خبر های ویژه

تنبیه دانش آموز به دلیل آرایش موی نامتعارف

4 اسفند 1402

«پسرم تو همیشه یک احمق بودی»

1 اسفند 1402

برزیل اظهارات لولا در غزه را در مناقشه دیپلماتیک با اسرائیل پس نخواهد گرفت

1 اسفند 1402

اتهامات کودتا برای رییس جمهور سابق

22 بهمن 1402

ترامپ پادشاه نبود و می توان به خاطر جنایاتی که در زمان ریاست جمهوری مرتکب شده ، او را محاکمه کرد، در برابر جرم ؛رئیس جمهور ترامپ به شهروند ترامپ تبدیل شده است

17 بهمن 1402

جنگ در یک سو ، تلاش برای صلح در سوی دیگر

14 بهمن 1402

رودخانه اتمسفریک وارد ایالات متحده شد

12 بهمن 1402

شاهکار جدید بایدن: من قاطی کردم!

29 دی 1402

برزیل نگرانی خود را با انتقاد ونزوئلا از کشتی جنگی بریتانیایی که به گویان فرستاده شده است، نشان می دهد

9 دی 1402

دستگیری کشیش های کاتولیک در نیکاراگوئه ادامه می یابد

9 دی 1402

گوستاوو سیسنروس، غول رسانه ای ونزوئلا در سن 78 سالگی درگذشت

9 دی 1402

تعداد زیادی از آمریکایی ها خواهان یک رهبر قوی، خشن و ضد دموکراتیک هستند

5 دی 1402

کاهش تورم در ایالات متحده برای تقویت اقتصاد

2 دی 1402

دیوان عالی حکم سریع در مورد اینکه آیا می توان دونالد ترامپ را در پرونده براندازی انتخاباتی تحت پیگرد قرار داد یا خیر، صادر نخواهد کرد.

1 دی 1402

ترامپ از رای گیری در کلرادو منع شد - حالا چه می شود؟

1 دی 1402

کمپین بمب گذاری هنری کیسینجر احتمالاً صدها هزار کامبوجیایی را کشته است - و مسیری را برای ویرانی خمرهای سرخ آماده کرده است.

30 آذر 1402

9 آبان 1401

برزیل! یک رهبر سابق چپ را بجای بولسوناروی راست انتخاب می کند

برزیل

پس از مبارزات طولانی و تلخ بین رئیس جمهور سابق و رهبر فعلی راست افراطی، مقامات تایید کردند که لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور بعدی کشور خواهد بود. این رد جنبش راست افراطی ژایر بولسونارو و چهار سال تفرقه‌انگیز و زشت او در قدرت بود.

تبریز امروز:

پس از مبارزات طولانی و تلخ بین رئیس جمهور سابق و رهبر فعلی راست افراطی، مقامات تایید کردند که لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور بعدی کشور خواهد بود. این رد جنبش راست افراطی ژایر بولسونارو و چهار سال تفرقه‌انگیز و زشت او در قدرت بود.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری یکشنبه شب را در سائوپائولو برزیل جشن گرفت.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری یکشنبه شب را در سائوپائولو برزیل جشن می گیرد. 

برازیلیا - نیویورک تایمز : مقامات دفتر انتخاباتی گفتند که رای دهندگان در برزیل روز یکشنبه، رئیس جمهور ژایر بولسونارو را پس از تنها یک دوره برکنار کردند و رئیس جمهور چپگرای سابق، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا را به جای او انتخاب کردند. .

این پیروزی یک احیای سیاسی بزرگ را برای آقای داسیلوا تکمیل می کند - از ریاست جمهوری گرفته تا زندان و بازگشت به قدرت- که زمانی غیرقابل تصور به نظر می رسید.

همچنین به دوران پرتلاطم آقای بولسونارو به عنوان قدرتمندترین رهبر منطقه پایان می دهد. او برای سال‌ها توجه جهانی را به خاطر سیاست‌هایی جلب کرد که تخریب جنگل‌های بارانی آمازون را تسریع کرد و کرونا را تشدید کرد، که نزدیک به 700000 کشته در برزیل برجای گذاشت، در حالی که به یکی از چهره‌های مهم بین‌المللی راست افراطی برای حملات وقیحانه‌اش به رسانه ها و نهادهای دموکراتیک برزیل و چپ تبدیل شد. .

اخیراً، تلاش‌های او برای تضعیف نظام انتخاباتی برزیل نگرانی‌های ویژه‌ای را در داخل و خارج از کشور و همچنین توجه جهانی را به رای روز یکشنبه به عنوان آزمونی مهم برای یکی از بزرگترین دموکراسی‌های جهان جلب کرد.

بدون داشتن شواهد، رئیس‌جمهور از دستگاه‌های رای‌گیری الکترونیکی کشور به عنوان مملو از تقلب انتقاد کرده و گفته است که ممکن است مانند رئیس‌جمهور سابق دونالد جی ترامپ، باخت را قبول نکند. بسیاری از حامیان او قول دادند که به دستور او به خیابان ها بیایند.

از ساعت 11 شب به وقت محلی یکشنبه شب، آقای بولسونارو علناً در مورد نتیجه انتخابات اظهار نظر نکرده بود. سؤالات در مورد اینکه آیا او تسلیم خواهد شد و چه زمانی نامشخص بود.

نتایج روز یکشنبه نشان داد که ده‌ها میلیون برزیلی از سبک قطبی کردن او و بحران و سردرگمی های مکرر دولت او خسته شده‌اند. در 34 سال دموکراسی مدرن برزیل، این اولین باری بود که یک رئیس جمهور فعلی نتوانست دوباره در انتخابات پیروز شود.

با این حال، آقای داسیلوا با کمترین میزان رای بیشتر در همان دوره پیروز شد، که نشان دهنده شکاف عمیقی است که او به عنوان رئیس جمهور با آن مواجه خواهد شد.

او 50.90 درصد آرا را در مقابل 49.10 درصد بولسونارو با 99.98 درصد آرا شمارش شده یکشنبه شب به دست آورد.

آقای داسیلوا در سخنرانی پیروزی خود یکشنبه شب، با خواندن صفحاتی که همسر جدیدش که امسال با او ازدواج کرد، گفت: "من برای 215 میلیون برزیلی حکومت خواهم کرد و نه فقط برای کسانی که به من رای دادند." دو برزیل وجود ندارد. ما یک کشور، یک مردم، یک ملت بزرگ هستیم.»

آقای داسیلوا، 77 ساله، یک فلزکار سابق و رهبر اتحادیه با تحصیلات کلاس پنجم، دوران شکوفایی برزیل در دهه اول قرن رهبری کرد، اما بعداً پس از ترک سمت و گذراندن 580 روز در برزیل به اتهام فساد محکوم به زندان شد. 

سال گذشته، دادگاه عالی این محکومیت ها را رد کرد و حکم داد که قاضی پرونده هایش مغرضانه رفتار کرده است و رای دهندگان پشت سر مردی که صرفاً به عنوان "لولا" شناخته می شود، تجمع کردند.

انتخاب آقای داسیلوا به رقابت ریاست جمهوری پایان می دهد که به طور گسترده به عنوان یکی از مهم ترین رای ها در آمریکای لاتین در دهه ها تلقی می شد، مسابقه ای بین شاید دو شخصیت بزرگ سیاسی زنده برزیل، با دیدگاه های کاملاً متفاوت برای معکوس کردن سرنوشت کشور.

پیروزی او همچنین برزیل را به سمت چپ عقب می راند و یک رشته پیروزی های چپ را در سرتاسر آمریکای لاتین گسترش می دهد که توسط موجی از واکنش های مخالف دولت فعلی تقویت شده است. شش کشور از هفت کشور بزرگ منطقه از سال 2018 تاکنون رهبران چپ را انتخاب کرده اند.

علیرغم پیروزی او، بخش قابل توجهی از جمعیت 217 میلیونی برزیل همچنان آقای داسیلوا را فاسد می‌دانند، زیرا سال‌ها پس از خروج او از قدرت، طرح رشوه‌دهی گسترده‌ای از دولت فاش شد. و در حالی که محکومیت های فساد او باطل شد، آقای داسیلوا هرگز بی گناه شناخته نشد.

با این حال، در میان آن نقص ها، مخالفت شدید با آقای بولسونارو و جنبش راست افراطی او برای بازگرداندن آقای داسیلوا به ریاست جمهوری کافی بود.

"او راه حل هر مشکلی نیست. اما او تنها امید ما است.  او قرار است در اول ژانویه کار خود را آغاز کند.

حامیان لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پس از تأیید مقامات که رهبر سابق چپ‌گرا یک بار دیگر رئیس‌جمهور برزیل خواهد شد جشن گرفتند. اعتبار اعتبار... ویکتور موریاما برای نیویورک تایمز
انتخاب لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا پس از چهار سال ریاست جمهوری راست افراطی رئیس جمهور ژایر بولسونارو، یک تغییر شدید به سمت چپ برای برزیل است.

در حالی که رهبر سابق چپ قول داده است "هماهنگی" را در کشور برقرار کند، برنامه های خاص او مبهم بوده است. سخنرانی بی‌چون آقای داسیلوا حول گسترش خدمات برای فقرا، از جمله پرداخت‌های بیشتر رفاه اجتماعی، حداقل دستمزد بالاتر و برنامه‌هایی برای تغذیه و اسکان افراد بیشتر بود. او گفت که برای پرداخت آن، مالیات بر ثروتمندان را افزایش خواهد داد، اما صرفاً هزینه های دولت را نیز افزایش خواهد داد.

اینکه چقدر او قادر به اجرای آن خواهد بود، مشخص نیست. حزب راست‌گرای بولسونارو بیشترین کرسی‌ها را در کنگره دارد و یک بلوک قدرتمند میانه‌رو هم مجلس نمایندگان و هم سنا را کنترل می‌کند. این کشور با شرایط اقتصادی بدتری نسبت به دوره دولت اول آقای داسیلوا مواجه است. و سیاست های مداخله جویانه جانشین منتخب آقای داسیلوا به عنوان رئیس جمهور برزیل را در سال 2014 وارد رکود اقتصادی کرد که هنوز به طور کامل از آن خارج نشده است.

با این حال، انتخاب او احتمالاً خبر خوبی برای سلامت جنگل های بارانی آمازون خواهد بود که برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی حیاتی است. آقای بولسونارو از صنایعی دفاع می‌کرد که منابع جنگل را استخراج می‌کردند و در عین حال بودجه و نیروی انسانی آژانس‌هایی را که وظیفه حفاظت از آن را داشتند کاهش می‌دادند. در نتیجه، جنگل زدایی در دوران مدیریت او افزایش یافت.

آقای داسیلوا سابقه بسیار بهتری در حفاظت از جنگل، کاهش جنگل زدایی در زمان ریاست جمهوری دارد. او بر اساس وعده ای مبنی بر ریشه کنی استخراج غیرقانونی معادن و قطع درختان کارزاری کرد و گفت که کشاورزان را وادار می کند تا از مناطقی از جنگل که قبلاً پاکسازی شده است استفاده کنند.

پیروزی آقای داسیلوا تا حدی به لطف یک ائتلاف گسترده، از کمونیست‌ها گرفته تا میانه‌روها بود، زیرا رای‌دهندگان برزیل به دنبال ثبات پس از دوره پرنوسان آقای بولسونارو بودند که با درگیری‌ها با دادگاه‌ها مشخص شد، بیماری همه‌گیری که بیش از هر جا دیگری کشته شد. ایالات متحده، و حملات مکرر به چپ، رسانه ها، دانشگاهیان، متخصصان بهداشت و نهادهای دموکراتیک کشور.

آقای بولسونارو، 67 ساله، با تحقیقات مختلفی در دادگاه عالی و کنگره مواجه شده است، از جمله به دلیل اظهاراتش در مورد حمله به سیستم انتخاباتی، مدیریت او با بیماری همه گیر کرونا و مشارکت احتمالی اش در عملیات اطلاعات نادرست.

او تاکنون از هرگونه عواقب ناشی از این تحقیقات تا حدی به دلیل مصونیت خود به عنوان رئیس جمهور اجتناب کرده است،. پس از اینکه او در 1 ژانویه از سمت خود کنار رفت، این تحقیقات ممکن است به قوت خود بیفتد.

آقای بولسونارو همچنین بسیاری از فعالیت‌های خود به عنوان رئیس‌جمهور را در برابر قوانین شفاف‌سازی دولتی محافظت کرده است، زیرا دولت او به طور مؤثر بسیاری از سوابق را تا 100 سال طبقه‌بندی کرده است، از جمله وضعیت واکسن او.

آقای داسیلوا قول داده است که پس از ریاست جمهوری، این سوابق را از طبقه بندی خارج کند. او در مناظره روز جمعه گفت: «وقتی فرش را بلند می‌کنیم، پوسیدگی زیر آن را خواهید دید.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت