس جمهور

22 بهمن 1402

یک سال بعد از زلزله ، بازمانده زلزله ترکیه تلفات جانی و اعضای بدن خود را شمارش می کند

16 بهمن 1402

دادگاه جنایات جنگی با اکثریت قاطع تصمیم گرفت

6 بهمن 1402

خانکندی پایتخت متروک قره باغ تحت حاکمیت آذربایجان دگرگون می شود+ ویدئویی از آرته

1 بهمن 1402

طراحی پایگاه روسیه در آبخازیا می تواند رویاهای کریدور میانی گرجستان را تهدید کند

1 بهمن 1402

آذربایجان تقاضا برای کریدور از طریق ارمنستان را احیا می کند

1 بهمن 1402

هدر دادن شرم آور پول؟ پرتره جدید پادشاه انگلیس چارلز جنجال برانگیخت

28 دی 1402

زیبایی تالار موسیقی کاتالان در بارسلون کاتالونیا

24 دی 1402

قطع برق در منطقه نصر

23 دی 1402

پوستری از دوران شوروی

22 دی 1402

6 بهمن 1402

دادگاه جنایات جنگی با اکثریت قاطع تصمیم گرفت

نتیجه 15 رای در مقابل 2 رای برای محکومیت اسراییل

اسرائیل باید حملات به فلسطینیان ، تحریک گروهی علیه فلسطینیان را متوقف کنید اطمینان از کمک های بشردوستانه حفظ شواهد تسلیم پاسخ به دادگاه ظرف مدت 1 ماه همه طرف ها ملزم به قوانین بشردوستانه بین المللی هستند خواهان آزادی گروگان های حماس در غزه

تبریز امروز:

 

 ما به اسرائیل نگاه می کنیم که ده ها سند مخفی دولت را قبل از صدور حکم مورد انتظار ICJ منتشر می کند،تا بر رای قضات تاثیر بگذارد .

مشاور حقوقی اسرائیل در نشستی در دیوان بین المللی دادگستری شرکت می کند.
تال بکر، مشاور حقوقی اسرائیل برای وزارت امور خارجه، در 12 ژانویه به دیوان بین المللی دادگستری در لاهه نگاه می کند.

اسرائیل روز پنجشنبه بیش از 30 دستور مخفی دولتی و نظامی را از حالت طبقه بندی خارج کرد که به گفته این رژیم، شواهدی بر تلاش هایش برای به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان در نوار غزه است. هدف از این اقدام رد پرونده آفریقای جنوبی در دادگاه بین المللی دادگستری (ICJ) است که اسرائیل را به ارتکاب نسل کشی علیه فلسطینیان در غزه متهم می کند.

دادگاه قرار است روز جمعه رای موقت اولیه ای را صادر کند که (1) صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری برای رسیدگی به این پرونده، (2) آیا اقداماتی که آفریقای جنوبی اسرائیل را به ارتکاب آن متهم کرده است، می تواند به طور بالقوه تحت شمول قانون 1948 کنوانسیون نسل کشی باشد یا خیر. ، و (3) اینکه آیا نیاز فوری به دستور "اقدامات موقت" اضطراری وجود دارد یا خیر. آفریقای جنوبی هشت اقدام از این قبیل را درخواست کرده است، از جمله اینکه اسرائیل فوراً عملیات نظامی خود در غزه را متوقف کند. حکم ICJ از نظر قانونی الزام آور خواهد بود، اما دادگاه توانایی اجرای آن را ندارد، به این معنی که حتی اگر ICJ به نفع اقدامات اضطراری رای دهد، هیچ تضمینی وجود ندارد که اسرائیل به آن عمل کند.

پرونده آفریقای جنوبی که برای اولین بار در دسامبر 2023 تشکیل شد، اظهارات تحریک آمیز رهبران ارشد اسرائیل را به عنوان شواهدی از نیت نسل کشی ذکر می کند. اینها شامل بیش از 50 بیانیه از زمان حمله حماس در 7 اکتبر 2023 است، مانند یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، که گفت اسرائیل در حال مبارزه با "حیوانات انسانی" است و آمیچای الیاهو، وزیر میراث، پیشنهاد کرد که اسرائیل بمب هسته‌ای را در غزه بیاندازد. روز چهارشنبه تکرار کرد.

اسرائیل استدلال می‌کند که بیانیه‌های عمومی قانون‌گذاران با تصمیم‌های اجرایی و سایر دستورات رسمی کابینه جنگ و نظامی، از جمله موارد ذکر شده در سند افشای روز پنجشنبه، نادیده گرفته شده است. برخی از اسناد از طبقه بندی خارج شده، گفتگوهای کابینه را که در اواخر اکتبر 2023 آغاز شده بود، رونویسی می کنند، که در آن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، دستور ارسال کمک های بشردوستانه به غزه را صادر کرد. آنها حوادثی را برجسته می کنند که نخست وزیر پیشنهاد کرد که «بازیگران خارجی» بیمارستان های صحرایی برای فلسطینیان راه اندازی کنند و یک کشتی بیمارستانی را در سواحل منطقه برای درمان قربانیان مهار کنند. جزئیات جلسه کابینه در 14 نوامبر، "نخست وزیر بارها و بارها بر لزوم افزایش قابل توجه کمک های بشردوستانه در نوار غزه تاکید کرد."

هیچ یک از این اسناد شامل دستورات مربوط به 10 روز اول جنگ نیست، زمانی که اسرائیل دسترسی برق و آب به غزه را قطع کرد و مانع از ورود کمک‌ها به این منطقه شد.

سخنگوی دولت اسرائیل گفت که اسرائیل از دیوان بین‌المللی دادگستری انتظار دارد که «اتهامات کاملاً پوچ و مضحک را که توسط آفریقای جنوبی مطرح می‌شود، کنار بگذارد». به گفته وزارت بهداشت غزه که حماس اداره می شود، بیش از 25000 فلسطینی از 7 اکتبر کشته شده اند و اکثر ساکنان غزه که حدود 2.3 میلیون نفر هستند، آواره شده اند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت