12 بهمن 1401

قویروق آتان بولبول و سمفونی دنیای جدید دورژاک

عکس های توفیق وحیدی آذر- موسیقی آنتونین دورژاک

دم جنبانک ابلق ، گنجشک‌سانی کوچک از خانواده دم جنبانک‌هاست. پرنده‌ای آشنا که در بسیاری از مناطق ایران و حتی در شهرها مشاهده می‌شود................ سمفونی شماره 9 در مینور، "از دنیای جدید"، Op. 95, B. 178، که عموماً به عنوان سمفونی دنیای جدید شناخته می شود، توسط آنتونین دورژاک در سال 1893 زمانی که او مدیر کنسرواتوار ملی موسیقی آمریکا 1892 تا 1895 بود ساخته شد. در 16 دسامبر 1893 در شهر نیویورک به نمایش درآمد. این یکی از محبوب ترین سمفونی ها است. در ادبیات و ضبط‌های قدیمی‌تر، این سمفونی - همانند اولین انتشارش - به عنوان سمفونی شماره 5 شماره‌گذاری شده بود. نیل آرمسترانگ فضانورد یک نوار ضبط شده از سمفونی دنیای جدید را در طول مأموریت آپولو 11، اولین فرود روی ماه، در سال 1969 همراه داشت.

تبریز امروز:

 

 سمفونی شماره 9 در مینور، "از دنیای جدید"، Op. 95, B. 178 (به چکی: Symfonie č. 9 e moll "Z nového světa")، که عموماً به عنوان سمفونی دنیای جدید شناخته می شود، توسط آنتونین دورژاک در سال 1893 زمانی که او مدیر کنسرواتوار ملی موسیقی آمریکا 1892 تا 1895 بود ساخته شد. در 16 دسامبر 1893 در شهر نیویورک به نمایش درآمد. این یکی از محبوب ترین سمفونی ها است. در ادبیات و ضبط‌های قدیمی‌تر، این سمفونی - همانند اولین انتشارش - به عنوان سمفونی شماره 5 شماره‌گذاری شده بود. نیل آرمسترانگ فضانورد یک نوار ضبط شده از سمفونی دنیای جدید را در طول مأموریت آپولو 11، اولین فرود روی ماه، در سال 1969 همراه داشت. سمفونی در ساختمانی که اکنون موزه ساعت های بیلی در اسپیل ویل، آیووا را در خود جای داده است، تکمیل شد.

 

 

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت