خبر های ویژه

استگوزاروس گرانقیمت ترین فسیل حراجی ساتبیز نیویورک

29 تیر 1403

صعود جی دی ونس به معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده چه معنایی برای جهان خواهد داشت

26 تیر 1403

ارزش خالص ثروت ترامپ پس از سوء قصد به یک میلیارد دلار افزایش یافت

26 تیر 1403

نابغه ریاضی سرخورده یا جمهوری‌خواه شیفته اسلحه !

24 تیر 1403

چرا کنگره پر از پیرمردان و پیر زنان است؟

21 تیر 1403

پلیس برزیل بولسونارو رئیس جمهور سابق را در پرونده الماس اعلام نشده متهم کرد

17 تیر 1403

اجاره بهای بیش از حد ، بار عمده ای برای مهاجران در شهرهای ایالات متحده است

12 تیر 1403

بیدار بمان یا دستگیر شو

12 تیر 1403

بایدن می لنگد زیرا ترامپ در جریان مناظره های ریاست جمهوری دروغ می گوید

9 تیر 1403

بایدن گاهی اوقات در مناظره با ترامپ باید بتواند با دروغ های ترامپ مقابله کند

8 تیر 1403

بایدن ضعیف تر در مقابل ترامپ ظاهر شد

8 تیر 1403

تنها 1.8 درصد از پزشکان ایالات متحده در سال 1906 سیاه پوست بودند - و میراث نابرابری در آموزش پزشکی هنوز پاک نشده است.

19 خرداد 1403

ترامپ در محاکمه پول حق السکوت مجرم شناخته شد، اما آیا در نظرسنجی ها به او آسیب می رساند؟  رای دهندگان اغلب نارسایی های اخلاقی سیاستمداران را نادیده می گیرند

13 خرداد 1403

رییس جمهورآرژانتین هنوز با سگ مرده اش صحبت می کند

6 خرداد 1403

مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، اجازه ورود به ایالات متحده را می خواهند.

21 اردیبهشت 1403

در آخرین "اعلان واضح ببرای نسل کشی" حزب جمهوری خواه، سناتور خواستار بمباران هسته ای غزه شد

12 فروردین 1403

23 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

دو کارشناس حقوق امنیت ملی درباره رفتار ویژه با ترامپ صحبت می کنند و به او توصیه هایی می کنند

دورکین: من پیش‌بینی می‌کنم که اگر او به آن ادامه دهد، و به‌ویژه اگر مدام به خشونت پیشنهاد یا تهدید کند، دولت در موقعیتی قرار می‌گیرد که آنها چاره‌ای جز تلاش برای بازداشت او ندارند. در دنیای واقعی، اگر کسی جز او بود، این اتفاق می افتاد. به طور معمول، شما نمی توانید بدون بازداشت شدن، این نوع چیزها را تهدید کنید.

تبریز امروز:


توماس آ. دورکین
استاد ممتاز در رزیدنس، دانشگاه لویولا شیکاگو

جوزف فرگوسن
مدیر مشترک برنامه امنیت ملی و حقوق مدنی دانشگاه لویولا شیکاگو


وکیل توماس آ. دورکین بیشتر دوران حرفه ای خود را در بحث قانون امنیت ملی گذرانده است و از موکلین خود در زمینه های مختلف امنیت ملی و تروریسم داخلی وکالت  و دفاع کرده است. جوزف فرگوسن دادستان امنیت ملی در دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شمالی ایلینویز بود، جایی که دورکین نیز دادستان بود. هر دو حقوق امنیت ملی را در دانشگاه لویولا شیکاگو تدریس می کنند. نائومی شالیت، سردبیر دموکراسی Conversation ، با این دو وکیل در مورد اتهامات فدرال دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد قانون جاسوسی و سایر اتهامات مربوط به حفظ اسناد طبقه بندی شده مرتبط با امنیت ملی صحبت کرد.

ترامپ، حامیانش و حتی رقبای جمهوری‌خواه او برای توصیف وزارت دادگستری از کلمه «مسلح» استفاده کرده‌اند. آیا پیگرد قانونی ترامپ را با دیگر پیگردهای قانونی جاسوسی که روی آنها کار کرده یا مشاهده کرده اید متفاوت می بینید؟

دورکین: بدیهی است که به دلیل اینکه متهم چه کسی است، متفاوت است. اما من آن را به گونه‌ای برعکس می‌بینم: اگر ترامپ فردی غیر از یک رئیس‌جمهور سابق بود، مجال احضار برای حضور در دادگاه را نداشت. در ساعت 6:30 صبح، تیمی از ماموران اف‌بی‌آی مسلح بیرون درب خانه او حضور داشتند، او دستگیر می‌شد و دولت بلافاصله برای بازداشت حرکت می‌کرد. بنابراین این ایده که با او به گونه‌ای متفاوت رفتار می‌شود، درست است -.

فرگوسن: آنچه شما دارید راه، روش و ابزاری برای پیگیری این موضوع و ارائه آن به کیفرخواست است که در واقع کاملاً با عمیق‌ترین سنت‌ها و معیارهای وزارت دادگستری مطابقت دارد، که معمولاً همه زمینه‌ها و بهترین منافع جامعه را در نظر می‌گیرد. .

مردی با موهای تیره با خرسی که به یک سخنرانی نزدیک می شود.
بازپرس ویژه جک اسمیت در 9 ژوئن 2023 در واشنگتن به طور خلاصه در مورد کیفرخواست ترامپ بحث کرد. تام برنر برای واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ
اگر ترامپ موکل شما بود، به او چه توصیه ای می کردید؟

دورکین: اولین کاری که می‌کنم این است که یک یادداشت دستورالعمل به او نشان دهم، که معمولاً برای هر مشتری ایجاد می‌کنیم تا به آنها کمک کنیم تا عواقب احتمالی اتهامات را درک کنند. بر اساس دستورالعمل‌های مجازات ایالات متحده، عواقب این کیفرخواست برای ترامپ جدی است. محاسبات سریع من نشان می دهد که شما در مورد 51 تا 63 ماه در بهترین حالت و در بدترین حالت، که مطمئن نیستم اعمال شود، 210 تا 262 ماه صحبت می کنید.

این که آیا او می خواهد تاس های سنگین بیاندازد، این به او بستگی دارد. اما این تاس های بسیار سنگین هستند.

فرگوسن: ممکن است اظهارات رسانه‌ای را که او در چند سال گذشته انجام داده است، بیرون بکشم و به او توضیح دهم که چگونه توانایی دفاع از او را پیچیده کرده‌اند. من به او می گویم که باید قبل از بیان هر اظهاراتی که او در حوزه سیاسی در این باره بیان می کند، ببینم. من به او می گویم که او اساساً خودش را حلق آویز می کند.

به او می گفتم: اگر می خواهی در زندان بمیری، به صحبت کردن ادامه بده. اما اگر می‌خواهید راهی بیابید که به یک راه حل قابل قبول منجر شود - توافقی که راه را برای مجازات زندانی سبک‌تر از آنچه دستورالعمل‌ها تهدید می‌کند و احتمالاً حتی بدون زندان باز می‌کند - باید آن را نگاه کنید. یا حداقل آن را توسط وکلای خود بررسی کنید.

آیا چیزهای خاصی وجود دارد که او ممکن است از هم اکنون تا یک محاکمه بگوید که می تواند مشکل او را عمیق تر کند؟

فرگوسن: در این مورد سوالی نیست. و مردم باید درک کنند که چیزهایی که او قبلاً گفته است به عنوان دلیلی بر قصد استفاده می شود. از این پس، تکرار آنها شواهد قابل قبول جدیدی را تشکیل می دهد. اینطور نیست!؟، "اوه، قبلاً گفته ام، بنابراین ممکن است به گفتن آن ادامه دهم."

این بدان معنا نیست که او نمی تواند شخصیت پردازی گسترده ای را ارائه دهد: «به من ظلم شده است. این سلاح مجری قانون و دستگاه قضایی علیه من است و من تبرئه خواهم شد. اما هر چیزی که فراتر از این باشد، و به جزئیات واقعی، ارجاع به خود اسناد، فقط آن را بدتر می کند.

انبوهی از صفحات از یک کیفرخواست.
صفحاتی از کیفرخواست فدرال بدون مهر و موم علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد 37 جرم

در کاوشگر اسناد طبقه بندی شده. درو انگرر/گتی ایماژ
کیفرخواست ترامپ جزئیات گسترده ای از آنچه گفته شده و انجام شده ارائه می دهد. آیا آن‌ها را درست می‌دانید یا ادعاهایی را که نیاز به اثبات دارند؟

فرگوسن: هر دو. آنها از نظر فنی ادعاهایی هستند که نیاز به اثبات دارند، اما وقتی در آن سطح از جزئیات صحبت می کنید، اینها چیزهایی هستند که در واقع در اثبات وجود دارند، مدرکی که در راه است.

دولت اساساً زمانی که این شکل از ریزه کاری را فراهم می کند، سطح را بالا می برد. دولت فدرال در مورد این موضوعات شرکتی ریسک گریز است، بنابراین هیچ چیزی در کیفرخواست قرار نمی گیرد مگر اینکه در واقعیت وجود داشته باشد.

دورکین: اگر از کسی دفاع می‌کنید، این اتهامات را درست تلقی می‌کنید.

آیا می توانید وضعیتی را با تمام حقایق ذکر شده در این کیفرخواست تصور کنید اما جایی که آنها کیفرخواست نمی کنند؟

دورکین: نه.

فرگوسن: به همین دلیل است که ما هر دو می گوییم که از جنبه های اساسی، این با سایر موارد امنیت ملی تفاوتی ندارد. این موارد با این فرض کار می کنند که این یک به خطر انداختن اساسی منافع ایالات متحده است. و این مواردی است که دولت به دنبال چنگ و دندان است. با وجود این همه در حوزه عمومی، و با بسیاری از خود متهم که به همه اینها صحبت می کند، تقریباً دولت را در موقعیتی قرار می دهد که بگوید: "خب، خوب، اگر مجبوریم، برویم."

دورکین: تنها یک دلیل وجود دارد که دولت نتوانست این پرونده را مطرح کند و آن ترس از خشونت یا حمله به جمهوری است. وقتی این کار را انجام دادید، ممکن است وزارت دادگستری را ببندید و هر گونه حاکمیت قانون را فراموش کنید.

ترامپ از بسیاری از اسرار دولتی آگاه است. ترامپ عصبانی در زندان خطراتی دارد. اگر او مجرم شناخته شود، حبس برای او چگونه است؟

دورکین: می‌توانم به شما بگویم که برای دیگران چه معنایی دارد. آنها با حداکثر امنیت در فلورانس، کلرادو در سلولی در دیوار گذاشته می‌شوند و آنچه را که "اقدامات اداری ویژه" نامیده می‌شود، اعمال می‌کنند. چندین نفر از مشتریان تروریسم من این موارد را به آنها تحمیل کرده اند. یک میکروفون در خارج از سلول انفرادی آنها برای نظارت بر هر چیزی که آنها می گویند، حتی بین زندانیان وجود دارد. پست آنها بسیار محدود است. تماس تلفنی آنها بسیار محدود است. و این همان چیزی است که برای هر کس دیگری که در موقعیت مشابه قرار دارد اتفاق می افتد.

فرگوسن: اصرار ترامپ بر ادامه صحبت کردن در این مورد، سابقه ای ایجاد می کند که انزوا در حداکثر امنیت را توجیه می کند بر این اساس که «ما نمی توانیم به این مرد اعتماد کنیم که به صحبت ادامه ندهد. ما نمی توانیم به او اعتماد کنیم که این اسرار را با افرادی که ممکن است بخواهند به آنها آسیب برسانند، در میان نگذارد. تنها راه برای جلوگیری از آن این است که او را در انزوا در سوپرمکس قرار دهید، جایی که او نمی تواند با مردم صحبت کند، مگر در این شرایط بسیار نظارت شده، مطمئناً در وضعیت عمومی عادی نیست، می تواند در یک مکان قدم بزند. در حیاط یک ساعت از 24 ساعت شبانه روز و 23 ساعت دیگر او را عمدتاً بدون تماس انسانی رها می کنند.

آیا خط خاصی وجود دارد که او بتواند از آن عبور کند که دولت را مجبور کند تا قبل از محاکمه او را بازداشت کند؟

دورکین: من پیش‌بینی می‌کنم که اگر او به آن ادامه دهد، و به‌ویژه اگر مدام به خشونت پیشنهاد یا تهدید کند، دولت در موقعیتی قرار می‌گیرد که آنها چاره‌ای جز تلاش برای بازداشت او ندارند. در دنیای واقعی، اگر کسی جز او بود، این اتفاق می افتاد. به طور معمول، شما نمی توانید بدون بازداشت شدن، این نوع چیزها را تهدید کنید.

فرگوسن: بازی هوشمندانه در اینجا این است که یک قاضی او را تحت یک حکم تهوع قرار دهد که به او دستور می دهد چه چیزی را علنی بگوید و چه نکند. این کار قبلاً توسط یک قاضی نیویورکی در مورد دیگر پرونده جنایی معلق علیه ترامپ انجام شده است. این یک تمرین پیچیده در ایجاد توازن بین حقوق متمم اول با منافع امنیت ملی خواهد بود.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت