9 مهر 1402

پیانو سولو و هنر تصویر پردازی هوش مصنوعی

موسیقی دبوسی

موسیقی دبوسی اغلب به عنوان "امپرسیونیست" توصیف می شود، اما او اغلب این عنوان را رد می کرد. در هر صورت، موسیقی او همتای مناسبی برای نمایش بصری مضامینی است که الهام‌بخش آهنگ‌های او هستند. هر صحنه در این ویدیو موضوع آهنگ را به تصویر می کشد:

تبریز امروز:

 

موسیقی دبوسی اغلب به عنوان "امپرسیونیست" توصیف می شود، اما او اغلب این عنوان را رد می کرد. در هر صورت، موسیقی او همتای مناسبی برای نمایش بصری مضامینی است که الهام‌بخش آهنگ‌های او هستند. هر صحنه در این ویدیو موضوع آهنگ را به تصویر می کشد:

1. Rêverie یک رویای روز است، بنابراین این صحنه یک نقطه زیبا در زیر یک درخت سایه دار برای رویای روز به هنگام عبور ابرها است.
2. Arabesque شکلی از تزئینات هنری است که از تزئینات سطحی بر اساس الگوهای خطی موزون تشکیل شده است. فکر نمی‌کردم چنین طرحی صحنه‌ی خیلی جالبی ایجاد کند، بنابراین این یکی را با نرده‌ای کوچک عربی برای پله‌ها ایجاد کردم.
3. Clair de Lune بر اساس شعر پل ورلن است که از نقاشی های ژان آنتوان واتو الهام گرفته شده است. در تلاش برای به تصویر کشیدن این شاهکار به صورت بصری، من با یک صحنه مالیخولیایی مهتابی و یک آتش سوزی گرم که به سبک واتو نقاشی شده بود، رفتم. کلمات از شعر به "با نور ماه آرام، غمگین و دوست داشتنی" اشاره می کنند، که من معتقدم دبوسی با تنظیم خود به خوبی آن را به تصویر می کشد. این عنوان در ابتدا "Promenade Sentimentale" نام داشت که به معنای پیاده روی احساسی است.
4. Pagodes برج‌هایی در شرق آسیا هستند که معمولاً سقف‌هایی با انحنا به سمت بالا در تقسیم‌بندی هر طبقه دارند و به عنوان معبد یا یادبود برپا می‌شوند. این صحنه شامل یک باغ ذن با یک بتکده بلند است. این آهنگ به شدت تحت تأثیر موسیقی گاملانی بود که دبوسی اولین بار در سال 1889 شنید.
5. Bruyères یک روستای کوچک در شمال شرقی فرانسه است و آهنگ از مزارع پوشیده از هدر بنفش در نزدیکی آن الهام گرفته شده است. این صحنه منظره ای آرام از مزارع پوشیده از هدر مشرف به روستا است.
6. La cathédrale engloutie به معنای «کلیسای جامع غرق‌شده» است و بر اساس اسطوره باستانی برتون است که در آن یک کلیسای جامع غوطه‌ور در زیر آب از دریا بلند می‌شود. صداهایی از آواز خواندن کشیش ها، نواختن زنگ ها و نواختن ارگ از آن سوی دریا شنیده می شود. سپس کلیسای جامع دوباره در اقیانوس فرو می‌رود و ارگ یک بار دیگر شنیده می‌شود، اما از زیر آب. برای این صحنه، کلیسای جامع را بازسازی و غرق شدن از اقیانوس را بازسازی کردم.
7. La fille aux cheveux de lin به «دختری با موهای کتان» ترجمه می‌شود. این صحنه نقاشی سبک امپرسیونیستی از دختری با موهای کتان است که در یک روز گرم تابستانی در مزرعه ایستاده است.
8. Reflets dans l'eau به معنی "بازتاب روی آب" است، این صحنه دارای چند قو است که بازتاب آنها روی آب است.
9. سارابنده یک رقص باشکوه درباری مربوط به قرن 17 و 18 است که از یک رقص نابود شده قبلی اسپانیایی شکل گرفته است. دبوسی با اشاره به نحوه بازی گفت که باید «به جای یک پرتره قدیمی در لوور باشد» این صحنه نشان دهنده پرتره دوران باروک است که ممکن است در یک موزه قدیمی پیدا کنید، اما چون مهارت های انیمیشن من محدود است، به سراغ آن رفتم. یک صحنه دیورامای ساده تر که رقصی را به تصویر می کشد که در سراسر ایتالیا و فرانسه رایج شد.
10. پرلود اولین موومان در سوئیت برگاماسک است. Bergamasques به جشنواره‌های ماسک‌دار در سنت تئاتر باستانی ایتالیا اشاره دارد. این آهنگ شبیه یک جشن است و به سبک باروک است، بنابراین برای این صحنه با نوعی جشنواره ایتالیایی در برگامو به سبک ژان آنتوان واتو رفتم.

00:00 Rêverie
05:43 Arabesque No. 1
10:40 Clair de Lune
16:13 Pagodes
22:29 Bruyères: Calme
25:29 La cathédrale engloutie
32:36 La fille aux cheveux de lin
35:16 Reflets dans l'eau
40:48 Sarabande
46:08 Prélude

---

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت