خبر های ویژه

اوج نياز به منجي موعود

4 اسفند 1402

حضور در انتخابات و حفظ وحدت ملی

29 بهمن 1402

از مدرسه حکمت تبریز تااستادی ممتاز آکادمی جراحان پاریس

13 بهمن 1402

مسئولیت‌های دولت و بخش خصوصی برای پیشرفت اقتصادی

10 بهمن 1402

آب دریای عمان به اصفهان انتقال می یابد؛ آیا می توان این لوله گذاری را تا دریاچه اورمیه هم ادامه داد؟

2 بهمن 1402

مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی شد

1 بهمن 1402

استاندار آذربایجان شرقی به دیار باقی شتافت

30 دی 1402

رهبر انقلاب: حضور، خواست و اقدام مردم یک اصل اساسی در اسلام است

27 دی 1402

وقتی مشکل را نشناخته اید ، کوتاه ترین راه همواره بهترین راه نیست ! زیرا راه حل شما ممکن است جزیی ار مسئله گردد!

25 دی 1402

قانون حمایت از گزارشگران فساد ابلاغ شد

25 دی 1402

ريشه مفاسد، ضعف مديريت است

19 دی 1402

سیاست راهبردی امام آوردن مردم به صحنه سیاست راهبردی دشمن خارج کردن مردم از صحنه

19 دی 1402

هزار کوه ، گل هزارمش را ندید!

15 دی 1402

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درپی شهادت جمعی از زائران مزار شهید سلیمانی در حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان پیامی صادر کردند.

13 دی 1402

یونسکو ۲۰۲۳ را مرگبارترین سال برای خبرنگاران در کشورهای درگیر جنگ خواند

1 دی 1402

تشکیل ائتلاف جهانی در برابر زورگویی‌های آمریکا و غربی‌ها

13 آذر 1402

1 مرداد 1402

انتخاب ناصحیح همچنان بی پاسخ یکه تازی می کند

ایرنا آذربایجان دفتر خود را در باکو افتتاح می کند

در اولین حضور مطبوعاتی ایرنا آذربایجان، خبرنگار بزرگ ترین خبرگزاری دولتی کشور از طرح سوال به زبان انگلیسی عاجز ماند ، با توجه به اینکه خبرنگار ایرنا در باکو ساکن می شود و می بایست همراه با زبان انگلیسی به زبان ترکی نیز مسلط باشد و حتی در گزینش و اعزام خبرنگار به جمهوری آذربایجان ، اولویت انتخاب از میان خبرنگاران ترک زبان منطقی تر جلوه می کرد ، انتخاب خبرنگار کاربلد که نمادی از توانایی مدیران پشت صحنه را نشان می دهد ، خوب جلوه گر نشد ، او به عنوان نماینده ایران اعتبار لازم برای نمایش حرفه ای گری و توانمندی را کسب نکرد! ..........در اولین حضور مطبوعاتی ایرنا آذربایجان، خبرنگار بزرگ ترین خبرگزاری دولتی کشور از طرح سوال به زبان انگلیسی عاجز ماند ، با توجه به اینکه خبرنگار ایرنا در باکو ساکن می شود و می بایست همراه با زبان انگلیسی به زبان ترکی نیز مسلط باشد و حتی در گزینش و اعزام خبرنگار به جمهوری آذربایجان ، اولویت انتخاب از میان خبرنگاران ترک زبان منطقی تر جلوه می کرد ، انتخاب خبرنگار کاربلد که نمادی از توانایی مدیران پشت صحنه را نشان می دهد ، خوب جلوه گر نشد . او به عنوان نماینده ایران اعتبار لازم برای نمایش حرفه ای گری و توانمندی را کسب نکرد! *** هواپیمایی امارات نمادی از مدیریت توانمند در یک پرواز با انتخاب ملیت های مختلف در میان مهماندارانش است ! در یک پرواز به سمت ایران مهماندار فارس زبان حتما جزو کادر پرواز است ! و در یک پرواز طولانی می توان مهمانداران چینی ، ژاپنی و تایلندی و روس و سیاهپوست های افریقایی را دید که در عین تسلط به زبان محلی و منطقه ای خود به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند! مدیریت داخلی یک هواپیما با چندین زبان مختلف زنده انجام می شود و در حالی که هزینه ی اضافی برای این امر صرف نمی شود ، چون فقط در بکارگیری و انتخاب آنان دقت به عمل آمده است !

تبریز امروز:

 

در اولین حضور مطبوعاتی ایرنا آذربایجان،  خبرنگار  بزرگ ترین خبرگزاری دولتی کشور از طرح سوال به زبان انگلیسی عاجز ماند ، با توجه به اینکه خبرنگار ایرنا در باکو ساکن می شود و می بایست همراه با زبان انگلیسی به زبان ترکی نیز مسلط باشد و حتی در گزینش و اعزام خبرنگار به جمهوری آذربایجان ، اولویت انتخاب از میان خبرنگاران ترک زبان منطقی تر جلوه می کرد ، انتخاب خبرنگار کاربلد که نمادی از توانایی مدیران پشت صحنه را نشان می دهد  ، خلاف واقعیت را نشان داد. او به عنوان نماینده ایران اعتبار لازم برای نمایش حرفه ای گری و توانمندی را کسب نکرد!

***

هواپیمایی امارات نمادی از مدیریت توانمند در یک پرواز با انتخاب ملیت های مختلف در میان مهماندارانش است !  در یک پرواز به سمت ایران مهماندار فارس زبان حتما جزو کادر پرواز است !

و در یک پرواز طولانی می توان مهمانداران چینی ، ژاپنی  و تایلندی و روس و سیاهپوست های افریقایی را دید که در عین تسلط به زبان محلی و منطقه ای خود به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند!

مدیریت داخلی یک هواپیما با چندین زبان مختلف زنده انجام می شود و در حالی که هزینه ی اضافی برای این امر صرف نمی شود  ، چون فقط در بکارگیری و انتخاب آنان دقت به عمل آمده است !

***

خبرگزاری های مساوات و آخار آذربایجان که فیلم درماندگی خبرنگار ایرنا را در آذربایجان انتشار داده بودند، احتمالا در یک اقدام حرفه ای دیگر و برای جبران خطای نشان دادن درماتدگی یک خبرنگار خارجی ویدئوی مربوط را از سایت های خود حذف کردند، اما فیلم در هر حالت انتشاریافته بود.

***

به گزارش مساوات ، خبرگزاری دولتی ایران،  ایرنا به زودی دفتر خود را در آذربایجان افتتاح می کند. این موضوع در انجمن جهانی رسانه شوشا گزارش شده است. الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان در خصوص افتتاح دفتر نمایندگی این آژانس در آذربایجان گفت: «ایرنا آذربایجان» تأثیر مثبتی بر تقویت روابط دو کشور خواهد داشت. «من فکر می‌کنم بهترین راه این است که مخاطبان خود، مخاطبان خود در ایران را از واقعیت‌های آذربایجان، روند بازسازی قره‌باغ و زنگزور شرقی آگاه کنید. رئیس جمهور با آرزوی موفقیت برای فعالیت های این خبرگزاری گفت: البته چه خوب است که افراد بیشتری در ایران در جریان جنگ دوم قره باغ و شرایط پس از جنگ به ویژه برنامه همکاری های منطقه ای گسترده آذربایجان قرار گیرند.

در روز اول گردهمایی جهانی رسانه که از دیروز  در شوشا آغاز به کار کرد، اتفاق نه چندان جالبی افتاد.

 

 روزنامه‌نگار نماینده ایران در این مجمع هر چقدر تلاش کرد، نتوانست سوال خود را فرموله کند و از رئیس جمهور سوال بپرسد ! در آن زمان رئیس جمهور، مدیر برنامه رُفت حمزایف را نزد روزنامه‌نگار ایرانی فرستاد و پاسخ بسیار نمادین داد: «تو خیلی از ما دور نیستی، شاید به همین دلیل است که نمی‌شنوی...»

پس از این گفت‌وگو به زبان انگلیسی، روفت حمزه‌یف در نهایت پرسش خبرنگار ایرانی را طرح‌ریزی کرد و بیان کرد:

شعبه ایرنا آذربایجان در باکو افتتاح می شود، این موضوع چه تاثیری بر روابط ایران و آذربایجان دارد...

این سوال خبرنگار ایرانی و اتفاقات قبل از سوال باعث خنده در سالن شد.

***

 این برنامه نمادی است که ما آن را هر روز در انتخاب مدیر و گزینش همکار و انتصاب ها می بینیم و مدیران انتصاب گر چندان علاقه ای به دیدن و مشاهده آن ندارند !

یک خبرنگار بین الماللی باید یک فرد با تسلط به زبان های مختلف و حداقل زبان  بومی  و محل خدمت داشته باشد و گرنه آنچه که به سر صنعت و محیط زیست و رسانه آمده است ، بر سر آبروی توانمندی ها  نه چند زیاد رسانه  ای نیز می آید/

ظفر حسن زاده تبریزی

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت