1 مهر 1402

کودکان خوشنویسی می کنند

نقاشی روی ابریشم از مای ترونگ تو

تابلو" خطاطی " تصویری جذاب از رابطه انسان هاست که توسط هنرمند تجربه شده است. هنرمند در این نقاشی کودکان را به شکلی شفاف و متین قرار داده است. هر فرد جوانی می تواند از دوستان خود متمایز شود، اما با هم آنها یک گروه متحد هستند. این لحظه ای از شادی مشترک است که در تعامل آنها با یکدیگر منتقل می شود و در نهایت بین فرهنگ ها قابل ارتباط است.

تبریز امروز:

خطاطی - خوشنویسی -مای ترونگ تو -Mai Thrung Thu

 مای ترونگ تو به دلیل استعدادش در نقاشی روی ابریشم بسیار مورد توجه است و آثار این هنرمند او را به عنوان استاد رسانه در تاریخ هنر مدرن ویتنام معرفی کرده است. نقاشی‌های او بینشی در مورد حکومت استعماری فرانسوی هندوچین از دیدگاه طبقه بالا ارائه می‌کند. نقاشی زنان و کودکانی که در فعالیت‌های خانگی شرکت می‌کردند، نقوش مورد علاقه اش در نقاشی‌ها بودند. در مجموع مجموعه آثار او را می توان به عنوان روایتی از کشور در حال گذار از ارزش های شرقی در مواجهه با مدرنیته غربی تلقی کرد.

این هنرمند زیر نظر هنرمند فرانسوی ویکتور تاردیو تحصیل کرد. او Ecole de Beaux-Arts d’Indochine، اولین مدرسه هنری در هانوی را تأسیس کرد و متعاقباً علاقه کشور را به پرورش هویت هنری خود برانگیخت. تاردیو زیبایی‌شناسی و تکنیک‌های اروپایی، به‌ویژه شیوه‌های تفکر امپرسیونیستی با رنگ‌های شاداب، توجه به ترکیب‌بندی و ضربه‌های قلم موی ضخیم را با خود آورد. تأثیر او بر دانش‌آموزان ویتنامی تأثیر ماندگاری بر آثار هنری که از اواخر دهه 1920 و به بعد تولید می‌شد، داشت.

نقاشی‌های خود مای ترونگ تو یادآور این شیوه‌های تفکر است و این در اثر حاضر بیشتر مشهود است. یک پالت رنگی غنی و توجه دقیق به جزئیات، ویژگی بارز این هنرمند در طول زندگی حرفه ای او بود. بسیاری از نقاشی‌های او دارای یک قاب اصلی و دست‌ساز بودند و این جزئیات تنها جذابیت شرقی آثار هنری را به طور کلی افزایش داد. تابلو" خطاطی " کاملاً نمونه ای از این رابطه است، زیرا همانطور که در نقاشی مشاهده می شود، هشت کودک دور هم جمع شده اند که روی خوشنویسی خود کار می کنند و در رفاقت دوران جوانی شرکت می کنند.

تابلو" خطاطی "  تصویری جذاب از رابطه انسان ها در شرق و غرب است که توسط هنرمند تجربه شده است. هنرمند در این نقاشی کودکان را به شکلی شفاف و متین قرار داده است. هر فرد جوانی می تواند از دوستان خود متمایز شود، اما با هم آنها یک گروه متحد هستند. این لحظه ای از شادی مشترک است که در تعامل آنها با یکدیگر منتقل می شود و در نهایت بین فرهنگ ها قابل ارتباط است.

آثار مای ترانگ تو به عنوان راهنمای زندگی قرن 19 در ویتنام عمل می کند، در حالی که عمیق تر در ذهنیت مردی که شاهد این تغییرات است، می کاود. در سال 1937، این هنرمند به پاریس مهاجرت کرد و در آنجا باقی عمر خود را گذراند. این هنرمند زمانی که در خارج از کشور زندگی می کرد اثر حاضر را خلق کرد و در این شرایط ،تابلو" خطاطی " لحظه ای از خاطره مای ترنگ تو از دوران کودکی خود در هانوی است.

 

کاوه وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت