خبر های ویژه

انفجار در پل رنگین کمان

1 آذر 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

29 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

25 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

23 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

16 آبان 1402

چاقو زدن به تن نحیف کودک فلسطینی در امریکا

24 مهر 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

31 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

24 شهریور 1402

خانه ای در داخل هواپیما

3 شهریور 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

9 مرداد 1402

در زیمبابوه، ما برای شیرها گریه نمی کنیم

26 تیر 1402

جشن بلوغ در قبایل امریکای جنوبی

29 خرداد 1402

دریای آینه ها

29 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

23 خرداد 1402

چگونه میلیاردها کمک امدادی کوید-19 به سرقت یا به هدر رفت

22 خرداد 1402

23 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

برنی سندرز ناامیدی سیاسی نسل عنوان شد

بریانا جوی گری، سخنگوی سابق ستاد انتخاباتی سندرز، در پستی در شبکه های اجتماعی او را "بزرگترین ناامیدی سیاسی نسل ما" خواند. سندرز که یهودی است و مدت کوتاهی در جوانی در اسرائیل زندگی کرده است، یکی از بلندترین منتقدان دولت راستگرای اسرائیل در سنا در سال های اخیر بوده است که شرایط فلسطینیان در غزه و کرانه باختری را محکوم کرده و از نخست وزیر اسرائیل انتقاد کرده است. وزیر بنیامین نتانیاهو به دلیل عدم اصرار برای راه حل دو کشوری که فلسطینیان را کشور خودشان می کند. این شمایل‌بازی بخشی از چیزی بود که برخی از رأی‌دهندگان مسلمان را به مبارزات انتخاباتی او جذب کرد. نصیبه مبارک، که رای دهندگان مسلمان و عرب آمریکایی را برای کمپین سندرز سازماندهی کرد، گفت: «این مانند یک خیانت است. او گفت که زنجیره های متنی گروهی وابسته به سندرز نام خود را تغییر داده اند تا نام او را حذف کنند. برای مثال، «مسلمانان ایلینوی برای برنی»، اکنون «مسلمانان ایلینوی برای فلسطین» است. «بسیاری از ما لوازم و پوسترهای برنی را در خانه‌ها و اتاق‌های نشیمن‌مان داشتیم، و حالا طاقت نگه‌داشتن آن‌ها را نداریم. ما باید آنها را بیرون بکشیم.»

تبریزامروز:

 

به گزارش واشنگتن پست 
سناتور برنی سندرز  با ساده‌سازی سیاست مترقی توسط عبارات واضح و جذاب، راه خود را از طریق دو انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری سپری کرد - مبارزه با «میلیاردرهایی» که او می‌خواست به‌جای «۹۹ درصد» آمریکایی‌هایی که در مقابل آن‌ها شرکت داشتند سود مالیات بگیرد. 

اما وقتی صحبت از جنگ اسرائیل در غزه به میان می‌آید، سناتور به صراحت از شعار دادن خودداری کرده و رویکردی دقیق‌تر و محتاطانه‌تر اتخاذ کرده است که بسیاری از کارمندان و حامیان سابق او را از خود دور کرده است. شکاف بین درخواست‌های آنها برای آتش‌بس فوری با افزایش تلفات غیرنظامیان و فشار سندرز برای توقف بشردوستانه در جنگ، شکافی است که همکاران دموکرات سنا او را نیز آزار می‌دهد، زیرا فعالان مترقی آنها را در مکان های عمومی ، رستوران‌ها و دفاترشان می‌خوانند و بیشترخواستار آن هستند.

وضعیت سندرز به عنوان یک نماد مترقی - که برای نسلی از رای دهندگان لیبرال که او سازماندهی کرده بود، به سادگی به نام "برنی" شناخته می شود - موقعیت فعلی او را به ویژه برای برخی که می خواهند او را رهبری یک جنبش ضد جنگ رو به رشد ببینند دردناک کرده است. پس از حمله حماس در 7 اکتبر که منجر به کشته شدن حدود 1200 اسرائیلی، که بیشتر آنها غیرنظامی بودند، سندرز گفته است که توافق آتش بس با چنین سازمانی غیرممکن است، حتی با وجود هشدار در مورد بیش از 11،100 فلسطینی که در غزه کشته شده اند. بسیاری از آنها کودک هستند


دانیلا لاپیدوس که مدیر دفتر کمک در کمپین سندرز در سال 2020 بود و یکی از صدها کارمند سابق سندرز بود که نامه سرگشاده‌ای را امضا کرد که در آن به او فشار وارد کرد، گفت: «من واقعاً فکر می‌کنم که برنی میراث زیبایی برای حفظ کردن دارد، و این واقعاً آن را به خطر می‌اندازد. او خواستار آتش بس شود. بریانا جوی گری، سخنگوی سابق ستاد انتخاباتی سندرز، در پستی در شبکه های اجتماعی او را "بزرگترین ناامیدی سیاسی نسل ما" خواند.

سندرز که یهودی است و مدت کوتاهی در جوانی در اسرائیل زندگی کرده است، یکی از بلندترین منتقدان دولت راستگرای اسرائیل در سنا در سال های اخیر بوده است که شرایط فلسطینیان در غزه و کرانه باختری را محکوم کرده و از نخست وزیر  اسرائیل بنیامین نتانیاهو به دلیل عدم اصرار برای راه حل دو کشوری که فلسطینیان را کشور خودشان می کندانتقاد کرده است . این شمایل‌بازی بخشی از چیزی بود که برخی از رأی‌دهندگان مسلمان را به مبارزات انتخاباتی او جذب کرد.

نصیبه مبارک، که رای دهندگان مسلمان و عرب آمریکایی را برای کمپین سندرز سازماندهی کرد، گفت: «این مانند یک خیانت است. او گفت که زنجیره های متنی گروهی وابسته به سندرز نام خود را تغییر داده اند تا نام او را حذف کنند. برای مثال، «مسلمانان ایلینوی برای برنی»، اکنون «مسلمانان ایلینوی برای فلسطین» است.


«بسیاری از ما لوازم و پوسترهای برنی را در خانه‌ها و اتاق‌های نشیمن‌مان داشتیم، و حالا طاقت نگه‌داشتن آن‌ها را نداریم. ما باید آنها را بیرون بکشیم.»

چند تن از حامیان و دوستان سندرز، از جمله نمایندگان رشیده طلیب (دموکرات)، ایلهان عمر (دموکرات) و الکساندریا اوکاسیو-کورتز (دموکرات نیویورک)، به 15 دموکرات دیگر مجلس ملحق شده اند تا قطعنامه ای را امضا کنند. خواستار آتش بس فوری در همین حال، برخی از اعتراضات ضد جنگ در سراسر کشور به هزاران شرکت‌کننده افزایش یافته است و نظرسنجی اخیر آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از دموکرات‌ها معتقدند دولت بایدن به اندازه کافی با فلسطینی‌ها همدردی نمی‌کند.

سندرز درخواست مصاحبه برای گفتگو درباره نظرات خود را رد کرد، اما در پاسخ کتبی به سوالات ارائه شده به واشنگتن پست، گفت: "واقعیت غم انگیز" این است که حماس خواهان "جنگ دائمی و نابودی اسرائیل" است و از آتش بس تبعیت نخواهد کرد. .


وقتی از او خواسته شد به منتقدان مترقی خود پاسخ دهد، نوشت: «ای کاش یک راه حل ساده وجود داشت. که "وجود ندارد."

او معتقد است که به جای آتش بس، اسرائیل باید بمباران را متوقف کند و اجازه دهد یک مکث انسانی "تمدید" - هرچند او نگفت که دقیقاً چه مدت باید طول بکشد - تا به سازمان ملل اجازه دهد تا در کمک های بشردوستانه و مذاکرات گروگان گیری هجوم بیاورد. ادامه. او نوشت: «اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند و به دنبال حماس برود، اما آنها نمی‌توانند تمام بلوک‌های شهر را با خاک یکسان کنند و اردوگاه‌های پناهجویان را بمباران کنند تا به یک هدف ضربه بزنند».

روز دوشنبه، او و سناتور پیتر ولش  از سازمان ملل بازدید کردند تا با دبیرکل آنتونیو گوترش و دیگر مقامات برای گفتگو در مورد نیازهای بشردوستانه در غزه دیدار کنند.

سناتور پیشنهاد کرد که از ارسال پول امنیتی به اسرائیل بدون برخی الزامات در مورد نحوه خرج کردن این پول توسط اسرائیل حمایت نخواهد کرد - موضعی که تاکنون توسط همکاران دموکرات سندرز در سنا بیان نشده است. وی از پایان دادن به "بمباران بی رویه"، اجازه کمک های بشردوستانه به غزه، عدم اشغال طولانی مدت غزه توسط اسرائیل، حق بازگشت فلسطینیان آواره به خانه های خود، فریز کردن کرانه باختری یاد کرد.

حل و فصل و تعهد به گفتگوهای صلح "گسترده" برای پیشبرد راه حل دو کشوری به عنوان نگرانی هایی که او مایل است برطرف شود.


اما موضع سندرز در برابر آتش‌بس باعث ستایش او از سوی بخش‌های غیرمنتظره شده است. آیپک، گروه حامی اسراییل که سندرز مکرراً به دلیل دادن پلتفرم به کسانی که می‌گوید از حقوق فلسطینی‌ها حمایت نمی‌کنند، انتقاد کرده است، ویدئویی از سندرز در توییتر منتشر کرد و توضیح داد که چرا به آتش‌بس در مجلس دموکرات‌های طرفدار آتش‌بس اعتقاد ندارد. . این گروه گفت: «از شما سندرز برای مخالفت صریح و اصولی شما با درخواست آتش‌بس با حماس سپاسگزارم.

سندرز تنها سناتور لیبرال نیست که با فشار فعالانی که از موضع آنها در قبال اسرائیل ناراضی هستند، مواجه است. سناتور الیزابت وارن  هفته گذشته هنگام صرف شام با همسرش با زنی مواجه شد که گفت او یک پناهنده از غزه است و بسیاری از بستگانش در درگیری کشته شده اند.

او پرسید: "چند نفر دیگر از خانواده من باید بمیرند تا شما درخواست آتش بس کنید؟" .


هفته گذشته، فعالان همچنین با سناتورهای دموکرات در راهروهای ساختمان اداری خود مواجه شدند.

«سناتور بالدوین آیا به نسل‌کشی پایان می‌دهی؟» یکی از سناتور ویسکانسین، تامی بالدوین، در حالی که به راه رفتن ادامه می داد، پرسید. و سناتور کریستوفر آ. کونز  در ماشین آرام یک آمتراک دستگیر شد. انتظار می‌رفت روز سه‌شنبه هزاران تظاهرکننده طرفدار اسرائیل به سمت ساختمان کنگره آمریکا راهپیمایی کنند.

سناتور ریچارد جی. دوربین (Ill.)، دموکرات شماره 2 سنا، تاکنون تنها سناتوری است که از آتش بس حمایت می کند. او هفته گذشته به یک فعال گفت که اگر حماس ابتدا گروگان‌های اسرائیلی را آزاد کند، از آتش‌بس میان اسرائیل و حماس حمایت می‌کند. دوربین گفت: "یک توافق متقابل -من طرفدار آتش بس هستم ".

در همین حال، سناتور کریس ون هولن ، عضو کمیته روابط خارجی، دموکرات ها را در فشار از دولت بایدن برای متعهد ساختن اسرائیل به رعایت قوانین بین المللی که مستلزم حفاظت از جان غیرنظامیان در غزه است، به عنوان اصرار برای گنجاندن میلیاردها کمک بشردوستانه در هر کمک مالی اسرائیل رهبری کرده است. .


حامیان سندرز می گویند که ای کاش می دیدند که او نقش بزرگ تری در جنبش نوپا برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور بایدن در این موضوع ایفا می کرد.

وائل الزیات، مدیرعامل Emgage، یک گروه مدافع مسلمان آمریکایی که کمپین سندرز در سال 2020 را تایید کرد، گفت: "فکر می‌کنم فردی با تجربه و مواضع اصولی او باید چشم‌اندازی درباره چگونگی توقف این کار ارائه دهد."

آری رابین هاوت، که در سال 2020 به عنوان معاون مدیر کمپین سندرز خدمت می کرد، گفت که معتقد است موضع سندرز با لفاظی های گذشته او مطابقت دارد، علی رغم ناامیدی حامیان.

او گفت: «او خیلی قبل از سایر اعضای سنا درباره شرایط وحشتناک غزه صحبت می کرد.

سندرز پیشنهاد جلوگیری از فروش 735 میلیون دلاری تسلیحات به اسرائیل در طول جنگ 2021 با غزه را مطرح کرد و تلاش کرد کمک های خارجی میلیاردها دلاری را که ایالات متحده هر سال ارسال می کند منوط به بهبود شرایط دولت برای فلسطینیان کند.


یکی از مشاوران سابق سندرز که نامش برای بحث در مورد گفتگوهای خصوصی ناشناس ماند، گفت که او معتقد است که سناتور عمیقاً تحت تأثیر ماهیت وحشتناک و پر از نفرت حمله حماس به غیرنظامیان اسرائیلی قرار گرفته است، به عنوان یک فرد یهودی که خانواده پدرش در هولوکاست جان باختند. سندرز در جریان جنگ های قبلی در سال 2021 خواستار آتش بس میان حماس و اسرائیل شده بود، اما حوادث 7 اکتبر دیدگاه او را نسبت به این احتمال برای همیشه تغییر داد.

مشاور گفت: "من واقعاً احساس می کنم که او به طرز بسیار دقیقی از هویت خود آگاه است." من فکر می‌کنم حمله حماس به اسرائیلی‌ها و دانستن این که دشمن این بود که «می‌خواهم همه یهودیان را خاموش کنم» به شیوه‌ای متفاوت به او ضربه زد.

سندرز در سال 2020 در تالار شهر ریاست جمهوری گفت که یهودی بودن یکی از دو عامل مهمی است که بر جهان بینی او تأثیر گذاشته است. (دیگری بدون پول زیادی بزرگ می‌شد.) او همچنین به یاد می‌آورد که در کودکی وقتی در مورد هولوکاست می‌خواند، گریه می‌کرد و هنگام بحث درباره آن خاطره احساساتی به نظر می‌رسید. او گفت: «دردی که خانواده من، خانواده پدرم در لهستان متحمل شدند، چیزی است که کاملاً بر زندگی من تأثیر گذاشته است.


رو خانا (دموکرات کالیفرنیا)، رئیس مشترک سابق ستاد انتخاباتی سندرز در سال 2020، گفت: «او کسی است که خویشاوندانی دارد که [ تحت تأثیر] هولوکاست قرار گرفتند. او در اسرائیل زندگی کرده است. او با توجه به تاریخ نیاز به تشکیل کشور اسرائیل را درک می کند. و به وضوح ابراز همدردی و درک عمیق از انسانیت مردم فلسطین کرده است. او در خط مقدم خواستار حقوق برابر فلسطینیان از هر سیاستمداری در واشنگتن دی سی بوده است.»

اما سندرز گفت که هویت او بر نحوه نگرش او به درگیری تأثیری ندارد.

او در پاسخ به سؤالات روزنامه «پست» نوشت: «برای من، این یک موضوع مذهبی نیست. "این در مورد انسانیت مشترک ما و حق هر فرد برای زندگی با صلح، امنیت و عزت است."

سندرز گفت که با رویکرد بایدن نسبت به جنگ اختلاف نظر دارد، اما او معتقد است که پاسخ‌های جمهوری‌خواهان توجه کافی را به خود جلب نکرده است - به‌ویژه مخالفت گسترده آنها با ارائه

هرگونه کمک به فلسطینی ها و "لفاظی زشت" که برخی از نامزدهای ریاست جمهوری جمهوریخواه در مورد فلسطینی ها به کار برده اند.

این سناتور همچنین انتقاد برخی از فعالان مترقی را به دلیل عدم همدلی بیشتر با اسرائیلی‌هایی که بلافاصله پس از حمله کشته یا گروگان گرفته شدند را رد کرد. وی نوشت: "من مطمئن هستم که اکثریت قاطع مترقیانی که علیه جنگ تظاهرات می کنند، می دانند که حماس آن را با حمله تروریستی خود علیه اسرائیل آغاز کرد و از کشتن 1300 انسان بی گناه خشمگین شدند." اما اکنون با دیدن آواره شدن بیش از یک میلیون فلسطینی توسط اسرائیل از خانه هایشان و کشته شدن 11000 نفر که نیمی از آنها کودک هستند، به شدت ناراحت شده اند.

سندرز همچنین توقف چهار ساعته روزانه در نبرد اسرائیل را ناکافی خواند و گفت که با ارزیابی سازمان ملل متحد موافق است که هم حماس و هم اسرائیل به احتمال زیاد مرتکب جنایات جنگی با آسیب رساندن به غیرنظامیان شده اند. .

سندرز نوشت: «اسرائیل باید از واکنش ما به 11 سپتامبر درس بگیرد. "سیاست مبتنی بر نفرت کور به نتایج خوبی منجر نمی شود."

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت