گانشا

فیل مورد احترام هندوها

گانشا یکپارچه از یک تخته سنگ در آوانچا، تلانگانا هند حک شده است. ارتفاعی حدود 30 فوت دارد که بلندترین در این کشور است. این کاپیلوای لینگا مورتی گانشا است که در قرن دوازدهم در زمان حکومت پادشاه تیلاپودو از سلسله چالوکیا غربی، که پایتخت آن آوانچا بود، ساخته شد. این بزرگترین مجسمه گاناپاتی یکپارچه در هند است.

تبریز امروز:

گانشا

 گانشا یکپارچه از یک تخته سنگ در آوانچا، تلانگانا هند حک شده است. ارتفاعی حدود 30 فوت دارد که بلندترین در این کشور است. این کاپیلوای لینگا مورتی گانشا است که در قرن دوازدهم در زمان حکومت پادشاه تیلاپودو از سلسله چالوکیا غربی، که پایتخت آن آوانچا بود، ساخته شد. این بزرگترین مجسمه گاناپاتی یکپارچه در هند است.
 
گانشا गणेश، که با نام‌های گاناپاتی، وینایاکا و پیلایار نیز شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرستیده‌ترین خدایان در پانتئون هندوها است و خدا در فرقه گاناپاتیا است. تصویر او در سراسر هند یافت می شود. فرقه های هندو بدون توجه به وابستگی ها او را می پرستند. ارادت به گانشا به طور گسترده منتشر شده و به جین ها و بودایی ها گسترش می یابد و شامل نپال، بنگلادش، سریلانکا، اندونزی (جاوا)، تایلند، میانمار، چین، و ژاپن و در کشورهایی با جمعیت هندوهای هندی زیاد از جمله ایالات متحده  بریتانیا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، هلند، فیجی، گویان، مالزی، موریس، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سورینام، و ترینیداد و توباگو است. . اگرچه گانشا دارای ویژگی های بسیاری است، اما او به راحتی توسط سر فیلش شناسایی می شود او به طور گسترده‌ای مورد احترام است، به‌ویژه، به‌عنوان برطرف‌کننده موانع و گمان می‌رود که موفق باشد؛ حامی هنر و علوم. و دیو عقل و خرد. او به عنوان خدای آغازین، در آغاز مراسم و مراسم مورد احترام قرار می گیرد. گانشا همچنین به عنوان حامی حروف و یادگیری در طول جلسات نوشتن فراخوانی می شود متون متعددی حکایات اساطیری مرتبط با تولد و بهره‌برداری‌های او را بیان می‌کنند. در حالی که دانشمندان در مورد منشأ او بین قرن 1 قبل از میلاد و قرن دوم پس از میلاد اختلاف نظر دارند، گانشا در قرن چهارم و پنجم پس از میلاد، در دوره گوپتا، به خوبی تثبیت شد و ویژگی‌هایی را از پیشینیان ودایی  به ارث برده بوداساطیر هندو او را پسر پارواتی و شیوا از سنت شیویسم معرفی می کند، اما او یک خدای پان هندو است که در سنت های مختلف آن یافت می شود. 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت