خبر های ویژه

انفجار در پل رنگین کمان

1 آذر 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

29 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

25 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

23 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

16 آبان 1402

چاقو زدن به تن نحیف کودک فلسطینی در امریکا

24 مهر 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

31 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

24 شهریور 1402

خانه ای در داخل هواپیما

3 شهریور 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

9 مرداد 1402

در زیمبابوه، ما برای شیرها گریه نمی کنیم

26 تیر 1402

جشن بلوغ در قبایل امریکای جنوبی

29 خرداد 1402

دریای آینه ها

29 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

23 خرداد 1402

چگونه میلیاردها کمک امدادی کوید-19 به سرقت یا به هدر رفت

22 خرداد 1402

1 شهریور 1402

زرافه کمیاب بدون طرح پوستی در باغ وحش تنسی متولد شد

زرافه ای بدون نقاشی شبکه ای پوست

موضوع بدنیا آمدن یک زرافه بدون لکه در باغ وحش تنسی ممکن است ساده باشد، اما قطعاً معمولی نیست. زرافه بدون خال در 31 ژوئیه در باغ وحش خانوادگی برایتس در لایم استون، یک جامعه روستایی در شمال شرقی تنسی به دنیا آمد. دیوید برایت، یکی از صاحبان باغ وحش، گفت که این حیوان قهوه‌ای رنگ نادر است: تحقیقات نشان می‌دهد زرافه دیگری که بدون الگوی پوستی در سال 1972 در توکیو متولد شده بود و دو زرافه ی دیگر قبل از آن شناخته شده بودند. این نقاط به عنوان استتار برای زرافه ها در طبیعت عمل می کنند. او گفت که نوزادی که هنوز نامش فاش نشده است سالم است و همراه با مادرش در باغ وحش 103 هکتاری به نمایش گذاشته شده است. برایت گفت که این باغ وحش در اقدامی غیرمعمول از پستی درباره زرافه در صفحه فیس بوک خود برای کمک به تلاش های حفاظتی استفاده کرد. ما معمولاً برای هیچ نوزادی در باغ وحش پست نمی‌کنیم، اما با توجه به این موقعیت منحصربه‌فرد، می‌دانستیم که این امر توجه زیادی را به زرافه‌ها جلب می‌کند و به ما کمک می‌کند مردم را در جهت درست راهنمایی کنیم. شما می توانید به زرافه ها در طبیعت کمک کنید. بر اساس گزارش بنیاد حفاظت از زرافه، تعداد حیوانات در طبیعت در دهه های اخیر کاهش یافته است. در دهه 1980 حدود 155000 زرافه در آفریقا وجود داشت در حالی که امروزه حدود 117000 زرافه وجود دارد. استفانی فنسی، مدیر بنیاد در بیانیه‌ای گفت: «ما معتقدیم که تعداد زرافه‌ها در 30 تا 35 سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است، با این حال، ما همچنین می‌بینیم که تلاش‌های حفاظتی در حال ایجاد تفاوت هستند. علاوه بر درخواست از مردم برای کمک به انتخاب نام برای این حیوان، باغ وحش از مردم نیز می‌خواهد که به تلاش‌های حفاظتی کمک مالی کنند. در این پست آمده است: "ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نسل های آینده فرصت دیدن این حیوانات شگفت انگیز را خواهند داشت." نام های پیشنهادی برای نوزاد عبارتند از Kipekee، که به معنای منحصر به فرد است. فرالی که به معنای غیرعادی است. شکیری که به معنای زیباترین است. یا جملا که به معنای زیبایی بزرگ است. آرا در 4 سپتامبر جمع آوری می شود و نام جدید اعلام می شود.

تبریز امروز:

توسط: ربکا رینولدز، آسوشیتدپرس

 زرافه بدون خال

موضوع بدنیا آمدن یک زرافه بدون لکه در باغ وحش تنسی ممکن است ساده باشد، اما قطعاً معمولی نیست. زرافه بدون خال در 31 ژوئیه در باغ وحش خانوادگی برایتس در لایم استون، یک جامعه روستایی در شمال شرقی تنسی به دنیا آمد.

دیوید برایت، یکی از صاحبان باغ وحش، گفت که این حیوان قهوه‌ای رنگ نادر است: تحقیقات نشان می‌دهد زرافه دیگری که بدون الگوی پوستی در سال 1972 در توکیو متولد شده بود و دو زرافه ی دیگر قبل از آن شناخته شده بودند. این نقاط به عنوان استتار برای زرافه ها در طبیعت عمل می کنند.

او گفت که نوزادی که هنوز نامش فاش نشده است سالم است و همراه با مادرش در باغ وحش 103 هکتاری به نمایش گذاشته شده است.

برایت گفت که این باغ وحش در اقدامی غیرمعمول از پستی درباره زرافه در صفحه فیس بوک خود برای کمک به تلاش های حفاظتی استفاده کرد.

ما معمولاً برای هیچ نوزادی در باغ وحش پست نمی‌کنیم، اما با توجه به این موقعیت منحصربه‌فرد، می‌دانستیم که این امر توجه زیادی را به زرافه‌ها جلب می‌کند و به ما کمک می‌کند مردم را در جهت درست راهنمایی کنیم. شما می توانید به زرافه ها در طبیعت کمک کنید.

بر اساس گزارش بنیاد حفاظت از زرافه، تعداد حیوانات در طبیعت در دهه های اخیر کاهش یافته است. در دهه 1980 حدود 155000 زرافه در آفریقا وجود داشت در حالی که امروزه حدود 117000 زرافه وجود دارد.

استفانی فنسی، مدیر بنیاد در بیانیه‌ای گفت: «ما معتقدیم که تعداد زرافه‌ها در 30 تا 35 سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است، با این حال، ما همچنین می‌بینیم که تلاش‌های حفاظتی در حال ایجاد تفاوت هستند.

علاوه بر درخواست از مردم برای کمک به انتخاب نام برای این حیوان، باغ وحش از مردم نیز می‌خواهد که به تلاش‌های حفاظتی کمک مالی کنند.

در این پست آمده است: "ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نسل های آینده فرصت دیدن این حیوانات شگفت انگیز را خواهند داشت."

نام های پیشنهادی برای نوزاد عبارتند از Kipekee، که به معنای منحصر به فرد است. فرالی که به معنای غیرعادی است. شکیری که به معنای زیباترین است. یا جملا که به معنای زیبایی بزرگ است. آرا در 4 سپتامبر جمع آوری می شود و نام جدید اعلام می شود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت