خبر های ویژه

لزوم برائت جهانی از رژیم صهیونیستی و آمریکا

26 خرداد 1403

کتابخانه رامی استانبول : میراث خروج پادگان نظامی از شهر

12 خرداد 1403

گول باهار خاتون جامی ، مسجد تاریخی شهر طرابزون

11 خرداد 1403

جنگل هویا باچیو ، سفری در رومانی

9 خرداد 1403

گرجستان : پایتخت خودروهای دست دوم اوراسیا

1 خرداد 1403

آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، حق استیناف علیه حکم استرداد به ایالات متحده را به دست آورد

1 خرداد 1403

شبه نظامیان روسی ضد پوتین به نبرد اوکراین در منطقه خارکف می پیوندند

28 اردیبهشت 1403

پوتین در روز پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم ، نسبت به جنگ جهانی هشدار داد

20 اردیبهشت 1403

دولت پرتغال پیشنهاد رئیس جمهور برای پرداخت غرامت برده داری را رد کرد

10 اردیبهشت 1403

آمریکا به ارمنستان کمک می کند تا ارتش خود را مدرن کند

9 اردیبهشت 1403

علی اف : خروج نیروهای حافظ صلح روسیه از قره باغ نتیجه روابط مستحکم بین باکو و مسکو است.

9 اردیبهشت 1403

قفقاز: جاه طلبی های تجارت ترانزیتی چالش های مهار آلودگی را تشدید می کند

2 اردیبهشت 1403

پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است

30 فروردین 1403

سفره ی افطاری خیابان

16 فروردین 1403

ارمنستان باید تصمیم بگیرد که به کدام سمت برود. کنفرانس نیروهای دموکراتیک در مورد هم گرایی در اروپا برگزار شد

11 فروردین 1403

ارمنستان: دولت با معضل تعیین حدود مرزها دست و پنجه نرم می کند

8 فروردین 1403

6 بهمن 1402

دادگاه جنایات جنگی با اکثریت قاطع تصمیم گرفت

نتیجه 15 رای در مقابل 2 رای برای محکومیت اسراییل

اسرائیل باید حملات به فلسطینیان ، تحریک گروهی علیه فلسطینیان را متوقف کنید اطمینان از کمک های بشردوستانه حفظ شواهد تسلیم پاسخ به دادگاه ظرف مدت 1 ماه همه طرف ها ملزم به قوانین بشردوستانه بین المللی هستند خواهان آزادی گروگان های حماس در غزه

تبریز امروز:

 

 ما به اسرائیل نگاه می کنیم که ده ها سند مخفی دولت را قبل از صدور حکم مورد انتظار ICJ منتشر می کند،تا بر رای قضات تاثیر بگذارد .

مشاور حقوقی اسرائیل در نشستی در دیوان بین المللی دادگستری شرکت می کند.
تال بکر، مشاور حقوقی اسرائیل برای وزارت امور خارجه، در 12 ژانویه به دیوان بین المللی دادگستری در لاهه نگاه می کند.

اسرائیل روز پنجشنبه بیش از 30 دستور مخفی دولتی و نظامی را از حالت طبقه بندی خارج کرد که به گفته این رژیم، شواهدی بر تلاش هایش برای به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان در نوار غزه است. هدف از این اقدام رد پرونده آفریقای جنوبی در دادگاه بین المللی دادگستری (ICJ) است که اسرائیل را به ارتکاب نسل کشی علیه فلسطینیان در غزه متهم می کند.

دادگاه قرار است روز جمعه رای موقت اولیه ای را صادر کند که (1) صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری برای رسیدگی به این پرونده، (2) آیا اقداماتی که آفریقای جنوبی اسرائیل را به ارتکاب آن متهم کرده است، می تواند به طور بالقوه تحت شمول قانون 1948 کنوانسیون نسل کشی باشد یا خیر. ، و (3) اینکه آیا نیاز فوری به دستور "اقدامات موقت" اضطراری وجود دارد یا خیر. آفریقای جنوبی هشت اقدام از این قبیل را درخواست کرده است، از جمله اینکه اسرائیل فوراً عملیات نظامی خود در غزه را متوقف کند. حکم ICJ از نظر قانونی الزام آور خواهد بود، اما دادگاه توانایی اجرای آن را ندارد، به این معنی که حتی اگر ICJ به نفع اقدامات اضطراری رای دهد، هیچ تضمینی وجود ندارد که اسرائیل به آن عمل کند.

پرونده آفریقای جنوبی که برای اولین بار در دسامبر 2023 تشکیل شد، اظهارات تحریک آمیز رهبران ارشد اسرائیل را به عنوان شواهدی از نیت نسل کشی ذکر می کند. اینها شامل بیش از 50 بیانیه از زمان حمله حماس در 7 اکتبر 2023 است، مانند یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، که گفت اسرائیل در حال مبارزه با "حیوانات انسانی" است و آمیچای الیاهو، وزیر میراث، پیشنهاد کرد که اسرائیل بمب هسته‌ای را در غزه بیاندازد. روز چهارشنبه تکرار کرد.

اسرائیل استدلال می‌کند که بیانیه‌های عمومی قانون‌گذاران با تصمیم‌های اجرایی و سایر دستورات رسمی کابینه جنگ و نظامی، از جمله موارد ذکر شده در سند افشای روز پنجشنبه، نادیده گرفته شده است. برخی از اسناد از طبقه بندی خارج شده، گفتگوهای کابینه را که در اواخر اکتبر 2023 آغاز شده بود، رونویسی می کنند، که در آن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، دستور ارسال کمک های بشردوستانه به غزه را صادر کرد. آنها حوادثی را برجسته می کنند که نخست وزیر پیشنهاد کرد که «بازیگران خارجی» بیمارستان های صحرایی برای فلسطینیان راه اندازی کنند و یک کشتی بیمارستانی را در سواحل منطقه برای درمان قربانیان مهار کنند. جزئیات جلسه کابینه در 14 نوامبر، "نخست وزیر بارها و بارها بر لزوم افزایش قابل توجه کمک های بشردوستانه در نوار غزه تاکید کرد."

هیچ یک از این اسناد شامل دستورات مربوط به 10 روز اول جنگ نیست، زمانی که اسرائیل دسترسی برق و آب به غزه را قطع کرد و مانع از ورود کمک‌ها به این منطقه شد.

سخنگوی دولت اسرائیل گفت که اسرائیل از دیوان بین‌المللی دادگستری انتظار دارد که «اتهامات کاملاً پوچ و مضحک را که توسط آفریقای جنوبی مطرح می‌شود، کنار بگذارد». به گفته وزارت بهداشت غزه که حماس اداره می شود، بیش از 25000 فلسطینی از 7 اکتبر کشته شده اند و اکثر ساکنان غزه که حدود 2.3 میلیون نفر هستند، آواره شده اند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت