خبر های ویژه

یولیا ناوالنایا اکنون جدیدترین رهبر اپوزیسیون روسیه است

4 اسفند 1402

اسکی شهیر، اولین سکونت گاه ملا نصرالدین

2 اسفند 1402

ناوالنی در زندان می میرد - اما طرح او برای فعالیت های ضد پوتین زنده خواهد ماند

29 بهمن 1402

سنگ قبر برای مهاجران گمنام

26 بهمن 1402

سیل در آنتالیا

25 بهمن 1402

رییس جمهور گفت " من اشتباه کردم" و استعفا داد!

22 بهمن 1402

تغییر فرمانده محبوب ارتش توسط رییس جمهور

22 بهمن 1402

یک سال بعد از زلزله ، بازمانده زلزله ترکیه تلفات جانی و اعضای بدن خود را شمارش می کند

16 بهمن 1402

دادگاه جنایات جنگی با اکثریت قاطع تصمیم گرفت

6 بهمن 1402

خانکندی پایتخت متروک قره باغ تحت حاکمیت آذربایجان دگرگون می شود+ ویدئویی از آرته

1 بهمن 1402

طراحی پایگاه روسیه در آبخازیا می تواند رویاهای کریدور میانی گرجستان را تهدید کند

1 بهمن 1402

آذربایجان تقاضا برای کریدور از طریق ارمنستان را احیا می کند

1 بهمن 1402

هدر دادن شرم آور پول؟ پرتره جدید پادشاه انگلیس چارلز جنجال برانگیخت

28 دی 1402

زیبایی تالار موسیقی کاتالان در بارسلون کاتالونیا

24 دی 1402

قطع برق در منطقه نصر

23 دی 1402

پوستری از دوران شوروی

22 دی 1402

15 مهر 1402

شهر نور در محاصره خونخواران شبانه - "ساس ها تبعیض قائل نمی شوند": "آفت" پاریس باعث ترس از انتقال بین المللی می شود

پس از میزبانی هفته مد و جام جهانی راگبی در پایتخت فرانسه، این نگرانی وجود دارد که این مشکل گسترش یابد

پاریس چمدان‌ها و ملحفه‌های خود را می‌سوزاند، زیرا با "نیش" ساس‌ها مبارزه می‌کند و ترس از هجوم در سراسر جهان را برانگیخته است، زیرا کنترل‌کنندگان آفات از افزایش درخواست‌های مقابله گزارش می‌دهند و اپراتورهای حمل‌ونقل و هتلداران به دنبال کاهش نگرانی‌ها هستند. بنا بر گزارش ها، شهر نور در محاصره خونخواران شبانه قرار دارد و وزیر حمل و نقل فرانسه، کلمان بوون، با اپراتورهای حمل و نقل دیدار می کند. یاسین، معلم مدرسه ای در پاریس که از ذکر نام خانوادگی خود خودداری کرد، می گوید: «این یک کابوس واقعی است. "من از سوار شدن به مترو خیلی می ترسم، سینما نمی روم - بسیار هشدار دهنده است.".......با توجه به اینکه این شهر به تازگی میزبان هفته مد پاریس و جام جهانی راگبی بوده و صدها هزار بازدیدکننده را به این شهر آورده است، ترس از گسترش این مشکل با بازگشت بازدیدکنندگان به خانه با یک سوغاتی ناخواسته وجود دارد.

تبریز امروز:


پاریس چمدان‌ها و ملحفه‌های خود را می‌سوزاند، زیرا با "نیش" ساس‌ها مبارزه می‌کند و ترس از هجوم و شیوع در سراسر جهان را برانگیخته است، زیرا کنترل‌کنندگان آفات از افزایش درخواست‌های مقابله گزارش می‌دهند و اپراتورهای حمل‌ونقل و هتلداران به دنبال کاهش نگرانی‌ها هستند.

بنا بر گزارش ها، شهر نور در محاصره خونخواران شبانه قرار دارد و وزیر حمل و نقل فرانسه، کلمان بوون، با اپراتورهای حمل و نقل دیدار می کند. یاسین، معلم مدرسه ای در پاریس که از ذکر نام خانوادگی خود خودداری کرد، می گوید: «این یک کابوس واقعی است. "من از سوار شدن به مترو خیلی می ترسم، سینما نمی روم - بسیار هشدار دهنده است."

با توجه به اینکه این شهر به تازگی میزبان هفته مد پاریس و جام جهانی راگبی بوده و صدها هزار بازدیدکننده را به این شهر آورده است، ترس از گسترش این مشکل با بازگشت بازدیدکنندگان به خانه با یک سوغاتی ناخواسته وجود دارد.

ساس‌هایی که در قطارها، سینماها و محل‌های اقامتی در سراسر فرانسه دیده می‌شوند
در بریتانیا، یورو استار به دنبال این است که به مسافران اطمینان دهد که سطوح پارچه‌ای قطارهایش "به طور منظم به طور منظم تمیز می‌شوند"، از جمله با گرما، و وجود حشراتی مانند ساس "بسیار نادر" است.

در بیانیه ای آمده است که قطارها «در صورت درخواست یا به محض وجود کوچکترین تردیدی» تمیز خواهند شد. همچنین برنامه‌هایی برای "درمان پیشگیرانه در کل شبکه ما" وجود داشت، اگرچه جزئیات بیشتری ارائه نشد.

شرکت حمل و نقل لندن اعلام کرد که به نظارت و پاکسازی "جدی" شبکه های خود ادامه خواهد داد. کیت نیکولز، مدیر اجرایی UKHospitality، گفت که اگرچه این سازمان از "چالش های گزارش شده" در فرانسه آگاه است، "مطمقاً هیچ نشانه یا گزارشی مبنی بر وقوع این اتفاق در بریتانیا وجود ندارد".

اما رسانه های اجتماعی قبلاً این نگرانی را ایجاد کرده اند که ممکن است خیلی دیر شده باشد. در این هفته جستجوهای گوگل در بریتانیا برای ساس افزایش یافت، در حالی که تنش در قطارها و خیابان ها در حال افزایش است. تیان دمی داگلاس لندنی روز دوشنبه در توییتی نوشت: «دوست من در قطاری از بیرمنگام به لستر است و به تازگی یک ساس دیده است». «کل واگن جیغ می‌کشد. بازی تمام شد بچه ها ما لعنتی شدیم.»

داگلاس بعداً گفت که دوستش قصد داشت اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهد، کفش هایش را در آب جوش خیس کرد، لباس هایش را در دمای 90 درجه سانتیگراد (194 فارنهایت) شست و حتی الکل را روی کیف دستی اش مالید.

به ویژه در لندن، که هر روز 15 قطار یورواستار را مستقیماً از پاریس دریافت می‌کند، یک حس آماده‌سازی برای تأثیرگذاری وجود دارد و یک جریان زیرزمینی جدید تهدید برای هر مهمان خانه و خیابان تصادفی وجود دارد.

ایزی بروکس، یکی از فارغ‌التحصیلان اخیر در جنوب لندن، می‌گوید: «یک صندلی راحتی دوست‌داشتنی در جاده باقی مانده بود که می‌خواستم آن را ببرم، اما به دلیل اشکالات این کار را نکردم.

متخصصان آفات، درخواست‌های زیادی از لندنی‌ها در مورد تهاجم آینده دریافت کرده‌اند. دیوید لاج از Beaver Pest Control نسبت به ماه گذشته 17 درصد افزایش داشته است (و 10 درصد نسبت به سال گذشته)، در حالی که جوزف ترنس از Simply the Pest London می گوید که درخواست هایی از افرادی که به پاریس سفر می کنند دریافت کرده است، "در مورد آنچه که می خواهد. برای محافظت از خود انجام دهند».

در میان بسیاری از ایمیل‌های دریافت شده در این هفته، بلاگو مانوف، مدیر فیلم شکارچیان ساس، با زنی که نگران هم‌خانه فرانسوی‌اش بود، تماس گرفت.

او می‌گوید: «من می‌گفتم: «لطفا نگران نباشید، فقط به این دلیل که او فرانسوی است». ساس ها تبعیض قائل نمی شوند.

برای کسانی که قبلاً به دلیل نیش شبح خوابشان را از دست داده‌اند، نظر کارشناسان درباره «مصیبت» گزارش‌شده در پاریس ممکن است آرامش را به ارمغان نیاورد: در حال حاضر به همان اندازه ساس در پاریس و احتمالاً به همان تعداد در لندن و نیویورک وجود دارد - .

مانوف می‌گوید: «مردم فرانسه اکنون در حال آگاه‌تر شدن هستند.

دانیل نِوِس، اهل فرانسه، اما در لندن به‌عنوان اینوکولند فعالیت می‌کند، می‌گوید که «هیچ موج عظیمی» از همکارانش در پاریس نشنیده است. او موافقت کرد که آگاهی از مشکل - و حتی خود آفت - به طور کلی در سراسر کانال کمتر است.

او می‌گوید: «وقتی در فرانسه هستم و در کنفرانس‌ها شرکت می‌کنم یا با مردم صحبت می‌کنم و آنچه را که در لندن می‌بینم به آنها می‌گویم، بیشتر ناباوری نشان می‌دهند. «بعضی سرنخی ندارند پونایزهای دلت چیست... در فرانسه، چنین چیزی باورنکردنی است.

چیزی که از آن رنج می‌برد، غوغایی بزرگ ایجاد می‌کند.»

در حالی که ساس ها در هر جایی که تعداد زیادی افراد وجود داشته باشد یافت می شود، شهرهای بزرگ به طور دوره ای افزایش می یابند. نیویورک در سال 2010 تحت "هجوم" ساس‌ها قرار گرفت که مالکیت فروشگاه بزرگ نایکتاون در خیابان 57 و دفتر مرکزی گوگل در شهر را گرفت.

اما به سختی می توان ماهیت دوره ای شکوفه ساس ها را از عوامل مختلفی جدا کرد، مانند افزایش دما - آنها در آب و هوا و ساختمان های گرم تر رشد می کنند - و توجه رسانه ها.

در تابستان‌های گرم‌تر اخیر در بریتانیا، نابودگرهای کنترل آفات در تلاش برای همگام شدن با تقاضا بوده‌اند. همانطور که Lirian Graca از کنترل آفات مرکوری می گوید: "همیشه مشکل ساس ها رو به افزایش بوده است."

در حالی که ممکن است خطری بیش از حد معمول برای آوردن ساس به خانه در چمدان وجود نداشته باشد، متخصصان آفات می گویند که وحشت در پاریس ممکن است به آگاه شدن مردم از تهدید کمک کند. مانوف می‌گوید: «بهتر است آگاه باشید و زودتر به مشکل رسیدگی کنید.

هجوم تقریباً همیشه با یک حشره شروع می شود که در داخل یک چمدان یا وسیله اثاثیه، آسانسور را وارد خانه شخصی می کند. در حالی که آنها به ناچار توقف های گاه به گاه روی صندلی های حمل و نقل عمومی یا سینما انجام می دهند، مشاهده ها غیرمعمول هستند و هجوم ها حتی کمتر.

گفته می شود، این خطر همیشه وجود دارد، و در هر جایی که گردش بالای بدن گرم باشد، افزایش می یابد. لیوبو کریاکوف از متخصص ساس می گوید: محافظت کامل از خود غیرممکن است. «سینما جای تاریکی است: می‌خواهی چه کار کنی، مشعل بیاور و زیر صندلیت را نگاه کنی؟ تا زمانی که آنها را در حال خزیدن نگیرید، نمی توانید آنها را ببینید."

او می گوید که تجارت لندن او در حال رونق است - اما نه بیشتر از حد معمول. صادقانه بگویم، کاش کمتر مشغول بودیم... این فقط لندن و پاریس نیست، همه شهرهای بزرگ در سراسر جهان هستند - این یک کابوس است. کریاکوف می‌گوید، او می‌افزاید که آلوده‌ترین مکان‌ها در جهان، بخش چمدان‌های فرودگاه هستند.

رونق جهانی ساس در واقع مشکلی است که خود ما ساخته ایم. پس از نابودی تقریباً جهانی در اوایل قرن بیستم، به لطف توسعه حشره کش های قدرتمندی مانند DDT، خونخواران حیله گر درست در زمانی که سفرهای بین المللی شروع شد، مقاومت خود را ایجاد کردند.

مانوف می‌گوید: «این به آنها اجازه می‌دهد تا مهارت‌های خود را ارتقا دهند و اساساً آنها باهوش‌تر شده‌اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید
در نسخه اول ثبت نام کنید

خبرنامه رایگان روزانه
ایمیل صبحگاهی ما داستان‌های کلیدی روز را شرح می‌دهد و به شما می‌گوید چه اتفاقی می‌افتد و چرا اهمیت دارد


اطلاعیه حفظ حریم خصوصی: خبرنامه ها ممکن است حاوی اطلاعاتی درباره موسسات خیریه، تبلیغات آنلاین و محتوایی باشد که توسط احزاب خارجی تامین می شود. برای اطلاعات بیشتر به سیاست حفظ حریم خصوصی ما مراجعه کنید. ما از Google reCaptcha برای محافظت از وب سایت خود استفاده می کنیم و خط مشی رازداری Google و شرایط خدمات اعمال می شود.
پس از ارتقاء خبرنامه
ساس‌های امروزی – که اکنون اسکلت بیرونی سخت‌تری دارند – می‌توانند به راحتی تشخیص دهند که کدام مناطق با آفت‌کش‌ها درمان شده‌اند و از آنها دوری می‌کنند، همانطور که می‌توانند تفاوت بین یک وعده غذایی خونی و کیسه‌ای که سوار آن شده‌اند را تشخیص دهند.

تخمین زده می شود که 30 درصد از جمعیت انسانی به گاز گرفتن واکنشی نشان نمی دهند و اغلب باعث می شود که هجوم برای مدت طولانی تری درمان نشود. به نظر می رسد این امر به ویژه در میان افراد مسن که ممکن است بی حرکت و یا حتی در بستر بسته باشند و در برابر پریشانی آسیب پذیرتر باشند، رایج است.

اما هر کسی منصفانه بازی می کند. مشتریان مانوف شامل اعضای خانواده سلطنتی - هلندی، نه بریتانیایی، او اشاره می‌کند - و یک «کارگردان مد بسیار معروف» (او از بیان اینکه کدام برند خودداری می‌کند) هستند. ما همچنین تعدادی از ثروتمندترین افراد در بریتانیا را داشته ایم. هیچ کس در برابر ساس بیمه نیست.»

اما بین چند اقدام پیشگیرانه ساده (نگاه کنید به زیر) و اقدام سریع در صورت یافتن، مانوف می‌گوید که ساس‌ها نیازی به فاجعه ندارند و با جوشاندن در دمای 60 درجه سانتی‌گراد، کمدها و ملحفه‌های شما را می‌میرند. "فرض کلی این است که شما باید خانه خود را آتش بزنید."

مانوف می‌گوید که برخی از مشتریان او حتی به فکر فروختن خانه‌های آلوده به ساس خود افتاده‌اند. اما ساس ها به طور نامحدود در کمین نمی مانند: آنها با وعده یک جشن شبانه بیرون کشیده می شوند و پس از شناسایی، می توانند به سرعت توسط متخصصان ریشه کن شوند.

مانوف می‌گوید: «این یک افسانه است که آن‌ها می‌توانند ماه‌ها بدون غذای خون زنده بمانند - و این ناعادلانه است، زیرا مردم را می‌ترساند. من سعی می کنم به آنها اطمینان دهم و خیالشان را راحت کنم... خلاص شدن از شر ساس چندان دشوار نیست. مردم نباید بیش از حد استرس داشته باشند.»

مطمئناً، او اضافه کرد، "عجله نکنید که همشهری فرانسوی خود را سرزنش کنید".

چگونه از ساس محافظت کنیم
اقامتگاه خود را بررسی کنید

بلاگو مانوف وقتی از خانه دور است، "بازرسی DIY" از چارچوب تخت و زیر ملحفه‌ها را برای یافتن آثاری مانند اسکلت بیرونی، تخم‌ها و مدفوع توصیه می‌کند (که علامت تیره‌ای بر روی تشک‌ها باقی می‌گذارد که به سختی می‌توان از شر آن خلاص شد). خود حشرات بالغ با چشم غیرمسلح قابل مشاهده هستند و شبیه "دانه های سیب صاف" هستند.

کیف خود را باز نکنید

لیوبو کریاکوف از متخصص ساس توصیه می کند که چمدان خود را نزدیک تخت نگذارید و وسایل خود را در کمد لباس یا کشوها باز نکنید. لباس های شسته نشده نیز یک عامل خطر هستند: «سس ج

بوی تو روی وسایلت.»

سواران را بررسی کنید

مانوف همچنین جابجایی چمدان‌ها از طریق فرودگاه‌ها را برای ساس‌ها در نقطه صفر می‌داند: «وقتی کیفم را از کمربند بیرون می‌آورم، همیشه آن را تکان می‌دهم و بازرسی می‌کنم.» کریاکوف می‌گوید که آیا می‌توانید ساس را در داخل یا روی چمدان‌تان ببینید «بستگی به تعداد ساس‌هایی دارد که برداشته‌اید»، اما این کمک می‌کند که بدانید به دنبال چه هستید. "اگر به طور کامل جستجو کنید، می توانید آنها را پیدا کنید."

به دنبال لقمه ها باشید - اعتماد نکنید که آنها را احساس خواهید کرد

با توجه به نسبت بالای جمعیتی که واکنشی نشان نمی دهند، حتی اگر ساس گاز بگیرد، ممکن است سخت بخوابید. مانوف می‌گوید: «بسیاری از مردم واقعاً نمی‌دانند که توسط ساس‌ها گزیده شده‌اند یا آن‌ها را در ملک خود دارند. اگر دلیلی برای سوء ظن وجود دارد، علائم قابل مشاهده روی پوستی که هنگام خواب در معرض دید قرار گرفته است، مانند صورت، گردن، مچ دست و مچ پا، و لکه های خون روی رختخواب را بررسی کنید.

سعی نکنید DIY کنید

در حالی که راه حل های سریع و گلوله های نقره ای برای ساس ها به صورت آنلاین فراوان است، بعید به نظر می رسد که این کار را انجام دهند و ممکن است آنها را بیشتر به سمت مخفی شدن سوق دهد. کریاکوف می‌گوید: «شما فقط هجوم را مختل خواهید کرد و کار ما را سخت‌تر می‌کنید. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تشک، چارچوب تخت و تخته تخت را کاملاً بچرخانید و اگر بخارپز دارید، فوراً از بخار ساس خلاص شوید.»

یک متخصص معتبر پیدا کنید

بسیاری از ارائه دهندگان آفات بی پروا، گوشه و کنار را قطع می کنند و اجازه می دهند هجوم بدتر شود. خدمات شورا نیز ممکن است به دلیل کاهش بودجه ناکافی باشد. Manov توصیه می کند که از فردی که توسط انجمن کنترل آفات بریتانیا معتبر شده است، استخدام کنید.

حداقل، مطمئن شوید که کل دارایی به درستی آماده شده و درمان شده است: برنامه های نقطه ای کار نمی کنند. کریاکوف می گوید یک ملک یک خوابه باید حدود 40 دقیقه طول بکشد. "اگر کمتر از آن طول بکشد، درمان کارساز نخواهد بود."

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت