خبر های ویژه

تنبیه دانش آموز به دلیل آرایش موی نامتعارف

4 اسفند 1402

«پسرم تو همیشه یک احمق بودی»

1 اسفند 1402

برزیل اظهارات لولا در غزه را در مناقشه دیپلماتیک با اسرائیل پس نخواهد گرفت

1 اسفند 1402

اتهامات کودتا برای رییس جمهور سابق

22 بهمن 1402

ترامپ پادشاه نبود و می توان به خاطر جنایاتی که در زمان ریاست جمهوری مرتکب شده ، او را محاکمه کرد، در برابر جرم ؛رئیس جمهور ترامپ به شهروند ترامپ تبدیل شده است

17 بهمن 1402

جنگ در یک سو ، تلاش برای صلح در سوی دیگر

14 بهمن 1402

رودخانه اتمسفریک وارد ایالات متحده شد

12 بهمن 1402

شاهکار جدید بایدن: من قاطی کردم!

29 دی 1402

برزیل نگرانی خود را با انتقاد ونزوئلا از کشتی جنگی بریتانیایی که به گویان فرستاده شده است، نشان می دهد

9 دی 1402

دستگیری کشیش های کاتولیک در نیکاراگوئه ادامه می یابد

9 دی 1402

گوستاوو سیسنروس، غول رسانه ای ونزوئلا در سن 78 سالگی درگذشت

9 دی 1402

تعداد زیادی از آمریکایی ها خواهان یک رهبر قوی، خشن و ضد دموکراتیک هستند

5 دی 1402

کاهش تورم در ایالات متحده برای تقویت اقتصاد

2 دی 1402

دیوان عالی حکم سریع در مورد اینکه آیا می توان دونالد ترامپ را در پرونده براندازی انتخاباتی تحت پیگرد قرار داد یا خیر، صادر نخواهد کرد.

1 دی 1402

ترامپ از رای گیری در کلرادو منع شد - حالا چه می شود؟

1 دی 1402

کمپین بمب گذاری هنری کیسینجر احتمالاً صدها هزار کامبوجیایی را کشته است - و مسیری را برای ویرانی خمرهای سرخ آماده کرده است.

30 آذر 1402

16 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: «من اینجا هستم تا صدای خود را به گروه بی‌پایان صداهایی که در حال حاضر در سراسر جهان زنگ می‌زنند، اضافه کنم. تا زمانی که فلسطین آزاد نشود، آرام نخواهیم گرفت.

صدها معترض صبح روز دوشنبه بندر تاکوما در ایالت واشنگتن را مسدود کردند تا کارگران اتحادیه بین‌المللی لانگ‌شور و انبار را از بارگیری سلاح در کشتی‌ای که گمان می‌رود عازم اسرائیل است، جلوگیری کنند. این اقدام در حالی انجام می شود که بیش از 10000 فلسطینی در نزدیکی یک ماه حملات هوایی اسرائیل در غزه کشته شده اند که نزدیک به 40 درصد آنها کودک هستند. این به دنبال تلاش قبلی فعالان همبستگی فلسطینی برای جلوگیری از خروج قایق ام وی کیپ اورلاندو از بندر اوکلند در روز جمعه است.

تبریز امروز:

A protester holds out a sign reading, "Defund Israel" as the MV Cape Orlando is shown in the distance.

یک معترض تابلویی را در دست گرفته است که روی آن نوشته شده است، "Defund Israel" در حالی که MV Cape Orlando در دوردست نشان داده شده است. 

اولیویا روزان
06 نوامبر 2023

صدها معترض روز دوشنبه موفق شدند اتحادیه بین‌المللی لانگ‌شور و انبار یا ILWU را از بارگیری اسلحه در کشتی‌ای که در بندر تاکوما در ایالت واشنگتن لنگر انداخته بود و گمان می‌رود به سمت اسرائیل حرکت می‌کرد، مسدود کنند، که در آن بیش از 10000 نفر در یک ماه بمباران سنگین غزه کشته شدند. 

در یک پست اینستاگرامی منتشر شده در حوالی ساعت 4:50 بعد از ظهر به وقت محلی،  منطقه خلیج مرکز منابع و سازماندهی عرب (AROC) گفت که تظاهرکنندگان به مدت 12 ساعت در بندر تجمع کردند و توانستند کشتی را با بیش از هشت تاخیر عقب بیاندازند. در حالی که کارگران ILWU قادر به بارگیری کشتی نبودند، پرسنل نظامی موفق شدند محموله را ایمن کنند.

یکی از تظاهرکنندگان در ویدئویی که در اینستاگرام AROC Bay Area به اشتراک گذاشته شده است، گفت: «امروز آنها می‌خواستند تا آنجا که می‌توانند وارد و خارج شوند، زیرا از کاری که انجام می‌دهند خجالت می‌کشند». آنها نمی خواستند ما بتوانیم اینجا باشیم و جلوی آنها را بگیریم.

آنها افزودند: «ما به جهان نشان دادیم که سیاتل، تاکوما، المپیا، هیچ کس در شمال غربی اقیانوس آرام نمی‌خواهد بگوید که انجام نسل‌کشی اشکالی ندارد.


طبق برنامه ای که توسط گای اورون، خبرنگار محلی Real Change News به اشتراک گذاشته شده بود، ILWU در ابتدا قرار بود MV Cape Orlando را بین ساعت 7 تا 8 صبح به وقت محلی بارگیری کند. با این حال، کارگران ILWU به BreakThrough News گفتند که اعزام به آنها گفت که کشتی توسط پرسنل نظامی از قبل در داخل ترمینال بارگیری می شود که اعتراض شروع شود. کارگران ILWU حق دارند با کشتی‌هایی که نگرانی‌های «سلامت و ایمنی» مانند تظاهرات را ارائه می‌کنند کار نکنند، و یکی از کارگران به BreakThrough گفت که از خط پیکت عبور نخواهند کرد.

یکی از کارگرانی که قبلاً در کشتی بود از اعتراض برای پیاده شدن الهام گرفت و پیامی برای بیش از 1000 معترض گذاشت.

این کارگر در پیامی که توسط AROC Bay Area به اشتراک گذاشته شده است، گفت: "به مبارزه ادامه دهید، اتحادیه ها را تشکیل دهید، به قدرت های بزرگ جهان نشان دهید که ما، متحد، می توانیم بر کشتار بی معنی غلبه کنیم و یک آگاهی جهانی برای انسانیت یکدیگر ایجاد کنیم." "من به هیچ وجه خاص نیستم. من و شما همه یکی هستیم."

سازمان دهندگان گفتند که فعالان به ردیابی کشتی در مسیر اسرائیل ادامه خواهند داد.

برگزارکننده ویدیوی اینستاگرامی AROC Bay Area گفت: «رفقای ما در سرتاسر جهان در مکانی بعدی که این قایق می رود حاضر خواهند شد.

چند ده رزمنده آبی ملت پویالوپ در سه تا پنج کایاک بعدازظهر دوشنبه به اقدامی پیوستند تا مانع از خروج MV Cape Orlando از بندر تاکوما از آب شوند. آنها از صدها تظاهرکننده در خشکی حمایت کردند که تاکنون در ممانعت از بارگیری قایق با تسلیحاتی که گمان می رود عازم اسرائیل است، موفق بوده اند، که بیش از 10000 نفر را در بمباران یک ماهه نوار غزه کشته است، حمایت کردند.

 

صدها معترض صبح روز دوشنبه بندر تاکوما در ایالت واشنگتن را مسدود کردند تا کارگران اتحادیه بین‌المللی لانگ‌شور و انبار را از بارگیری سلاح در کشتی‌ای که گمان می‌رود عازم اسرائیل است، جلوگیری کنند.

این اقدام در حالی انجام می شود که بیش از 10000 فلسطینی در نزدیکی یک ماه حملات هوایی اسرائیل در غزه کشته شده اند که نزدیک به 40 درصد آنها کودک هستند. این به دنبال تلاش قبلی فعالان همبستگی فلسطینی برای جلوگیری از خروج قایق ام وی کیپ اورلاندو از بندر اوکلند در روز جمعه است.

بیسان برغوتی از سامیدون سیاتل، گفت: "من امروز اینجا هستم تا از مسدود کردن قایق نسل کشی که در حال حاضر در تاکوما با هدف بارگیری و تحویل تسلیحات نظامی برای کمک به رژیم اشغالگر صهیونیستی اسرائیل در نسل کشی مردم فلسطین پهلو گرفته است، حمایت کنم." یک گروه مدافع حقوق فلسطین در بیانیه ای که با Common Dreams به اشتراک گذاشته شد، گفت.

من اینجا هستم تا صدای خود را به صداهای بی‌پایان که در حال حاضر در سراسر جهان به صدا در می‌آیند اضافه کنم: تا زمانی که فلسطین آزاد نشود، تا زمانی که همه اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شوند، تا بازگشت، از رودخانه تا دریا، آرام نخواهیم گرفت. برغوتی ادامه داد.


به گزارش سیاتل تایمز، معترضان هم با پای پیاده و هم با اتومبیل قبل از روشنایی وارد شدند تا دسترسی به ترمینال 7 بندر را مسدود کنند. یکی از اعضای "دانشجویان متحد برای برابری و بازگشت فلسطین" در دانشگاه واشنگتن (SUPER-UW) به Common Dreams گفت: تا ساعت 8:21 صبح به وقت محلی، این تعداد به حدود 1000 نفر رسید. دو تظاهرات بزرگ و چند تظاهرات کوچکتر وجود داشت که حدود 20 درصد از شرکت‌کنندگان با اتومبیل‌های خود ترافیک را مسدود کردند و 80 درصد دیگر پیاده راهپیمایی کردند.

شرکت‌کنندگان از سازمان‌هایی از جمله SUPER-UW، سامیدون سیاتل، فالاستینیات، سوسیالیست‌های دموکرات تاکوما آمریکا، مرکز منابع و سازمان‌دهی عرب (AROC) و اتحادیه بین‌المللی P

مبارزه eople's Struggle Seattle-Tacoma، و شعارهایی مانند "فلسطین آزاد، آزاد" و "نه پول دیگری، نه سکه ای دیگر، نه پولی برای جنایات اسرائیل" سر دادند.

به گزارش سیاتل تایمز، بسیج علیه ام وی کیپ اورلاندو روز جمعه در اوکلند آغاز شد، جایی که فعالان موفق شدند آن را به مدت 9 ساعت در بندر نگه دارند. گارد ساحلی ایالات متحده در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که تظاهرکنندگان سعی کردند در خطوط پهلوگیری کشتی دخالت کنند و از نردبان آن بالا بروند. کارگران گارد ساحلی گفتند که سه معترض را بعد از ظهر جمعه از نردبان خارج کردند.

ابتدا قرار بود این قایق بعدازظهر یکشنبه در تاکوما پهلو بگیرد، اما ورود آن به صبح دوشنبه موکول شد، که این امر باعث می‌شود گمانه‌زنی‌ها برای جلوگیری از اعتراضات انجام شود.

از اواخر صبح دوشنبه، سازمان دهندگان گفتند که خبر دریافت کرده اند که یکی از کارگران کشتی می خواهد از کشتی پیاده شود تا با جنایات جنگی اسرائیل همدست نباشد.

"تظاهرات ما از اوکلند تا تاکوما تاثیر می گذارد و مردم را به حرکت در می آورد!" AROC Bay Area در شبکه های اجتماعی نوشت.

اداره پلیس تاکوما گفت که تردد در نزدیکی بندر از ساعت 10:06 صبح به وقت محلی مسدود شده است و مأموران برای کمک به هدایت ترافیک در محل هستند. به گزارش تریبون نیوز، پلیس پشت یک حصار در ترمینال باقی ماند. روزنامه محلی برای تایید محموله و مقصد کشتی با وزارت دفاع تماس گرفت، اما یک سخنگوی از به اشتراک گذاشتن این اطلاعات خودداری کرد.

سازمان دهندگان مطمئن نبودند که تظاهرات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اما گفتند که قصد دارند در بندر بمانند تا زمانی که تایید شود که هیچ سلاحی در کشتی بارگیری نخواهد شد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت