خبر های ویژه

میراث مرگبار و پرشکنجه‌ : کیسینجر و سیاست واقعی در سیاست خارجی ایالات متحده

10 آذر 1402

انفجار در پل رنگین کمان

1 آذر 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

29 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

25 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

23 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

16 آبان 1402

چاقو زدن به تن نحیف کودک فلسطینی در امریکا

24 مهر 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

31 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

24 شهریور 1402

خانه ای در داخل هواپیما

3 شهریور 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

9 مرداد 1402

در زیمبابوه، ما برای شیرها گریه نمی کنیم

26 تیر 1402

جشن بلوغ در قبایل امریکای جنوبی

29 خرداد 1402

دریای آینه ها

29 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

23 خرداد 1402

28 اسفند 1401

ماه رمضان در مدارس دولتی آمریکا بیشتر شناخته می شود

نوشته ماره دکور - برگردان به فارسی از توفیق وحیدی آذر

رمضان - ماه روزه‌داری اسلامی - قرار است فردا در 22 مارس 2023 آغاز شود. آماره دکور، که در مورد تجربیات دانش‌آموزان مسلمان تحقیق می‌کند، بینش‌هایی را در مورد چگونگی حرکت مدارس دولتی به سمت شناخت بیشتر ماه مقدس اسلامی ارائه می‌دهد.

تبریز امروز:

رمضان در مدارس امریکا

آماره دکویر
مدرس ارشد آموزش و پرورش، دانشگاه آمریکا


رمضان - ماه روزه‌داری اسلامی - قرار است در 22 مارس 2023 آغاز شود. آماره دکور، که در مورد تجربیات دانش‌آموزان مسلمان تحقیق می‌کند، بینش‌هایی را در مورد چگونگی حرکت مدارس دولتی به سمت شناخت بیشتر ماه مقدس اسلامی ارائه می‌دهد.

چه تعداد دانش آموز مسلمان در مدارس دولتی آمریکا ثبت نام می کنند؟
3.85 میلیون مسلمان در ایالات متحده زندگی می کنند. از این تعداد، 1.35 میلیون کودک هستند.

اگرچه این ممکن است تنها بخش کوچکی از دانش‌آموزان مدارس دولتی در سراسر کشور باشد - و بسیاری از کودکان مسلمان در مدارس خصوصی اسلامی تحصیل می‌کنند - دانش‌آموزان مسلمان بخشی از اکثریت 60 درصد دانش‌آموزان مدارس دولتی هستند که می‌گویند دین در زندگی آنها مهم است.

مدارس دولتی از نظر قانونی موظف به انجام چه کاری در ماه مبارک رمضان هستند؟
قانون فدرال - به ویژه عنوان ششم قانون حقوق مدنی 1964 - از همه دانش آموزان در برابر تبعیض بر اساس نژاد، رنگ یا منشاء ملی محافظت می کند. این شامل دانشجویان هر دینی می شود.

در سال 2020، وزارت آموزش و پرورش  ایالات متحده دستورالعملی را در مورد نماز و بیان مذهبی مورد حمایت قانون اساسی صادر کرد. این به رهبران مدارس اطلاعات دقیقی در مورد حمایت های فدرال برای دانش آموزان برای انجام فرایض دینی خود در طول روز مدرسه ، داد. این دستورالعمل‌ها به مدارس کمک می‌کند تا در تمام طول سال، از جمله در ماه رمضان، خوابگاه‌های مناسبی را برای دانش‌آموزان مسلمان آماده کنند. این رهنمود به طور خاص به ماه رمضان اشاره می‌کند و می‌گوید که دانش‌آموزان مسلمان نیز از حمایت‌های قانون اساسی برخوردارند که به آنها اجازه می‌دهد در زمان‌های غیر آموزشی نماز بخوانند، تا که مزاحمتی برای دانش‌آموزان ایجاد نکند.

وقتی مدارس ماه رمضان را می شناسند چه فوایدی دارد؟
تحقیقات نشان می‌دهد که دانش‌آموزان وقتی در مدرسه‌ای می‌روند که محیط مثبتی را ایجاد می‌کند که تنوع دانش‌آموزان را تشخیص می‌دهد، احساس تعلق قوی‌تری دارند، رفاه بهتری دارند و از نظر تحصیلی بهتر عمل می‌کنند.

در مقابل، دانش‌آموزانی که تبعیض و سوگیری را تجربه می‌کنند، از نظر تحصیلی آسیب می‌بینند. محیط های مدرسه با کیفیت بالا و حمایتی، آموزش و یادگیری عالی را برای همه دانش آموزان ایجاد می کند.

روش های خاصی برای پذیرش دانش آموزان روزه دار در مدارس چیست؟
مسلمانان در ماه رمضان از خوردن و آشامیدن در ساعات روز پرهیز می کنند. دانش‌آموزان مسلمانی که روزه می‌گیرند ممکن است بخواهند از کافه تریا مدرسه دور بنشینند تا از دیدن مناظر و بوی غذا دوری کنند.

نشستن جایگزین ناراحتی فیزیکی را به حداقل می رساند و از تجربیات دیگری مانند مطالعه، بازی آرام یا استراحت در زمان ناهار پشتیبانی می کند. دانش آموزان مسلمان اغلب ترجیح می دهند در زمان ناهار خود در کتابخانه یا کلاس درس در حالت ایده آل مورد علاقه و با سایر دانشجویان مسلمان که روزه می گیرند خود بنشینند، .

دانش آموزانی که به سن بلوغ نرسیده اند، دانش آموزان دختری که در آن زمان عادت ماهانه هستند و دانش آموزانی که مریض یا در سفر هستند از روزه ماه رمضان معاف هستند.

دانش آموزان مسلمان ماه رمضان را در مدارس دولتی چگونه تجربه کرده اند؟
اگرچه روزه داری مطالعه و تکمیل تکالیف مدرسه را منعی نمی کند، برخی از دانش آموزان روزه دار ممکن است متوجه شوند که هنگام روزه داری دچار خستگی، سردرد و کم آبی بدن می شوند. برخی دیگر متوجه افزایش انرژی و تمرکز و خواب بهتر می شوند.

مسلمانان در سحر، معمولاً یک ساعت قبل از طلوع خورشید، از خوردن و نوشیدن پرهیز می کنند. زمان دقیق با فصول و موقعیت جغرافیایی تغییر می کند. در ماه رمضان 2023، که در ماه های مارس و آوریل است، دانش آموزان روزه دار ممکن است تا ساعت 5 صبح از خواب بیدار شوند. برای خوردن، نوشیدن و دعا کردن. در پایان روز، مطالعات نشان داده است که دانش آموزان ممکن است تمرکز شناختی کمتری داشته باشند، علاوه بر خستگی و فرسودگی.

برخی از دانشجویان مسلمان با ارزیابی های تحصیلی و وظایف پیچیده ای که در اواخر بعد از ظهر در ماه رمضان برنامه ریزی شده است، دست و پنجه نرم می کنند. آنها ممکن است در اوایل روز مدرسه، زمانی که هوشیارتر هستند و می توانند روی کارهای پیچیده تمرکز کنند، اجازه بگیرند.

دانش آموزان مسلمان هنگام غروب آفتاب در خانه یا در مسجد افطار می کنند. پس از صرف غذا، خانواده‌ها می‌توانند حدود دو ساعت به نماز شبانه در مسجد محل بپیوندند. این سنت ها و روال ها توانایی دانش آموزان را برای انجام تکالیف معمولی و فعالیت های بعد از مدرسه محدود می کند. برخی از دانش‌آموزان وقتی هوشیارتر هستند، تکالیف را صبح زود انجام می‌دهند، اما برخی از برنامه‌های بعد از مدرسه مانند دو و میدانی و باشگاه‌ها به راحتی به تعویق نمی‌افتند. مدارس می توانند با اصلاح انتظارات از دانش آموزان مسلمان حمایت کنند

در مورد انجام تربیت بدنی یا ورزش در ماه رمضان چطور؟
دانش‌آموزان مسلمانی که در ماه رمضان کلاس‌های تربیت بدنی دارند، ممکن است بخواهند هنگام روزه‌داری از فعالیت‌های قلبی فشرده برای جلوگیری از خستگی و کم‌آبی بدن خودداری کنند. در عوض، آنها ممکن است تمرینات قدرتی متوسط ​​را همراه با دوره های استراحت انتخاب کنند.

ورزشکاران جوان مسلمان ممکن است تا زمانی که بدنشان به روزه گرفتن عادت نکند، در ابتدای ماه رمضان عملکردی را که معمولاً انجام می دهند، نداشته باشند. دانش آموزان ورزشکار بزرگتر برنامه تمرینی خود را در ماه رمضان برای آماده شدن برای مسابقات تنظیم می کنند. دانشجویان ورزشکار مسلمان برای تطبیق تمرینات بدنی در ماه رمضان به مربیان متکی هستند.

دانشجویان دانشگاه چگونه ماه رمضان را در دانشگاه های خود تشخیص داده اند؟
دانشجویان مسلمان در آموزش عالی سنت دیرینه میزبانی سالانه فست-آ-ثون را دارند تا از دانشجویان دیگر دعوت کنند تا یک روز در ماه رمضان با آنها روزه بگیرند. انجمن های دانشجویی مسلمان که به عنوان MSA شناخته می شوند، به سال 2001 در دانشگاه تنسی برمی گردد، به ترویج Fast-A-Thons برای افزایش آگاهی در مورد رمضان و مسلمانان ادامه می دهند. گاهی اوقات، جمع آوری کمک های مالی برای عدالت اجتماعی -گرسنگی محلی و جهانی می شود. امروزه، بسیاری از MSA های پردیس کالج، دانشجویان دیگر را به روزه گرفتن برای یک روز و میزبانی رویدادها دعوت می کنند تا با هم از غروب آفتاب لذت ببرند.

تعطیلی چند منطقه مدرسه برای جشنواره پایان ماه مبارک رمضان؟
تقریباً 15 U.S.C. مدارس دولتی سال گذشته به دلیل عید فطر، پس از ماه رمضان، تعطیل شدند. امسال حداقل چهار منطقه مدرسه دیگر عید را به عنوان تعطیلات دانش آموزی به تقویم مدارس خود اضافه کردند. پیش بینی می شود عید سعید فطر امسال روز جمعه 21 فروردین برگزار شود.

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت