1 آبان 1402

باز مدرسه ام دیر شد

نقاشی از گریگوری سمنوویچ مینسکی نقاش اکراینی شوروی - گزارش از کاوه وحیدی آذر

وقتی دیر به مدرسه می رسیدیم ، چاره ای نبود بجز اینکه پشت در بایستیم و منتظر فرصتی برای داخل شدن به کلاس باشیم ، اما احتمال دعوای آقای معلم وجود داشت، ممکن بود با " شوی " یا همان چوب دستی خود دست هایمان را محکم نوازش کند و زندگی مدرسه ای به این شکل می گذشت !

تبریز امروز:

گریگوری سمنوویچ مینسکی- بازم مدرسه ام دیر شد

وقتی دیر به مدرسه می رسیدیم ، چاره ای نبود بجز اینکه پشت در بایستیم و منتظر فرصتی برای داخل شدن به کلاس باشیم ، اما احتمال دعوای آقای معلم  وجود داشت، ممکن بود با " شوی "  یا همان چوب دستی خود دست هایمان را محکم نوازش کند  و زندگی مدرسه ای به این شکل می گذشت !

نقاشی Опоздали

نقاش اوکراینی شوروی. عضو اتحادیه هنرمندان اتحاد جماهیر شوروی. هنرمند اوکراینی.   در 13 آوریل 1912 در اودسا به دنیا آمد. از 1932 تا 1936 دانشجوی موسسه هنر اودسا  در (کارگاه هنرمند P. G. Volokidin). از سال 1936 تا 1941، دانشجوی مؤسسه هنری دولتی کیف (کارگاه پروفسور A.A. Shovkunenko) بود. در سال 1947 از پایان نامه خود در موسسه هنر دولتی کیف دفاع کرد. در سال 1956 او در اتحادیه هنرمندان اتحاد جماهیر شوروی پذیرفته شد. تکنیک نقاشی - بوم / روغن، جهت خلاق - رئالیسم در سنت های کلاسیک نقاشی روسی و اوکراینی. به عنوان یکی از شرکت کنندگان در جنگ بزرگ میهنی، به او جوایز و مدال های متعددی از جمله نشان ستاره سرخ اهدا شد. آثار G. S.  گریگوری مینسکی از سال 1949 در نمایشگاه ها، هم در خانه و هم در سایر کشورها (ژاپن، یونان، ایتالیا، فنلاند، کانادا و غیره) به نمایش گذاشته شده است. در سال 1998، یک نمایشگاه شخصی در موزه ملی اوکراین با موفقیت بزرگ برگزار شد؛ این نمایشگاه شامل 65 نقاشی بود. در سال 2010 با فرمان شماره 53/2010 رئیس جمهور اوکراین عنوان هنرمند ارجمند اوکراین را به او اعطا کرد. آثار این هنرمند به طور گسترده در بسیاری از مجموعه های عمومی و خصوصی در اوکراین و خارج از کشور ارائه شده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت