4 بهمن 1402

برایم بخوان ، برایم موسیقی خلق کن تا بخوابم ، گفتگوی صفی الدین اورموی با هلاگو خان مغول

سالیاد صفی الدین اورموی پایه گذار موسیقی خاورمیانه

موسیقی و توان بی حد صفی الدین اورموی در آن حد بود که او را قادر ساخت که نه تنها از فتح خونین و ویرانگر مغول در سال 656/1258 بر معتصم بالله خلیفه عباسی جان سالم به در ببرد، بلکه توانست به ارتفاعات جدیدی صعود کند. او در یک شرح زندگی‌نامه‌ای از ملاقات با هولاگو خان می‌گوید که در طی آن او می‌تواند با موسیقی خود، فاتح مغول را مجذوب خود نماید .

تبریز امروز:

 

 

صفی الدین ارمووی (متوفی 693/1294) موسیقیدان و موسیقی شناس به خاطر دو کتاب در زمینه تئوری و عمل موسیقی، و بالاتر از همه کتاب الادوار تأثیرگذارش، شهرت دارد. در زمان حیات خود ابتدا به عنوان خطاط و نسخ شناخته شد. زمانی که او در کتابخانه های خلفا در بغداد استخدام شد، آخرین خلیفه عباسی، المعتصم، استعدادهای موسیقی او را کشف کرد و در نتیجه جایگاه، نفوذ و ثروت صفی الدین به طور قابل توجهی افزایش یافت. موسیقی و توان بی حد صفی الدین اورموی در آن حد بود که او  را قادر ساخت که نه تنها از فتح خونین و ویرانگر مغول در سال 656/1258  بر معتصم بالله  خلیفه عباسی جان سالم به در ببرد، بلکه توانست به ارتفاعات جدیدی صعود کند. او در یک شرح زندگی‌نامه‌ای  از ملاقات با هولاگو خان می‌گوید که در طی آن او می‌تواند با موسیقی خود، فاتح مغول  را مجذوب خود نماید .  ..... داستان او قدرت موسیقی را در سطوح مختلف نشان می دهد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت