6 آذر 1401

چنین گفت زرتشت

موسیقی ریچارد اشتراوس

چنین گفت زرتشت، Op. 30 به آلمانی: alzo ʃpʁaːx t͡saʁaˈtʊstʁa شعر موسیقایی از ریچارد اشتراوس است که در سال 1896 سروده شده و با الهام از مکتوب فردریش نیچه این آهنگساز اولین اجرای خود را در 27 نوامبر 1896 در فرانکفورت اجرا کرد. بخش اولیه این موسیقی با عنوان "طلوع آفتاب" در یادداشت های آهنگساز پس از استفاده از آن در فیلم 2001 استنلی کوبریک در سال 1968: "ادیسه فضایی" به شهرت جهانی رسید. ........... این قطعه به 9 بخش تقسیم می شود که تنها با سه مکث مشخص پخش می شود. اشتراوس این بخش ها را بر اساس فصل های منتخب رمان «چنین گفت زرتشت» اثر فریدریش نیچه نام گذاری کرد.........

تبریز امروز:

 چنین گفت زرتشت، Op. 30 به آلمانی: alzo ʃpʁaːx t͡saʁaˈtʊstʁa  شعر موسیقایی از ریچارد اشتراوس است که در سال 1896 سروده شده و با الهام از مکتوب فردریش نیچه این آهنگساز اولین اجرای خود را در 27 نوامبر 1896 در فرانکفورت اجرا کرد.ی

بخش اولیه این موسیقی با عنوان "طلوع آفتاب" در یادداشت های آهنگساز  پس از استفاده از آن در فیلم 2001 استنلی کوبریک در سال 1968: "ادیسه فضایی" به شهرت جهانی رسید.

این اثر برای پیکولو، فلوت ، ابوا، هورن انگلیسی، کلارینت ،کنتراباسون، طراحی شده است. و ترومپت ، ترومبون،  تیمپانی، طبل باس، سنج، مثلث، ، ارگ و سیم: 2 چنگ، ویولن I، II ، ویولا ، ویولن سل، و کنترباس ساخته شده است.

 

"طلوع خورشید"

این قطعه به 9 بخش تقسیم می شود که تنها با سه مکث مشخص پخش می شود. اشتراوس این بخش ها را بر اساس فصل های منتخب رمان «چنین گفت زرتشت» اثر فریدریش نیچه نام گذاری کرد:

"Sonnenaufgang" (طلوع خورشید)
"Von den Hinterweltlern" (از جهان پسین)
"Von der großen Sehnsucht" (از آرزوی بزرگ)
"Fon den Freuden und Leidenschaften" (از شادی ها و احساسات)
"Das Grablied" (آواز قبر)
"فون در ویسنشافت" (علم و یادگیری)
"Der Genesende" (در حال نقاهت)
"Das Tanzlied" (آهنگ رقص)
"Nachtwandlerlied" (آواز سرگردان شب)
این فصل‌های منتخب از رمان نیچه، لحظات مهمی از سفر فلسفی شخصیت زرتشت در رمان را برجسته می‌کند. داستان‌ها و ایده‌های کلی در این فصل‌ها الهام‌بخشی برای ساختن ساختار شعر موسیقایی بود.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت