خبر های ویژه

پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است

30 فروردین 1403

سفره ی افطاری خیابان

16 فروردین 1403

ارمنستان باید تصمیم بگیرد که به کدام سمت برود. کنفرانس نیروهای دموکراتیک در مورد هم گرایی در اروپا برگزار شد

11 فروردین 1403

ارمنستان: دولت با معضل تعیین حدود مرزها دست و پنجه نرم می کند

8 فروردین 1403

کلیسای کوچک آیواسیل طرابزون

8 فروردین 1403

مسیر ریلی باکو-تفلیس اصلاح می شود

5 فروردین 1403

تغییر ژئوپلتیک در قفقاز ؛ ارمنستان غرب را وارد منطقه می کند

5 فروردین 1403

مردی که انباری ساختمانش تبدیل به مکان گردشگری شد

5 فروردین 1403

حمله به تالار موسیقی در کروکوس روسیه

3 فروردین 1403

نخست وزیر ارمنستان می گوید باید مناطق مورد مناقشه را به آذربایجان بازگرداند وگرنه با جنگ مواجه خواهد شد

29 اسفند 1402

رئیس جمهور آذربایجان می گوید صلح با ارمنستان از همیشه نزدیکتر است

29 اسفند 1402

آیا حمله پوتین به اوکراین موقعیت او را در روسیه بهبود بخشیده است؟

26 اسفند 1402

آلمان نازی در میان رهبران مذهبی آمریکا هوادارانی داشت - و برتری سفیدپوستان به حمایت آنها دامن زد

14 اسفند 1402

ک گروه سیاسی راست افراطی در آلمان محبوبیت پیدا می کند – اما اعتراضات علیه آن نیز همینطور است

14 اسفند 1402

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

4 اسفند 1402

اسکی شهیر، اولین سکونت گاه ملا نصرالدین

2 اسفند 1402

28 دی 1402

هدر دادن شرم آور پول؟ پرتره جدید پادشاه انگلیس چارلز جنجال برانگیخت

دولت بریتانیا 8 میلیون پوند برای عکاسی و نمایش این اثر به مدارس، ایستگاه های آتش نشانی، شوراهای محلی و دادگاه ها اختصاص داده است.

دولت بریتانیا به همه ارگان های دولتی در این کشور - از مدارس گرفته تا ایستگاه های آتش نشانی - این فرصت را می دهد که یک کپی از پرتره رسمی شاه چارلز سوم را به دست آورده و نمایش دهند. اما هزینه 8 میلیون پوندی این طرح که توسط بخش وزارتی دفتر کابینه تامین می شود، مورد انتقاد قرار گرفته است. این پرتره که سال گذشته توسط عکاس هوگو برناند در قلعه ویندزور گرفته شد، پادشاه را در لباس دریاسالار ناوگان نشان می‌دهد که مدال‌ها و تزیینات بر تن دارد. در بیانیه دفتر کابینه در ابتدا گفته شد که مؤسسات واجد شرایط - از جمله مقامات محلی، دادگاه‌ها، مدارس و خدمات امداد و نجات - تا 2 فوریه فرصت داشتند تا برای پرتره جدید درخواست دهند. سخنگوی دفتر کابینه به روزنامه هنر می گوید: اکنون مهلت برای سازمان های دیگر از جمله «شورای شهر، محله و محلات و نیروهای کادت تحت حمایت وزارت دفاع» تمدید شده است. این دفتر می‌افزاید: «دولت بریتانیا این حق را می‌داند که مقامات دولتی، به عنوان بخشی از بافت ملت ما، فرصتی برای گرامیداشت این لحظه، تقویت غرور مدنی و انعکاس دوران جدید در تاریخ ما داشته باشند.» اما زمانی که این ابتکار در آوریل گذشته اعلام شد، واکنش‌های شدیدی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. یک معلم ناشناس پست کرد که "این شرم آور است وقتی تعداد زیادی از مردم در خط فقر زندگی می کنند" در حالی که یکی دیگر از همکاران گفت: "او ماری آنتوانت است." در همین حال، گراهام اسمیت، مدیر عامل گروه ضد سلطنتی جمهوری، آن را "هدر دادن شرم آور پول" خواند

تبریز امروز:

عکس رسمی هوگو برناند که پادشاه را در لباس نظامی کامل نشان می‌دهد و با طرحی 8 میلیون پوندی به هر نهاد عمومی بریتانیا ارائه می‌شود.

دولت بریتانیا 8 میلیون پوند برای ارائه فرصت به دست آوردن و نمایش این اثر به مدارس، ایستگاه های آتش نشانی، شوراهای محلی و دادگاه ها اختصاص داده است.

دولت بریتانیا 8 میلیون پوند برای عکاسی و نمایش این اثر به مدارس، ایستگاه های آتش نشانی، شوراهای محلی و دادگاه ها اختصاص داده است.

 

دولت بریتانیا به همه ارگان های دولتی در این کشور - از مدارس گرفته تا ایستگاه های آتش نشانی - این فرصت را می دهد که یک کپی از پرتره رسمی شاه چارلز سوم را به دست آورده و نمایش دهند. اما هزینه 8 میلیون پوندی این طرح که توسط بخش وزارتی دفتر کابینه تامین می شود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

این پرتره که سال گذشته توسط عکاس هوگو برناند در قلعه ویندزور گرفته شد، پادشاه را در لباس دریاسالار ناوگان نشان می‌دهد که مدال‌ها و تزیینات بر تن دارد.

در بیانیه دفتر کابینه در ابتدا گفته شد که مؤسسات واجد شرایط - از جمله مقامات محلی، دادگاه‌ها، مدارس و خدمات امداد و نجات - تا 2 فوریه فرصت داشتند تا برای پرتره جدید درخواست دهند. سخنگوی دفتر کابینه به روزنامه هنر می گوید: اکنون مهلت برای سازمان های دیگر از جمله «شورای شهر، محله و محلات و نیروهای کادت تحت حمایت وزارت دفاع» تمدید شده است.

این دفتر می‌افزاید: «دولت بریتانیا این حق را می‌داند که مقامات دولتی، به عنوان بخشی از بافت ملت ما، فرصتی برای گرامیداشت این لحظه، تقویت غرور مدنی و انعکاس دوران جدید در تاریخ ما داشته باشند.»

اما زمانی که ماجرای این عکس  در آوریل گذشته اعلام شد، واکنش‌های شدیدی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. یک معلم ناشناس پست کرد که "این شرم آور است وقتی تعداد زیادی از مردم در خط فقر زندگی می کنند" در حالی که یکی دیگر از همکاران گفت: "او ماری آنتوانت است." در همین حال، گراهام اسمیت، مدیر عامل گروه ضد سلطنتی جمهوری، آن را "هدر دادن شرم آور پول" خواند و گفت که دولت "کنترل را از دست داده است".

برناند سال گذشته یک سری پرتره از خانواده سلطنتی به مناسبت تاجگذاری پادشاه جدید گرفت. او در مصاحبه ای با نیویورک تایمز، چالش های این کار را شرح داد و توضیح داد که چگونه هفته ها را صرف مطالعه تصاویر تاج گذاری های گذشته کرده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت