خبر های ویژه

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری ؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد

12 فروردین 1403

روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش‌بس در غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کردند

5 فروردین 1403

گروه های بومی روی گنجینه ای از لیتیوم نشسته اند. اکنون معادن آب، فرهنگ و ثروت آنها را تهدید می کند

23 اسفند 1402

تنبیه دانش آموز به دلیل آرایش موی نامتعارف

4 اسفند 1402

«پسرم تو همیشه یک احمق بودی»

1 اسفند 1402

برزیل اظهارات لولا در غزه را در مناقشه دیپلماتیک با اسرائیل پس نخواهد گرفت

1 اسفند 1402

اتهامات کودتا برای رییس جمهور سابق

22 بهمن 1402

ترامپ پادشاه نبود و می توان به خاطر جنایاتی که در زمان ریاست جمهوری مرتکب شده ، او را محاکمه کرد، در برابر جرم ؛رئیس جمهور ترامپ به شهروند ترامپ تبدیل شده است

17 بهمن 1402

جنگ در یک سو ، تلاش برای صلح در سوی دیگر

14 بهمن 1402

رودخانه اتمسفریک وارد ایالات متحده شد

12 بهمن 1402

شاهکار جدید بایدن: من قاطی کردم!

29 دی 1402

برزیل نگرانی خود را با انتقاد ونزوئلا از کشتی جنگی بریتانیایی که به گویان فرستاده شده است، نشان می دهد

9 دی 1402

دستگیری کشیش های کاتولیک در نیکاراگوئه ادامه می یابد

9 دی 1402

گوستاوو سیسنروس، غول رسانه ای ونزوئلا در سن 78 سالگی درگذشت

9 دی 1402

9 مرداد 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

کوکان کار در مزارع آمریکایی

در گزارش اخیر، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد خواستار تغییرات دگرگون کننده در سیستم های اجتماعی رسمی و غیررسمی شد که زنانی را که در مزارع و بخش غذا در سرتاسر جهان کار می کنند، سلب قدرت می کند. در حالی که خشونت علیه زنان در کشاورزی ممکن است مشکلی باشد که عمدتاً در کشورهای در حال توسعه تجربه می شود، حقیقت این است که اغلب برای زنان و دختران در مزارع ایالات متحده نیز اتفاق می افتد. همانطور که می بینیم، استثمار جنسی که توسط مردان در موقعیت های قدرت انجام می شود، ترسی را القا می کند که کارگران مزرعه را با وجود شرایط کاری نامطمئن، مطیع نگه می دارد - و میوه ها و سبزیجات را ارزان نگه می دارد.

تبریز امروز:

سو استفاده از کارگران در مزارع امریکایی

تاریخ انتشار: 31 ژوئیه 2023

کاتلین سکسمیت
استادیار جامعه شناسی روستایی، ایالت پن

فرانسیسکو آلفردو ریس
دکتری کاندیدای جامعه شناسی روستایی و کشاورزی و توسعه بین المللی، ایالت پن

مگان ای ام گریفین
متخصص تعامل با جامعه دانشجویی، کالج کانکتیکات

بیانیه افشاگری
کاتلین سکسمیت از وزارت کشاورزی ایالات متحده، دپارتمان کشاورزی پنسیلوانیا، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، انجمن جامعه شناسی روستایی، موسسه قارچ آمریکایی، آکسفام آمریکا و بنیاد ابتکارات جامعه شناختی بودجه دریافت می کند.

فرانسیسکو آلفردو ریس و مگان A. M. Griffin برای هیچ شرکت یا سازمانی که از این مقاله منتفع می‌شود کار، مشاوره، مالکیت سهام ندارند یا از آن کمک مالی دریافت نمی‌کنند و هیچ وابستگی مرتبطی را فراتر از انتصاب علمی خود فاش نکرده‌اند.

 

سریال‌های جنایی تلویزیونی اغلب در شهرها اتفاق می‌افتند، اما در فصل سوم آن، سریال «جنایت آمریکایی» شبکه ABC حالت دیگری داشت. در یک مزرعه گوجه‌فرنگی در کارولینای شمالی اتفاق افتاد، جایی که زن جوانی را نشان می‌داد که در مزرعه‌ای توسط سرپرستش مورد تجاوز وحشیانه قرار می‌گرفت.

شخصیت دیگری به بازجوی پلیس می‌گوید«مردم همیشه در آن مزرعه می میرند. هیچکس اهمیت نمیدهد. زن‌ها مرتباً مورد تجاوز قرار می‌گیرند،» .

نویسندگان سریال تحقیقات خود را انجام دادند. مطالعات نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از زنان مزرعه‌دار آمریکایی مکزیکی و مکزیکی در ایالات متحده، نوعی آزار جنسی را در محل کار تجربه کرده‌اند. تجاوز به قدری رایج است که برخی به محل کار خود لقب "مزارع شلوارک" بدهند. برای مقایسه، حدود 38 درصد از زنان در ایالات متحده گزارش می دهند که نوعی آزار جنسی در محل کار را تجربه می کنند.

در گزارش اخیر، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد خواستار تغییرات دگرگون کننده در سیستم های اجتماعی رسمی و غیررسمی شد که زنانی را که در مزارع و بخش غذا در سرتاسر جهان کار می کنند، سلب قدرت می کند. در حالی که خشونت علیه زنان در کشاورزی ممکن است مشکلی باشد که عمدتاً در کشورهای در حال توسعه تجربه می شود، حقیقت این است که اغلب برای زنان و دختران در مزارع ایالات متحده نیز اتفاق می افتد.

همانطور که می بینیم، استثمار جنسی که توسط مردان در موقعیت های قدرت انجام می شود، ترسی را القا می کند که کارگران مزرعه را با وجود شرایط کاری نامطمئن، مطیع نگه می دارد - و میوه ها و سبزیجات را ارزان نگه می دارد.

 

 

کارگران آسیب پذیر
در تحقیقات ما در مورد توسعه روستایی، کشاورزی و نابرابری جنسیتی روستایی، متوجه شدیم که خشونت مبتنی بر جنسیت علیه کارگران زن به طرز وحشتناکی در مزارع ایالات متحده رایج است.

به گفته سازمان ملل، خشونت علیه زنان و دختران شامل «هر عمل مبتنی بر جنسیت است که آسیب یا رنج جنسی، روانی یا جسمی ایجاد کند». البته مردان و پسران می توانند خشونت مبتنی بر جنسیت را در مزارع ایالات متحده تجربه کنند، اما طبق دانش ما هیچ تحقیق تایید کننده ای وجود ندارد.

اغلب، خشونت جنسی علیه زنان توسط مردانی که در مناصب قدرت هستند، مانند سرکارگرها، پیمانکاران کار مزرعه، مالکان مزرعه و همکاران انجام می شود. متأسفانه، کارگران مزرعه اغلب این افسانه را قبول دارند که زنان برای خود آزار و اذیت جنسی ایجاد می کنند. این باور، دریافت حمایت را برای قربانیان دشوار می کند.

زنان مهاجر کارگر مزرعه به دلیل عدم تعادل قدرت در محل کار تحت سلطه مردان آسیب پذیر هستند. زنان 28 درصد از کارگران مزرعه کشور را تشکیل می دهند که آنها را در بسیاری از مزارع در اقلیت قرار می دهد. اکثر آنها مهاجرانی از آمریکای لاتین هستند و بسیاری از آنها فاقد مدرک هستند.

 کارگران زن مزرعه نیز با شکاف دستمزد جنسیتی در حدود 6 درصد روبرو هستند تا حدی به دلیل مسئولیت‌های والدینی که تعداد ساعات کار را محدود می‌کند. محققان مستند کرده‌اند که چگونه مردانی که در موقعیت‌های قدرت قرار دارند از این آسیب‌پذیری با ارائه ساعت‌ها و امتیازات شغلی در ازای سو استفاده های جنسی و تهدید به اخراج زنان در صورت امتناع استفاده می‌کنند.

نقش کودکان کار
دختران زیر 18 سال به ویژه در معرض آزار و اذیت و آزار جنسی در مزارع هستند. در حالی که گزارش‌های بسیار مورد نیاز، اعتراض عمومی را علیه شرایط سخت کار برای کودکان کار مهاجر ایجاد کرده است، کودکان مهاجر دهه‌ها به صورت قانونی در کشاورزی در ایالات متحده کار کرده‌اند.

کشاورزی بر اساس قوانین کار فدرال، که به صاحبان مزرعه اجازه می‌دهد تا کودکانی را که در سن ۱۲ سالگی هستند، استخدام کنند، از وضعیت ویژه‌ای برخوردار است. خانواده‌های کارگر مزرعه با توجه به دستمزدهای پایین و نرخ‌های فقر بالا، اغلب به درآمد حاصل از کار کودکان متکی هستند.

کارشناسان می گویند که دختران جوان ممکن است به ویژه در برابر آزار و خشونت جنسی در مزارع آسیب پذیر باشند زیرا کمتر احتمال دارد که سوء استفاده را تشخیص دهند و گزارش دهند. در حال حاضر، کودکان 12 ساله را می‌توان بدون محدودیت ساعات کار در مزارع استخدام کرد، البته تا زمانی که مدرسه را از دست ندهند.

دموکرات ها در کنگره بارها نسخه هایی از قانون کار کودکان برای اظهار نظر را معرفی کرده اند

قانون استخدام و ایمنی مزرعه (CARE) از سال 2005. این لایحه با همسو کردن سن قانونی کار در مزرعه با سایر صنایع، به رفع آسیب پذیری دختران جوان در کار مزرعه کمک می کند.


قانون کار ایالات متحده به کودکان 12 ساله اجازه می دهد تا در کشاورزی کار کنند و دختران جوان را در معرض خطر خشونت جنسی قرار می دهد.
آیا ویزای کارگر مهمان جواب می دهد؟
از آنجایی که یکی از عوامل اصلی تهدید خشونت علیه کارگران زن مزرعه، این واقعیت است که بسیاری از آنها فاقد مدرک هستند، آیا گسترش برنامه ملی ویزای کارگر مهمان کشاورزی H-2A می تواند راه حلی باشد؟

برنامه H-2A به عنوان راهی برای رفع کمبود نیروی کار کشاورزی در بین کشاورزان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تعداد مشاغل مزرعه ای ایالات متحده که برای کارگران H-2A تأیید شده بود از 48000 در سال 2005 به 371000 در سال 2022 افزایش یافت زیرا کشاورزان کنگره را تحت فشار قرار دادند تا به اتباع خارجی بیشتری اجازه ورود به ایالات متحده برای پر کردن مشاغل موقت کشاورزی را بدهد.

این برنامه، حداقل در تئوری، به چندین مورد از آسیب پذیری های ساختاری کارگران زن مزرعه می پردازد. ویزا یک حق قانونی برای ورود به کشور اعطا می کند و خطر شدید تجاوز جنسی در هنگام عبور از مرزهای مخفی را کاهش می دهد. وضعیت حقوقی همچنین باید ترس از اخراج را از بین ببرد، که این امر باعث تقویت شجاعت زنان برای صحبت علیه خشونت جنسی در محل کار می شود.

اما کلمه کلیدی در اینجا "باید" است.

با توجه به نگرانی، مدافعان کار مهاجر متهم کرده اند که برنامه H-2A "تبعیض سیستماتیک مبتنی بر جنسیت در استخدام" را ترویج می کند. تنها 3.3 درصد از کارگران مهمان H-2A که در سال 2021 پذیرفته شدند زن بودند، سطحی که نشان دهنده روندهای تاریخی است. برخی از آگهی های خارجی برای کارگران H-2A به صراحت بیان می کنند که استخدام کنندگان به دنبال کارگران مرد توانمند هستند.
نیروی کار در مزرعه


وقتی تعداد کارگران زن مزرعه کم باشد، ظرفیت جمعی کمتری برای اعتراض یا گزارش شرایط آزار جنسی دارند. علاوه بر این، یک گزارش در سال 2020 در مورد شرایط کار در میان کارگران H-2A نشان داد که 12٪ از شرکت کنندگان - از جمله زنان و مردان - آزار جنسی را تجربه کرده اند. نویسندگان بر این باور بودند که این رقم نشان‌دهنده کاهش ناخالص است.

برنامه‌های ویزای کارگر مهمان در واقع می‌تواند باعث شود که کارگران موقعیت‌های توهین‌آمیز را تحمل کنند، زیرا وضعیت حقوقی کارگران در ایالات متحده طبق تعریف با شغل آنها مرتبط است. کارگران مهمان اغلب از تلافی کارفرما در صورت شکایت از سوء استفاده جنسی می ترسند. به نظر ما، برنامه‌های ویزای کارگر مهمان به جای حل کردن موقعیت نامشخص کارگران را نهادینه می‌کند.

یک مسیر رو به جلو
ما با سازمان ملل متحد موافقیم که تغییرات گسترده ای برای توانمندسازی زنان، افزایش بهره وری مزارع و ارتقای حقوق بشر در سیستم جهانی غذا لازم است. همانطور که قانونگذاران ایالات متحده در حال تدوین لایحه مزرعه بعدی هستند، آنها می توانند با الگو قرار دادن در مزارع و مزارع آمریکا، برای زنان در سراسر جهان مفید باشند.

به عنوان اولین گام، ما معتقدیم که قانونگذاران باید قانون CARE را تصویب کنند، که سن قانونی کار در مزارع را به 14 سال افزایش می دهد و تعداد دختران جوانی را که در معرض سوء استفاده هستند کاهش می دهد.

دوم، قانونی کردن حدود 283000 کارگر مزرعه‌دار غیرمجاز کشور، با گسترش فرصت‌های شغلی در خارج از بخش کشاورزی، این کارگران را کمتر در معرض آزار جنسی قرار می‌دهد.
از سال 2005 نسخه هایی از قانون کودکان برای استخدام مسئولانه و ایمنی مزرعه (CARE) را معرفی کرد. این لایحه با همسو کردن سن قانونی کار در مزرعه با سایر صنایع، به رفع آسیب پذیری دختران جوان در کار مزرعه کمک می کند.

 
 

قانون کار ایالات متحده به کودکان 12 ساله اجازه می دهد تا در کشاورزی کار کنند و دختران جوان را در معرض خطر خشونت جنسی قرار می دهد.
آیا ویزای کارگر مهمان جواب می دهد؟
از آنجایی که یکی از عوامل اصلی تهدید خشونت علیه کارگران زن مزرعه، این واقعیت است که بسیاری از آنها فاقد مدرک هستند، آیا گسترش برنامه ملی ویزای کارگر مهمان کشاورزی H-2A می تواند راه حلی باشد؟

برنامه H-2A به عنوان راهی برای رفع کمبود نیروی کار کشاورزی در بین کشاورزان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تعداد مشاغل مزرعه ای ایالات متحده که برای کارگران H-2A تأیید شده بود از 48000 در سال 2005 به 371000 در سال 2022 افزایش یافت زیرا کشاورزان کنگره را تحت فشار قرار دادند تا به اتباع خارجی بیشتری اجازه ورود به ایالات متحده برای پر کردن مشاغل موقت کشاورزی را بدهد.

این برنامه، حداقل در تئوری، به چندین مورد از آسیب پذیری های ساختاری کارگران زن مزرعه می پردازد. ویزا یک حق قانونی برای ورود به کشور اعطا می کند و خطر شدید تجاوز جنسی در هنگام عبور از مرزهای مخفی را کاهش می دهد. وضعیت حقوقی همچنین باید ترس از اخراج را از بین ببرد، که این امر باعث تقویت شجاعت زنان برای صحبت علیه خشونت جنسی در محل کار می شود.

اما کلمه کلیدی در اینجا "باید" است.

با توجه به نگرانی، مدافعان کار مهاجر متهم کرده اند که برنامه H-2A "تبعیض سیستماتیک مبتنی بر جنسیت در استخدام" را ترویج می کند. تنها 3.3 درصد از کارگران مهمان H-2A که در سال 2021 پذیرفته شدند زن بودند، سطحی که نشان دهنده روندهای تاریخی است. برخی از آگهی های خارجی برای کارگران H-2A به صراحت بیان می کنند که استخدام کنندگان به دنبال کارگران مرد توانمند هستند.وقتی تعداد کارگران زن مزرعه کم باشد، ظرفیت جمعی کمتری برای اعتراض یا گزارش شرایط آزار جنسی دارند. علاوه بر این، یک گزارش در سال 2020 در مورد شرایط کار در میان کارگران H-2A نشان داد که 12٪ از شرکت کنندگان - از جمله زنان و مردان - آزار جنسی را تجربه کرده اند. نویسندگان بر این باور بودند که این رقم نشان‌دهنده کاهش ناخالص است.

برنامه‌های ویزای کارگر مهمان در واقع می‌تواند باعث شود که کارگران موقعیت‌های توهین‌آمیز را تحمل کنند، زیرا وضعیت حقوقی کارگران در ایالات متحده طبق تعریف با شغل آنها مرتبط است. کارگران مهمان اغلب از تلافی کارفرما در صورت شکایت از سوء استفاده جنسی می ترسند. به نظر ما، برنامه‌های ویزای کارگر مهمان به جای حل کردن موقعیت نامشخص کارگران را نهادینه می‌کند.

یک مسیر رو به جلو
ما با سازمان ملل متحد موافقیم که تغییرات گسترده ای برای توانمندسازی زنان، افزایش بهره وری مزارع و ارتقای حقوق بشر در سیستم جهانی غذا لازم است. همانطور که قانونگذاران ایالات متحده در حال تدوین لایحه مزرعه بعدی هستند، آنها می توانند با الگو قرار دادن در مزارع و مزارع آمریکا، برای زنان در سراسر جهان مفید باشند.

به عنوان اولین گام، ما معتقدیم که قانونگذاران باید قانون CARE را تصویب کنند، که سن قانونی کار در مزارع را به 14 سال افزایش می دهد و تعداد دختران جوانی را که در معرض سوء استفاده هستند کاهش می دهد.

دوم، قانونی کردن حدود 283000 کارگر مزرعه‌دار غیرمجاز کشور، با گسترش فرصت‌های شغلی در خارج از بخش کشاورزی، این کارگران را کمتر در معرض آزار جنسی قرار می‌دهد.


پستی به اشتراک گذاشته شده توسط Farmworker Justice (@farmworkerjustice)

سوم، از نظر ما، تلاش‌ها برای قانونی کردن کارگران مزرعه - اخیراً از طریق قانون نوسازی نیروی کار مزرعه - باید اجرای قانون کار را تقویت کند و کانال‌هایی با بودجه مناسب برای گزارش تخلفات و تغییر شغل در صورت وقوع سوء استفاده فراهم کند.

لایحه هایی که مسیر قانونی را برای کارگران کشاورزی پیشنهاد می کنند بر تامین نیروی کار کافی برای کارفرمایان مزارع متمرکز شده است. به عنوان مثال، برخی از پیشنهادات برنامه H-2A را گسترش می‌دهند و کارگرانی را که قبلاً در ایالات متحده هستند ملزم می‌کنند تا چندین سال به کار کشاورزی ادامه دهند تا گرین کارت دریافت کنند.

اما بدون گام‌هایی برای بهبود سیستم‌های حمایت از کار، چنین تغییراتی می‌تواند کارگران را در برابر آزار جنسی و سایر آزارهای کارگری آسیب‌پذیرتر کند و نتیجه معکوس آن را افزایش دهد که تمایل بیشتری به ترک کشاورزی در اسرع وقت داشته باشند.
​Look up details

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت